TOPIC: Bayonetta 2

Bayonetta 2 4 years 8 months ago #145

• ApoStyle
  • ApoStyle's Avatar
  • Wishlister
Τη σήμερον ετερματίσθη..... ;)
The administrator has disabled public write access.

Bayonetta 2 4 years 8 months ago #146

• inboygr
  • inboygr's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 10
ApoStyle wrote:
Τη σήμερον ετερματίσθη..... ;)

Εντυπώσεις;
mynintendoblog = inboygr081.wordpress.com/

Bayonetta 2 4 years 8 months ago #147

• BraVeHeart
  • Administrator
  • Thank you received: 2030
Αν και είχα σκοπό να το τελειώσω τώρα, τελικά αποφάσισα να το αφήσω για τα Χριστούγεννα, που τη θεωρώ μία πολύ καλύτερη περίοδο για τέτοια παιχνίδια.

Bayonetta 2 4 years 8 months ago #148

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1614
BraVeHeart wrote:
Αν και είχα σκοπό να το τελειώσω τώρα, τελικά αποφάσισα να το αφήσω για τα Χριστούγεννα, που τη θεωρώ μία πολύ καλύτερη περίοδο για τέτοια παιχνίδια.

Αυτό αποφάσισα να κάνω και γω.

Bayonetta 2 4 years 8 months ago #149

• ApoStyle
  • ApoStyle's Avatar
  • Wishlister
Φοβερό παιχνίδι αν και δε παίζω γενικότερα τέτοια με τέρατα και επιθέσεις που δε ξέρεις αν χτυπάς ή αν σε χτυπάνε (βλ. Monster hunter,Soul sacrifice,Dmc) το συγκεκριμένο με ξετρέλανε,θες η πολλή διαφήμιση θες ότι είναι αποκλειστικότητα του WiiU,σημασία έχει ότι είναι παιχνιδάρα και πρέπει όλοι να το παίξουν... :)

Bayonetta 2 4 years 5 months ago #150

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 291
Θα ανοίξω τρύπα στο πληκτρολόγιο!
www.platinumgames.co.jp/404/
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Bayonetta 2 4 years 2 months ago #151

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 291
Καλά το παιχνιδάκι είναι αλλού!
Έχω πορωθεί πάλι :woohoo:

Infinite climax και τα μυαλά στα μπλέντερ :pinch:
Δεν υπάρχει η ευκρίνεια που έχει ο χειρισμός όπως και αυτά που σου ζητάει το παιχνίδι.
Δεν παίζεις.. χορεύεις. Πρέπει συνέχεια να είσαι συγχρονισμένος με τη μάχη. Οταν μιλάμε για boss, πρέπει να είσαι συγχρονισμένος με τον αντίπαλό σου και να πηγαίνεις με τους ρυθμούς του. Είναι τόσο μικρά τα κενά για να επιτεθείς και να πετύχεις το Witch Time που αναγκαστικά πρέπει υποσυνείδητα να λειτουργείς, αφού μάθεις τις κινήσεις. Δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς τι να κάνεις lol.
Ετσι όπως το αισθάνομαι εγω, απο τις πολλές προσπάθειες στον κάθε αντίπαλο μαθαίνεις και πατάς αυτόματα την αποφυγή (ή την κατάλληλη επίθεση ανάλογα τον χρόνο που σου δίνει) έχοντας ώς ερέθισμα κάποια κίνησή του ή κάποιον ήχο που ακούς......
Παρόλα αυτά είναι τόσο άμεσα όλα που αν καταλάβεις οτι κάνεις πατάτα, διακόπτεις απευθείας το combo και κάνεις αποφυγη

Άλλο που παρατήρησα και μου αρέσει (πέραν του οτι αν δεν πετυχαίνεις witch time δεν πάς πουθενά) είναι οτι κάποια boss κάνουν αποφυγές και μέσα στο Witch time :woohoo:Ή όταν τελειώσει το Witch time, δε σημαίνει οτι είσαι ασφαλής! Μπορεί να χρειαστεί στα καπάκια αποφυγη.

