Read later
  • Written by 
  • Μήνυση κατά της Microsoft για αναγκαστική αναβάθμιση στα Windows 10

    Μήνυση κατά της Microsoft για αναγκαστική αναβάθμιση στα Windows 10

    Έχασε δικαστική μάχη η εταιρεία

    Σύμφωνα με το SeattleTimes, μία γυναίκα ονόματι Teri Goldstein έκανε μήνυση στην Microsoft καθώς ο υπολογιστής της αναβαθμίστηκε αυτόματα στα Windows 10 χωρίς εκείνη να αποδέχτηκε ποτέ κάτι τέτοιο. Όταν εκείνη συνηδειτοποίησε πως ο υπολογιστής της έχει πλέον ένα νέο λειτουργικό σύστημα, επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Microsoft αλλά δεν κατάφεραν να την βοηθήσουν, οπότε εκείνη μετέφερε το θέμα στο δικαστήριο από το οποίο βγήκε κερδισμένη με $10.000.

    Η εταιρεία έχει κατακριθεί στο παρελθόν για την επιθετική καμπάνια της σχετικά με την αναγκαστική αναβάθμιση των Windows 10 αλλά είναι η πρώτη φορά που ακούμε για δικαστική διαμάχη.

    Login to post comments
    Comments (37)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      crysis
      crysis 07/07/2016 19:24:37
      eleos diavaste kai kamia efarmogh apo ti diaxhrhsei ti .kanei h kathemia den mporeis na ta afineis ergostasiaka olοι ta vazoun ta windows me ta serfarisma kai kana paixnidi h microsoft den ftaiei se tipota
    • Comment Link
      apanpie
      apanpie 05/07/2016 16:06:50


      Mε ποιο δικαιωμα επεμβαινει η microsft στον προσωπικο pc καποιου ?



      Βασικά θα το αναφέρω επειδή πιθανότατα όπως άλλωστε και εγώ ... είσαι ένας από αυτούς ...
      Θα μπορούσε να είναι : Με τα δικαιώματα που αποδέχεσαι πρωτού κάνεις install το λογισμικό ;
      Αφού κανένας δεν τα κοιτάει εύκολα θα μπορούσε να είναι ένας από τους όρους :P


      αφου βγηκε κερδισμενη αυτη απο το δικαστηριο, τοτε λογικα δεν υπηρχε τιποτα μεσας στους ορους και τις προυποθεσεις σχετικα με την προσβαση σε προσωπικο pc.



      νναι ... για αυτό τονίζω το "Θα μπορούσε να είναι".
    • Comment Link
      Chrisoik
      Chrisoik 05/07/2016 15:58:41


      Mε ποιο δικαιωμα επεμβαινει η microsft στον προσωπικο pc καποιου ?



      Βασικά θα το αναφέρω επειδή πιθανότατα όπως άλλωστε και εγώ ... είσαι ένας από αυτούς ...
      Θα μπορούσε να είναι : Με τα δικαιώματα που αποδέχεσαι πρωτού κάνεις install το λογισμικό ;
      Αφού κανένας δεν τα κοιτάει εύκολα θα μπορούσε να είναι ένας από τους όρους :P


      αφου βγηκε κερδισμενη αυτη απο το δικαστηριο, τοτε λογικα δεν υπηρχε τιποτα μεσας στους ορους και τις προυποθεσεις σχετικα με την προσβαση σε προσωπικο pc.
    • Comment Link
      4kinitos
      4kinitos 29/06/2016 23:33:29
      Περνάει η εγκατάσταση μέσω ενημέρωσης οπότε αυτοί που έχουν stock ρύθμιση ώστε να κατεβάζει ο υπολογιστής ότι τελευταίο θεωρεί πως πρέπει να έχει σε σχέση με περιφερειακές συσκευές,drivers ή software,την πατάνε.Μπορείς είτε να επιλέξεις να ενημερώνεσαι με το αν θες να κάνεις ενημέρωση και ποιά θα είναι αυτή από της επιλογές στο windows update είτε με ένα πρόγραμμα απενεργοποίησης της αναβάθμισης των win10 το οποίο λέγεται gwx control panel και ξενοιάζεις.
    • Comment Link
      alien96
      alien96 29/06/2016 09:27:38
      Εγω προσπαθω να τα βαλω και επιστρεφει το λαπτοπ παλι στα 8.1 : (
    • Comment Link
      Erebus
      Erebus 29/06/2016 05:47:14
      Παιδιά είχαμε αναφερθεί και παλαιότερα.
      http://unboxholics.com/news/tech/15582-anavathmisi-se-windows-10-me-to-zori
      Όντως έρχεται η αναβάθμιση (αν είναι eligible) αυτόματα χωρίς προειδοποίηση. Πρέπει εσύ να πας να το κοιτάξεις και άμα το πάρεις χαμπάρι σου λέει πως θα εγκατασταθούν τα 10 τάδε του μηνός. Ξυπνάς ένα ωραίο πρωί και έχεις 10αρια χωρίς να έχεις συμφωνήσει σε τίποτα. Δεν είναι το θέμα αν είναι καλά τα 10άρια εδώ η όχι.
    • Comment Link
      apanpie
      apanpie 28/06/2016 21:57:19


