Read later
  • Written by 
  • Το Metro: Exodus στα The Game Awards 2017

    Το Metro: Exodus στα The Game Awards 2017

    Θα δούμε νέα πλάνα από τον άκρως αναμενόμενο τίτλο

    Όπως όλα δείχνουν το Death Stranding πιθανότατα θα κάνει ξανά την εμφάνισή του στα φετινά The Game Awards 2017. Ο τίτλος του ταλαντούχου Hideo Kojima δεν θα είναι όμως ο μοναδικός που θα δούμε στην τελετή απονομής των βραβείων. Συγκεκριμένα, ο οργανωτής των TGA, Geoff Keighley, έχει κάνει γνωστό πως η εκδήλωση φέτος θα έχει περισσότερες αποκαλύψεις από ποτέ. Μάλιστα, μέσα από τον επίσημο λογαριασμό του στο Twitter, έκανε γνωστό πως θα δούμε νέα πλάνα από το Metro: Exodus.

    Το σχετικό tweet ακολουθεί παρακάτω.

    Το άκρως αναμενόμενο Metro: Exodus αποκαλύφθηκε για πρώτη φορά στη συνέντευξη Τύπου της Microsoft για την Ε3 2017 και αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στο 2018 για τα PS4, Xbox One και PC.

    Login to post comments
    Comments (22)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      NikeFerrari
      NikeFerrari 08/12/2017 12:16:58
      Ήρεμα παιδιά, χωρίς χαρακτηρισμούς. Παρακαλώ όπως να λήξει εδώ. Τις όποιες διάφορες σας, λύστε τις σε pms.

      Ευχαριστώ.
    • Comment Link
      Insane
      Insane 07/12/2017 23:19:55
      Εχεις ξεφυγει. Μαθε να μιλας πολιτισμενα
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 07/12/2017 22:26:22

      Μια χαρα εχω καταλαβει εσυ μου φαινεται τα μασας


      Λοιπόν σε ανέχτηκα πολλές φορές να βγαίνεις και να λασπολογείς για να δικαιολογήσεις τον άσχημο τρόπο σου. Κόψε λοιπόν τους χαρακτηρισμούς τοις ειρωνείες και τα αλάνια σε συνδυασμό με τις γνωστές σου ασυναρτησίες ότι τάχα κακολογούμε τη SONY γυρνάμε εδώ και εκεί και λέμε το ένα και το άλλο. Εν ολίγοις σταμάτα να βάζεις πράγματα στο στόμα μας γιατί ο μόνος που βάζει πράγματα στο στόμα του είσαι εσύ στα γονάτα.
    • Comment Link
      Insane
      Insane 07/12/2017 21:56:53
      Μια χαρα εχω καταλαβει εσυ μου φαινεται τα μασας
    • Comment Link
      TheJunk1Monkey
      TheJunk1Monkey 07/12/2017 20:40:07

      Ρε αλανια σε αλλα αρθρα υπερασπίζεστε ολη την ωρα την καινουρια κονσολα της MS λεγοντας οτι η Sony κοροιδευε το κοσμο με ψευτο 4Κ και αν το αρνηθειτε δε θα σας ξαναπαρω σοβαρα, λεγατε ποσο καλο συστημα ειναι και οτι μονο με 100 ευρω πιο πανω ειναι πολυ καλυτερο απο το Ps4 Pro δλδ τι περιμενατε??? Εναν ολοκληρο χρονο μετα βγηκε δλδ τι ακριβως εκανε καλυτερα η microsoft και την υπερασπιζεστε ετσι σθεναρα και στη τελικη με αυτα που ειπατε εσεις βγαινετε κοροιδα γιατι ολοι ξερουμε οτι ο τροπος που επελεξε να προωθησει η ms τη κονσολα της ηταν το "true 4K" τη στιγμη που η πλειοψηφια των ΑΑΑ παιχνιδιων στο Χ τρεχουν σε dynamic resolutions "up to 4k".
      ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ και τρωει τα μουτρα του, θα μπορουσε να υποστηριξει το One με exclusives και καποια στιγμη στο μελλον να εβγαζε το Χ με πραγματικα πραγματικο 4κ χαχαχαχαχα τωρα λογικα η τιμη θα παει στη Sony και στην επομενη κονσολα της και εσεις θα κοπανατε τα κεφαλια σας παιξτε τωρα cuphead 4k και αφηστε εμας τους ανιδεους στη sony και στη ninty
      Και για να προλαβω μερικους εγω το cuphead το εχω τερματισει και αμφιβαλλω να ισχυει για εσας αυτο, οσο για το Rise Of The Tomb Raider το εχω αγορασει πανω απο ενα χρονο και εχω μονο 3 ωρες στο παιχνιδι μη μιλησω για το optimization του που ειναι περα για περα τραγικο! το game ηταν βαρετο μονοχρωμο επαναλαμβανομενο και ανεπνευστο γενικα αισθανοσουν μια προχειροτητα παντου μεχρι και το reboot της σειρας πισω στο 13 πολυ πιο ενδιαφερον ηταν.


      Αν εσύ περίμενες να παίζει ολα τα παιχνίδια 4Κ δεν σου φταίει κανένας.Η Microsoft ποτέ δεν είπε κάτι τέτοιο.Οταν είναι να αγοράσεις ένα προϊόν πρέπει να ξέρεις τι είναι ικανό να κάνει,ποιά είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα έναντι του ανταγωνισμού.Αμφιβάλω άμα έχεις καταλάβει τι ακριβώς προσφέρει το X.
    • Comment Link
      Insane
      Insane 07/12/2017 19:37:37
      Ρε αλανια σε αλλα αρθρα υπερασπίζεστε ολη την ωρα την καινουρια κονσολα της MS λεγοντας οτι η Sony κοροιδευε το κοσμο με ψευτο 4Κ και αν το αρνηθειτε δε θα σας ξαναπαρω σοβαρα, λεγατε ποσο καλο συστημα ειναι και οτι μονο με 100 ευρω πιο πανω ειναι πολυ καλυτερο απο το Ps4 Pro δλδ τι περιμενατε??? Εναν ολοκληρο χρονο μετα βγηκε δλδ τι ακριβως εκανε καλυτερα η microsoft και την υπερασπιζεστε ετσι σθεναρα και στη τελικη με αυτα που ειπατε εσεις βγαινετε κοροιδα γιατι ολοι ξερουμε οτι ο τροπος που επελεξε να προωθησει η ms τη κονσολα της ηταν το "true 4K" τη στιγμη που η πλειοψηφια των ΑΑΑ παιχνιδιων στο Χ τρεχουν σε dynamic resolutions "up to 4k".
      ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ και τρωει τα μουτρα του, θα μπορουσε να υποστηριξει το One με exclusives και καποια στιγμη στο μελλον να εβγαζε το Χ με πραγματικα πραγματικο 4κ χαχαχαχαχα τωρα λογικα η τιμη θα παει στη Sony και στην επομενη κονσολα της και εσεις θα κοπανατε τα κεφαλια σας παιξτε τωρα cuphead 4k και αφηστε εμας τους ανιδεους στη sony και στη ninty
      Και για να προλαβω μερικους εγω το cuphead το εχω τερματισει και αμφιβαλλω να ισχυει για εσας αυτο, οσο για το Rise Of The Tomb Raider το εχω αγορασει πανω απο ενα χρονο και εχω μονο 3 ωρες στο παιχνιδι μη μιλησω για το optimization του που ειναι περα για περα τραγικο! το game ηταν βαρετο μονοχρωμο επαναλαμβανομενο και ανεπνευστο γενικα αισθανοσουν μια προχειροτητα παντου μεχρι και το reboot της σειρας πισω στο 13 πολυ πιο ενδιαφερον ηταν.
    • Comment Link
      TheJunk1Monkey
      TheJunk1Monkey 07/12/2017 16:15:24

      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα


      Αυτή η αίσθηση επειδή στην Ε3 το παιχνίδι το παρουσίασε η MS? Δε θέλω να σου χαλάσω τα όνειρα αλλά αν είχε καταφέρει κάποια αποκλειστική συνεργασία η αγαπημένη σου θα έτρεχε να το ανακοινώσει με τη μια. Τέτοια παιχνιδαρα πρέπει να βγει σε όσες περισσότερες πλατφόρμες γίνεται για να αναδειχθούν ακόμα περισσότερο τα καλά του gaming από το ανατολικό μπλοκ


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.


      Αυτο για το rise μη σε ακουσει κανενας να το λες,γελανε και οι πετρες αδερφε !ας μην το παμε εκει το θεμα ομως


      Το Rise το χρηματοδότησε σχεδόν εξολοκλήρου η Microsoft,πολλοί λένε πως άμα δεν τα έσκαγε η Microsoft μπορεί και να μην έβγαινε εκείνη την περίοδο αλλά ποιο μετά.Πριν ενα μήνα ο CEO της Square Enix μίλησε για την επιτυχία του με 7 εκατομμύρια πωλήσεις συνολικά,ενώ το VG charts το έχει μόλις 2,5.Οπότε καταλαβαινετε πως λειτουργούν πλέον τα πράγματα.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 07/12/2017 16:13:35

      Ε ναι έπρεπε,πάνω που έλεγα οτι έχουμε καιρό να δούμε κάτι απο Metro:Exodus.

      μην εξαπτεσαι!Το παιχνιδι ειχε σκοπο να εχει sequel,πριν κυκλοφορησει το 2013,κι εσυ μου λες οτι το εφτιαξε η ms?η ms απλα εκανε τη συμφωνια και το αγορασε ως αποκλειστικο για ενα χρονο,προκειμενου να εχει κατι για system seller,οταν το χειμωνα του 2015 η πορεια της ηταν καθοδικη,και εν μερει καταφερε να κερδισει μεσα απ αυτο!


      Λοιπόν ή δε ξέρετε να διαβάζετε ή απλά δεν έχετε δουλειά να κάνετε. Δεν είπα ποτέ ότι το παιχνίδι το έφτιαξε η MS, αυτά είναι σαχλαμάρες δικές σου. Και δεν το αγόρασε απλά για ένα χρόνο αλλά βοήθησε τόσο στην παραγωγή που παιχνιδιού όσο και στην προώθηση και διάθεση. Οπότε ακόμα μικρότερες εταιρίες σαν την 4A Games έχουν να κερδίσουν πολλά από τέτοιες συνεργασίες. Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι αυτονόητα και δεν έχουν καμία σχέση για αυτό που συζητάμε και δεν καταλαβαίνω γιατί μας τα λες.
    • Comment Link
      thanos13plastourgos
      thanos13plastourgos 07/12/2017 15:41:29

      Ε ναι έπρεπε,πάνω που έλεγα οτι έχουμε καιρό να δούμε κάτι απο Metro:Exodus.

      μην εξαπτεσαι!Το παιχνιδι ειχε σκοπο να εχει sequel,πριν κυκλοφορησει το 2013,κι εσυ μου λες οτι το εφτιαξε η ms?η ms απλα εκανε τη συμφωνια και το αγορασε ως αποκλειστικο για ενα χρονο,προκειμενου να εχει κατι για system seller,οταν το χειμωνα του 2015 η πορεια της ηταν καθοδικη,και εν μερει καταφερε να κερδισει μεσα απ αυτο!
    • Comment Link
      only_human1987
      only_human1987 07/12/2017 15:33:24
      Ε ναι έπρεπε,πάνω που έλεγα οτι έχουμε καιρό να δούμε κάτι απο Metro:Exodus.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 07/12/2017 11:11:49

      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα


      Αυτή η αίσθηση επειδή στην Ε3 το παιχνίδι το παρουσίασε η MS? Δε θέλω να σου χαλάσω τα όνειρα αλλά αν είχε καταφέρει κάποια αποκλειστική συνεργασία η αγαπημένη σου θα έτρεχε να το ανακοινώσει με τη μια. Τέτοια παιχνιδαρα πρέπει να βγει σε όσες περισσότερες πλατφόρμες γίνεται για να αναδειχθούν ακόμα περισσότερο τα καλά του gaming από το ανατολικό μπλοκ


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.


      Αυτο για το rise μη σε ακουσει κανενας να το λες,γελανε και οι πετρες αδερφε !ας μην το παμε εκει το θεμα ομως


      Για πες ποιες πέτρες γελάνε με το Rise Of The Tomb Raider, πέρα από εσένα δλδ. Άντε ρε σοβαρευτείτε και μιλήστε ωραία με επιχειρήματα.
    • Comment Link
      thanos13plastourgos
      thanos13plastourgos 07/12/2017 07:08:26

      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα


      Αυτή η αίσθηση επειδή στην Ε3 το παιχνίδι το παρουσίασε η MS? Δε θέλω να σου χαλάσω τα όνειρα αλλά αν είχε καταφέρει κάποια αποκλειστική συνεργασία η αγαπημένη σου θα έτρεχε να το ανακοινώσει με τη μια. Τέτοια παιχνιδαρα πρέπει να βγει σε όσες περισσότερες πλατφόρμες γίνεται για να αναδειχθούν ακόμα περισσότερο τα καλά του gaming από το ανατολικό μπλοκ


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.


      Αυτο για το rise μη σε ακουσει κανενας να το λες,γελανε και οι πετρες αδερφε !ας μην το παμε εκει το θεμα ομως
    • Comment Link
      Hechmanic369
      Hechmanic369 06/12/2017 21:02:47
      Ενα από τα πιο αναμενόμενα για μένα. Ανυπομονώ να μάθω ημερομηνία κυκλοφορίας και δεν θέλω να μάθω τίποτα άλλο! Το λιώσιμο θεωρείται δεδομένο.
    • Comment Link
      storm
      storm 06/12/2017 18:37:52
      Ωραία! Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έδειξαν στην E3.
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 06/12/2017 18:24:42


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.



      Το υφος μου δεν ειναι ειρωνικο ωστοσο παραδεχομαι οτι δε καταλαβα οτι μιλας γενικα και φυσικα μια συνεργασια ενος γιγαντα με ενα αρκετα αδυναμο οικονομικα studio μονο καλο μπορει να κανει στο μελλον.


      Ενα μικρο υφος το εχω εκει που αναφερομαι στη MS ως αγαπημενη σου αλλα δεν νομιζω να εχω αδικο παντα φιλικα :)


      Aν ήμουν MS και είχα τη διάθεση για εξαγορές η 4A Games θα ήταν η πρώτη που θα της χτυπούσα την πόρτα. και πιστεύω ότι έχει γίνει κρούση. Δεν έχω διαβάσει τπτ αλλά η ομάδα είναι μικρή και εκτός ταλέντου έχει δείξει και μεράκι και σοβαρότητα, και πιστεύω ταιριάζει περισσότερο στη Δυτική φιλοσοφία της MS. Από εκεί και έπειτα έχεις άδικο, καθώς ουδέποτε είχα αδυναμίες σε εταιρίες και ίσως παρερμηνεύεις τη στήριξη που δείχνω σε μία ορθή πορεία που ακολουθεί η MS με το One S και το απίστευτο hardwarικα, Softwarικα και τιμολογιακά X. Αν μείνει μόνο εδώ, πρώτος θα πετάξω το X στα σκουπίδια, απλά δε γίνεται να είναι τόσο ηλίθιοι που να δημιούργησαν μία ευκαιρία και να την αφήσουν ανεκμετάλλευτη.. Ήδη το PUBG είναι κράχτης, θα αγοράσουν και πιο ποιοτικά θα δείτε.
    • Comment Link
      Insane
      Insane 06/12/2017 18:10:51


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.



      Το υφος μου δεν ειναι ειρωνικο ωστοσο παραδεχομαι οτι δε καταλαβα οτι μιλας γενικα και φυσικα μια συνεργασια ενος γιγαντα με ενα αρκετα αδυναμο οικονομικα studio μονο καλο μπορει να κανει στο μελλον.


      Ενα μικρο υφος το εχω εκει που αναφερομαι στη MS ως αγαπημενη σου αλλα δεν νομιζω να εχω αδικο παντα φιλικα :)
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 06/12/2017 17:54:13

      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα


      Αυτή η αίσθηση επειδή στην Ε3 το παιχνίδι το παρουσίασε η MS? Δε θέλω να σου χαλάσω τα όνειρα αλλά αν είχε καταφέρει κάποια αποκλειστική συνεργασία η αγαπημένη σου θα έτρεχε να το ανακοινώσει με τη μια. Τέτοια παιχνιδαρα πρέπει να βγει σε όσες περισσότερες πλατφόρμες γίνεται για να αναδειχθούν ακόμα περισσότερο τα καλά του gaming από το ανατολικό μπλοκ


      Αν δεν αφαιρέσεις τις ειρωνείες από το σχόλιο σου θα δεχθείς ανάλογη και χειρότερη απάντηση. Και δεύτερο μίλησα για συνεργασία και όχι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Και τρίτον και τελευταίο, η συνεργασία της MS με την square enix γέννησε το RIse of TTR.
    • Comment Link
      Thanasisdlk
      Thanasisdlk 06/12/2017 17:00:15
      Πάμε ρε Artyom!!
    • Comment Link
      Insane
      Insane 06/12/2017 15:22:34

      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα


      Αυτή η αίσθηση επειδή στην Ε3 το παιχνίδι το παρουσίασε η MS? Δε θέλω να σου χαλάσω τα όνειρα αλλά αν είχε καταφέρει κάποια αποκλειστική συνεργασία η αγαπημένη σου θα έτρεχε να το ανακοινώσει με τη μια. Τέτοια παιχνιδαρα πρέπει να βγει σε όσες περισσότερες πλατφόρμες γίνεται για να αναδειχθούν ακόμα περισσότερο τα καλά του gaming από το ανατολικό μπλοκ
    • Comment Link
      Geo4ever
      Geo4ever 06/12/2017 14:41:00
      Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση για κάποια μορφή αποκλειστικής συνεργασίας ανάμεσα στη ms και στην εν λόγω ομάδα
    • Comment Link
      Marsediano
      Marsediano 06/12/2017 13:55:33
      I think also Rocksteady will unveil on what they have been working all this time.
    • Comment Link
      TheJunk1Monkey
      TheJunk1Monkey 06/12/2017 13:42:59
      Επιτέλους. Από τα παιχνίδια που ξεχώρισαν στην E3.

    Tech & Science News