Read later
  • Written by 
  • Ανακοινώθηκε το Life is Strange 2

    Ανακοινώθηκε το Life is Strange 2

    Το πρώτο παιχνίδι έφτασε τα 3 εκατομμύρια σε πωλήσεις

    Η ομάδα ανάπτυξης του Life is Strange, Dontnod Entertainment, επιβεβαίωσε πως το δεύτερο παιχνίδι της σειράς είναι καθ΄ οδόν. Συγκεκριμένα, έγινε γνωστό πως το Life is Strange ξεπέρασε τα τρία εκατομμύρια σε πωλήσεις και από την στιγμή που η retail έκδοσή του κυκλοφόρησε, η ομάδα εργάζεται εντατικά σε ένα νέο Life is Strange τίτλο.

    Μπορείτε να δείτε το βίντεο-μήνυμα της Dontnod Entertainment μέσα από τον player που ακολουθεί. Για την ιστορία η γαλλική ομάδα ανάπτυξης εργάζεται συγχρόνως και στο Vampyr που αναμένεται κάποια στιγμή μέσα στο 2017.

    Login to post comments
    Comments (16)
    Refresh Comments
    Choose Order:
    • Comment Link
      KTI23
      KTI23 20/05/2017 14:58:28
      ακρως αναμενομενο το πρωτο ηταν απο τις αγαπημενες μου εκπληξεις
    • Comment Link
      Sadshadow
      Sadshadow 19/05/2017 19:31:20

      Εχω αγορασει την Limited Edition του Life is Strange αλλα διστυχως δεν βρηκα την ευκαιρια να το παιξω ακομα!!!Μεσα στο καλοκαιρι φυσικα θα ερθει η ωρα του γιατι απο οτι εχω ακουσει/διαβασει ειναι μγαλη παιχνιδαρα!!!


      Πάντως θεωρώ ότι η καλύτερη εποχή για να παιχτεί το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι το φθινόπωρο.
    • Comment Link
      Striker
      Striker 19/05/2017 12:19:24
      Ας ελπίσουμε να είναι ένα καινούργιο σενάριο με νέους χαρακτήρες. Το πρώτο παιχνίδι κλείνει με εξαιρετικό τρόπο την ιστορία και δεν χρειαζεται κάποια συνέχεια.
    • Comment Link
      LadyPeg
      LadyPeg 19/05/2017 03:55:32
      Τέλειαα! Παιχνιδάρα... από τη μία ήθελα να παίζω λίγο λίγο να μην τελειώσει από την άλλη είχα πολύ αγωνία να δω τι θα γίνει...ατμοσφαιρικό, συναισθηματικό , έρωτας μεγάλος
    • Comment Link
      xristi190
      xristi190 19/05/2017 02:45:50
      EPITELOYSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
    • Comment Link
      The_monster
      The_monster 19/05/2017 01:13:05
      Πολύ ωραία είδηση!!
    • Comment Link
      Captain_Zaraki
      Captain_Zaraki 18/05/2017 23:45:36
      Εχω αγορασει την Limited Edition του Life is Strange αλλα διστυχως δεν βρηκα την ευκαιρια να το παιξω ακομα!!!Μεσα στο καλοκαιρι φυσικα θα ερθει η ωρα του γιατι απο οτι εχω ακουσει/διαβασει ειναι μγαλη παιχνιδαρα!!!
    • Comment Link
      sivigeo
      sivigeo 18/05/2017 22:31:46
      Το λάτρεψα το πρώτο!!!! Day One το δεύτερο :D
    • Comment Link
      giorgos.kougioumtzis
      giorgos.kougioumtzis 18/05/2017 22:27:09
      Ειμαι τοσο χαρουμενος με αυτην την ανακοινωση διοτι το Life is Strange οπως και το Beyond Two Souls ηταν και παραμενουν τα top αγαπημενα μου παιχνιδια. Και δυστηχως δεν βγαινουν τετοια ομορφα παιχνιδια οπως αυτα τωρα τελευταια. Μακαρι το παιχνιδι να συνεχισει με τους δυο βασικους χαρακτηρες την Max και την Chloe γιατι αληθεια κανεις δεν μπορει να αρνηθει οτι δεθηκαμε καλα με αυτες τις δυο και μακαρι να ειναι το ιδιο καταπληκτικο με το 1.
    • Comment Link
      Daddycool
      Daddycool 18/05/2017 22:00:44
      Το αγάπησα από την πρώτη στιγμή που ασχολήθηκα αρχικά με το demo του.Η αγορά του season pass ήταν άμεση και στο τέλος του πέμπτου επεισοδίου σκεφτόμουν ότι θα ήθελα μια συνέχεια ..Η είδηση αυτή με χαροποίησε όσο λίγεςόσον αφορά το gaming.
    • Comment Link
      sotiroyklas
      sotiroyklas 18/05/2017 21:27:44
      Τόσο συγκινητικό παιχνίδι και αγαπημένος τίτλος που δεν ξέρω αν θέλω στο ερχόμενο game να είναι η Max και η Chloe μέσα επειδή ήταν αγαπημένοι χαρακτήρες ή αν θέλω εντελώς νέο σενάριο με νέους χαρακτήρες για να μην "πειραχτεί" η τέλεια αυτή ιστορία που την θυμάμαι έτσι όπως τη θυμάμαι... μάλλον η Dontnod ξέρει τι πρέπει να κάνει αφού έβγαλε με επιτυχία το πρώτο season.
    • Comment Link
      Sadshadow
      Sadshadow 18/05/2017 21:20:35
      lol απίστευτο, σήμερα τελείωσα το πρώτο.
      Έγινε ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο ps4.
      Η ανακοίνωση του δεύτερου παιχνιδιού είναι άπλα ένα από τα καλύτερα νέα της χρονιάς όσο αφορά τα video games.
    • Comment Link
      Giwrgososos
      Giwrgososos 18/05/2017 20:39:54
      Ειχα πραγματικα υπερβολικο καιρο να παιξω τετοια παιχνιδαρα.10/10 τρελαινομαι μονο και μονο που ειδα αυτο το ποστ για το Νο2.
    • Comment Link
      don87
      don87 18/05/2017 20:39:42
      αυτα ειναι νεα,τα επεισοδια 4 και 5 απτο 1 ειναι μακραν απτις καλυτερες gaming εμπειριες!!!
    • Comment Link
      JohnTehGreek
      JohnTehGreek 18/05/2017 20:33:55
      Διαμάντι, η απόδειξη ότι για ένα καλό παιχνίδι δεν χρειάζονται λεφτά, αλλά μεράκι και αγάπη.

      Το πρώτο παιχνίδι το κατέβασα πειρατικά δεν θα το κρύψω, αλλά με το που τελειώσω τις πιστοποιήσεις έχει φύγει αγορά η Retail έκδοση και χωρίς καν να την ανοίξω, απλά επειδή θέλω να πετάξω λεφτά στα μούτρα των Dev για να τους δείξω το πόσο αγαπάω την παιχνιδάρα τους.

      Το δεύτερο δε το συζητάω καν, αγορά Day one
    • Comment Link
      Αποστολίδης
      Αποστολίδης 18/05/2017 20:14:16
      Μέχρι και εγώ απορώ με τον εαυτό μου που δεν έχω παίξει ακόμα το πρώτο!!! Παιχνιδάρα!!!

    Tech & Science News