TOPIC: Η ιστορία πίσω απο το username σας

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 10 months ago #121

• strataras12
  • strataras12's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 18
To username μου δεν εχει και μεγαλη ιστορια!! :PΟταν ημουν λιγο πιο μικρος με φοναζαν στραταρα γιατι ημουν λιγο μπαμπατσικος και μου εμεινε!!! ;)
The administrator has disabled public write access.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 10 months ago #122

• dmaravelis
  • Loader
  • Thank you received: 226
Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο. Αν και ζέστη αυτή τη στιγμή έξω ...ημερολογιακά τουλάχιστον στέκει( το φθινόπωρο).

Το δικό μου username προέρχεται από το όνομα μου (το d για Δημήτρης). Το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά περι το 2005 σε ένα RPG site που είχε φτιαχτεί με τα περισσότερα παιδιά (φοιτητές) τότε από Θεσσαλονίκη. Είχε να κάνει με ένα πρωτότυπο κόσμο, το κόσμο της Υδρίας...που γινόταν μέσω chat (παλιές καλές εποχές του mIRC). Η ομάδα δεν υπάρχει πια, όταν έψαξα πριν από χρόνια το site ήταν εξαφανισμένο.

Πάρα αυτά, με το steam το χρησιμοποίησα ξανά και έκτοτε ότι έχει να κάνει με games. :cheer:

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 9 months ago #123

• WeepingAngel
  • WeepingAngel's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 19
Καλησπερα.
Weeping angel. Τι να πρωτοπω για αυτο το ον το οποιο προερχεται απο την τηλεοπτικη σειρα Doctor Who. Ειναι ισως το πιο τρομακτικο απο τα τερατα που εμφανιζονται καθως κινουνται απιστευτα γρηγορα καθε φορα που δεν τα κοιτας ή ανοιγοκλεισεις τα ματια σου. Περα απο την πρωτη τους εμφανιση που μαθαινουμε πως μπορουν να σε στειλουν/εγκλωβισουν στο παρελθον, σε μετεπειτα επισοδεια μαθαινουμε πως μπορουν ακομα να σου σπασουν το λαιμο και να χρησιμοποιησουν τις φωνητικες χορδες για να μιλησουν. Ακομα ο,τι απαθανατιζει την εικονα ενος Weeping Angel γινεται το ιδιο. Δηλαδη μια φωτογραφια ή ενα βιντεο ειναι ικανο να ερθει στη ζωη και να σε σκοτωσει καθως επισης ειναι δυνατο αν κοιταζεις εναν Weeping angel στα ματια να μπει στη συνειδηση σου γιατι συμφωνα με τη σειρα τα ματια ειναι η πορτα για την ψυχη.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 7 months ago #124

• Pixel_Fuzz
  • Pixel_Fuzz's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 2
Καλησπέρα.
Pixel Fuzz είναι ο "θόρυβος" που παράγεται από ένα χαλασμένο monitor ή TV. Βεβαία το ψευδώνυμο μου το δημιούργησα από κάτι άλλο, 1ον από μια αγαπημένη μου ταινία, το Hot Fuzz, και δεύτερον τα Pixels γενικά...
The following user(s) said Thank You: Mika

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 6 months ago #125

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 209
Τα Τρία Γουρουνάκια

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 3 years 6 months ago by SupahMari0.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #126

• Wolverina
  • Wolverina's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 36
Έγραφε ο Νίκος (StrikeX) μια λίστα από ταινίες που θα δούμε μαζί, τις οποίες θεωρούσε ότι έπρεπε ήδη να έχω δει. :PΜία από αυτές, ήταν οι X-Men. Όπως έγραφε λοιπόν "X-Men Origins: Wolverine" του λέω: "Ωχ μωρό μου κοίτα! Αν βγάλεις από το Wolverine το e και βάλεις a θα γίνει Wolverina". Λόγω του ότι περιλαμβάνει το όνομά μου μέσα, μας άρεσε πολύ και τελικά το έβαλα ως username στους Unboxholics.
Last Edit: 3 years 5 months ago by Wolverina.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #127

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
Wolverina wrote:
Έγραφε ο Νίκος (StrikeX) μια λίστα από ταινίες που θα δούμε μαζί, τις οποίες θεωρούσε ότι έπρεπε ήδη να έχω δει. :PΜία από αυτές, ήταν οι X-Men. Όπως έγραφε λοιπόν "X-Men Origins: Wolverine" του λέω: "Ωχ μωρό μου κοίτα! Αν βγάλεις από το Wolverine το e και βάλεις a θα γίνει Wolverina". Λόγω του ότι περιλαμβάνει το όνομά μου μέσα, μας άρεσε πολύ και τελικά το έβαλα ως username στους Unboxholics.
Ρε Ερινα μια ασχετη ερωτηση γιατι το εχω απορια τωρα, με τον Νικο γνωριζεστε? :evil::silly:
Last Edit: 3 years 5 months ago by Captain_Zaraki.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #128

• Wolverina
  • Wolverina's Avatar
  • Storekeeper
Αν γνωριζόμαστε;! Τα τελευταία 7 χρόνια (με κάποιες χρόνιες διακοπές) έχουμε σχέση. Αλλά δεν πτοούμαστε :lol::3

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #129

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
Wolverina wrote:
Αν γνωριζόμαστε;! Τα τελευταία 7 χρόνια (με κάποιες χρόνιες διακοπές) έχουμε σχέση. Αλλά δεν πτοούμαστε :lol::3
Thats what I thought!!!!! :evil::silly::lol:

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #130

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2302
Wolverina wrote:

Όχι επειδή είσαι στους X-Men?...Έλα ρε και ήθελα να σου πω να κάνεις κανα κονε να μπω κι εγώ... :dry::silly:
Last Edit: 3 years 5 months ago by ConstantinosRed.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #131

• Wolverina
  • Wolverina's Avatar
  • Storekeeper
Κώστα, στους X-Men μπήκα επειδή έχω κίτρινες ακτίνες στα μάτια. Πήρα τη θέση της Mystique :lol:Όσο για το κονέ, δεν κάνουμε τέτοια εμείς. :P

Η ιστορία πίσω απο το username σας 3 years 5 months ago #132

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2302
Wolverina wrote:
Κώστα, στους X-Men μπήκα επειδή έχω κίτρινες ακτίνες στα μάτια. Πήρα τη θέση της Mystique :lol:Όσο για το κονέ, δεν κάνουμε τέτοια εμείς. :P

Χαχαχαχαχα δεν έχετε βύσματα εκεί? :lol: