TOPIC: Ποια σειρά βλέπω τώρα

Re:RE: Ποια σειρά βλέπω τώρα 11 months 4 days ago #997

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2315
PisTolakos wrote:
simovitch123 wrote:
ConstantinosRed wrote:
simovitch123 wrote:
Οκευ παίδες, θα το παραλείψω τότε το Defenders και θα πάω κατευθείαν για Daredevil S3. :like:
Πολυ δυνατή η 3η season Σιμο!!
Φαντάζομαι πως ο Vincent D'Onofrio κλέβει και πάλι την παράσταση με την φοβερή του ερμηνεία. :hellyeah:

Αν και πολύς κόσμος είπε πως δεν ευχαριστήθηκε με την 3η σεζόν, εγώ προσωπικά πιστεύω πως το χειρίστηκαν άψογα. Το daredevil εκτός από σειρά δράσης κτλ έχει και άπλετο συναίσθημα, οπότε το πήγαν μέχρι εκεί που έπρεπε και, κατ' εμέ, βγήκε κάτι άψογο... Μακάρι να μην ακυρωθεί η σειρά όπως οι άλλες...

Εγώ πάλι είδα πως οι περισσότεροι τη έχουν σε μεγάλη αντίληψη τη 3η season ...Για τους άλλους τώρα μου ακούγονται κάπως έτσι τα παράπονα τους " Πώς τόλμησαν να ασχοληθούν με τη ψυχοσύνθεση των χαρακτήρων και να τους αναπτύξουν περαιτέρω ε? "Shame on them χαχαχα... :sexy:"Εγώ θέλω να βλέπω 50 λεπτά σε κάθε επεισόδιο τον daredevil να δίνει και να τρώει ξύλο" :sexy:Δεν πιστευω πως παίζει θέμα ακύρωσης για τη καλύτερη σειρά τέτοιας θεματολογίας..
Last Edit: 11 months 4 days ago by ConstantinosRed.
The administrator has disabled public write access.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 11 months 4 days ago #998

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Μου έμειναν 2 επεισόδια για να τελειώσω τη 2η season του Jessica Jones...Σε γενικές γραμμές υστερεί από τη 1η season ωστόσο είναι decent θα έλεγα..

Νομίζω ένα από τα πράγματα που λείπουν είναι η παρουσία κάποιου επιβλιτικού villain όπως ήταν στη 1η season ..Η 2η season ασχολήται αρκετά με το παρελθόν της Jessica κάτι που είναι ενδιαφέρον βεβαια ..
Last Edit: 11 months 4 days ago by ConstantinosRed.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 11 months 4 days ago #999

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 250
το ότι η 3η σεζόν δεν άρεσε σε λίγους/πολλούς σχέση με τις προηγούμενες δεν αλλάζει ότι σαν σύνολο (αλλά ακόμα και ως αυτούσια σεζόν) είναι πολύ καλύτερη(και πιθανότατα έχει περισσότερους θεατές) απο όλες τις υπόλοιπες superheroe σειρές και είναι απο τις καλύτερες/σημαντικότερες σειρές του netflix. δεν υπάρχει θέμα ακύρωσης. απλά θα πάει στη disney. σε αυτό βέβαια παίζει ρόλο και το συμβόλαιο, για πόσο καιρό έχουν τα δικαιώματα. το star wars πχ με εξαίρεση ό,τι βγει απο εδώ και πέρα δεν θα είναι μέχρι το 2021(νομίζω) στην υπηρεσία της disney γιατί δεν έχουν τα δικαιώματα(και αυτός που τα έχει δεν τους τα πουλάει). και σε σχέση με τα jones/cage/fist, που θα μπορούσε να πουλήσει το netflix τα δικαιώματα στη disney για να τα έχουν πιο νωρίς, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν το ίδιο με το dd.

εγώ τελείωσα με το penny dreadful. δεν με πολυτράβηξε το σενάριο, αλλά οι ηθοποιοί ήταν καταπληκτικοί. ίσως κάποια στιγμή να δω και τη 2η σεζόν
μετά το 3ο/4ο επεισόδιο της νέας σεζόν του arrow το παράτησα πλέον τελείως.
άρχισα και τη 14η!! σεζόν του supernatural. κινείται στα ίδια επίπεδα με τις προηγούμενες αλλά μάλλον το πήραν και οι ίδιοι λίγο πιο χαλαρά οπότε μου φαίνεται πιο ευχάριστη.
Last Edit: 11 months 4 days ago by marius_octavus.
The following user(s) said Thank You: ConstantinosRed

Ποια σειρά βλέπω τώρα 11 months 9 hours ago #1000

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 124
Στις 10:30 ξεκίνησα το Peaky Blinders. Η ώρα είναι 4:41 και πριν λίγο τελείωσα την πρώτη season. Δυστυχώς τώρα επειδή έχω εργαστήριο αύριο πρωί δεν θα συνεχίσω στη δεύτερη.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 10 months 3 weeks ago #1001

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Τελείωσα την τρίτη Season του Daredevil. Ίσως η καλύτερη της σειράς, με την πρώτη είναι πολύ κοντά για εμένα. Μου άρεσε πολύ ο τρόπος με τον οποίο ανέπτυξαν τον Matt και το βάθος που έδωσαν στον χαρακτήρα του, η ερμηνεία του D'Onofrio είναι και πάλι εξαιρετική ενώ φοβερός είναι και ο Dex!! :hellyeah:Πραγματικά ελπίζω να δούμε την συνέχεια στο κοντινό μέλλον.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 10 months 3 weeks ago #1002

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Πάει το Peaky Blinders, περιμένω πως και πως την επόμενη season.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 10 months 2 weeks ago #1003

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Κι όμως παιδιά πάει και το Daredevil...Ξενέρωσα απίστευτα..Είναι φανερό πλέον τι συμβαίνει..Η Disney ετοιμάζει δικιά της υπηρεσία και σιγά σιγά φεύγουν όλα από το Netflix στα οποία έχει δικαιώματα...Κρίμα πραγματικά...

Ποια σειρά βλέπω τώρα 10 months 4 days ago #1004

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Ξεκίνησα (και τελείωσα :silly:) χθες το βράδυ τον συνάδελφο, Mindhunter. Καλή φάση η σειρούλα, έχει κάνα 2 ωραίες ερμηνείες και πολλά κομμάτια που ακούγοντάς τα χαμογέλασα!

Ποια σειρά βλέπω τώρα 9 months 16 hours ago #1005

• only_human1987
  • Payment receiver
  • Thank you received: 13
Ξεκίνησα τη δεύτερη σεζόν του The Punisher και με εξέπληξε ευχάριστα.Δε περίμενα να ξεκινήσει έτσι αν και ήξερα που το πάει περίπου.Το κακό είναι οτι δε μπορώ να βλέπω πολλά επεισόδια μαζί λόγω δουλειάς.
Last Edit: 9 months 16 hours ago by only_human1987.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 8 months 2 days ago #1006

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 228
Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο του Kingdom στο Netflix.
Πολύ ωραίο παιδιά! Κορεάτικο, εποχής και με ζόμπι! Δεν γίνεται να μην είναι καλό :P

Ποια σειρά βλέπω τώρα 6 months 3 weeks ago #1007

• Moonpie
  • Moonpie's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 35
Love Death + Robots.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ.

:hellyeah:
The following user(s) said Thank You: ConstantinosRed

Ποια σειρά βλέπω τώρα 6 months 3 weeks ago #1008

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 988
Με την 8η σεζον του Game of Thrones να ερχεται πηρα αποφαση να το τελειωσω επιτελους. Την Κυριακη λοιπον τελειωσα την 6η σεζον. Γενικα σαν σειρα την βρισκω αρκετα καλη και με ωραιο story. Το βασικο μου προβλημα ειναι οτι εχω φαει αρκετα spoiler και χωρις να το θελω η ψαξω. Ειτε γιατι καποιος ειπε κατι σε μια κουβεντα ειτε γιατι ανεβασε καποιος μια εικονα στο Facebook του κλπ. Το καλο ειναι οτι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας ζει ακομα :lol:.