Το Breath of the Wild θριαμβεύει και στα GDC Awards 2018 

Αυτοί είναι οι νικητές των βραβείων

Το Breath of the Wild θριαμβεύει και στα GDC Awards 2018

Το 2017 ήταν μια από τις καλύτερες χρονιές για αυτή τη gaming γενιά και μας χάρισε τρομερές εμπειρίες, όπως το The Legend of Zelda: Breath of the Wild μεταξύ άλλων. Ο αριστουργηματικός τίτλος της Nintendo έχει διαπρέψει σε όλα τα βραβεία μέχρι τώρα και τα Game Developer Conference (GDC) Choice Awards 2018 δεν διαφέρουν. Για άλλη μια φορά το Breath of the Wild θριάμβευσε με τρία βραβεία.

Πέρα από το Zelda, αξιοσημείωτη είναι και η επιτυχία του Horizon Zero Dawn που κέρδισε το βραβείο καλύτερης τεχνολογίας, καθώς και του StudioMDHR με το Cuphead που πήρε δύο βραβεία.

BEST AUDIO

  • Cuphead(StudioMDHR)
  • Nier: Automata (PlatinumGames / Square Enix)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice(Ninja Theory)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

BEST DEBUT

  • Team Cherry(Hollow Knight)
  • Sidebar Games(Golf Story)
  • StudioMDHR(Cuphead)
  • Infinite Fall(Night in the Woods)
  • Jason Roberts / Buried Signal (Gorogoa)

BEST DESIGN

  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Nier: Automata (PlatinumGames / Square Enix)

BEST MOBILE GAME

  • Reigns: Her Majesty (Nerial / Devolver Digital)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh and Sylvain Tegroeg)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)
  • Gorogoa(Jason Roberts / Buried Signal / Annapurna Interactive)
  • Bury Me, My Love(The Pixel Hunt / Figs / ARTE France / Playdius)

INNOVATION AWARD

  • Gorogoa(Jason Roberts / Buried Signal / Annapurna Interactive)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)
  • Everything (David OReilly / Double Fine Productions)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corporation)

BEST NARRATIVE

  • Night in the Woods (Infinite Fall / Finji)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • Wolfenstein II: The New Colossus(MachineGames / Bethesda Softworks)

BEST TECHNOLOGY

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Assassin’s Creed: Origins(Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

BEST VISUAL ART

  • Persona 5(P-Studio / Atlus)
  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Night in the Woods (Infinite Fall / Finji)

BEST VR/AR GAME

  • Superhot VR (SUPERHOT Team)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment / Ubisoft)
  • Lone Echo (Ready at Dawn / Oculus Studios)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • The Elder Scrolls V: Skyrim VR (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)

GAME OF THE YEAR

  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Nier: Automata (PlatinumGames / Square Enix)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)

3 comment(s)