Read later
  • Written by 
  • Το Far Cry: New Dawn φέρνει την αποκάλυψη με το πρώτο του trailer

    Το Far Cry: New Dawn φέρνει την αποκάλυψη με το πρώτο του trailer

    Δείτε τα ολοκαίνουργια gameplay πλάνα

    Πιστή στην υπόσχεσή της, η Ubisoft αποκάλυψε πλήρως το νέο κεφάλαιο της σειράς Far Cry. Ο λόγος γίνεται για το New Dawn, το οποίο θα καταφθάσει το 2019.

    Το Far Cry New Dawn βλέπει τους παίκτες να επιστρέφουν στην επαρχία Hope, Montana, 17 χρόνια μετά την καταστροφή που έκλεισε την ιστορία του Far Cry 5, πραγματοποιώντας την προφητεία του Joseph Seed. Η Αμερική μόλις πρόσφατα βγήκε από την πανωλεθρία του πυρηνικού χειμώνα και η επαρχία Hope είχε την τύχη να επωφεληθεί από τις ιδιοτροπίες μιας αναζωογονητικής φύσης. Οι άνθρωποι που επέζησαν έχουν βρεθεί σε ένα νέο πολύχρωμο και γεμάτο ζωή, ήλιο και τη βροχή βιότοπο. Δυστυχώς τα πράγματα δεν άργησαν να πάρουν μια άσχημη τροπή. Μπορείτε να δείτε το πρώτο trailer μέσα από τον player που ακολουθεί.

    Το Far Cry New Dawn αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 15 Φεβρουαρίου 2019 για τα PS4, Xbox One και PC.

    Login to post comments
    Comments (11)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      KyloRen
      KyloRen 13/12/2018 11:10:06
      Μεγάλη αηδία μιλάμε οι χαρακτήρες τα σκηνικά όλα δεν κολλάνε μεταξύ τους θα φάει πολύ κράξιμο η ubisoft μπράβο μαλακες
    • Comment Link
      Dead3nD
      Dead3nD 08/12/2018 14:51:52

      Δεν εχω υπαρξει λιγοτερο ενθουσιωδης για παιχνιδι στην ζωη μου... πραγματικα.
      Ας αρμεξουμε τον τιτλο με ενα παιχνιδι καθε χρονο, και ας ειναι και χαλια.
      το AC μετα το unity -με εξαιρεση το origins που ηταν στην καλυτερη απλα "καλο"- παει κατα διαολου,
      το far cry μετα το 3 επισης, σκοτωνει τετοιες σειρες με τοσες πολλες προοπτικες, ΜΟΝΑΧΑ για να αρμεξει ενα ονομα η Ubisoft πλεον. Και αυτο το πραγμα ποναει τους fans των τοτε παιχνιδιων.


      Πες μου έναν λόγο για να μην βγάζει και ένα spin off μετά από κάθε Far Cry?το blood dragon σε χάλασε δηλαδή που πατούσε πάνω στο Far Cry 3?το primal πατούσε από τεχνικής φύσεως πάντα στο Far Cry 4 και αυτό προφανώς στο 5.Με το ζόρι σας τα πουλάει τα παιχνίδια ή σας βάζει το πιστόλι στον κρόταφο για να τα αγοράσετε? εναλλακτικά παιχνίδια είναι που πατάνε πάνω στις μεγάλες παραγωγές και χωρίς πολύ δουλειά (και στο 20€) σου δίνουν την επιλογή να παίξεις κάτι διαφορετικό.Οσο για το μέτριο Origins και Odyssey απλά το αφήνω ασχολείαστο.



      Καλά συγκρίνεις Far Cry Blood Dragon με αυτό το έκτρωμα? Τουλάχιστον με το Blood Dragon προσπάθησαν να αλλάξουν το παιχνίδι. Είχε διαφορετικό aesthetic, άλλαξαν τελείως το πώς ήταν η περιοχή, έβαλαν διαφορετικούς εχθρούς, μέχρι και δεινόσαυρους και είχαν εντελώς άλλο χαρακτήρα, με αποτέλεσμα να δημιουργήσουν διαφορετικά animations, επειδή είχε μεταλλικό χέρι (π.χ. shotgun). Το New Dawn επαναχρησιμοποιεί στοιχεία από το Far Cry 5 με λίγα επιπλέον όπλα και σε άλλη περιοχή. Δηλαδή ακριβώς ό,τι κάνει η Ubi τα τελευταία 5 χρόνια...


      Γιατί να μην το συγκρίνω αφού ήταν ακριβώς το ίδιο παιχνίδι με διαφορετική θεματολογία?εδώ εσύ συγκρίνεις ένα παιχνίδι που δεν έχεις δει ούτε 10 δευτερόλεπτα trailer με το Far Cry 5
    • Comment Link
      Hechmanic369
      Hechmanic369 08/12/2018 09:54:16
      Πάρτε το εκεί στη Ubisoft και άντε να μην σας πω που να το βάλετε!
    • Comment Link
      Iliasmosx
      Iliasmosx 07/12/2018 23:35:54

      Δεν εχω υπαρξει λιγοτερο ενθουσιωδης για παιχνιδι στην ζωη μου... πραγματικα.
      Ας αρμεξουμε τον τιτλο με ενα παιχνιδι καθε χρονο, και ας ειναι και χαλια.
      το AC μετα το unity -με εξαιρεση το origins που ηταν στην καλυτερη απλα "καλο"- παει κατα διαολου,
      το far cry μετα το 3 επισης, σκοτωνει τετοιες σειρες με τοσες πολλες προοπτικες, ΜΟΝΑΧΑ για να αρμεξει ενα ονομα η Ubisoft πλεον. Και αυτο το πραγμα ποναει τους fans των τοτε παιχνιδιων.


