Read later
  • Written by 
  • Το Xbox χρειάζεται απεγνωσμένα το "δικό" του God of War

    Το Xbox χρειάζεται απεγνωσμένα το "δικό" του God of War

    Και ο Phil Spencer ζητά επιπλέον χρόνο για να το πετύχει

    Τα Single-Player παιχνίδια συνεχίζουν να αυξάνονται και η Sony με την Nintendo βάζουν τα δυνατά τους για να παραδώσουν μοναδικές εμπειρίες. Το ίδιο όμως θέλει να κάνει και η Microsoft απλά θα χρειαστεί χρόνο. Στο Twitter, ο Ryan McCaffrey του IGN μοιράστηκε την γνώμη του λέγοντας πως το Xbox και οι fans της πλατφόρμας "πεθαίνουν" για ένα αριστουργηματικό αποκλειστικό single-player όπως το God of War και πως φυσικά αυτό θα πάρει χρόνο. Στο tweet αποφάσισε να απαντήσει το ίδιο το αφεντικό του Xbox, Phil Spencer, λέγοντας πως για να χτιστεί ένα single-player παιχνίδι σωστά, φυσικά και χρειάζεται χρόνο και θεωρεί πως η εταιρία μπορεί να το πετύχει.

    Σίγουρα ο χρόνος είναι το κλειδί για ένα σωστό αποκλειστικό παιχνίδι και από ότι φαίνεται η Microsoft έχει στο νου της και τους single-player παίκτες. Ίσως η Ε3 2018 κρύβει περισσότερες εκπλήξεις από ότι νομίζαμε.

    Login to post comments
    Comments (18)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      Elias6891
      Elias6891 16/04/2018 09:37:59
      Αυτό που πρέπει να καταλάβουν είναι ότι δεν είναι exclusive XBOX τίτλος που ταυτόχρονα ή μετά από 2-4 μήνες βγαίνει PC.Το Quantum Break διαφημίστηκε ως exclusive,η θήκη λέει XBOX exclusive και στο launch ήταν στο Microsoft store και για PC...Το μόνο exclusive στη γενιά αυτή είναι το Halo 5.Πρέπει να τραβήξουν μία διαχωριστική και να πουν ότι αυτοί οι τίτλοι μόνο XBOX,αλλιώς τρίτοι και καταϊδρωμένοι πίσω απο Sony,Nintendo και δικαίως.
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 16/04/2018 00:10:43
      Κοιτάξτε τί έλεγε ο Phil Spencer πέρυσι τέτοια εποχή που εκθείαζε τα Games As A Service. https://mspoweruser.com/phil-spencer-says-single-player-games-like-horizon-zero-dawn-dont-impact/ Και περιμένετε από αυτόν να σας δώσει 1st party single player game επιπέδου God of War και Zelda Breath of the Wild; Πολύ αμφιβάλλω. Κι εντάξει ένα καινούριο Halo κι ένα καινούριο Gears of War πάντα θα το βγάζουν, αλλά μακάρι να κάνουν και κάτι καινούριο πέρα από αυτά.
    • Comment Link
      marius_octavus
      marius_octavus 15/04/2018 17:26:16
      "περιμένετε την e3"- phil spencer 2016, 2017, 2018, 2019, 202......

    • Comment Link
      Φωτης
      Φωτης 15/04/2018 15:51:21

      Καποιοι κουρασατε με τα ΑΚΥΡΑ σχολια σας!!!!!!


      Και το ωραίο είναι ότι ο κακομοίρης ο Φιλ παραδέχεται και την ποιότητα του GOW αλλά και την έλλειψη αντίστοιχης αποκλειστικότητας και τον κράζουν, φαντάσου δλδ να έκανε και γαργάρα τι θα έλεγαν.


      Κ οσοι θυμουνται φιλε μου η naughty dog ειχε δωσει συγχαρητήρια στην ms για το gears of war 3!!Τοτε..
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 15/04/2018 15:24:46

      Καποιοι κουρασατε με τα ΑΚΥΡΑ σχολια σας!!!!!!


      Και το ωραίο είναι ότι ο κακομοίρης ο Φιλ παραδέχεται και την ποιότητα του GOW αλλά και την έλλειψη αντίστοιχης αποκλειστικότητας και τον κράζουν, φαντάσου δλδ να έκανε και γαργάρα τι θα έλεγαν.
    • Comment Link
      Φωτης
      Φωτης 15/04/2018 12:45:42
      Καποιοι κουρασατε με τα ΑΚΥΡΑ σχολια σας!!!!!!
    • Comment Link
      sanandreas03
      sanandreas03 15/04/2018 12:14:48
      Εγώ πιστεύω πως αν ήταν αποκλειστικά στο χέρι του,θα μπορούσε να είχε κάνει μεγαλύτερα πράγματα..ο τύπος είναι gamer και ξέρει τι θέλει το κοινό,αλλά δεν είναι όλα στο χέρι του
    • Comment Link
      Under1984
      Under1984 15/04/2018 09:00:20

      αει τραβα ρε ρουλη!!!γελοιε εχεισ βγαλει εανα χβοχ χ και ακομα δεν εχεισ κανει τιποτα γι αθτο!!ευτυχως που εχω ps4pro h sony εβγαλε χρημα και κανει τα παντα για το κοινο της!


      Panagioti ναι μεν εβγαλε ενα χβοχχ αλλά δουλευει και ρολοι αντιθέτως με το ps4pro που βγηκε συντομα διαφημιζοντας πραγματα τα οποία δεν εκανε καλα,αυτο και αν δεν ειναι κοροϊδία..Ας θυμηθούμε και το ps4 τα πρωτα χρονια τα παιχνιδια του ,ενα ,μετα πηρε εμπρός,οποτε σιγουρα χρειάζεται χρονο άλλωστε και η ε3 ειναι κοντα θα φανει που θα βαδισει και τη μονοπατι θα διαλέξει


      Exeis adiko tora to x nai men einai pio dinato kai poio poiotiko alla skepsou ti sou prosferei ektos apo ena native 4k. Edo den exoume na kanoume me ena x kai ena pro milame gia ps4 kai x box 1 valta kato kai des ti exeis na paikseis sto ena kai ti sto allo.as poume oti exeis ti dinatotita na pareis kai ta dio pairneis ps4 pro gia na paizeis ta apokleistika kai pairneis x gia na paizeis ola ta alla se 4k an den exeis ta lefta ti prepei na pareis? Ma vgazeis mia konsola kai na diafimizeis mono ti dinami tou kai ena xrono meta na zitas xrono einai aparadekto kai eleino
    • Comment Link
      Under1984
      Under1984 15/04/2018 08:48:48

      Under1984 to agorazo ego?


      Me to xeri stin kardia sou leo oti den aksizei ektos kai an thes na ta exeis ola an den exeis 8hs genias konsola ps4 tha pareis.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 15/04/2018 00:40:17
      Η αποδοχή της ύπαρξης του προβλήματος είναι η μισή μάχη. Ελπίζω να μην μείνει εκεί.
      Για εμένα ένα Alan wake 2 (που δε θα βγει εννοείται) θα έκανε μπαμ..
    • Comment Link
      seit
      seit 15/04/2018 00:11:03

      αει τραβα ρε ρουλη!!!γελοιε εχεισ βγαλει εανα χβοχ χ και ακομα δεν εχεισ κανει τιποτα γι αθτο!!ευτυχως που εχω ps4pro h sony εβγαλε χρημα και κανει τα παντα για το κοινο της!


      Panagioti ναι μεν εβγαλε ενα χβοχχ αλλά δουλευει και ρολοι αντιθέτως με το ps4pro που βγηκε συντομα διαφημιζοντας πραγματα τα οποία δεν εκανε καλα,αυτο και αν δεν ειναι κοροϊδία..Ας θυμηθούμε και το ps4 τα πρωτα χρονια τα παιχνιδια του ,ενα ,μετα πηρε εμπρός,οποτε σιγουρα χρειάζεται χρονο άλλωστε και η ε3 ειναι κοντα θα φανει που θα βαδισει και τη μονοπατι θα διαλέξει
    • Comment Link
      panagiotis23
      panagiotis23 14/04/2018 23:43:50
      αει τραβα ρε ρουλη!!!γελοιε εχεισ βγαλει εανα χβοχ χ και ακομα δεν εχεισ κανει τιποτα γι αθτο!!ευτυχως που εχω ps4pro h sony εβγαλε χρημα και κανει τα παντα για το κοινο της!
    • Comment Link
      seit
      seit 14/04/2018 23:35:30
      H αλήθεια ειναι οτι και η νιντεντο δώδεκα ολοκληρα χρόνια εκανε για να επανέλθει με μια κονσολα που εχει δώσει βαση σε παιχνιδια για ολους ..να τα λεμε και αυτα..Απλα η διαφορά ειναι οτι τουλαχιστον στην νιντεντο κανανε προσπαθειες για νατο προσφέρουν κατι διαφορετικο που δεν τους έβγαινε,επρεπε να φτάσει το 2017 για αυτο .Σίγουρα σύμφωνο με spencer που θελει χρόνο,αλλά προσπάθεια για να μας προσφέρουν αυτο που λεει θα γινει ?..θα δείξει..
    • Comment Link
      mikthegreek
      mikthegreek 14/04/2018 22:59:06
      Μεγαλυτερος μα**κας απο αυτον δεν υπαρχει στην Gaming Βιομηχανια!!!
    • Comment Link
      Harry T.
      Harry T. 14/04/2018 22:25:40
      Όχι το Xbox δεν χρειάζεται κανένα God of War και κανένα single player game που μια το παίζεις και μια το ξεχνάς. Το multiplayer με microtransactions είναι το μέλλον του gaming μας λέγανε. Τί έγινε κι αλλάξανε γνώμη;
    • Comment Link
      HanSolo
      HanSolo 14/04/2018 22:02:01
      Under1984 to agorazo ego?
    • Comment Link
      MokilokD
      MokilokD 14/04/2018 20:41:34
      Το Halo θα μπορουσε ανετα να ειναι το δικο σας GoW , αλλα το ξεφτιλίσατε κάνοντας το multiplayer based franchise.
    • Comment Link
      Under1984
      Under1984 14/04/2018 20:14:18
      Ti thelei? Xrono? Me eknevrizoun apistefta, eixe xrono polu kai dika tou gow exei alla ta exoun grapsei sta paparakia tous. to sot tous eleipe apo afto eixe anagki o kosmos exei o pubg o kosmos geloioi. Gia mena pragmatika teliosan einai toso eksorgistika afta pou leei pou sigxoro ti sony gia oti exei kanei. Perimena tin e3 gia na paro ta pano mou kai mou vgainei o noumpas ena mina prin kai zitaei xrono? Astadiala,to poulao to x box pou leei kai to tragoudi