Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Les Revenants (The Returned)

Les Revenants (The Returned) 4 years 1 week ago #1

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 113

Έπεσε πρόσφατα στην αντιληψη μου η σειρά και δηλώνω καταενθουσιασμένος.Καιρό είχα να δω τόσο μεστό μεταφυσικό αριστούργημα.Μέχρι και ο μετρ Stephen King δηλώνει τεράστιος φαν της σειράς..
Μια σεζον έχει παιχτεί μέχρι στιγμής και βρίσκεται στα σκαριά η 2η.
Όσοι αρέσκονται σε τέτοιου είδους,απλά δε τη χάνουν.
Μουσική από τους πολυ αγαπημένους Mogwai

Σύνοψη: Σε μια μικρή επαρχιακή πόλη της Γαλλίας επανεμφανίζονται ξαφνικά διάφορα άτομα που υποτίθεται ότι ήταν νεκροί για χρόνια.Προσπαθόντας να ξανακερδίσουν τη θέση τους στην οικογενειά τους και στη κοινότητα,ανακαλύπτουν ότι δεν είναι το μόνο γεγονός που συμβαίνει παράλληλα.Η στάθμη του λίμνης πέφτει επικίνδυνα,νεκρά ζώα βρίσκονται διασκορπισμένα,περίεργα σημάδια εμφανίζονται στα σώματα των κατοίκων κλπ.
Τι κρίβεται πίσω απ όλα αυτά?Είναι άραγε ανθρώπινο χέρι ή θεική παρέμβαση?

Υ.Γ: MadnJim,επειδή έχω καταλάβει τι σειροφάγος είσαι,κάνε ένα κόπο να τη δεις..
My mind belongs to Daddy!!
Last Edit: 4 years 1 week ago by Big Daddy.
The administrator has disabled public write access.

Les Revenants (The Returned) 3 years 11 months ago #2

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Κοντοσούβλι Enthusiast
  • Thank you received: 84
Μόλις τελείωσα το πρώτο επεισόδιο. Είχα ακούσει ότι έχει "ζόμπια" και ήμουν λίγο αρνητικά προκατελειμένος (με έχει κουράσει αφάνταστα η ζομπολαγνεία σε σειρές/ταινίες/παιχνίδια). Δεν θα πω πολλά, το λάτρεψα, τώρα πάω για το δεύτερο επεισόδιο, ελπίζω να μην με απογοητεύσει αργότερα.

Les Revenants (The Returned) 3 years 11 months ago #3

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Big Daddy, φίλε μου, έβλεπα την αμερικάνικη version, λέγεται Ressurection και ήταν σχετικά καλή η πρώτη σεζόν. Θα δω φυσικά και αυτό εδώ, κάπου θα βρω ένα κενό ανάμεσα σ' αυτές που βλέπω τώρα για να τη στριμώξω.. :)

ΥΓ: Νόμιζα πως ήταν νέο τόπικ, και βλέπω ότι έγινε τρεις βδομάδες πριν!! Δεν έχω ιδέα πως μου ξέφυγε και το βλέπω τώρα για πρώτη φορά!! :oops::oops:

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #4

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
Και εγώ με τη σειρά μου νόμιζα ότι πάλιωσε το post μου!
το είδατε τελικά αρχηγοί μου?Πότε στο καλό ξεκινάει η 2η season?

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #5

• DePalouk
  • DePalouk's Avatar
  • Packer
  • Κοντοσούβλι Enthusiast
  • Thank you received: 84
Big Daddy wrote:

Μέσα σε 2 βράδια είδα όλη την πρώτη σεζόν, την ευχαριστήθηκα αρκετά αν και με ανησύχησε λίγο προς το τέλος για το πως θα συνεχίσει. Περιμένω τώρα την δεύτερη σεζόν, έχω ακούσει για τέλος 14 ή μέσα 15, μακάρι να είναι φέτος.

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #6

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Big Daddy wrote:

Καλή απορία! Ξέρει κανείς; Είδα την πρώτη σεζόν, καλή σειρά είναι, πολύ ενδιαφέρουσα..

Επί τη ευκαιρία, Big D δες και το Ressurection. Είναι η αμερικάνικη εκδοχή του ίδιου θέματος, αλλά η εξέλιξη είναι εντελώς διαφορετική. Έπαιξε η πρώτη σεζόν και περιμένω τη δεύτερη. Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο, ίσως γιατί το είχα δει πρώτο και ήταν ακόμα "παρθένο" το θέμα στο μυαλό μου..

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #7

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
Το τέλος με το τρόπο που το χειρίστηκαν,δηλαδή την ανάδειξη του ΄΄μεγαλύτερου΄΄ που έρχεται,μ άρεσε πάρα πολύ. Άσε δε που ξέρουμε ελάχιστα.Μακάρι να μην το τσακίσουνε,Περιμένω με αγωνία που θα το πάνε.

Χριστούγεννα του 14 έχω ακούσει, αλλά έχουν βγει ελάχιστα πράγματα μέχρι στιγμής.

Σπύρο,δε το ξερα ότι το πάει αλλιώς.Θα του δώσω μια ευκαιρια.

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #8

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Big Daddy wrote:
Το τέλος με το τρόπο που το χειρίστηκαν,δηλαδή την ανάδειξη του ΄΄μεγαλύτερου΄΄ που έρχεται,μ άρεσε πάρα πολύ. Άσε δε που ξέρουμε ελάχιστα.Μακάρι να μην το τσακίσουνε,Περιμένω με αγωνία που θα το πάνε.

Χριστούγεννα του 14 έχω ακούσει, αλλά έχουν βγει ελάχιστα πράγματα μέχρι στιγμής.

Είναι η κλασική τακτική των αμερικάνων, αν δουν ότι κάποια σειρά άλλης χώρας είναι καλή φτιάχνουν κι αυτοί δικιά τους. Το έκαναν με το Strike Back, με το Sherlock (Elementary), κλπ, τώρα και με τούτη δω. Τουλάχιστον κρατάνε μόνο το θέμα και φτιάχνουνε δική τους υπόθεση, έτσι δεν είναι ακριβώς αντιγραφή και βλέπονται ευχάριστα. Αν και για την συγκεκριμένη δεν είμαι εντελώς σίγουρος ποιος πήρε την ιδέα από ποιον, γιατί αν θυμάμαι καλά το Ressurection βασίζεται σε ένα βιβλίο (με το ίδιο όνομα) που δυστυχώς δεν θυμάμαι τώρα τον συγγραφέα του.

Ρε συ Big D, πως σε λένε ρε φίλε; Έχω βλέπεις κάπου τριάντα χρόνια να πω "μπαμπά" και μου κάνει λίγο κάπως τώρα!!.. :silly:

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #9

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
MADnJIM wrote:
Big Daddy wrote:

Είναι η κλασική τακτική των αμερικάνων, αν δουν ότι κάποια σειρά άλλης χώρας είναι καλή φτιάχνουν κι αυτοί δικιά τους. Το έκαναν με το Strike Back, με το Sherlock (Elementary), κλπ, τώρα και με τούτη δω. Τουλάχιστον κρατάνε μόνο το θέμα και φτιάχνουνε δική τους υπόθεση, έτσι δεν είναι ακριβώς αντιγραφή και βλέπονται ευχάριστα. Αν και για την συγκεκριμένη δεν είμαι εντελώς σίγουρος ποιος πήρε την ιδέα από ποιον, γιατί αν θυμάμαι καλά το Ressurection βασίζεται σε ένα βιβλίο (με το ίδιο όνομα) που δυστυχώς δεν θυμάμαι τώρα τον συγγραφέα του.

Ρε συ Big D, πως σε λένε ρε φίλε; Έχω βλέπεις κάπου τριάντα χρόνια να πω "μπαμπά" και μου κάνει λίγο κάπως τώρα!!.. :silly:

ωραίο ο Σπύρός χαχα!μάλλον εγώ πρέπει να σε λέω ΄΄μπαμπά΄΄.
Να με λες Δημήτρη ή όπως αλλιώς σε βολεύει.

Αρχίζω να κατεβάζω το Ressurection. Σε αυτό προχωράνε τουλάχιστον κάνονικά οι season?

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #10

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Big Daddy wrote:
Αρχίζω να κατεβάζω το Ressurection. Σε αυτό προχωράνε τουλάχιστον κάνονικά οι season?

Μία σεζόν έχει παίξει Δημήτρη, και περιμένουμε τη δεύτερη. Το ξαναλέω όμως, είναι μεν το ίδιο θέμα, οι νεκραναστάσεις δηλαδή, αλλά το στόρυ είναι εντελώς άλλο. Ποια από τις δύο είναι καλύτερη νομίζω δεν τίθεται θέμα αφού είναι στην ουσία διαφορετικές σειρές. Θα καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ όταν δεις κάνα δυο επεισόδια κι από το Ressurection..

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #11

• BraVeHeart
  • BraVeHeart's Avatar
  • Administrator
  • Videogames Addict
  • Thank you received: 2016
Φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα σειρά. Ευχαριστώ για την ενημέρωση αγόρια.

Les Revenants (The Returned) 3 years 10 months ago #12

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
MADnJIM wrote:
Big Daddy wrote:

Μία σεζόν έχει παίξει Δημήτρη, και περιμένουμε τη δεύτερη. Το ξαναλέω όμως, είναι μεν το ίδιο θέμα, οι νεκραναστάσεις δηλαδή, αλλά το στόρυ είναι εντελώς άλλο. Ποια από τις δύο είναι καλύτερη νομίζω δεν τίθεται θέμα αφού είναι στην ουσία διαφορετικές σειρές. Θα καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ όταν δεις κάνα δυο επεισόδια κι από το Ressurection..
Γι αυτό και το βλέπω.Αν ήταν το ίδιο,απλά σε άλλη γλώσσα,δε θα μπαινα στο κόπο.
Καλημέρες!
  • Page:
  • 1
  • 2