Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Mr. Robot

Mr. Robot 2 years 10 months ago #1

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Storekeeper
  • Spam, Spam, Egg, Bacon and Spam
  • Thank you received: 87
Δεν βρήκα κάποιο thread οπότε ανοίγω ένα, παρακαλώ τους moderators αν υπάρχει ήδη, να σβήσουν το συγκεκριμένο.

Καινούργια σειρά του USA network. O Elliot, ( wiki link--> Rami_Malek) είναι ένας white hat hacker ο οποίος δουλεύει ως μηχανικός ασφαλείας (cybersecurity engineer), με διαταραχή κοινωνικού άγχους. Mια μέρα στρατολογείται απο έναν hacker με ψευδώνυμο Mr Robot με σκοπό να διεισδύσει και να "ρίξει" την μεγάλη "σατανική" εταιρία E(vil) Corp.
Αρκετά καλή σειρά με καλή αναλογία δράσης-γεγονότων-πραγματικότητας (οσο πιο καλή δεδομένου ότι μιλάμε για τηλεοπτική σειρά)

Imdb_link

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά οποτε....Ποιός την βλέπει; Ελάτε να παραληρήσουμε μαζι :D
The administrator has disabled public write access.

Mr. Robot 2 years 10 months ago #2

• insane
  • insane's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 12
Ειδα εχθες το βραδυ το πρωτο επεισοδιο, δουλευα ομως το πρωι και δεν ειδα και αλλο, φαινετε φοβερο και ρεαλιστικο μας πεταει μπιχτες ποσο σκατο ζεχνει η κοινωνια και το κανει ενω αφηνει μια κινηματογραφικη αισθηση :Pο ο πρωταγωνιστης ειναι παρανοικος και αυτο ειναι η αιτια για την αφηγηση του με την ιδιατερη φωνη του μας βαζει μεσα στο μυαλο του και ακουμε τις σκεψεις του νομιζω θα ακολουθησει και η συνεχεια της σειρας αυτη τη συνταγη, χαιρομαι ιδιατερα που δεν εχουμε να κανουμε με πιασαρικους κοινωνικους αυτονομους με κοτσιδακια χακερς οπως τους παρουσιαζει το χολυγουντ καλη οραση σε οσους την δουν, εχω προσδοκιες!!
Come at the king, you best not miss" -Omar
Last Edit: 2 years 9 months ago by insane.

Mr. Robot 2 years 10 months ago #3

• Gamer-cy
  • Gamer-cy's Avatar
  • Pre-orderer
  • Never give up
  • Thank you received: 9
Τρομερή σειρά είδα και τα 8 επεισόδια προχθές μονοκόμματα ,ειδικά το τέλος του 8 με έστειλε, για να δούμε, νομίζω ο πρώτος κύκλος θα ολοκληρωθεί σε 10 επεισόδια αλλά 2 μείνανε.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #4

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
Το ξεκίνησα κ εγώ λοιπόν και είδα τα 2 πρώτα. Πολύ ενδιαφέρον θεματολογία σε βαρύ μελαγχολικό περιβάλλον. Δεν βλέπω σειρές αλλά η συγκεκριμένη με κέρδισε. Δεν θα βιαστώ μιας και τώρα ξεκίνησε οπότε είδωμεν. Αγαπάω Κρίστιαν βασικά και είναι σοβαρός λόγος να με κρατήσει.
Άσε που λέω να ξεκινήσω να αλλάζω τους κωδικούς μου σιγά σιγά χαχά.
ZeitGeist
Last Edit: 2 years 9 months ago by savo.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #5

• 21thomas21aek
  • 21thomas21aek's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 197
Μ' αυτά που ακούω,λέω να ξεκινήσω τη σειρά, αλλά είναι πολλές οι άτιμες.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #6

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Storekeeper
Να την αρχισεις φιλε μου αξιζει η σειρα.
Το τελευταιο επεισοδιο αναβληθηκε λογω καποιων σκηνων που θυμιζουν πολυ τανπροσφατα σκηνικα στη βιρτζινια και εχω μεινει με το σαλακι να σταζει απ την προηγουμενη εβδομαδα :woohoo::woohoo:

Savo συνεχισε.... Η θα τη λατρεψεις η θα τη μισησεις. Για μενα συμβαινει το πρωτο :cheer:
Last Edit: 2 years 9 months ago by Thornagon.
The following user(s) said Thank You: savo

Mr. Robot 2 years 9 months ago #7

• Tzimaras
  • Tzimaras's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 2
Οπως ανεφερα και στους σειροκαμμενους ειναι η πιο mindfuck σειρα της χρονιας!

