Read later
  • Written by 
  • Ε3 2018: Η Microsoft "οπλίζει" για την μεγαλύτερη παρουσίαση στην ιστορία της

    Ε3 2018: Η Microsoft "οπλίζει" για την μεγαλύτερη παρουσίαση στην ιστορία της

    Ανακοινώθηκε η ημερομηνία και η ώρα του σόου

    Είμαστε ακόμα στον Μάρτιο, ωστόσο φαίνεται πως οι μεγάλες εταιρίες της gaming βιομηχανίας μπαίνουν ήδη στο κλίμα της E3. Η μεγαλύτερη gaming έκθεση παγκοσμίως απέχει μόλις μερικούς μήνες και μετά την EA και την Bethesda, τώρα και η Microsoft έρχεται να αποκαλύψει τα πλάνα της. Συγκεκριμένα, η ομάδα του Xbox δηλώνει χαρακτηριστικά πως ετοιμάζεται για "την μεγαλύτερη παρουσίαση στην ιστορία της".

    Συγκεκριμένα, φέτος, το Xbox E3 2018 Briefing θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10 Ιουνίου στις 22:00 ώρα Ελλάδος. Για πρώτη φορά η εταιρία θα χρησιμοποιήσει το τεράστιο Microsoft Theater ως επίκεντρο της παρουσίας της στην E3, αλλά θα έχει και το καθιερωμένο της περίπτερο στο Los Angeles Convention Center, το οποίο θα είναι αφιερωμένο στην streaming υπηρεσία της, Mixer. Οι επισκέπτες και στις δύο τοποθεσίες θα μπορούν να παίξουν, να κάνουν stream και να αλληλεπιδράσουν με διάφορα παιχνίδια.

    Η Microsoft αναμένεται να αποκαλύψει περισσότερα σχετικά με τα πλάνα της για την E3 2018 τον Απρίλιο.

    Login to post comments
    Comments (28)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      Hechmanic369
      Hechmanic369 16/03/2018 23:11:14
      Κάθε χρόνο οπλίζει η MS, αλλά τελευταία μόνο άσφαιρες ρίχνει.
    • Comment Link
      Dead3nD
      Dead3nD 15/03/2018 17:57:19

      Ποια γενιά να σώσει ρε παιδιά αστειευόμαστε?1,5-2 χρόνια πριν την έλευση των νέων κονσολών και εσεις περιμένετε να κάνει τώρα το come back?Εγω δεν ελπίζω σε κάτι αλλα μακάρι να ανακοινώσει μελλοντικές συνεργασίες και παιχνίδια που θα κάνουν την διαφορά.Οι περισσότεροι θέλουμε την Microsoft δυνατή για να υπάρχει ανταγωνισμός αλλα και περισσότερες επιλογές σε εμάς να διαλέξουμε που θα επενδύσουμε τα χρηματα μας και τον χρόνο μας.


      Ποιός τις καθορίζει της γενιες?γιατι απο οτι ξερω την προηγούμενη χρονια ειχαμε δυο νεες κονσολες..αυτο με τις γενιες ειναι ενα ανεκδοτο ..Η τελευταία πραγματική αλλαγή ητανε απο τα 32 στα 64 bit που εκανε περιστροφή γύρω απο τον χαρακτήρα.


      Τι σχέση έχει αυτό που λες?είχαμε 2 νέες αναβαθμισμένες κονσόλες για να τραβήξει η γενιά 2-3 χρόνια ακόμη και να εκμεταλλευτούν ταυτόχρονα τον ντόρο του 4K gaming.Θεωρεις αλλαγή γενιάς την μετάβαση από καρτουνιστικα sprites σε πολύγωνα προφανώς και προσθήκη 3d μηχανισμών από εκεί που ήταν όλα 2d και ελάχιστα τρίτου προσώπου.Θα συμφωνήσω ότι τότε έγινε πραγματικά η μεγαλύτερη αλλαγή αλλά δεν παύει να έχουμε νέες σημαντικες προσθήκες,βελτιώσεις και επιδόσεις ανά 6-7-8 χρόνια.Αλλαγη γενιάς το λένε αυτό.
    • Comment Link
      marius_octavus
      marius_octavus 15/03/2018 13:49:29
      ως κάποιος που απο το 2013 ήθελε να πάρει το one αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει ένα vcr και επιτέλους πήρε το s το 2017, θα πω το εξής. εκπληκτικό μηχάνημα, που η ποιότητα του πατάει κάτω το ps4. ΑΛΛΑ. μιλάμε για κονσόλα. και στις κονσόλες νούμερο ένα είναι τα παιχνίδια. όταν ο μόνος λόγος για να πάρεις μια κονσόλα είναι γιατί δεν είχες πάρει τη προηγούμενη της και επι τη ευκαιρία θα παίξεις τα 2-3 παιχνίδια που έχει αυτή η κονσόλα(εφόσον ο υπολογιστής σου δεν τα σηκώνει), δεν μπορούμε να μιλάμε για βελτίωση.

      Κάθε σοβαρός gamer θέλει μια καλή ε3 απο όλες τις εταιρίες και ειδικά απο τους 3. Αλλά καλό θα ήταν να μην ξεχνιόμαστε. ο συγκεκριμένος κύριος όταν ήρθε έφερε ελπίδα στο κόσμο για το one. 2016"περιμένετε να δείτε στην ε3 η οποία θα είναι η καλύτερη απο όλες". 2017"περιμένετε να δείτε στην ε3 η οποία θα είναι η καλύτερη απο όλες". 2018"περιμένετε να δείτε στην ε3 η οποία θα είναι η καλύτερη απο όλες".
    • Comment Link
      mihalis13
      mihalis13 15/03/2018 13:44:31
      Κάθε χρόνο τα ίδια. Δεν πιστεύω τίποτα πλέον από τον Spencer.
      Κρατάω μικρό καλάθι πλέον και μακάρι να εκπλαγώ φέτος.
    • Comment Link
      quabakos
      quabakos 15/03/2018 12:58:41
      Παίδες εάν ανακοινώνουν και βγάλουν καινουρια παιχνίδια θα ειναι για το καλό όλων...και αυτών που δεν έχουν και δεν θέλουν να πάρουν Microsoft κονσόλα....
      Απλα κρατάω μικρών καλάθι πλέον..περιμενω να τα δω και μετα να χαρώ...δεν τους εχω τυφλή εμπιστοσύνη πια...
      Απλα ελπίζω η "μεγαλύτερη παρουσίαση στην ιστορία της" να μην αφορά τιποτα φαντασμαγορικές εξυπνάδες εκεί και φαναφαρες,παρουσιάσεις με σελεμπριτις κλπ και να ειναι λόγο νέων παιχνιδιών...και εννοώ νέων...με συνεργασίες με νέα φρέσκα στούντιο,όχι μόνο σίκουελ που έχουν πάρει την κατιούσα...και αποκλειστικών εάν θες να χτυπήσεις τους άλλους που πετούν στην κυριολεξία...και σημαντικό...παιχνίδια σαν αυτα που αγαπήσαμε τοσο καιρό...όχι εκεί που θέλουν να το πάνε το gaming κάποιοι...λίγο φρένο με τα co op,on line,ανεγκέφαλα shooters...δώσε και λίγο ψυχή κάπου...λίγο υπόθεση...και μετα ξύπνησα!!
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 15/03/2018 12:22:48

      Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια κατευθείαν από το 2013. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι για πολλούς ΟΤΙ και δείξει η MS, όση και προσπάθεια βελτίωσης να γίνει κάποιοι θα λένε τα ίδια και τα ίδια. Κρίμα και εδώ είμαστε να το δείτε και οι ίδιοι



      Μάλλον δεν θυμάσαι ότι η MS έχει κλείσει τα περισσότερα από τα studio που είχε κάποτε, και πλέον βασίζεται σε 3 franchises (Forza, Halo & Gears) όλα κι όλα εδώ και καμιά 10ετία. Πάλι καλά που δεν κλείσανε και την έρμη την Rare πριν αποκαλύψει το Sea of Thieves. Ακόμα και το overhyped Scalebound που θα ήταν 3rd party exclusive απλά ακυρώθηκε. Το μόνο που έχει μείνει στον Spencer να λέει είναι ότι θα βγαίνουν κάποια Xbox One games σε native 4Κ στο Xbox One X.


      Προφανώς και όλοι θυμομαστε το πακέτο με κινεκτ με τιμή στο θεό, το tv tv tv , κάποια μεγαλόπνοα project fable legends, scalebound, που αν κρίνω από την επιτυχία του monster world ο κόσμος θα το αγκάλιαζε. Από εκεί και έπειτα απλά δε στέκομαι στα λάθη αλλά στα σωστά που έγιναν από εκεί και έπειτα. Έβγαλαν ένα αριστουργηματικό τεχνολογικό επίτευγμα σε πολύ προσιτή τιμή, το softaware πίσω από το BC είναι επίσης για σεμινάριο, ωραία προσθήκη τόσο του EA access όσο και του Game pass αλαλα και του anywhere . Και με τα παιχνίδια το ψάχνουν και indie υποστηρίζουν, και έφεραν τοPUBG θα βγει και το sea of thieves αλλά και το state of decay 2. ,Ούτε και εμένα είναι του γούστου μου τα συγκεκριμένα αλλά υπάρχει κίνηση αυτό λέω. Και το νέο fable έχει μπει σε τροχιά . Και ναι όσους κράζουν το FH 4 εφόσον το επόμενο είναι πιο ωραίο από το προηγούμενο εννοείται να βγαίνει μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Τέλος πάντων δε θα απογοητεύσει αυτήν τη φορά η MS, όχι ότι θα γυρίσει η ζυγαριά υπέρ της αλλά να συνεχίσει στο σωστό δρόμο που βαδίζει τα τελευταία τρία χρόνια



      Ναι η Microsoft έχει κάνει πολλά βήματα προόδου από τότε που έκανε την στροφή 180 μοιρών μετά το τραγικό launch του Xbox One, αλλά για την γενιά αυτή και για το ορατό μέλλον δεν βλέπω να αλλάζει τίποτα. Το Xbox One X είναι too little, too late, ενώ οι παραγωγές της Microsoft είναι λίγες και γνωστές. Σύγκρινε τί κάνει η Microsoft αυτή την γενιά, με τί έκανε η Sony στην προηγούμενη που το PS3 ήταν πολύ πίσω από το Xbox 360 και το Wii. Η Sony επένδυσε στις αποκλειστικότητες, και ειδικότερα στα 1st party παιχνίδια. Θες The Last of Us, θες Infamous 2, θες Journey, θες God of War 3, θες Puppeteer, θες LittleBigPlanet, θες Uncharted 2, θες Heavy Rain, είχε πάρα πολλές και καλές αποκλειστικές κυκλοφορίες. Τα συμπληρωματικά καλούδια όπως τα δωρεάν παιχνίδια στο PS Plus ήταν ακριβώς αυτό, συμπληρωματικά, δεν ήταν το κυρίως πιάτο. Έτσι κατάφερε η Sony να κλείσει την ψαλίδα με την Microsoft.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 15/03/2018 10:27:27

      Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια κατευθείαν από το 2013. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι για πολλούς ΟΤΙ και δείξει η MS, όση και προσπάθεια βελτίωσης να γίνει κάποιοι θα λένε τα ίδια και τα ίδια. Κρίμα και εδώ είμαστε να το δείτε και οι ίδιοι



      Μάλλον δεν θυμάσαι ότι η MS έχει κλείσει τα περισσότερα από τα studio που είχε κάποτε, και πλέον βασίζεται σε 3 franchises (Forza, Halo & Gears) όλα κι όλα εδώ και καμιά 10ετία. Πάλι καλά που δεν κλείσανε και την έρμη την Rare πριν αποκαλύψει το Sea of Thieves. Ακόμα και το overhyped Scalebound που θα ήταν 3rd party exclusive απλά ακυρώθηκε. Το μόνο που έχει μείνει στον Spencer να λέει είναι ότι θα βγαίνουν κάποια Xbox One games σε native 4Κ στο Xbox One X.


      Προφανώς και όλοι θυμομαστε το πακέτο με κινεκτ με τιμή στο θεό, το tv tv tv , κάποια μεγαλόπνοα project fable legends, scalebound, που αν κρίνω από την επιτυχία του monster world ο κόσμος θα το αγκάλιαζε. Από εκεί και έπειτα απλά δε στέκομαι στα λάθη αλλά στα σωστά που έγιναν από εκεί και έπειτα. Έβγαλαν ένα αριστουργηματικό τεχνολογικό επίτευγμα σε πολύ προσιτή τιμή, το softaware πίσω από το BC είναι επίσης για σεμινάριο, ωραία προσθήκη τόσο του EA access όσο και του Game pass αλαλα και του anywhere . Και με τα παιχνίδια το ψάχνουν και indie υποστηρίζουν, και έφεραν τοPUBG θα βγει και το sea of thieves αλλά και το state of decay 2. ,Ούτε και εμένα είναι του γούστου μου τα συγκεκριμένα αλλά υπάρχει κίνηση αυτό λέω. Και το νέο fable έχει μπει σε τροχιά . Και ναι όσους κράζουν το FH 4 εφόσον το επόμενο είναι πιο ωραίο από το προηγούμενο εννοείται να βγαίνει μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Τέλος πάντων δε θα απογοητεύσει αυτήν τη φορά η MS, όχι ότι θα γυρίσει η ζυγαριά υπέρ της αλλά να συνεχίσει στο σωστό δρόμο που βαδίζει τα τελευταία τρία χρόνια
    • Comment Link
      seit
      seit 15/03/2018 09:28:22

      Ποια γενιά να σώσει ρε παιδιά αστειευόμαστε?1,5-2 χρόνια πριν την έλευση των νέων κονσολών και εσεις περιμένετε να κάνει τώρα το come back?Εγω δεν ελπίζω σε κάτι αλλα μακάρι να ανακοινώσει μελλοντικές συνεργασίες και παιχνίδια που θα κάνουν την διαφορά.Οι περισσότεροι θέλουμε την Microsoft δυνατή για να υπάρχει ανταγωνισμός αλλα και περισσότερες επιλογές σε εμάς να διαλέξουμε που θα επενδύσουμε τα χρηματα μας και τον χρόνο μας.


      Ποιός τις καθορίζει της γενιες?γιατι απο οτι ξερω την προηγούμενη χρονια ειχαμε δυο νεες κονσολες..αυτο με τις γενιες ειναι ενα ανεκδοτο ..Η τελευταία πραγματική αλλαγή ητανε απο τα 32 στα 64 bit που εκανε περιστροφή γύρω απο τον χαρακτήρα.
    • Comment Link
      ανδρέας.μπίρμπας
      ανδρέας.μπίρμπας 15/03/2018 09:19:56
      Forza 8, Gears of war 6, Forza horizon 4 και backwards compatibility για να παίζω σε μηχάνημα με 500 ευρώ το gta vice city και το ninja gaiden την ίδια στιγμή που Sony και Nintendo κάνουνε πλάκα... Α και ας μην ξεχνάμε ότι όλα σχεδόν τα exclusives της MS μπορείς να τα παίξεις στο PC σου. Spencer ξύπνα επιτέλους και πάψε να παριστάνεις Έλληνα πολιτικό σε προεκλογική εκστρατεία....
    • Comment Link
      Dead3nD
      Dead3nD 15/03/2018 01:07:32
      Ποια γενιά να σώσει ρε παιδιά αστειευόμαστε?1,5-2 χρόνια πριν την έλευση των νέων κονσολών και εσεις περιμένετε να κάνει τώρα το come back?Εγω δεν ελπίζω σε κάτι αλλα μακάρι να ανακοινώσει μελλοντικές συνεργασίες και παιχνίδια που θα κάνουν την διαφορά.Οι περισσότεροι θέλουμε την Microsoft δυνατή για να υπάρχει ανταγωνισμός αλλα και περισσότερες επιλογές σε εμάς να διαλέξουμε που θα επενδύσουμε τα χρηματα μας και τον χρόνο μας.
    • Comment Link
      VENOM AWAKENS GR
      VENOM AWAKENS GR 15/03/2018 00:48:28
      Άλλη μια φορά στο παρελθόν είχε κάνει ακριβώς τις ίδιες δηλώσεις ο Phil. Ε, έδειχναν μιάμιση ώρα indies και παιχνίδια που τελικά ακυρωθηκαν. Θέλουμε μια δυνατή Microsoft μακάρι μακάρι μακάρι...
    • Comment Link
      Chole10
      Chole10 15/03/2018 00:22:16
      Ειχα αγορασει περυσι Xbox,επειδη το ειχα βρει σε προσφορα και ηταν φθηνοτερο απο το PS4.
      Μετα απο κανα χρονο,αναγκαστηκα να το πουλησω και να αγορασω Playstation κυριως λογω ελλειψης αποκλειστικων παιχνιδιων.
      Make me interested again Microsoft.
      I dare you,I double dare you
    • Comment Link
      nikos84
      nikos84 14/03/2018 22:29:20

      Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια κατευθείαν από το 2013. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι για πολλούς ΟΤΙ και δείξει η MS, όση και προσπάθεια βελτίωσης να γίνει κάποιοι θα λένε τα ίδια και τα ίδια. Κρίμα και εδώ είμαστε να το δείτε και οι ίδιοι


      Ισχύει στο 100% ότι ότι και να παρουσιάσει θα υπάρχει κόσμος που θα κράζει!! Πιστεύω πως έβαλε μυαλό η Microsoft όμως. Λίγος καιρός έμεινε να το δούμε. Πάντως νομίζω ότι είναι η τελευταία ευκαιρία της Microsoft να σώσει την κατάσταση γι αυτή τη γενιά.
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 14/03/2018 22:16:17

      Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια κατευθείαν από το 2013. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι για πολλούς ΟΤΙ και δείξει η MS, όση και προσπάθεια βελτίωσης να γίνει κάποιοι θα λένε τα ίδια και τα ίδια. Κρίμα και εδώ είμαστε να το δείτε και οι ίδιοι



      Μάλλον δεν θυμάσαι ότι η MS έχει κλείσει τα περισσότερα από τα studio που είχε κάποτε, και πλέον βασίζεται σε 3 franchises (Forza, Halo & Gears) όλα κι όλα εδώ και καμιά 10ετία. Πάλι καλά που δεν κλείσανε και την έρμη την Rare πριν αποκαλύψει το Sea of Thieves. Ακόμα και το overhyped Scalebound που θα ήταν 3rd party exclusive απλά ακυρώθηκε. Το μόνο που έχει μείνει στον Spencer να λέει είναι ότι θα βγαίνουν κάποια Xbox One games σε native 4Κ στο Xbox One X.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 14/03/2018 22:05:22
      Εξακολουθώ να βλέπω σχόλια κατευθείαν από το 2013. Είμαι σίγουρος λοιπόν ότι για πολλούς ΟΤΙ και δείξει η MS, όση και προσπάθεια βελτίωσης να γίνει κάποιοι θα λένε τα ίδια και τα ίδια. Κρίμα και εδώ είμαστε να το δείτε και οι ίδιοι
    • Comment Link
      nikos84
      nikos84 14/03/2018 21:50:25
      Φέτος πιστεύω ότι η Ε3 θα έχει πολύ ενδιαφέρον!! Πιστεύω ή μάλλον ελπίζω η Microsoft να έμαθε από τα λάθη της και να δούμε νέα παιχνίδια και συνέχειες. Το hardware το έχει.......
    • Comment Link
      seit
      seit 14/03/2018 21:21:38
      Μακαρι xbox one x να μην ειχες hardware και να ξαναγινωσουνα xbox360 ...οπιος με καταλαβε ξερει ;)) ..
    • Comment Link
      Teolicious
      Teolicious 14/03/2018 21:09:07
      φετος θα ειναι δυνατη η ε3.
    • Comment Link
      Fonis
      Fonis 14/03/2018 20:46:18

      Να μαντέψω... Forza Horizon 4? Forza 8? Halo 6? Gears of War 5? Ή Fable reboot?



      Ξέχασες το Minecraft !
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 14/03/2018 19:45:31
      Να μαντέψω... Forza Horizon 4? Forza 8? Halo 6? Gears of War 5? Ή Fable reboot?
    • Comment Link
      stark1st
      stark1st 14/03/2018 19:38:45
      Αν, λέω, ΑΝ, για μία φορά βγει αληθινός, φέτος θα δούμε μάχη σε όλα τα στρατόπεδα. Η Sony ετοιμάζει τα δικά της, η Nintendo θα μας βομβαρδίσει με αποκλειστικούς τίτλους και η Microsoft δεν έχω ιδέα με τι. Το μόνο σίγουρο είναι πως για ακόμη μία φορά μας περιμένουν εκπλήξεις. Miyazaki μίλα μας και ας μην μας αγαπάς.
    • Comment Link
      SpyrosJDM
      SpyrosJDM 14/03/2018 19:10:59
      Spencer μαν τα ιδια λες καθε χρονο. Προσωπικα αυτο που θελω ειναι Forza Horizon 4 στην ιαπωνια για PC και εφυγα για pre order.
    • Comment Link
      Makis81
      Makis81 14/03/2018 18:45:39
      Δηλαδή αν κατάλαβα καλά να φροντίσω από τώρα να κάνω χώρο στην πεντάφυλλη gaming βιτρίνα μου, ώστε να χωρέσω τα καινούρια μου xbox retail games που τόσο εύκολα και απλόχερα θα μας χαρίσει η Microsoft!

      Υ.Γ Μωρέ μπράβο λαρτζ που είναι τα παλικάρια εκεί στην Microsoft..............................................ρε εδώ σοβάρεψαν τα πράγματα λέμε!

    • Comment Link
      kostazZzZ
      kostazZzZ 14/03/2018 18:37:02
      Καλά τον spencer πάντα τον βλέπουμε να κάνει τέτοιες δηλώσεις κάθε χρόνο...αλλά φέτος βλέπω την microsoft πολύ αισιόδοξη, μακάρι να δούμε ωραία πράγματα...μπορεί να μην με πείσουν να αγοράσω xbox one ποτέ αλλά τουλάχιστον πιστεύω ότι θα δούμε ωραία παιχνιδια που θα έρθουν στο pc και περισσότερες βελτιώσεις στην συνδρομή xbox game pass η οποία μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή προσφέροντας πόσα καινούργια παιχνιδια με μόλις 10€/μήνα! Δεν ξέρω πώς τους συμφέρει όλο αυτό...αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι συμφέρει εμάς.
    • Comment Link
      Labrosviz
      Labrosviz 14/03/2018 17:31:47
      Χαχαχα ενταξει θα την δούμε με ενδιαφέρον αλλα πλέον δεν πείθουν...τα ιδια λενε καθε χρόνο...ας κάνουν κάτι λοιπόν με παιχνιδια χωρις να κάνουν δηλώσεις ...δεν μπορούν.?...
    • Comment Link
      ConstantinosRed
      ConstantinosRed 14/03/2018 17:17:25
      Θα χει πλάκα να νε όντως έτσι αλλά άντε να τον πιστέψεις τώρα χαχα...Έπαθε όπως τη ιστορία με το ψεύτη το βοσκό ο φίλος μας ο Spencer χαχα..Μακάρι να ανακάμψει πάντως η Microsoft..Είπαμε πως όσο ποιο πολλούς δυνατούς "παίχτες" έχει αυτή η βιομηχανία τόσο το καλύτερο για εμάς τους gamers..
    • Comment Link
      NickSk81227