Read later
  • Written by 
  • Το Dark Souls Remastered είναι γεγονός

    Το Dark Souls Remastered είναι γεγονός

    'Prepare to Die' και στην υβριδική κονσόλα της Nintendo

    Πριν λίγη ώρα σας ενημερώσαμε πως η Nintendo, από λεπτό σε λεπτό θα ανακοίνωνε και επίσημα το Dark Souls Remastered, το πρώτο κομμάτι της τριλογίας που κατάφερε και "μαύρισε" τις ψυχές πολλών gamers. Οι φήμες και οι εικασίες έφτασαν στο τέλος και η ώρα να "βουτήξετε" για ακόμη μία φορά στον αφιλόξενο και σκοτεινό κόσμο του Hidetaka Miyazaki έφτασε. Η εταιρία ανακοίνωσε μέσω ενός Nintendo Direct mini την remastered έκδοση του πρώτου Dark Souls για το Nintendo Switch. 

    Η εν λόγω έκδοση θα φέρει και το Artorias DLC, ενώ θα υποστηρίζει μέχρι και 6 παίκτες στο multiplayer κομμάτι του. Η ημερομηνία κυκλοφορίας έχει προγραμματιστεί για τις 25 Μαΐου και εκτός του Switch, θα κυκλοφορήσει στα PS4, Xbox One και PC. Φυσικά, εφόσον μιλάμε για remastered θα υπάρχουν πολλές βελτιώσεις τόσο στην ανάλυση, όσο και στα FPS. Στην κονσόλα υβρίδιο ο τίτλος θα "τρέχει" στα 1080p και 30 FPS σε TV Mode και 720p και 30 FPS σε handheld mode. Αντίστοιχα, στα PS4 και Xbox One θα μπορείτε να απολαύσετε 1080p και 60 FPS, ενώ οι κάτοχοι PS4 Pro και Xbox One X θα έχουν upscaled 4K και 60 καρέ ανά δευτερόλεπτο. Τέλος, η περισσότερη ιπποδύναμη του PC δεν θα μείνει ανεκμετάλλευτη και έτσι το παιχνίδι θα φέρει native 4K, 60 FPS και διάφορες ακόμη βελτιώσεις.

    Login to post comments
    Comments (37)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      Samatas
      Samatas 13/01/2018 18:24:30
      Θα προτιμουσα ενα Demon's Souls remaster ή Bloodborne 2
    • Comment Link
      GrayFox46
      GrayFox46 12/01/2018 21:58:53

      Blighttown! ;)


      Ποτε δε θα είναι ίδια στα 60fps xD
    • Comment Link
      MokilokD
      MokilokD 12/01/2018 20:24:23

      Πάμε να ξαναπιάσουμε τη Bloodshield!!!!

      http://darksouls.wikidot.com/bloodshield


      Shields are for scrubs!! jk bro



      Αν και έχει πολύ καλά στατιστικά περισσότερο η UH φαμίλια την τιμά μιας και είναι δημιούργημα του Αλέξανδρου Καρπά σε διαγωνισμό σχεδίασης ασπίδας για το Dark Souls. http://darksouls.wikidot.com/bloodshield



      Εγω προσωπικα , αν την σχεδιαζα , θα το ειχα με μεγαλα γραμματα στο βιογραφικο μου . Δεν αστειεύομαι .
    • Comment Link
      KTI23
      KTI23 12/01/2018 15:01:44

      Πάμε να ξαναπιάσουμε τη Bloodshield!!!!

      http://darksouls.wikidot.com/bloodshield


      Shields are for scrubs!! jk bro



      Αν και έχει πολύ καλά στατιστικά περισσότερο η UH φαμίλια την τιμά μιας και είναι δημιούργημα του Αλέξανδρου Καρπά σε διαγωνισμό σχεδίασης ασπίδας για το Dark Souls. http://darksouls.wikidot.com/bloodshield



      Να σημειωθει βεβαια οτι το ολο σκηνικο ηταν προ UH εποχης(και τα επακολουθα βιντεο με Αλεκο pvp, το press kit με την προσωπικη επιστολη).
      Αναμνησεις ομως :). Eιναι σαν το πρωτο gameplay που μενει παντα αξεχαστο
    • Comment Link
      dmaravelis
      dmaravelis 12/01/2018 10:14:08

      Πάμε να ξαναπιάσουμε τη Bloodshield!!!!

      http://darksouls.wikidot.com/bloodshield


      Shields are for scrubs!! jk bro



      Αν και έχει πολύ καλά στατιστικά περισσότερο η UH φαμίλια την τιμά μιας και είναι δημιούργημα του Αλέξανδρου Καρπά σε διαγωνισμό σχεδίασης ασπίδας για το Dark Souls. http://darksouls.wikidot.com/bloodshield
    • Comment Link
      Petsoulis
      Petsoulis 12/01/2018 09:52:24

      Στο Θεό θα πάνε οι πωλήσεις της γαμηστερότερης υβριδικής κονσόλας όλων των εποχών


      Αναγκαστικά.. τα μισά και βάλε switch θα εκτοξευτούν στον πλησιέστερο τοίχο..
    • Comment Link
      ashbringer
      ashbringer 12/01/2018 08:52:41
      H αγαπημένη μας σειρά σε remastered έκδοση .Αυτά είναι.
    • Comment Link
      dimitris.psarris
      dimitris.psarris 12/01/2018 02:02:15
      Dark Souls "on the go" ? Δηλαδη στο Switchaki μου ? Εξω ? Οπουδηποτε ? Αχχχχχχ !!!!!
    • Comment Link
      DiarrheaMonster
      DiarrheaMonster 12/01/2018 01:55:00

      Πάμε να ξαναπιάσουμε τη Bloodshield!!!!

      http://darksouls.wikidot.com/bloodshield


      Shields are for scrubs!! jk bro
    • Comment Link
      ShufflepuckCafé
      ShufflepuckCafé 12/01/2018 00:55:02
      Πάμε να ξαναπιάσουμε τη Bloodshield!!!!

      http://darksouls.wikidot.com/bloodshield
    • Comment Link
      Devilhunter545
      Devilhunter545 12/01/2018 00:18:07
      Οταν ειδα το τρειλερ μονο που δεν εκλαψα...Αν και θα ηθελα ενα 'Demon's Souls remaster' πρωτα...Παντως η Nintendo δινει πονο με το 'Switch' δεν το περιμενα ειναι η αληθεια Μπραβο
    • Comment Link
      TheJunk1Monkey
      TheJunk1Monkey 11/01/2018 23:04:42
      Το tease στα game awards ήταν για το remaster?
    • Comment Link
      kostazZzZ
      kostazZzZ 11/01/2018 22:51:31
      Δεν θέλουμε remaster,θέλουμε καινούργια παιχνίδια!
    • Comment Link
      seit
      seit 11/01/2018 21:19:03
      Οταν ενα παιχνίδι ηταν καταπληκτικο ,ειναι και τωρα, και θα ειναι για παντα καταπληκτικο..Αν παμε αυτη τη στιγμη και δουμε τις παλαιοτερες κονσολες μας δεν θα σκεφτούμε κανενα μα κανενα αριθμο frames γραφικα κτλπ,σε ενα πραγμα θα παει το μυαλό ,τι παιχνιδια εχει? πόσο ποιοτικά ειναι?..Ειναι μια πολυ σηματικη προσθήκη για την βιβλιοθήκη του switch και ακομη ποιό σημαντικό για τα παιδια που δεν το παιξανε ακομη ..
    • Comment Link
      jiannis
      jiannis 11/01/2018 21:16:47
      και το χειρισμό στο pc να φτιάξετε καλόπαιδα...
    • Comment Link
      Morpheas
      Morpheas 11/01/2018 20:47:43
      Blighttown! ;)
    • Comment Link
      KTI23
      KTI23 11/01/2018 19:57:16
      Πολυ καλα νεα για τους κατοχους της νεας γενιας.
      Ως κατοχος της Prepare to Die σε συνδυασμο με το DSFix mod δεν ξερω κατα ποσο αξιζει η επαναγορα του τιτλου αλλα θα φανει στο αποτελεσμα
    • Comment Link
      γιαννης.τζν.
      γιαννης.τζν. 11/01/2018 19:55:03
      Για εμένα είναι λάθος αφήστε το dark souls να πεθάνει ήσυχο, θα ήθελα ένα bloodborne 2. Βέβαια θα ανεβάζει τις πώλησης του Nintendo switch.
    • Comment Link
      giannis.peletidis
      giannis.peletidis 11/01/2018 19:40:31
      ΝΑΙ ΡΕ ΝΑΙ
    • Comment Link
      Dead3nD
      Dead3nD 11/01/2018 19:27:11
      Αν ανακοινωθεί και το Resident Evil 2 τότε θα περιμένω για το 2018 τα 3 καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ αναβαθμισμένα...Dark Souls-Shadow of the Colossus-Resident Evil 2..νομίζω μπορώ να πεθάνω μετά.
    • Comment Link
      MokilokD
      MokilokD 11/01/2018 19:22:46
      ΝΑΙ!!!!
      Ελπίζω να κρατήσουν το balance του original , δεν αναφερομαι στο PvP.
    • Comment Link
      Tatas
      Tatas 11/01/2018 18:24:55
      Hmmm remaster ή ένα τέταρτο; Δεν ξέρω τι θα ήθελα, μαλλον επειδη έπαιξα ξανά το πρώτο με mods μπορεί να μου έχει φύγει η καψα να το δώ remaster το ίδιο και με το Demon Souls 4k με emulator, μάλλον θα ήθελα ενα Dark Souls 4.
    • Comment Link
      vasilas432
      vasilas432 11/01/2018 17:57:52
      Στο Θεό θα πάνε οι πωλήσεις της γαμηστερότερης υβριδικής κονσόλας όλων των εποχών
    • Comment Link
      Jimaruto
      Jimaruto 11/01/2018 17:51:30
      Πάντως τα πάει πολύ δυνατά το Switch.. έχει υποστήριξη από 3rd party developers πια στο full!
    • Comment Link
      deadmoon
      deadmoon 11/01/2018 17:41:02
      Πολυ γουσταρω, τελεια!
    • Comment Link
      Captain_Zaraki
      Captain_Zaraki 11/01/2018 17:38:22
      ΚΑΛΟΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!!!Αυτονόητη αγορά για ευνόητους λόγους...ώωωωρεεεε, θα δούμε Dark Souls στα 60fps ποιος θα το λέγε χεχε!!!
      Στο Switch δεν το συζητάμε, θα είναι απλά όνειρο πάντως...DS ON THE GO!!!!
    • Comment Link
      ConstantinosRed
      ConstantinosRed 11/01/2018 17:27:05
      Prepare to die....again....and again.....aaaand again..
    • Comment Link
      GiorgioGR
      GiorgioGR 11/01/2018 17:19:45
    • Comment Link
      Tom_Avg
      Tom_Avg 11/01/2018 17:11:21
      Μόνο και μόνο που είδα trailer για τη σειρά είμαι ευχαριστημένος.
    • Comment Link
      EminemUH
      EminemUH 11/01/2018 17:09:36

      Ε ΝΑΙΙΙΙΙΙ ΡΕ ΦΙΛΕ !!!!!! Τι πονο δινει αυτη η nintendo τελος παντων.....


      Σε όλες τις κονσόλες είναι πληροφοριακά...αλλά να πω την αλήθεια δεν περίμενα να έρθει στο switch



      Το ξερω φιλε, δε γινοταν να μην ερθει και στις υπόλοιπες κονσολες. Απλα πιστευω πως λιγοι περιμεναν τέτοια κινηση απο τη Nintendo. Δε μας εχει συνηθίσει σε κάτι τέτοια.
    • Comment Link
      kostazZzZ
      kostazZzZ 11/01/2018 16:59:51

      Ε ΝΑΙΙΙΙΙΙ ΡΕ ΦΙΛΕ !!!!!! Τι πονο δινει αυτη η nintendo τελος παντων.....


      Σε όλες τις κονσόλες είναι πληροφοριακά...αλλά να πω την αλήθεια δεν περίμενα να έρθει στο switch
    • Comment Link
      IliasP
      IliasP 11/01/2018 16:53:15
      Αργεί ο Μάιος...
    • Comment Link
      Ntelos3
      Ntelos3 11/01/2018 16:48:58
      Hello darkness my old friend..!
    • Comment Link
      akamaka98
      akamaka98 11/01/2018 16:43:03
      ΠΑΜΕ ΡΕ NINTENDO!!!
    • Comment Link
      Fonis
      Fonis 11/01/2018 16:34:46
      Αυτά είναι !
      Ισχύει θα κυκλοφορήσει και σε PS4, Xbox One και PC.
    • Comment Link
      EminemUH
      EminemUH 11/01/2018 16:33:46
      Ε ΝΑΙΙΙΙΙΙ ΡΕ ΦΙΛΕ !!!!!! Τι πονο δινει αυτη η nintendo τελος παντων.....
    • Comment Link
      stark1st