Για τα όπλα τα έχω πεί πάλι. Πρέπει να επιλέξεις τα κατάλληλα όπλα για το κάθε boss, ανάλογα τα κενά που σου δίνουν, την ταχύτητα των ΄'οπλων και το dmg τους.
Και τέλος τα healing items χρησιμεύουν αλλά δεν μπορείς να κάνεις playthrough χρησιμοποιώντας healing item σε κάθε μπάτσα που τρως γιατι θα σου τελειώσουν. Καλυτερο είναι να μαθαίνεις πρώτα τον αντίπαλο και οταν έχεις φτάσει σε ικανοποιητικό σημείο, χρησιμοποιείς κάποιο heal για το εξτραδάκι που θες για να τον βγάλεις.
Με λίγα λόγια πέραν του οπτικού που είναι οφθαλμοφανές, η platinum έχει κάνει τρομερή δουλειά στο combat system. Δεν έχω παίξει άλλα H&S σε τέτοια δυσκολία και δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Αλλά εμένα αυτό το πράγμα που παίζω μου κάνει για καραnext-gen!

Απο stone emblem σε stone emblem πάω αλλά μ'αρέσει

σ.σ. πήρα το "trophy" που πρέπει να αγγίξεις την Bayonetta σε 10 διαφορετικά cutscene!! :like:

Η παρακάτω μάχι ας πούμε είναι απλά τέλεια. Όπως λέει και στο Descreption, μια καθυστερεί τις επιθέσεις του, μια τις κάνει άμεσα, κάνει αποφυγές στο Witch Time κλπ κλπ

Νομίζω είναι πριν τη μέση του παιχνιδιού, οπότε δεν είναι και τόσο spoil
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM
Last Edit: 4 years 2 months ago by GrayFox46.

Bayonetta 2 3 years 5 months ago #152

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 209
Άγγιξα για πρώτη φορα Bayonetta, συγκεκριμένα το demo του 2. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω κάτι άλλο. Το First Print Edition είναι σαν να είναι ήδη στη συλλογή μου.
Last Edit: 3 years 5 months ago by SupahMari0.

Bayonetta 2 3 years 5 months ago #153

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2302
SupahMari0 wrote:
Άγγιξα για πρώτη φορα Bayonetta, συγκεκριμένα το demo του 2. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πω κάτι άλλο. Το First Print Edition είναι σαν να είναι ήδη στη συλλογή μου.

Σε ζηλεύω γιατί μπορείς να παίξεις και το 2ο με το Wii U(εκτός κι αν το πουλήσεις πάλι :silly:)..Να πάρεις το ωραίο πακετάκι που τα χει και τα 2 μέσα..Το 1ο που έπαιξα ήταν μια παιχνιδάρα και μισή!!! :hellyeah:

Bayonetta 2 3 years 5 months ago #154

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1614
Για μένα και τα 2 φιγουράρουν στην κορυφή, μαζί με το πρώτο Ninja Gaiden (στην απόλυτη Black έκδοση του και όχι την Sigma), ως τα καλύτερα hack 'n' slash.

Υπάρχουν και άλλα πολύ καλά, αλλά είναι πιο κάτω.

Bayonetta 2 3 years 5 months ago #155

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2302
NikeFerrari wrote:
Για μένα και τα 2 φιγουράρουν στην κορυφή, μαζί με το πρώτο Ninja Gaiden (στην απόλυτη Black έκδοση του και όχι την Sigma), ως τα καλύτερα hack 'n' slash.

Υπάρχουν και άλλα πολύ καλά, αλλά είναι πιο κάτω.

Από τα καλύτερα hack n slash!!!!!!!!!!!!! :hellyeah:...Έπαθα πλάκα με το 1ο και από άκουγα το 2ο ήταν ακόμη καλύτερο!!!!

Bayonetta 2 3 years 5 months ago #156

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 209
Κωνσταντίνε το Wii U κανονικά θέλει πούλημα μιας και το controller του έχει γαμ*μένη μπαταρία και είναι σχεδόν 200 ευρώ για να πάρω καινούργιο. Θα δείξει στην πορεία. Όσο για το Bayonetta ναι θα πάρω το πακέτο που έχει και τα δυο αλλα το συλλεκτικό First Print όσο ακόμη η τιμή του κυμαίνεται στα 100 ευρώ. :unsure:

Γιώργο το πρώτο Ninja Gaiden το έλιωσα, είναι το αγαπημένο μου hack 'n slash! Αν έχουμε παρόμοιο γούστο τότε I'll have the time of my life με τα Bayonetta! :woohoo: