TOPIC: Η ιστορία πίσω απο το username σας

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #13

• Holyshock
  • Holyshock's Avatar
  • Wishlister
Εμένα προέκυψε απο το World of Warcraft όπου σαν paladin που ήμουν το holyshock παίζει να ήταν το πιο 1000σπαμμαρισμένο spell!
The administrator has disabled public write access.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #14

• alexrabbito
  • alexrabbito's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 10
Αλέξανδρος Λαγός......
alexrabbito.....
τόσο απλά...στο σχολείο με φωνάζανε λαγό,οι φίλοι πλέον με φωνάζουν alex,η γυναίκα μου Αλέξη,στη δουλειά Αλέκο και η μάνα μου Αλέξανδρο...βράστα και κατούρατα!!

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #15

• 21thomas21aek
  • 21thomas21aek's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 197
Ήμουν πιτσιρικάς όταν έβαλα αυτό το username. Το thomas σκέτο ήταν πιασμένο παντού και ως κολλημένος εκείνη την εποχή με την μπάλα έβαλα κάτι σχετικό με την ομάδα μου που δε θα υπήρχε πουθενά.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #16

• Perry
  • Perry's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 7
Το δικό μου βγαίνει από εναν χαρακτήρα των βιβλίων του Scott Sigler, τον Perry Dawsey. Τον χαρακτήρα τον λάτρεψα και γενικά το όνομα μου ακούγεται ωραίο, οπότε το χρησιμοποιώ με διαφόρες προσθήκες πού και πού, όπως Perry9 (ο αγαπημένος μου αριθμός) ή Perry1538.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #17

• BraVeHeart
  • Administrator
  • Thank you received: 2030
Αγαπάω thread. Τέλος. Φοβερά ενδιαφέρον να βλέπεις από προέρχονται τα usernames.

Το BraVeHeart το έχω από μικρό παιδί. Όχι, δεν είναι από την ταινία, αλλά ούτε πηγάζει από τον εαυτό μου. "BraVeHeart" έλεγαν αυτό που θα κατάφερνε να βγει ζωντανός από την καταραμμένη πυραμίδα των Ίνκας. Ο θρύλος λέει τα εξής: Σε αυτήν την πυραμίδα, υπήρχε μία τρύπα σε μία υπόγεια πόρτα. Όποιος κοιτούσε από αυτήν την πόρτα τυφλωνόταν και μετά από λίγες μέρες έβρισκε φρικτό θάνατο από ασφυξία την ώρα του ύπνου του. Οι τότε άνθρωποι πίστευαν ότι υπάρχει μία κατάρα που όποιος καταφέρει και τη λύσει -δηλαδή να κοιτάξει πίσω από την πόρτα χωρίς να τον καταστρέψει η κατάρα- θα ονομαστεί BraVeHeart. Προφανώς, δεν πρόκειται για κατάρα αλλά για ένα παράξενο δηλητήριο που περιτρυγίριζε την τρύπα της πόρτας. Η πυραμίδα και η ιστορία της έκτοτε απέκτησε και σημάδι, το παρακάτω:

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #18

• SoneWhite
  • SoneWhite's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 2
Εγω εφτιαχνα profile στο site και ο ξαδερφος μου εβαλε το username του επιδη νόμιζε οτι ειναι το δικο του account που φτιάχει.(εγω ημουν στο WC)
Κανονικα το δικο μου ειναι Sone και προέρχεται απο πολυ μικρος οπου εβλεπα μια σειρα και ο πατερας φώναζε συνεχεια τον γιο του Son και εγω νομιζα οτι ετσι τον λεγαν (αλλο που son σημαίνει γιος) και ετσι πειρα το Son σαν ψευδώνυμο αλλα αργοτερα που εμαθα οτι σημαινει γιος για να μην γίνω ρεζίλη εβαλα και ενα E στο τελος. :)
Last Edit: 5 years 1 month ago by SoneWhite.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #19

• symphonyx13
  • symphonyx13's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 451
Aπλά πράγματα, οι Symphony X είναι μια από τις αγαπημένες μου μπάντες, πάντα μου άρεσε το όνομα τους, το 13 όπως εύκολα θα καταλάβατε, λόγω Παναθηναικού!!

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #20

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 228
Ξεκίνησε απο παλιά(σχεδόν 10 χρόνια) όταν γραφόμουνα σε διάφορα forums και το mihalis ηταν πιασμένο, οπότε κότσαρα και το 13 λόγω της Πανάθας!
Πλέον το χρησιμοποιώ παντού.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #21

• Marduk
  • Marduk's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 101
Ξεκίνησε από την εφηβία μου, μια ηλικία που άκουγα κυρίως black / death / thrash metal, και μία από τις αγαπημένες μου μπάντες ήταν οι Marduk.

Αργότερα κάθισα και έψαξα τι σημαίνει αυτό το όνομα, και είδα πως ήταν όνομα Βαβυλώνιου Θεού! Σύμφωνα με τους μύθους θεωρείται δημιουργός της γης και των ανθρώπων.

Άρχισα να υιοθετώ το όνομά του για χαρακτήρες παιχνιδιών (μάγων συγκεκριμένα, γιατί πιστεύω πως εκεί ταιριάζει) σε RPG games, DnD κλπ.

Πλέον το χρησιμοποιώ και σε πολλά social media και online υπηρεσίες, με το μειονέκτημα ότι είναι σχεδόν πάντα πιασμένο όταν η υπηρεσία είναι διεθνής...
Last Edit: 5 years 1 month ago by Marduk.

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #22

• O_Peltes
  • O_Peltes's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 26
Ολα ξεκινησαν μια ηρεμη και σχετικα κρυα βραδια...Οι δρομοι σκοτεινοι και αδειοι οπωσ το στομαχι μου πριν απο μια ευμεγεθη μεριδα με διπλο υπερκερασμα για να με ικανοποιησει (πεινασα παλι...)
Η παρεα ετοιμαζεται για ενα Tujane στο CoD 2 και στο τραπεζι πεφτουν ιδεεσ για ψευδωνυμα,θελωντασ να βρουμε ο καθενασ το πιο καμμενο...
Και ξαφνου μεσα απο τα βαθη του μυαλου μου ερχεται η εμπνευση...O_Peltes!! :evil:

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #23

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
teq από tequila.. lame το ξέρω, αλλά βγήκε όταν ήμουν ακόμα μικρός που το θεωρούσα μαγκιά να πίνω :)
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ;)

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...

Η ιστορία πίσω απο το username σας 5 years 1 month ago #24

• Jameslight
  • Jameslight's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 6
Και γω πάλι το χω αυτό το nick απο πιτσιρικάς. Είναι απλά η Αγγλική μετάφραση απο το ονοματεπώνυμο μου(περίπου). :P
Last Edit: 5 years 1 month ago by Jameslight.