Το God of War είναι ο μεγάλος νικητής των The Game Awards 2018 

Σάρωσε και το Red Dead Redemption II

Το God of War είναι ο μεγάλος νικητής των The Game Awards 2018

Η μεγαλύτερη βραδιά έφτασε στο τέλος της. Η πιο αξιοσημείωτη τελετή απονομής βραβείων στο χώρο του gaming πραγματοποιήθηκε επιτυχώς στο Λος Άντζελες. Τα "gaming Όσκαρς" έχουν πλέον κατόχους. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τη λίστα με όλους τους νικητές, με το God of War και το Red Dead Redemption II να σαρώνουν στα βραβεία.

Αναλυτικότερα:

GAME OF THE YEAR

  • Assassin’s Creed Odyssey
  • Celeste
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Monster Hunter: World
  • Red Dead Redemption 2

BEST ONGOING GAME

  • Destiny 2
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Overwatch
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

BEST GAME DIRECTION

  • A Way Out
  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption 2

BEST NARRATIVE

  • Detroit: Become Human
  • God of War
  • Life is Strange 2: Episode 1
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption 2

BEST ART DIRECTION

  • Assassin’s Creed Odyssey
  • God of War
  • Octopath Traveler
  • Red Dead Redemption 2
  • Return of Obra Dinn

BEST SCORE/MUSIC

  • Celeste
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Ni No Kuni II
  • Octopath Traveler
  • Red Dead Redemption 2

BEST AUDIO DESIGN

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Forza Horizon 4
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption 2

BEST PERFORMANCE

  • Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos, God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
  • Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

GAMES FOR IMPACT

  • 11-11 Memories Retold
  • Celeste
  • Florence
  • Life is Strange 2: Episode 1
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories

BEST INDEPENDENT GAME

  • Celeste
  • Dead Cells
  • Into the Breach
  • Return of the Obra Dinn
  • The Messenger

BEST DEBUT INDIE GAME

  • Donut County
  • Florence
  • Moss
  • The Messenger
  • Yoku’s Island Express

BEST MOBILE GAME

  • Donut County
  • Florence
  • Fortnite
  • PUBG MOBILE
  • Reigns: Game of Thrones

BEST VR/AR GAME

  • ASTRO BOT Rescue Mission
  • Beat Saber
  • Firewall Zero Hour
  • Moss
  • Tetris Effect

BEST ACTION GAME

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Dead Cells
  • Destiny 2: Forsaken
  • Far Cry 5
  • Mega Man 11

BEST ACTION/ADVENTURE GAME

  • Assassin’s Creed Odyssey
  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man
  • Red Dead Redemption 2
  • Shadow of the Tomb Raider

BEST ROLE-PLAYING GAME

  • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age
  • Monster Hunter: World
  • Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
  • Octopath Traveler
  • Pillars of Eternity II: Deadfire

BEST FIGHTING

  • BlazBlue: Cross Tag Battle
  • Dragon Ball FighterZ
  • Soul Calibur VI
  • Street Fighter V Arcade

BEST FAMILY GAME

  • Mario Tennis Aces
  • Nintendo Labo
  • Overcooked 2
  • Starlink: Battle for Atlas
  • Super Mario Party

BEST STRATEGY GAME

  • BATTLETECH
  • Frostpunk
  • Into the Breach
  • The Banner Saga 3
  • Valkyria Chronicles 4

BEST SPORTS/RACING

  • FIFA 19
  • Forza Horizon 4
  • Mario Tennis Aces
  • NBA 2K19
  • Pro Evolution Soccer 2019

BEST MULTIPLAYER GAME

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Destiny 2: Forsaken
  • Fortnite
  • Monster Hunter: World

CONTENT CREATOR/STREAMER OF THE YEAR

  • Ninja
  • Pokimane
  • Lupo
  • Myth
  • Willyrex

BEST ESPORTS PLAYER

  • Dominique “Sonic Fox” McLean
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Oleksandr “S1mple” Kostyliev
  • Sung-Hyeon “Jjonak” Bang

BEST ESPORTS TEAM

  • Astralis
  • Cloud9
  • Fnatic
  • London Spitfire
  • OG

BEST ESPORTS GAME

  • CS:GO
  • DOTA 2
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Overwatch

BEST ESPORTS EVENT

  • Eleague Major: Boston 2018
  • EVO 2018
  • League of Legends World Championship
  • Overwatch League Grand Finals
  • The International 2018

BEST ESPORTS HOST

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • Anders Blume
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Paul “Redeye” Chaloner

BEST ESPORTS COACH

  • Bok “Reapered” Han-gyu
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu
  • Danny “zonic” Sørensen
  • Dylan Falco
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi
  • Janko “YNk” Paunovic

BEST ESPORTS MOMENT

  • C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE
  • G2 Beating RNG
  • KT vs IG Base Race
  • OG’s Massive Upset of LGD
  • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ

27 comment(s)


<