TOPIC: Xbox One - Κέντρο Bοήθειας

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 6 months ago #277

• fits79
  • fits79's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 31
Εννοειτε οτι εχω ενεργο το ipv6 αλλα ακομα και disable να το κανω παλι μου βγαζει μερικες φορες το ιδιο προβλημα.
Ο οποιοσδήποτε έχει την άποψη του.
Το ότι δεν συμφωνώ με αυτή δεν την κάνει ούτε σωστή, ούτε λάθος.
The administrator has disabled public write access.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 6 months ago #278

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 71
ΟΚ.
Δεν ξέρω τι να πω παραπάνω μιας και δεν το έχω αντιμετωπίσει το πρόβλημα. Με τον ISP σου επικοινώνησες? Είναι όλα ΟΚ από την μεριά του?

Οπως λες όταν κάνεις τεστ σου βγάζει το πρόβλημα. Στην ουσία όμως σου παρουσιάζει πρόβλημα όταν παίζεις κάτι Online? Δε σε βάζει σε games? στα Parties έχεις θέμα?

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 6 months ago #279

• fits79
  • fits79's Avatar
  • Shipper
Οχι δεν ειπα οτι δεν με βαζει στα party chat ουτε οτι προκαλε καποιο προβλημα στα παιχνιδια.
Απλα ειπα οτι οταν κανω "test multiplayer connection" μπορει να βγαλει nat strict ή να βγαλει nat open οτι του ερθει χωρις να αλλαξω καθολου τα settings και το σεταρισμα των συσκευων μου.

Το προβλημα ποτε το κανει ποτε οχι ειναι καθαρα προβλημα του xbox one(Software bug) γενικοτερα γιατι σε τιποτα απο
01. Netbook
02. Ps4pro
03. Samsung 4k hdr smartv
04. Desktop
05. Laptop

Δεν εχω κανενα προβλημα μονο με το xbox one x τωρα και παλιοτερα με το xbox one & xbox one s.
Last Edit: 2 years 6 months ago by fits79.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 6 months ago #280

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 71
Οπότε δεν είναι πρόβλημα και μάλλον είναι κάποιο bug όπως είπες.

Γιατί αν όντως ήταν πρόβλημα τότε θα είχες προβλήματα με τα party κλπ. Άρα στην ουσία είναι όλα μια χαρά και λειτουργούν σωστά απλά μερικές φορές στα τεστ που κάνεις ίσως λανθασμένα σου δείχνει κάτι που δεν ισχύει.

Από τη στιγμή που δεν έχεις υπαρκτό πρόβλημα μην ανησυχείς.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 6 months ago #281

• fits79
  • fits79's Avatar
  • Shipper
Οχι δεν θα τα βγαλουμε και ολα μια χαρα.

Μερικες φορες με πεταει απο τα party chat ή μερικες φορες ακουω διπλα τη φωνη μου και αλλα κουλα.

Αλλα επειδη δεν τα κανει συχνα και τα κανει οποτε του ερθει ειπα οτι ειναι software bugs.

Παντως οχι και να δινουμε αφεση αμαρτιων στην Microoft γιατι μπορω να πω κι αλλα προβληματα που εχω π.χ. Δεν μπορω να σβησω ενα club που εχω φτιαξει εδω και 1-2 μηνες ακομα και μονο εγω να ειμαι μεσα σε αυτο το club και γενικοτερα εχει πολλα προβληματα το software του xbox one γενικοτερα.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 2 months ago #282

• fromfromsoftware
  • fromfromsoftware's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το the elder Scrolls online. Το είχα εγκαταστήσει έκανα τα update, αλλά όταν πήγα να μπω μέσα στο game μου έβγαζε error. Το error είναι 0x80073cf6. Με ένα γρήγορo research είδα εν ολίγοις ότι πρέπει να διαγράψω και να ξανά εγκαταστήσω το παιχνίδι. Ωστόσο όταν προσπαθώ να το κάνω uninstall δεν γίνεται τίποτα. Διάβασα ότι αν κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα λυθεί αλλά δεν θέλω να το ρισκάρω και να χάσω τα saves μου. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει είναι ευπρόσδεκτος. Ευχαριστώ.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 2 years 1 month ago #283

