Read later
  • Written by 
  • Assassin’s Creed Odyssey: Οι Έλληνες Assassins σαρώνουν στο πρώτο trailer!

    Assassin’s Creed Odyssey: Οι Έλληνες Assassins σαρώνουν στο πρώτο trailer!

    Οι Έλληνες Assassins ήρθαν για να μείνουν!

    Λίγες ημέρες πριν την E3 2018, το Assassin’s Creed Odyssey διέρρευσε πριν την ώρα του. Η Ubisoft υποσχέθηκε, λοιπόν, να παρουσιάσει το παιχνίδι στην μεγάλη έκθεση και έτσι φυσικά κράτησε την υπόσχεση της. Το Assassin’s Creed έρχεται στην Αρχαία Ελλάδα και παρακάτω μπορείτε να βρείτε το πρώτο μεγάλο σε διάρκεια trailer του, για να πάρετε μια γεύση από τη νέα περιπέτεια των Assassins στη Λακωνία.

    Το άκρως αναμενόμενο και με ελληνικό άρωμα Assassin’s Creed Odyssey βρίσκεται υπό ανάπτυξη για τα PS4, Xbox One και PC. Ο τίτλος αναμένεται να κυκλοφορήσει παγκοσμίως στις 5 Οκτωβρίου του 2018.

    Login to post comments
    Comments (25)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      NikeFerrari
      NikeFerrari 14/06/2018 14:06:09
      Και μόνο για τον κόσμο του, καρασίγουρη αγορά!
    • Comment Link
      NinjaZ Gr
      NinjaZ Gr 12/06/2018 11:46:54
      Οταν εμεις ειχαμε hidden blades και apples of eden εσεις εσεις ζουσατε στις σπηλιες !!!!11!
    • Comment Link
      giannis.giannikis
      giannis.giannikis 12/06/2018 01:42:38
      γιατι κάτι μου λεει ότι το spear of achilies θα είναι το πρωτο hidden blade......
    • Comment Link
      NickSk81227
      NickSk81227 12/06/2018 00:37:30
      ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΩΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
      ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ?
    • Comment Link
      thanos13plastourgos
      thanos13plastourgos 12/06/2018 00:31:06
      Πανεμορφο!
    • Comment Link
      thanosthehuge
      thanosthehuge 12/06/2018 00:18:06
      Ναι, ναι, ειναι reskin, ναι, ναι καταστρεφουν την ιστορια μας, ναι, ναι εχει κακα voice actings, ναι, ναι, το gameplay μοιαζει με τα προηγουμενα..... WHO CARES? Θα το παρω μονο και μονο για να κοβω βολτες σε αυτο το αριστουργηματικο σκηνικο που ειναι οτι πιο κοντινο θα δουμε απο μια "εσωτερικη" ματια στην Αρχαια Ελλαδα μας. Hyped (και δεν το λεω συχνα για παιχνιδι της ubisoft!).
    • Comment Link
      ApoStyle
      ApoStyle 12/06/2018 00:07:18
      ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!
    • Comment Link
      kostazZzZ
      kostazZzZ 11/06/2018 23:58:21
      Φαίνεται φοβερό! Και σαν Έλληνας οφείλω να το πάρω...εδώ πήρα όλα τα υπόλοιπα ac αυτό θα αφήσω....
    • Comment Link
      slenti13
      slenti13 11/06/2018 23:56:48
      Ωραίο παιχνίδι αλλά Assassin’s Creed δεν είναι
    • Comment Link
      Fonis
      Fonis 11/06/2018 23:48:17

      H αποτύπωση των τοπίων είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η. Ο σχεδιασμός , η παλέτα των χρωμάτων , τα κτίρια , τα βράχια, οι ελιές τα κυπαρίσσια έχουν τον ίδιο τόνο με τις εικόνες που βλέπουμε στα βιβλία. Το κλίμα από άποψη αισθητικής το έχουν πετύχει 1000%. Respect στην Ubi για τους κόσμους που φτιάχνει!



      Στην αποτύπωση των κόσμων δεν παίζεται η ubisoft από τα πρώτα AC !
    • Comment Link
      Moonpie
      Moonpie 11/06/2018 23:47:34
      ΠΑΝΙΚΟΚ
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 11/06/2018 23:44:35
      Είχα τις αμφιβολίες μου από τότε που διέρρευσε το παιχνίδι, αλλά δηλώνω εντυπωσιασμένος με το AC Odyssey. Δεν είναι απλά ότι το παιχνίδι έχει ελληνικό setting και σαν Έλληνας "οφείλω" να το αγοράσω, αλλά ότι δείχνει να σέβεται κάπως την αρχαία ελληνική ιστορία (αν και το να βλέπω τα τεράστια αγάλματα των θεών του Ολύμπου να λιάζονται στο χώμα με έκανε να σκεφτώ wtf?). Οι ηθοποιοί μάλιστα ακούγονται να είναι Έλληνες ή Ελληνοαμερικανοί που γνωρίζουν τα ελληνικά, τα ονόματα τα προφέρουν στα ελληνικά, π.χ. λένε Λεωνίδας και Ηρακλής αντί για Λεονάιντας και Χέρκιουλης. Και μου αρέσει που το gameplay έγινε RPG (απ' ό,τι φαίνεται ακόμα περισσότερο από το Origins), τα παλιά games μέχρι το Syndicate είχαν κουράσει με την ίδια συνταγή.
    • Comment Link
      Jason_Grayson
      Jason_Grayson 11/06/2018 23:44:17
      Πρώτη φόρα hype για ac μετά το brotherhood!!!
    • Comment Link
      VENOM AWAKENS GR
      VENOM AWAKENS GR 11/06/2018 23:41:06
      H αποτύπωση των τοπίων είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η. Ο σχεδιασμός , η παλέτα των χρωμάτων , τα κτίρια , τα βράχια, οι ελιές τα κυπαρίσσια έχουν τον ίδιο τόνο με τις εικόνες που βλέπουμε στα βιβλία. Το κλίμα από άποψη αισθητικής το έχουν πετύχει 1000%. Respect στην Ubi για τους κόσμους που φτιάχνει!
    • Comment Link
      vpiano150
      vpiano150 11/06/2018 23:39:07
      Πολυ καλο αλλα δεν εχει σχεση με αssassin order.ενταξει.ας ξεχασουμε το lore του assassins creed.ελπιζω να εχει ενδιαφερον gameplay και οχι μονο μαχες και ναυμαχιες.και παιδια μην παρεξηγηθειτε με τις ιστορικες μπουρδες του παιχνιδιου επειδη ειμαστε ελληνες.παιχνιδι ειναι.εδω στη πραγματικοτητα μαθαινουμε οτι η Μακεδονια ειναι σκοπιανη...
    • Comment Link
      megathemiis
      megathemiis 11/06/2018 23:38:51
      ΣΟΚ
    • Comment Link
      TheJunk1Monkey
      TheJunk1Monkey 11/06/2018 23:38:28
      Ήταν αμαρτία που τόσα χρόνια δεν είχε βγει ενα Assassin's στην Ελλάδα.Μπράβο ρε Ubi.
    • Comment Link
      Samouil
      Samouil 11/06/2018 23:37:10
      An den exi frapedia egw den to agorazo
    • Comment Link
      IliasP
      IliasP 11/06/2018 23:36:30
      Τα’σπασε! Πάμε ρε Alexios!
    • Comment Link
      nkh3
      nkh3 11/06/2018 23:36:30
      More δραχμή!
    • Comment Link
      Fotis ORIGINAL 21
      Fotis ORIGINAL 21 11/06/2018 23:34:09
      Πω πω γάμησέ άσχημα
    • Comment Link
      Teolicious
      Teolicious 11/06/2018 23:33:09
      Απιστευτο.
    • Comment Link
      stark1st
      stark1st 11/06/2018 23:32:54
      ΤΙ ΕΙΔΑ! Το θέλω τώρα!
    • Comment Link
      Morpheas
      Morpheas 11/06/2018 23:30:45
      Πρωτη φορα χαρηκα με κατι τοσο πολυ που εχει υπογραφη της Ubisoft!
    • Comment Link
      Stratoulis
      Stratoulis 11/06/2018 23:29:09
      Φαίνεται τρομερό! ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