      Mε ποιο δικαιωμα επεμβαινει η microsft στον προσωπικο pc καποιου ?



      Βασικά θα το αναφέρω επειδή πιθανότατα όπως άλλωστε και εγώ ... είσαι ένας από αυτούς ...
      Θα μπορούσε να είναι : Με τα δικαιώματα που αποδέχεσαι πρωτού κάνεις install το λογισμικό ;
      Αφού κανένας δεν τα κοιτάει εύκολα θα μπορούσε να είναι ένας από τους όρους :P
    • Comment Link
      Chrisoik
      Chrisoik 28/06/2016 21:24:39

      Τι λέτε ρε παιδιά? Μια χαρά είναι τα Win10. Τουλάχιστον για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει και ειδικά για χρηστές xbox και win phone. Νταξ μπορεί να ειμαι λιγο αρρωστακι με την MS αλλά αντικείμενα τώρα δεν είναι άσχημα, απλά είναι κάτι διαφορετικό από όλα τα άλλα Windows που έχετε συνηθίσει


      Μπορει να ειναι καλα φιλε μου,σε εμενα μολις πριν λιγπ εβγαλε αντίστροφη μέτρηση 15 λεπτων ενω εβλεπα game of thrones,λεω σιγα, και με το που τελειωσε χωρις να προειδοποιησει εκανε restart το pc μου και τωρα μπαινουν τα 10αρια...χωρις να εχω συμφωνήσει σε Τι-πο-τα, αυτο ειναι που μας την σπαει...δεν ειναι κακα τα 10αρια αλλα χωρις να γουσταρω? Επειδη μου το επιβάλλει η Microsoft?


      Χμμμμ σε αυτό έχεις δίκιο ναι. Αλλά και πάλι βρε παιδιά γιατί το κάνετε τόσο μεγάλο θέμα? Αφού κάποια στιγμή αναγκαστικά θα πρέπει να τα βάλετε.....


      Mε ποιο δικαιωμα επεμβαινει η microsft στον προσωπικο pc καποιου ?
    • Comment Link
      apanpie
      apanpie 28/06/2016 21:22:58

      Χμμμμ σε αυτό έχεις δίκιο ναι. Αλλά και πάλι βρε παιδιά γιατί το κάνετε τόσο μεγάλο θέμα? Αφού κάποια στιγμή αναγκαστικά θα πρέπει να τα βάλετε.....



      Sorry για τον επιθετικό τρόπο που πρόκειται να στο πω ... αλλά θα στο πω όπως θα στο έλεγε κάποιος φίλος σου όταν λες κάτι χαζό :
      Και ποιος σου είπε ότι θέλω να τα βάλω ;
    • Comment Link
      NickSk81227
      NickSk81227 28/06/2016 21:05:38

      Τι λέτε ρε παιδιά? Μια χαρά είναι τα Win10. Τουλάχιστον για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει και ειδικά για χρηστές xbox και win phone. Νταξ μπορεί να ειμαι λιγο αρρωστακι με την MS αλλά αντικείμενα τώρα δεν είναι άσχημα, απλά είναι κάτι διαφορετικό από όλα τα άλλα Windows που έχετε συνηθίσει


      Μπορει να ειναι καλα φιλε μου,σε εμενα μολις πριν λιγπ εβγαλε αντίστροφη μέτρηση 15 λεπτων ενω εβλεπα game of thrones,λεω σιγα, και με το που τελειωσε χωρις να προειδοποιησει εκανε restart το pc μου και τωρα μπαινουν τα 10αρια...χωρις να εχω συμφωνήσει σε Τι-πο-τα, αυτο ειναι που μας την σπαει...δεν ειναι κακα τα 10αρια αλλα χωρις να γουσταρω? Επειδη μου το επιβάλλει η Microsoft?


      Χμμμμ σε αυτό έχεις δίκιο ναι. Αλλά και πάλι βρε παιδιά γιατί το κάνετε τόσο μεγάλο θέμα? Αφού κάποια στιγμή αναγκαστικά θα πρέπει να τα βάλετε.....
    • Comment Link
      PuncakeLover
      PuncakeLover 28/06/2016 20:26:49

      Τι λέτε ρε παιδιά? Μια χαρά είναι τα Win10. Τουλάχιστον για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει και ειδικά για χρηστές xbox και win phone. Νταξ μπορεί να ειμαι λιγο αρρωστακι με την MS αλλά αντικείμενα τώρα δεν είναι άσχημα, απλά είναι κάτι διαφορετικό από όλα τα άλλα Windows που έχετε συνηθίσει


      Μπορει να ειναι καλα φιλε μου,σε εμενα μολις πριν λιγπ εβγαλε αντίστροφη μέτρηση 15 λεπτων ενω εβλεπα game of thrones,λεω σιγα, και με το που τελειωσε χωρις να προειδοποιησει εκανε restart το pc μου και τωρα μπαινουν τα 10αρια...χωρις να εχω συμφωνήσει σε Τι-πο-τα, αυτο ειναι που μας την σπαει...δεν ειναι κακα τα 10αρια αλλα χωρις να γουσταρω? Επειδη μου το επιβάλλει η Microsoft?
    • Comment Link
      PuncakeLover
      PuncakeLover 28/06/2016 20:19:05
      Μολις μου εγινε και μου εστειλε αυτπ εδω ενα φιλος...εγω αυτό μαγκες το λεω φασισμο.χωρις να θελω ΤΙΠΟΤΑ παει και κανει το update...ουτε restart later ουτε ΤΙΠΟΤΑ, ετσι οπως εβλεπα το game of thrones μου και τελευταιο επεισοδιο κιολας βγαζει μια αντίστροφη μετρηση..ε λεω κλαιν..και ξαφνιλα βλεπεις την οθονη μπλε να γραφει restarting..ελεος πραγματικά
    • Comment Link
      warscythe
      warscythe 28/06/2016 19:50:06

      Η καλητερη λυση ειναι να πας σε linux για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο


      Games πως θα παιζεις στα linux ?? Με το wine?
    • Comment Link
      warscythe
      warscythe 28/06/2016 19:49:02

      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.


      Ισχυει φιλε...φαινεται παραλογο αλλα ισχυει.
    • Comment Link
      thodoris5321
      thodoris5321 28/06/2016 19:40:43

      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.



      Καθόλου μούφα Μάκη. Προσφάτως, κάποιοι έκλεισαν το PC τους με Windows 8.1 και το άνοιξαν την επόμενη ημέρα με Windows 10.


      Κοίτα! αδυνατώ να δεχτώ ότι η παραπάνω είδηση είναι αλήθεια διότι για να προχωρήσεις σε μια τέτοια αναβάθμιση ως χρήστης χρειάζονται κάπιες ενέργειες προκειμένου να δεις τα W10 στο PC σου, πόσο μάλλον να τα αναλάβει όλα το λειτουργικό του PC σου. Τέλος πάντων δεν κρίνω αρνητικά το παλικάρι που έγραψε το άρθρο ούτε και το σοβαρό site που ενημερώνομαι,(και αν ακούστηκα έτσι λάθος μου) απλά έχω της επιφυλάξεις μου για τέτοιου είδους ειδήσεις.



      Κάνεις λάθος, πολλοί γνωστοί μου ξύπνησαν με windows 10 ένα πρωί, (ή μεσιμέρι) επειδή όπως μπαίνουν οι ενημερώσεις των windows, μπαίνει και το windows 10 τώρα. Εγώ προσωπικά σώθηκα από τους UH επειδή διάβασα ένα άρθρο πριν λίγο καιρό ότι πρέπει να κλείσω τις αυτόματες ενημερώσεις αν δε θέλω τα 10. Ακόμα και να τις ανοίξω ίσα ίσα για να κατεβάσει λογισμικό για να δουλεύει η κάμερα, το κινητό μου με τον υπολογιστή, μου πετάει φάτσα τα windows 10. Μπορώ να πω πως είναι πολύ σπαστικό..
    • Comment Link
      Makis81
      Makis81 28/06/2016 18:53:17

      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.



      Καθόλου μούφα Μάκη. Προσφάτως, κάποιοι έκλεισαν το PC τους με Windows 8.1 και το άνοιξαν την επόμενη ημέρα με Windows 10.


      Κοίτα! αδυνατώ να δεχτώ ότι η παραπάνω είδηση είναι αλήθεια διότι για να προχωρήσεις σε μια τέτοια αναβάθμιση ως χρήστης χρειάζονται κάπιες ενέργειες προκειμένου να δεις τα W10 στο PC σου, πόσο μάλλον να τα αναλάβει όλα το λειτουργικό του PC σου. Τέλος πάντων δεν κρίνω αρνητικά το παλικάρι που έγραψε το άρθρο ούτε και το σοβαρό site που ενημερώνομαι,(και αν ακούστηκα έτσι λάθος μου) απλά έχω της επιφυλάξεις μου για τέτοιου είδους ειδήσεις.
    • Comment Link
      MokilokD
      MokilokD 28/06/2016 18:18:25

      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.



      Εχει γινει σε αρκετους φιλε μου .
    • Comment Link
      BraVeHeart
      BraVeHeart 28/06/2016 18:07:15
      Προσωπικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα Windows 10. Μερικές ασυμβατότητες (πχ με το Oculus Rift DK2) δεν είναι αρκετές για να με απογοητεύσουν.
    • Comment Link
      BraVeHeart
      BraVeHeart 28/06/2016 18:06:13

      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.



      Καθόλου μούφα Μάκη. Προσφάτως, κάποιοι έκλεισαν το PC τους με Windows 8.1 και το άνοιξαν την επόμενη ημέρα με Windows 10.
    • Comment Link
      Makis81
      Makis81 28/06/2016 17:42:24
      Καλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχει έστω και ένας που ασχολείται με τα PC και πιστεύει πραγματικά ότι μπορεί να αναβαθμιστεί μόνο του το PC του από πχ Windows 7 η W8.1 σε Windows 10 χωρίς να προβεί ο χρήσης στης απαραίτητες ενέργειες που χρειάζονται για ένα τόσο σοβαρό update? Δηλαδή ώρες ώρες ήμαρτον, όχι άλλο κάρβουνο! Πόσο μούφα παίζει να είναι η παραπάνω είδηση.
    • Comment Link
      apanpie
      apanpie 28/06/2016 17:25:24
      Ε ... κάτι λιγότερο από όσα ξόδεψε για τους δικηγόρους δηλαδή.
    • Comment Link
      makisgr
      makisgr 28/06/2016 15:08:26
      Η καλητερη λυση ειναι να πας σε linux για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο
    • Comment Link
      Vlad_25
      Vlad_25 28/06/2016 14:00:59
      Τα δεκαρια ειναι αψογο λειτουργικο. Οποιος δε θελει υπαρχουν αλλου δωρεαν διανομες.
    • Comment Link
      bravestar
      bravestar 28/06/2016 14:00:15

      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα..


      Συμφωνοι,αυτο ομως δεν ειναι λογος να επεμβαινει σε δικο σ υπολογιστη η MS για να περασει τα 10αρια χωρις την συγκαταθεση σου.
    • Comment Link
      bravestar
      bravestar 28/06/2016 13:57:48
      Δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,μα να σε αναγκαζουν να να εγκαταστησεις με το ζορι τα 10αρια?
      Ευχομαι μερικοι χιλιαδες απο τα εκατομυρια χρηστων των windows να κινηθουν νομικα,και ποιος ξερει... 10.000 προστιμο σημερα απο δω 100.000 αυριο απο κει που θα παει? θα μαζευτει ποσο μεγαλο και θα βαρεσει φουντο η ms.
      Επιτελους να δουμε και καμια σοβαρη εταιρεια να ασχολειται με σχεδιασμο λογισμικου που θα εχει επικεντρο τον χρηστη και τον gamer,οπως η SONY για παραδειγμα.
    • Comment Link
      NickSk81227
      NickSk81227 28/06/2016 13:24:08
      Τι λέτε ρε παιδιά? Μια χαρά είναι τα Win10. Τουλάχιστον για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει και ειδικά για χρηστές xbox και win phone. Νταξ μπορεί να ειμαι λιγο αρρωστακι με την MS αλλά αντικείμενα τώρα δεν είναι άσχημα, απλά είναι κάτι διαφορετικό από όλα τα άλλα Windows που έχετε συνηθίσει
    • Comment Link
      ernestito11
      ernestito11 28/06/2016 12:12:19

      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα. Ειναι δυνατον να επικοινωνησε και με την τεχνικη υποστηριξη και να μην βρηκε λυση; Kαι επισης, πως μπορει να αποδειξει, οτι δεν το ηθελε; Aν ειναι ετσι, μπορουν να πανε ολοι οσοι εκαναν αναβαθμιση οικειοθελώς και να πουν το ιδιο, για να τσεπωσουν τα λεφτα. Μουφα φαινεται η ειδηση.


      Ακομα και να ισχυει αυτο που λες παλι φταιει η MS πρωτον γτ εν τελει δεν υπαρχει πραγματικη επιλογη, ουτως η αλλως θα γινοταν απλα αποφασισε καποιος να το κανει πιο νωρις και επισης εχει δωσει το πατημα η ιδια η MS με αυτα που κανει. Μονη της εφαγε τα μουτρα της. Πρεπει να αρχισουν να πεφτουν οι μηνυσεις βροχη
    • Comment Link
      ernestito11
      ernestito11 28/06/2016 12:10:40

      Αμα τα ειχε πειρατικα λογικο.. Γιατι μονο με τα πειρατικα εχουν θεμα..


      Επισης στα πειρατικα δεν γινεται αυτοματα upgrade.
    • Comment Link
      ernestito11
      ernestito11 28/06/2016 12:08:52

      Αμα τα ειχε πειρατικα λογικο.. Γιατι μονο με τα πειρατικα εχουν θεμα..


      Κανεις τρομερο λαθος. Εχει γινει αναβαθμιση σε 2 λαπτοπ που ειχαν ευθεντικοτατα windows 8.1 και ηταν μεσα στα προβληματα. Εκανε μ@λακια η ms και κανονικα επρεπε να πεφτουν βροχη οι μηνυσεις, αλλα δεν ασχολειται κανεις. 10Κ δεν ειναι και λιγα παντως.
      Οπως και να εχει σε ενα προιον που εχεις αγορασει και ειναι δικο σου δεν μπορει η καθε εταιρεια να κανει αναβαθμισει οποτε γουσταρει και να τα κανει ολα πουτ@να, ειδικα οταν διαρκως αρνεισαι να κανεις την αναβαθμιση... Ηταν μεγαλο foul της MS και πρεπει να πληρωσει
    • Comment Link
      george.papageorgopoulos
      george.papageorgopoulos 28/06/2016 11:46:03
      Αμα τα ειχε πειρατικα λογικο.. Γιατι μονο με τα πειρατικα εχουν θεμα..
    • Comment Link
      MokilokD
      MokilokD 28/06/2016 10:37:16
      Απο τη στιγμη που το update σε Win 10 επιρεαζει σοβαρα προγραματα δουλειάς και πολλες φορες πανακριβα και δεν υπαρχει συμβατοτητα φυσικα και μπορεις να τρεξεις την MS στα δικαστηρια .
      Τωρα το τι θα κερδισεις ειναι αλλο θεμα .
    • Comment Link
      Dimokritos
      Dimokritos 28/06/2016 10:29:31

      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα. Ειναι δυνατον να επικοινωνησε και με την τεχνικη υποστηριξη και να μην βρηκε λυση; Kαι επισης, πως μπορει να αποδειξει, οτι δεν το ηθελε; Aν ειναι ετσι, μπορουν να πανε ολοι οσοι εκαναν αναβαθμιση οικειοθελώς και να πουν το ιδιο, για να τσεπωσουν τα λεφτα. Μουφα φαινεται η ειδηση.



      φιλε μου συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλα δεν είναι οικειοθελώς...

      αν πατάς όλη την ώρα αργότερα και αργότερα στο τέλος δεν θα έχει άλλο αργότερα και θα σε αναγκάσει κάποια στιγμή να γίνουν update όπως πχ όταν κανεις κανονικό security update που σου λέει ότι ο υπολογιστής θα γίνει restart σε σε 10 min αλλα εκεί σου δίνει την δυνατότητα να το κανεις αργότερα

      στην περίπτωση των windows 10 δεν θα έχει την δυνατότητα να τα το κανεις αργότερα και θα κάνει τα κάνει με το ζόρι



      Διαβασε λιγο τι γραφω.
    • Comment Link
      philip
      philip 28/06/2016 10:03:05

      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα. Ειναι δυνατον να επικοινωνησε και με την τεχνικη υποστηριξη και να μην βρηκε λυση; Kαι επισης, πως μπορει να αποδειξει, οτι δεν το ηθελε; Aν ειναι ετσι, μπορουν να πανε ολοι οσοι εκαναν αναβαθμιση οικειοθελώς και να πουν το ιδιο, για να τσεπωσουν τα λεφτα. Μουφα φαινεται η ειδηση.



      φιλε μου συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλα δεν είναι οικειοθελώς...

      αν πατάς όλη την ώρα αργότερα και αργότερα στο τέλος δεν θα έχει άλλο αργότερα και θα σε αναγκάσει κάποια στιγμή να γίνουν update όπως πχ όταν κανεις κανονικό security update που σου λέει ότι ο υπολογιστής θα γίνει restart σε σε 10 min αλλα εκεί σου δίνει την δυνατότητα να το κανεις αργότερα

      στην περίπτωση των windows 10 δεν θα έχει την δυνατότητα να τα το κανεις αργότερα και θα κάνει τα κάνει με το ζόρι
    • Comment Link
      ΜΠΑΜΠΟΓΡΙΑ GAMER
      ΜΠΑΜΠΟΓΡΙΑ GAMER 28/06/2016 10:00:55

      Ετσι. Ελα να ξυπνανε τα δικαστηρια παγκοσμιως....



      Έτσι Έτσι άντε γιατί πολύ αέρα έχει πάρει η microsoft τελευταία. Ολοι διαμαρτυρονται για αυτο Τωρα που ξέρουν ότι μπορούν να κερδίσουν θα ευχαριστηθώ να φεύγουν βροχή οι μηνύσεις απο εκατομυρια χρήστες Αν υπολογίσουμε κάθε χρήστη χ 10 χιλιάρικα Θα την φάει καλά η ms. Της χρειάζεται γιατί το χει παραξηλώσει με την επιθετική πολιτική της.
    • Comment Link
      makisgr
      makisgr 28/06/2016 09:59:01

      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα. Ειναι δυνατον να επικοινωνησε και με την τεχνικη υποστηριξη και να μην βρηκε λυση; Kαι επισης, πως μπορει να αποδειξει, οτι δεν το ηθελε; Aν ειναι ετσι, μπορουν να πανε ολοι οσοι εκαναν αναβαθμιση οικειοθελώς και να πουν το ιδιο, για να τσεπωσουν τα λεφτα. Μουφα φαινεται η ειδηση.



      Τα windows κρατανε logs απο το καθε update.Απλα να ξερεις να πειραζεις το registry θελει για να δεις τα log
    • Comment Link
      Dimokritos
      Dimokritos 28/06/2016 09:28:51
      Αφου μπορεις να κανεις επαναφορα στα προηγουμενα windows μεσα σε 1 μηνα απο την αναβαθμιση, εαν θυμαμαι καλα. Ειναι δυνατον να επικοινωνησε και με την τεχνικη υποστηριξη και να μην βρηκε λυση; Kαι επισης, πως μπορει να αποδειξει, οτι δεν το ηθελε; Aν ειναι ετσι, μπορουν να πανε ολοι οσοι εκαναν αναβαθμιση οικειοθελώς και να πουν το ιδιο, για να τσεπωσουν τα λεφτα. Μουφα φαινεται η ειδηση.
    • Comment Link
      Morpheas
      Morpheas 28/06/2016 09:10:30
      Ετσι. Ελα να ξυπνανε τα δικαστηρια παγκοσμιως....

    Gaming News