Mr. Robot 2 years 9 months ago #8

• KoulisHHH
  • KoulisHHH's Avatar
  • Moderator
  • One man! Two gamertags! And a lot of gaming time!
  • Thank you received: 92
Tzimaras wrote:
Οπως ανεφερα και στους σειροκαμμενους ειναι η πιο mindfuck σειρα της χρονιας!

Δεν θα πω από το πρώτο επεισόδιο του πόσο καλή σειρά είναι. Γιατί είναι σειρά και στην πορεία θα φανεί η αξία της. ΟΜΩΣ όταν η σειρά βρίθει από μεράκι, σκηνοθεσία, χαρακτήρες, σενάριο που σε κρατάει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, κοφτεροί διάλογοι και μουσική δεν γίνεται να μη πεις ότι απλά και ξεκάθαρα σπέρνει(μην πω κάτι πιο βαρύ). Mr. Robot με κέρδισες.
Last Edit: 2 years 9 months ago by KoulisHHH.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #9

• sub_zero
  • sub_zero's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 15
Λίγο το φινάλε ήταν χλιαρό, παρατραβήξανε οι σκηνές τύπου "πολύ νόημα ναούμ" και δεν έγιναν τρελές εξελίξεις. Το κλιφχάνγκερ καλό αλλά πολύ γενικό.

Αυτά σχετικά με τα προηγούμενα επεισόδια βέβαια καθώς η σειρά κεντάει.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #10

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Storekeeper
Μπορω να πω πως το τελευταιο με απογοητευσε λιγο. Δεν ηταν αυτο που περιμενα και σιγουρα δεν εδωσε και πολυ βαση σε ολο αυτο το εηχειρημα που ειχαν ξεκινησει να κανουν. Οκ το εστησαν, το εκαναν, τελος? Δεν λεω πως δεν μ αρεσε απλα το περιμενα διαφορετικο.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #11

• 21thomas21aek
  • 21thomas21aek's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 197
Την είδα τελικά και μου άρεσε. Προσπάθησαν να κάνω κάτι καινοτόμο και τα κατάφεραν βάζοντας μας μέσα στο μυαλό του πρωταγωνιστή.

Mr. Robot 2 years 9 months ago #12

• KoulisHHH
  • KoulisHHH's Avatar
  • Moderator
  • One man! Two gamertags! And a lot of gaming time!
  • Thank you received: 92
Νομίζω είναι περιττό να γράψω πόσο αλλού είναι η σειρά. Στα νοήματα που περνάει και στα μηνύματα που θέλει να βάλει στο μυαλό μας, την απλοποίηση εννοιών και καταστάσεων. Πήρε τη φόρμουλα του Fight Club την ανακίνησε δυο τρεις φορές, έβαλε χάκερ, τα όσα συμβαίνουν γύρω μας και τα μετουσίωσε με μια ευφυής σκηνοθεσία μέσα από τα ίδια τα προβλήματα που μάστιζαν το μυαλό του Elliot.

Ανατρίχιασα πραγματικά γιατί είναι η πιο αληθινή κατά την άποψη μου εκδοχή των όσων συμβαίνουν στον κόσμο μας δυστυχώς γιατί είμαι σίγουρος ότι όλα όσα δείχνει δεν απέχουν από την πραγματικότητα. Με έλουσε με κρύο ιδρώτα ειδικά στα τελευταία δύο επεισόδια.

Ειλικρινά δεν έχω να πω κάτι παρά το ότι πρέπει να την δουν όλοι αυτή τη σειρά ή όσο το δυνατόν περισσότεροι.