• Dravenstorm
  • Dravenstorm's Avatar
  • Wishlister
Τα saves δε χανονται φιλε γιατι ειναι αποθηκευμενα στο cloud.Οποτε δοκιμασε για αρχη μια επαναφορα αλλα με την επιλογη keep my games and apps.Ουσιαστικα κανει ενα εκαθαρισμα στη μνημη cache της κονσολας αλλα κραταει τα παιχνιδια στον αποθηκευτικο χωρο.Αν δε σου δουλεψει ετσι δοκιμασε ενα full restore και φορτισου με υπομονη να τα ξανακατεβασεις ολα.

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 1 year 8 months ago #284

• Spyros_kap
  • Spyros_kap's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
Καλησπερα!! Εχω το Xbox One S και εχω ενεργοποιημενο το Instant-On για να κατεβαζω το παιχνιδι ενω εχω κανει turn console off.
Το θεμα ειναι οτι δεν ακουω καθολου το ανεμιστηρακι και ακουω μονο πολυ χαμηλα ενα στατικο ή διακεκομμενο ηχο δλδ οτι αυτο συνεχιζει και κατεβαζει και γενικα ειναι πιο ζεστη η κονσολα. Σκεφτομαι αμα ειναι να το αφηνω να κατεβαζει ανοιχτο γιατι μονο τοτε ακουω το ανεμιστηρακι και γινεται πιο ψυχρη η κονσολα.
Σας συμβαινει και εσας το ιδιο πραγμα? Γιατι στο google διαβαζω οτι σε αλλους μενει ανοιχτο το ανεμιστηρακι οταν κλεινει η κονσολα και κατεβαζει ενω εγω δεν το ακουω καν!
Μηπως επειδη παραπονεθηκαν πολλοι οτι μενει ανοιχτο το ανεμιστηρακι τοτε με καποιο update το κλεισανε τελειως ακομα και οταν κατεβαζουμε? ή ειναι πλεον τοσο αθορυβο που δεν ακουγεται καν και ουτε νιωθεις να βγαινει αερας?
Xbox: SpyrosKap
Last Edit: 1 year 8 months ago by Spyros_kap.

Project xCloud 8 months 2 days ago #285

• lefteris.moulias
  • lefteris.moulias's Avatar
  • Wishlister
Είμαι approved user για το project xCloud preview στο UK. Πιστεύετε θα μπορω να χρησιμοποιήσω το λογαριασμό μου με ελληνική IP?

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 6 months 4 weeks ago #286

• Sakiscountry
  • Wishlister
Παιδιά γεια σας. Είμαι καινούργιος κάτοχος ενός xbox one και μιας και ειμαι άσχετος θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς ειναι η καρτα xbox live Gold που είχε μέσα η συσκευασία της κονσόλας. Η διάρκεια της κάρτας ειναιν3 μήνες. Τι μπορώ να κάνω με αυτην την κάρτα?

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 6 months 1 week ago #287

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1624
Sakiscountry wrote:
Παιδιά γεια σας. Είμαι καινούργιος κάτοχος ενός xbox one και μιας και ειμαι άσχετος θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς ειναι η καρτα xbox live Gold που είχε μέσα η συσκευασία της κονσόλας. Η διάρκεια της κάρτας ειναιν3 μήνες. Τι μπορώ να κάνω με αυτην την κάρτα?

Είναι συνδρομή και σου δίνει αυτά τα προνόμια:

Access to online multiplayer.
Discounts on digital titles at Deals with Gold.
Quicker access to demos and betas.
Free games at Games With Gold.
The following user(s) said Thank You: Sakiscountry

Xbox One - Κέντρο Bοήθειας 5 months 1 week ago #288

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 308
Μια ερώτηση θέλω να κανω γιατι δεν μπορω να καταλάβω. Μπορω να αγορασω συνδρομη game pass μόνο για PC? Αν ναι πως?
Βρίσκω μόνο την ultimate στα 13 ευρώ/μηνα.
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM