TOPIC: Mr. Robot

Mr. Robot 3 years 10 months ago #13

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 90
KoulisHHH wrote:
Νομίζω είναι περιττό να γράψω πόσο αλλού είναι η σειρά. Στα νοήματα που περνάει και στα μηνύματα που θέλει να βάλει στο μυαλό μας, την απλοποίηση εννοιών και καταστάσεων. Πήρε τη φόρμουλα του Fight Club την ανακίνησε δυο τρεις φορές, έβαλε χάκερ, τα όσα συμβαίνουν γύρω μας και τα μετουσίωσε με μια ευφυής σκηνοθεσία μέσα από τα ίδια τα προβλήματα που μάστιζαν το μυαλό του Elliot.

Ανατρίχιασα πραγματικά γιατί είναι η πιο αληθινή κατά την άποψη μου εκδοχή των όσων συμβαίνουν στον κόσμο μας δυστυχώς γιατί είμαι σίγουρος ότι όλα όσα δείχνει δεν απέχουν από την πραγματικότητα. Με έλουσε με κρύο ιδρώτα ειδικά στα τελευταία δύο επεισόδια.

Ειλικρινά δεν έχω να πω κάτι παρά το ότι πρέπει να την δουν όλοι αυτή τη σειρά ή όσο το δυνατόν περισσότεροι.

Και εγώ πιστεύω πως αν δεν περιγράφει επ ακριβώς τι συνβαίνει, τότε είναι πάρα πολύ κοντά και προφανώς το όνομα της τεράστιας Evil Corp μπορούμε να το αντικαταστήσουμε με Apple, Microsoft, κλπ. Προσωπικά την έχω προτείνει σε κάθε φίλο και γνωστό που με ρωτάει το κλασικό "Ρε συ ξες καμιά καλή σειρά?".

Καταιγίδες δίνει για το Κιλκίς αύριο και μεθαύριο, νομίζω είναι καλή ευκαιρία να ξαναπιάσω την σειρά απ την αρχή για λεπτομέρειες που τυχόν μου ξέφυγαν. ;)
The administrator has disabled public write access.

Mr. Robot 3 years 10 months ago #14

• BraVeHeart
  • Administrator
  • Thank you received: 2030
Είδα το πρώτο επεισόδιο εχθές. Τι. Σειράρα. Είναι. Αυτή;

Το αγάπησα από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Μαύριο, σκοτεινό, σοβαρό, με εκπληκτική σκηνοθεσία, φοβερές ερμηνείες, πολύ ενδιαφέρον σενάριο και μουσική ανατριχίλα. Το αγαπάω. Σήμερα κιόλας θα δω όσα επεισόδια αντέχω!
The following user(s) said Thank You: WolfRathmA

Mr. Robot 3 years 10 months ago #15

• WolfRathmA
  • WolfRathmA's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 2
BraVeHeart wrote:

Το αγάπησα από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Μαύριο, σκοτεινό, σοβαρό, με εκπληκτική σκηνοθεσία, φοβερές ερμηνείες, πολύ ενδιαφέρον σενάριο και μουσική ανατριχίλα. Το αγαπάω. Σήμερα κιόλας θα δω όσα επεισόδια αντέχω!

Προχτες ειδα εγω τα δυο πρωτα επεισοδια! Και εχθες αλλα 2. Παρα πολυ καλη σειρα οντως. Δε θα την εβλεπα αν δεν ακουγα γενικοτερα καλα λογια απο γνωστους. Φαινεται παντως πολυ δυνατη σειρα και ευχομαι να προχωρησει ετσι.
"Είπα συγγνώμη σε στιγμές που έπρεπε να πω αντίο... "

Mr. Robot 3 years 10 months ago #16

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Packer
BraVeHeart wrote:

Σάκη, κάτι ψιλιάστηκα όταν έγραψες το "Hello friend" :P
Η σειρά απλά τα σπάει και όσο προχωρά τόσο καλύτερη γίνεται. :hellyeah:
Last Edit: 3 years 10 months ago by Thornagon.

Mr. Robot 3 years 10 months ago #17

• socratis_g
  • socratis_g's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 45
φίλος μου τελείωσε χθες την πρώτη σεζόν και μου είπε πως τα τελευταία 2 επισόδεια

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Mr. Robot 3 years 10 months ago #18

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Packer
socratis_g wrote:
φίλος μου τελείωσε χθες την πρώτη σεζόν και μου είπε πως τα τελευταία 2 επισόδεια

Mr. Robot 3 years 10 months ago #19

• DiamondHeartGRE
  • DiamondHeartGRE's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 556
Είδα εχτές τα 2 πρώτα επεισόδια , μιας και τόσο καιρό άκουγα καλές κριτικές για την σειρά , οι οποίες και επαληθεύτηκαν :like:. Μακάρι να είναι τόσο η συνέχεια της σεζόν στο ίδιο ή και ανώτερο επίπεδο , όσο και οι επόμενες σεζόν που θα έρθουν.

I don’t have dreams, I have goals. Now, it’s on to the next one.

Mr. Robot 3 years 10 months ago #20

• Thanosthechemist
  • Thanosthechemist's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 17
Το ξεκίνησα με την σκέψη " Έλα δεν γίνεται να είναι τόσο καλό όσο λένε". Ευτυχώς είχα άδικο. Μέσα σε 3 μέρες το είδα και πολύ άργησα. Ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι στιγμής για φέτος.
"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
(Clay Kaczmarek-Assassin's Creed:Revelations)

Mr. Robot 3 years 10 months ago #21

• demius
  • demius's Avatar
  • Wishlister
Εξαιρετική σειρά, άνετα στις καλύτερες φετινές. Σε κρατάει από τα πρώτα κιόλας λεπτά(ειδικά στα πρώτα επεισόδια) και πραγματικά δεν σ' αφήνει ήσυχο! Το επικό soundtrack σε συνδυασμό με τη μελαγχολική αύρα που την περιβάλλει, αλλά και με την απόδοση των ηθοποιών, παράγει ένα ιδιαίτερο, καινοτόμο και συναρπαστικό αποτέλεσμα. Έντονες βέβαια και οι επιρροές από Fight Club, A Clockwork Orange κτλπ. Δείτε την!

Mr. Robot 3 years 10 months ago #22

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Packer
demius wrote:
Εξαιρετική σειρά, άνετα στις καλύτερες φετινές. Σε κρατάει από τα πρώτα κιόλας λεπτά(ειδικά στα πρώτα επεισόδια) και πραγματικά δεν σ' αφήνει ήσυχο! Το επικό soundtrack σε συνδυασμό με τη μελαγχολική αύρα που την περιβάλλει, αλλά και με την απόδοση των ηθοποιών, παράγει ένα ιδιαίτερο, καινοτόμο και συναρπαστικό αποτέλεσμα. Έντονες βέβαια και οι επιρροές από Fight Club, A Clockwork Orange κτλπ. Δείτε την!

Mr. Robot 3 years 10 months ago #23

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 670
Μμμμ οκ. Είδα τα πρώτα 4 λεπτά και ενώ κατάλαβα τον τρόπο που hackare το σύστημα (το TOR network και τους κόμβους κλπ), δεν κατάλαβα μόνο έναν όρο τον οποίο δεν ήξερα και το googlara. Ο "όρος" αυτός ήταν το BDSM και πλέον συνειδητοποίησα γιατί κάποιοι με θεωρούν "geek" :silly:

Αυτούς του μήνες θα ασχολούμαι στην σχολή μου με ασφάλεια δικτύων και hacking, οπότε αυτή η σειρά νομίζω μου έκατσε καλά. Ίσως να μου δώσει και ιδέες αυτή η σειρά χαχα.

Mr. Robot 3 years 8 months ago #24

• KoulisHHH
  • KoulisHHH's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 92
Μακάρι να το άκουγες αυτό για όλες τις καλές σειρές εκεί έξω που τείνουν να τις παρατάνε οι δημιουργοί τους μετά από κάποιες σεζόν ή και επεισόδια.
ΠΑΜΕ ΡΕ Esmail!
Mr. Robot's creator is directing every episode of the show's second season