Read later
  • Written by 
  • Το S.T.A.L.K.E.R. 2 ανακοινώθηκε από το πουθενά!

    Το S.T.A.L.K.E.R. 2 ανακοινώθηκε από το πουθενά!

    Και αναπτύσσεται από την ουκρανική GSC των προηγούμενων S.T.A.L.K.E.R.

    Εντελώς από το πουθενά και σαν βόμβα έσκασε η ανακοίνωση του S.T.A.L.K.E.R. 2, βάζοντας φωτιά στα forum του ResetEra. Την είδηση επιβεβαίωσε ο ιδρυτής της GSC Game World, Sergiy Grygorovych, μέσα από το Facebook προφίλ του αναρτώντας πως "Από σήμερα η GSC ξεκίνησε την ανάπτυξη του STALKER 2":

    Αυτό είναι και το πρώτο logo του παιχνιδιού, με την ημερομηνία 2021, όπου πιθανότατα τότε θα κυκλοφορήσει και το επόμενο παιχνίδι της θρυλικής σειράς-σταθμός για το "Σοβιετικό gaming". 

    Από την άλλη, ο Sergey Galyonkin, αφήνει υπαινιγμούς πως η μηχανή γραφικών του sequel θα είναι η Source 2. 

    Mέχρι στιγμής αυτές είναι οι πληροφορίες για το νέο STALKER τίτλο. Πείτε μας στα σχόλια αν είστε ενθουσιασμένοι για τη συνέχεια και για οτιδήποτε νεότερο μείνετε συντονισμένο στο Unboxholics.com. 

    Login to post comments
    Comments (17)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      NikeFerrari
      NikeFerrari 19/05/2018 12:19:40
      Πάμε ρε πατριώτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Comment Link
      Hechmanic369
      Hechmanic369 16/05/2018 19:12:21
      Βόμβα μεγατόνων!!! Πραγματικά δεν το περίμενα ποτέ να δω συνέχεια στην σειρά, έπαθα σοκ!



    • Comment Link
      The_monster
      The_monster 16/05/2018 17:24:44
      Θέλω πολύ να παίξω το προηγούμενο εδώ και καιρό..λατρεύω setting! Τεράστια έκπληξη η ανακοίνωση!!
    • Comment Link
      JourneyMan
      JourneyMan 16/05/2018 16:29:15
      Προσφατα αγορασα για Steam το πρωτο παιχνιδι της σειρας και ανυπομονω να βυθιστω στον κοσμο του.
    • Comment Link
      FANAKIS
      FANAKIS 16/05/2018 15:58:31
      Συγκίνηση απλά !!!
      Όπως επίσης και ορισμένα σχόλια των παιδιών, που δείχνουν ότι είμαστε πολλοί...τελικά.
    • Comment Link
      NinjaZ Gr
      NinjaZ Gr 16/05/2018 14:43:45
      NAI NAI NAI NAI NAI
      DA DA DA DA !!!!
    • Comment Link
      Insane
      Insane 16/05/2018 14:26:45
      Τι λες τωρα!!!!! Απο το πουθενα!! Αυτα ειναι FPS!
      Ζητω το soviet gaming :D
    • Comment Link
      Baltazard
      Baltazard 16/05/2018 12:56:44
      εκπληξουλα στο 90'' αντε να παρει σιοβιετικη βιομηχανια μπροστα και ν`ανακοινωσει και ένα cryostasis.
    • Comment Link
      BraVeHeart
      BraVeHeart 16/05/2018 08:56:12
      Η είδηση της χρονιάς για εμένα! Περίμενα πολύ καιρό μια τέτοια ανακοίνωση. Τα S.T.A.L.K.E.R. είναι διαμάντια της ευρωπαϊκής gaming σκηνής και αυτά που ξεκίνησαν το κύμα των "σοβιετικών". Όσοι δεν έχετε ασχοληθεί, πρέπει να το κάνετε άμεσα.
    • Comment Link
      iordanis88
      iordanis88 16/05/2018 07:52:35
      Κεραυνος εν αιθρια!!Ρε λες να ακουσουμε νεα και για το Half life 3;;
    • Comment Link
      Tatas
      Tatas 16/05/2018 02:17:21
      Αυτά είναι μαμώ την τρέλα μου.
    • Comment Link
      DiarrheaMonster
      DiarrheaMonster 16/05/2018 01:39:00
      Θυμάμαι την πρώτη φορά που έπαιξα το Shadow of Chernobyl όταν ήμουν ακόμα παιδάκι και συνάντησα για πρώτη φορά έναν Controller, πριν βγεις από τον υπόνομο. TA FEELS ΘΕΕ ΜΟΥ! Αβάσταχτη θα ειναι η αναμονή μέχρι να παίξω το καινούργιο!
    • Comment Link
      SpyrosJDM
      SpyrosJDM 16/05/2018 01:29:34
      Μισω αυτο που εγινε στο Chernobyl το 86 αλλα λατρευω τα παιχνιδια και τις ταινιες που εχουν να κανουν με αυτο!
    • Comment Link
      only_human1987
      only_human1987 16/05/2018 01:21:28
      Θέλω να τα γυρίσω όλα ανάποδα απ'τη χαρά μου αλλά ακόμα δεν το πιστεύω.Κυρίως χαίρομαι που θα το φτιάξει η ίδια ομάδα,όσοι απο αυτούς έμειναν στη GSC δηλαδή.Η καλύτερη είδηση που άκουσα τον τελευταίο καιρό...μακράν!
    • Comment Link
      EminemUH
      EminemUH 16/05/2018 01:20:09
      Ε ΝΑΙ ΡΕ ΦΊΛΕ !

      Υ.Γ. Τι ζημιά κάνατε με το κομμάτι στο τέλος του άρθρου βραδιάτικα....
    • Comment Link
      st41k3r
      st41k3r 16/05/2018 01:19:31
      Το αγαπημένο μου game. 11 χρόνια μετά το Shadow of Chernobyl. Συγκίνηση μόνο. Στα 10 έπαιξα το πρώτο στα 24 το θα παίζω το 2 (τέταρτο). Κλάμα και μακάρι να μην είναι ένα όνειρο παιδιά.
    • Comment Link
      VENOM AWAKENS GR
      VENOM AWAKENS GR 16/05/2018 01:10:31
      O Xριστός και η παναγία ! Εκπληξάρα!

    Tech & Science News