TOPIC: Ποια σειρά βλέπω τώρα

Ποια σειρά βλέπω τώρα 6 months 1 week ago #1009

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 174
Moonpie wrote:
Love Death + Robots.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ.

:hellyeah:
Όλα τα sci-fi επεισόδια ήταν δυνατά και με τρομερο σχεδιασμό και αισθητική κάποια , αλλά επεισόδια ήταν τελείως άκυρα και με έβγαζαν εκτός κλίματος , εμοιαζαν σαν τυχαίες ιστορίες. Τελείωσα όλο το season σε ένα απόγευμα.

Τώρα είμαι στην δεύτερη σεζόν του Breaking Bad και έχω λατρέψει το στήσιμο των χαρακτήρων. Νομίζω είναι classic.
The administrator has disabled public write access.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 6 months 2 days ago #1010

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 124
Αφού προτάθηκε στο πρόσφατο Framerate, κάθισα και είδα πριν λίγο το Russian Doll του Netflix. Ενδιαφέρουσα σειρά "σφηνάκι" με καλή πλοκή και ωραίο χιούμορ. Την προτείνω για ένα χαλαρό 3ωράκι+ σερί
Last Edit: 6 months 2 days ago by MindCrusherXx.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 6 months 1 day ago #1011

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Well, παρασύρθηκα και είπα να ξεκινήσω το Fargo σήμερα το απόγευμα... Μόλις τέλειωσα την πρώτη σεζόν :silly:

Ποια σειρά βλέπω τώρα 5 months 1 week ago #1012

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Τέλειωσα μόλις το Fargo. Η σειρά στο σύνολό της απαρτίζεται από φοβερούς χαρακτήρες, αυτό είναι το κύριο χαρακτηριστικό της. Από άποψη πλοκής, μου άρεσαν η πρώτη και η τρίτη season, ενώ η δεύτερη που φαινόταν να έχει απίστευτο potential με ξενέρωσε στο τέλος. Σίγουρα προτείνω τη σειρά, και περιμένω με το καλό του χρόνου την τέταρτη season. Οι seasons γενικά έχουν references η μία στην άλλη (η δεύτερη είναι prequel της πρώτης) αλλά πρακτικά η κάθε μία είναι αυτοτελής.
Υ.Γ. Την παρακολούθησα στο Netflix, η πρώτη season έχει ελληνικούς υπότιτλους, η δεύτερη/τρίτη όχι.
Last Edit: 5 months 1 week ago by MindCrusherXx.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 5 months 1 week ago #1013

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 174
Φαίνεται ενδιαφέρον crime drama το Fargo , μπαίνει στα υπόψην.

Εγώ τελείωσα το Breaking Bad την προηγούμενη εβδομάδα. Ίσως η καλύτερη τηλεοπτική σειρά που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Όποιος βλέπει σειρές και δεν την έχει δεί, διαπράττει έγκλημα έτσι στεγνά :lol:
Τι να πρωτοπεις για την σκηνοθεσία,τους χαρακτήρες,τις ερμηνείες, το soundtrack. Ακόμα κάθομαι και βλέπω bloopers,behind the scenes και ακούω τα κομμάτια, από τις σειρές που έυχεσαι να υπήρχε memory erase.

όπως και να έχει βλεπω τα υπόλοιπα επεισόδια που είχα αφήσει στο αγαπημένο Black Mirror από τις πρώτες σεζόν εν αναμονή της 5ης

YΓ Ανατριχίλα Felina
Last Edit: 5 months 1 week ago by KTI23.
The following user(s) said Thank You: MindCrusherXx

Ποια σειρά βλέπω τώρα 4 months 2 weeks ago #1014

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Έψαχνα κάτι χαλαρό να έχω να βλέπω αποσπασματικά έτσι όταν βρίσκω λίγο χρόνο ή ενώ τρώω πίνω τον καφέ μου και αποφάσισα για πρώτη φορά να ξεκινήσω κάποιο sitcom. Βλέπω λοιπόν τον τελευταίο καιρό το That 70s Show και μπορώ να πω ότι το ευχαριστιέμαι αρκετά. Υπάρχουν εντελώς iconic ατάκες, υπάρχουν κάποια (λίγα) σημεία που κατάφεραν να με κάνουν να γελάσω πραγματικά και υπάρχει και ο Hyde που είναι ένας απίστευτα ταιριαστός στα γούστα μου χαρακτήρας!

Ποια σειρά βλέπω τώρα 4 months 1 week ago #1015

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Είδα το Chernobyl του ΗΒΟ. Δείτε το όλοι! Σύντομο και καθηλωτικό.
Last Edit: 4 months 1 week ago by MindCrusherXx.
The following user(s) said Thank You: only_human1987

Ποια σειρά βλέπω τώρα 4 months 1 week ago #1016

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Είδα τα 3 καινούρια επεισόδια του Black Mirror, meh..

Ποια σειρά βλέπω τώρα 4 months 1 week ago #1017

• ioanna106
  • Wishlister
By order of the "Peaky Blinders"!!! Αναμένοντας την 5η σεζόν!
-Launch The Nukes!
-They Played Us Like A Damn Fiddle!

Ποια σειρά βλέπω τώρα 4 months 1 week ago #1018

• only_human1987
  • Payment receiver
  • Thank you received: 13
Αυτές τις μέρες είδα τα The Terror 2018 και Chernobyl 2019.
Το The Terror είναι μια ιστορία 2 βρετανικών πλοίων το 1848 που είχαν την αποστολή να βρούν πέρασμα προς Αμερική μέσω Αρκτικής.Και αναγκάζονται να σταματήσουν στο λάθος μέρος,όπου κάτι κυνηγάει και σκοτώνει σιγά σιγά το πλήρωμα.Και επίσης θα πρέπει να αντιμετωπίσουν κι άλλους παράγοντες όπως πείνα,απείθαρχο πλήρωμα και άλλα.Η αλήθεια είναι μόλις μάθεις τι πραγματικά συμβαίνει απογοητεύεσαι λίγο.Όμως η όλη ατμόσφαιρα και η ερμηνείες κάποιων ηθοποιών και ιδιαίτερα του Jared Harris που παίζει και στο Chernobyl btw σε απορροφάει και ξαχνάς μερικές φορές πως περνάει η ώρα.
Όσοι περιμένετε να τρομάξετε θα απογοητευτείτε κάπως αλλά σαν σειρά είναι αρκετά καλή.

Το Chernobyl δείχνει το τραγικό συμβάν του 1986 με κάθε ανατριχιαστική και αηδιαστική λεπτομέρεια και με τη μουσική να σε βάζει ακόμη πιο βαθιά στη σαπίλα.Μέχρι που καταλαβαίνεις τον πόνο και τη θλίψη των ανθρώπων που ήρθαν σε επαφή με τον αντιδραστήρα και του κατοίκους της Pripyat και την γύρω περιοχής που αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους.Η ιστορία ακολουθεί πάλι τον Jared Harris που υποδύεται τον ρόλο του "ειδικού" Valery Legasov που καλείται να ανατρέψει τη κατάσταση μετά την έκρηξη στον reactor 4 και να σώσει οτι σώζεται.Κάποιοι άνθρωποι όπως ήταν φυσικό θα τον βοηθήσουν ενώ κάποιοι θα του σταθούν εμπόδιο.
Καθηλωτική σειρά απο την αρχή μέχρι το τέλος,δείτε τη χωρίς δεύτερη σκέψη.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 3 months 3 weeks ago #1019

• MiltKal11
  • MiltKal11's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 482
Τελείωσα πριν δύο μέρες τη δεύτερη σεζόν του Dark, το οποίο έχει γίνει πλέον η αγαπημένη μου σειρά. Προτού ξεκινήσω τη season 2 έκανα μια μικρή επανάληψη για να θυμηθώ την πρώτη και νομίζω ήταν πολύ σωστή επιλογή. Η παραμικρή λεπτομέρεια παίζει ρόλο και είναι πολύ χρήσιμο να έχει κάποιος "φρέσκα" τα γεγονότα του πρώτου κύκλου και τους χαρακτήρες. Αφού τελείωσα και τη δεύτερη και προσπαθούσα να καταλάβω τι ακριβώς έχει παιχτεί, ξαναγύρισα και είδα πάλι την πρώτη (έχω πολύ χρόνο, το ξέρω :P). Ορισμένα πράγματα που σου φαινόντουσαν ανούσια βγάζουν νόημα αφού δεις τα γεγονότα του δεύτερου κύκλου.

Η σειρά έχει εκπληκτική ατμόσφαιρα και είναι η μόνη που με κάνει να ανατριχιάζω κάθε 10 λεπτά. Δεν "προλαβαίνεις να καταλάβεις" το mindfuck που μόλις είδες και πώς επηρεάζει την ιστορία και ξαφνικά σκάει το επόμενο.

Αν κάποιος σκέφτεται να την δει, θα του πρότεινα να μην μάθει απολύτως τίποτα, ούτε καν το κύριο θέμα της σειράς. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι μεγαλούτσικο spoiler. Το μόνο που πρέπει να ξέρει είναι ότι είναι επιστημονικής φαντασίας. Επίσης, επειδή η ιστορία είναι πολύ μπερδεμένη, για να μπορέσει κάποιος να παρακολουθήσει τα γεγονότα πρέπει να είναι πολύ συγκεντρωμένος, οπότε αν κάποιος θέλει να δει κάτι για να χαλαρώσει δεν νομίζω ότι το Dark είναι κατάλληλο.

Ποια σειρά βλέπω τώρα 3 months 6 hours ago #1020

• MindCrusherXx
  • MindCrusherXx's Avatar
  • Loader
Είδα και εγώ το When They See Us του Netflix. Μία σκληρή και ειλικρινής (κατά τα λεγόμενα των ατόμων των οποίων η πραγματική ιστορία αναπαριστάται στη σειρά) αναπαράσταση ενός εγκλήματος που στιγμάτισε την Αμερική τόσο το 1989 όσο και το 2002 με τις εξελίξεις του. Μία ιστορία που θα ήθελα να γνωρίζω πριν δω τη σειρά και σίγουρα άξια αφιέρωσης διαστήματος μικρότερου από πέντε ώρες από το πρόγραμμά σας.