      Πες μου έναν λόγο για να μην βγάζει και ένα spin off μετά από κάθε Far Cry?το blood dragon σε χάλασε δηλαδή που πατούσε πάνω στο Far Cry 3?το primal πατούσε από τεχνικής φύσεως πάντα στο Far Cry 4 και αυτό προφανώς στο 5.Με το ζόρι σας τα πουλάει τα παιχνίδια ή σας βάζει το πιστόλι στον κρόταφο για να τα αγοράσετε? εναλλακτικά παιχνίδια είναι που πατάνε πάνω στις μεγάλες παραγωγές και χωρίς πολύ δουλειά (και στο 20€) σου δίνουν την επιλογή να παίξεις κάτι διαφορετικό.Οσο για το μέτριο Origins και Odyssey απλά το αφήνω ασχολείαστο.



      Καλά συγκρίνεις Far Cry Blood Dragon με αυτό το έκτρωμα? Τουλάχιστον με το Blood Dragon προσπάθησαν να αλλάξουν το παιχνίδι. Είχε διαφορετικό aesthetic, άλλαξαν τελείως το πώς ήταν η περιοχή, έβαλαν διαφορετικούς εχθρούς, μέχρι και δεινόσαυρους και είχαν εντελώς άλλο χαρακτήρα, με αποτέλεσμα να δημιουργήσουν διαφορετικά animations, επειδή είχε μεταλλικό χέρι (π.χ. shotgun). Το New Dawn επαναχρησιμοποιεί στοιχεία από το Far Cry 5 με λίγα επιπλέον όπλα και σε άλλη περιοχή. Δηλαδή ακριβώς ό,τι κάνει η Ubi τα τελευταία 5 χρόνια...
    • Comment Link
      Dead3nD
      Dead3nD 07/12/2018 13:50:15

      Δεν εχω υπαρξει λιγοτερο ενθουσιωδης για παιχνιδι στην ζωη μου... πραγματικα.
      Ας αρμεξουμε τον τιτλο με ενα παιχνιδι καθε χρονο, και ας ειναι και χαλια.
      το AC μετα το unity -με εξαιρεση το origins που ηταν στην καλυτερη απλα "καλο"- παει κατα διαολου,
      το far cry μετα το 3 επισης, σκοτωνει τετοιες σειρες με τοσες πολλες προοπτικες, ΜΟΝΑΧΑ για να αρμεξει ενα ονομα η Ubisoft πλεον. Και αυτο το πραγμα ποναει τους fans των τοτε παιχνιδιων.


      Πες μου έναν λόγο για να μην βγάζει και ένα spin off μετά από κάθε Far Cry?το blood dragon σε χάλασε δηλαδή που πατούσε πάνω στο Far Cry 3?το primal πατούσε από τεχνικής φύσεως πάντα στο Far Cry 4 και αυτό προφανώς στο 5.Με το ζόρι σας τα πουλάει τα παιχνίδια ή σας βάζει το πιστόλι στον κρόταφο για να τα αγοράσετε? εναλλακτικά παιχνίδια είναι που πατάνε πάνω στις μεγάλες παραγωγές και χωρίς πολύ δουλειά (και στο 20€) σου δίνουν την επιλογή να παίξεις κάτι διαφορετικό.Οσο για το μέτριο Origins και Odyssey απλά το αφήνω ασχολείαστο.
    • Comment Link
      Teo_
      Teo_ 07/12/2018 13:48:55
      Παντελως αδιαφορο στα ματια μου. Εβγαλαν ο,τι τους κατεβηκε στο μυαλο και το ονομασαν farcry που δεν εχει καμια σχεση με farcry ουτε στο υφος και ουτε στο στυλ. Ελεος.
    • Comment Link
      JablesDaGreat
      JablesDaGreat 07/12/2018 13:38:41
      Δεν εχω υπαρξει λιγοτερο ενθουσιωδης για παιχνιδι στην ζωη μου... πραγματικα.
      Ας αρμεξουμε τον τιτλο με ενα παιχνιδι καθε χρονο, και ας ειναι και χαλια.
      το AC μετα το unity -με εξαιρεση το origins που ηταν στην καλυτερη απλα "καλο"- παει κατα διαολου,
      το far cry μετα το 3 επισης, σκοτωνει τετοιες σειρες με τοσες πολλες προοπτικες, ΜΟΝΑΧΑ για να αρμεξει ενα ονομα η Ubisoft πλεον. Και αυτο το πραγμα ποναει τους fans των τοτε παιχνιδιων.
    • Comment Link
      SarmantasOfficial
      SarmantasOfficial 07/12/2018 11:49:38

      Εχω παιξει μονο ενα παιχνιδι της σειρας και ειναι σαν να τα εχω παιξει ολα.


      Κοιτα το 1ο ηταν τελειως διαφορετικο απο το 2ο,
      απο το 3 και μετα επαναλαμβανεται η συνταγη, συμφωνω απλως δεν καταλαβαινω τι θελουνε οι φανς.Δηλαδη τα Fallout,Elder scrolls,call of duty κλπ δεν ειναι ιδια συνταγη?Απλως δεν θα επρεπε να βγαινουν τοσο συχνα.
    • Comment Link
      panagiotis23
      panagiotis23 07/12/2018 11:29:06
      οχι ρε ..θελω να ξερασω!!!!γαμω το σπι σασ στην ubi...
    • Comment Link
      Cross
      Cross 07/12/2018 09:45:53
      Εχω παιξει μονο ενα παιχνιδι της σειρας και ειναι σαν να τα εχω παιξει ολα.
    • Comment Link
      VENOM AWAKENS GR
      VENOM AWAKENS GR 07/12/2018 04:56:41
      Πφφφφφφφ.....