Read later
  • Written by 
  • Sekiro: Shadows Die Twice | Ο Miyazaki θα εντυπωσιάσει με το νέο του παιχνίδι

    Sekiro: Shadows Die Twice | Ο Miyazaki θα εντυπωσιάσει με το νέο του παιχνίδι

    Νέες πληροφορίες για το μοναχικό ταξίδι του Samurai

    Στα πλαίσια της E3 2018, παρουσιάστηκε το Sekiro: Shadows Die Twice, το νέο και άκρως αναμενόμενο παιχνίδι της FromSoftware. Ο Hidetaka Miyazaki ήρθε για να εντυπωσιάσει για ακόμη μία φορά τους gamers, όμως, τώρα επέλεξε να ακολουθήσει ένα πιο φρέσκο setting. Σε Q&A στο Twitch περισσότερες πληροφορίες είδαν την δημοσιότητα για το νέο παιχνίδι της εταιρίας. Τα γεγονότα του θα λαμβάνουν χώρα στη Sengoku περίοδο της Ιαπωνίας. Δεν θα υπάρχουν classes για να διαλέξετε, όμως, θα μπορείτε να επιλέξετε το playstyle σας όπως προχωράτε μέσα στο παιχνίδι, παίρνοντας αποφάσεις για το πως θέλετε να είναι ο χαρακτήρας σας. Την ίδια στιγμή θα μάθετε τους νέους μηχανισμούς του παιχνιδιού όπως το stealth και τις πολλές μορφές μιας μάχης. Όσον αφορά το Stealth, αυτό δεν είναι το σημαντικότερο στοιχείο. Δηλαδή, το να σας εντοπίσουν δεν είναι αποτυχία. Το Stealth είναι ένας τρόπος να ισορροπήσετε τα πράγματα και να προσεγγίσετε μία μάχη που φαινόταν αδύνατη.

    Το παιχνίδι έχει και ένα Resurrection μηχανισμό. Ο ήρωας θα μπορεί να αναστένεται στο σημείο που σκοτώθηκε. Αυτό δεν είναι κάτι που μπορείτε να κάνετε συνεχώς, ενώ θα υπάρχουν και περιορισμοί. Οι παίκτες δεν χρειάζεται να ανησυχούν πως αυτό θα κάνει το παιχνίδ ευκολότερο. Είναι ακόμη μία στρατηγική επιλογή. Σε αυτό το σημείο η εταιρία δεν μοιράστηκε περισσότερα για το τι ακριβώς θα χάνει ο παίκτης σε κάθε του θάνατο. Το παιχνίδι θα είναι μία single-player action adventure εμπειρία πάντα στο ύφος παιχνιδιών της FromSoftware και όχι, δεν υπάρχει multiplayer. Το multiplayer απαιτεί ένα διαφορετικό σχεδιασμό από τα single-player παιχνίδια. Η ομάδα θέλει να ξεπεράσει τα όρια της για το τι ακρβώς μπορεί να φέρει σε ένα single-player παιχνίδι.

    Το Sekiro: Shadows Die Twice αναμένεται να κυκλοφορήσει στις αρχές του 2019 στα PS4, Xbox One και PC.

    Login to post comments
    Comments (9)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      Athan
      Athan 15/06/2018 00:33:12
      ΤΟ μόνο που με χαλάει με την FROM είναι ότι εν έτη 2018 δεν έχει μάθει τι είναι facial animations και lip movement-syncing. Ξέρω ότι δεν είναι σημαντικός λόγος να γκρινιάζει κανείς, και τα παιχνίδια τους είναι καλά για πολλούς άλλους λόγους, αλλά όπως και να το κάνεις σε αυτόν τον τομέα είναι λίγο πίσω.
    • Comment Link
      nkh3
      nkh3 14/06/2018 15:14:20
      Λένε ότι ο σχεδιασμός του κόσμου του θα μοιάζει περισσότερο με το 1ο Dark Souls.

      Αυτό μόνο ήθελα να ακούσω και το παιχνίδι το περιμένω περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο.
    • Comment Link
      IliasP
      IliasP 13/06/2018 20:06:54
      Απλά φέρτε το μας.
    • Comment Link
      Stormbringer
      Stormbringer 13/06/2018 19:42:07

      Χωρις Multiplayer??
      Miyazaki Απλα Δεν Παιζεσαι!!!
      Τι kojima και τα λοιπα...
      Πλεον το Sekiro ειναι το πιο αναμενομενο απο ολα!
      Υπαρχει ακομα η απορια... Τι ειναι το 3ο project??!!



      Σύμφωνα με insiders είναι Dark Fantasy Action RPG.
      Κατα τα άλλα, περιττό να πω πως το Sekiro ειναι το νο1 υπερ-αναμενόμενο μου παιχνίδι.
      Μία Ωδή στα αγνά action adventures του Παρελθόντος όπως τα Metroid και Ninja Gaiden. Ότι έχω διαβάσει και με όση εμπειρία διαθέτω, καταλαβαίνω ότι θα έχουμε να κάνουμε με κάτι που θα αφήσει εποχή στην κατηγορία και θα μνημονεύεται για πολλά χρόνια.
      Τι πας να κάνεις πάλι ρε Miyazaki ιδιοφυία??!
    • Comment Link
      Morpheas
      Morpheas 13/06/2018 18:42:14
      Χωρις Multiplayer??
      Miyazaki Απλα Δεν Παιζεσαι!!!
      Τι kojima και τα λοιπα...
      Πλεον το Sekiro ειναι το πιο αναμενομενο απο ολα!
      Υπαρχει ακομα η απορια... Τι ειναι το 3ο project??!!
    • Comment Link
      DiamondKing
      DiamondKing 13/06/2018 17:17:19

      καλοδεχουμενες οι αλλαγες. οσον αφορα το gameplay ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι κορυφαιο. ΑΛΛΑ αυτο που θελω να δω εγω ειναι πιο ξεκαθαρη αφηγηση και ενα στορυ το οποιο θα καταλαβω χωρις speculations και χωρις να τρεχω σε διαφορα forums



      Το ιδιαίτερο και απόκρυφο Lore είναι και αυτό βασικό κομμάτι της μαγείας των παιχνιδιών της fromsoftware, όπως δεν στο κάνει εύκολο στο gameplay δεν θα στο κάνει και στην ιστορία.
    • Comment Link
      amare1
      amare1 13/06/2018 16:00:32
      καλοδεχουμενες οι αλλαγες. οσον αφορα το gameplay ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι κορυφαιο. ΑΛΛΑ αυτο που θελω να δω εγω ειναι πιο ξεκαθαρη αφηγηση και ενα στορυ το οποιο θα καταλαβω χωρις speculations και χωρις να τρεχω σε διαφορα forums
    • Comment Link
      DarthGamer
      DarthGamer 13/06/2018 15:28:55
      Μου φαίνεται ο Miyazaki έχει πολύ όρεξη να αλλάξει λίγο τα πράγματα. Η κυρία φιλοσοφία θα είναι πάλι souls αλλά μ'αρέσει που η From Software θα την ταρακουνήσει λίγο.Φάνηκε και στο Bloodborne και στις αλλαγές που είχε αυτό στο gameplay αλλά πιστεύω εδώ θα δούμε πολύ φρέσκο πράγμα.Όσο αναφορά το gameplay πάντα, γτ αν μιλάς για art direction, mobs, bosses κ.τ.λ. πάντα μας δίνουν πολύ φρέσκο περιεχόμενο.
    • Comment Link
      Kidagine
      Kidagine 13/06/2018 15:21:01
      Προσωπικα αυτα τα νεα ειναι καταπληκτικα, θα μπορουσα να μιλαω για ωρες γιατι το νομιζω αυτο, αλλα καλυτερα να μην σπαμαρω, πολυ απλα νομιζω οτι ολες αυτες η αλλαγες στο game design μπορουν να φερουν το καλητερο single player "souls" game ever, μη σου πω, και το καλυτερο game ever.(Ισως ειναι το souls fanboy μεσα μου που μιλαει)

    Tech & Science News