Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Wayward Pines

Wayward Pines 3 years 6 months ago #1

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Το "Wayward Pines" του FOX είναι ένα ψυχολογικό θρίλερ όπου τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται. Βασίζεται στη ομόνυμη νουβέλα του Blake Crouch, και παίζουν ο Matt Dillon, η Juliette Lewis, η Carla Gugino, ο Terrence Howard, κ.ά.

"Ο μυστικός πράκτορας Ethan Burke καταλήγει σε μια μικρή επαρχιακή πόλη, το Wayward Pines, ψάχνοντας να βρει δύο πράκτορες που αγνοούνται. Σ' αυτή την πόλη όμως συμβαίνουν πολύ αλλόκοτα και παράδοξα πράγματα, και άπαξ και μπεις η διαφυγή μοιάζει αδύνατη."

Έχει παίξει ήδη τρία επεισόδια, και απ' ότι δείχνει είναι καταπληκτική σειρά. Μόλις είδα το 3ο επεισόδιο, και έχω μείνει με ένα τεράστιο WTF!!! :hellyeah::like::like::like:
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
The administrator has disabled public write access.

Wayward Pines 3 years 6 months ago #2

• odysseas93
  • odysseas93's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 64
Ενδιαφέρον φαίνεται και έχω ακούσει και από άλλους καλά λόγια. Μάλλον θα περιμένω να ολοκληρωθεί όμως η σεζόν και μετά θα τη δω (έχουμε και μια εξεταστική τρομάρα μας :silly:)

Wayward Pines 3 years 6 months ago #3

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Με το ενδιαφέρον και την περιέργεια που προκαλεί αυτή η σειρά Οδυσσέα ετοιμάσου για σίγουρο μαραθώνιο όταν θα την έχεις ολόκληρη στη διάθεσή σου. :)
The following user(s) said Thank You: odysseas93

Wayward Pines 3 years 6 months ago #4

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Είδα μόλις το 4ο επεισόδιο. Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες, και η περιέργειά μου έχει φτάσει στα κόκκινα! :hellyeah::like::like:

Το βλέπει κανείς να το κουβεντιάσουμε;

Wayward Pines 3 years 6 months ago #5

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Στο νέο επεισόδιο εξηγήθηκαν τα βασικά ερωτηματικά της σειράς. Από την αρχή ήταν πολύ ενδιαφέρουσα σειρά, αλλά τώρα που μάθαμε τι περίπου συμβαίνει πραγματικά πέρασε σε άλλο επίπεδο! :like::like::like::like::like::like:

Wayward Pines 3 years 5 months ago #6

• Dark-Knight
  • Dark-Knight's Avatar
  • 0110100110er
  • επειδή χωρίς καλή διάθεση , δεν λειτουργώ ;)
  • Thank you received: 7
Και γω την παρακολουθώ αυτή τη σειρά . Πραγματικά σοκαριστικο το 5ο επεισόδιο :woohoo:Αυτό ήταν το τελευταίο πράγμα που θα περίμενα να είναι η αλήθεια πίσω από το όλο σκηνικό ... Αναμένω σε ένα εξίσου δυνατό δεύτερο μισό και ίσως και σε νέες σεζόν αν είναι δυνατό ! :lol:Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως αν θέλουν έχουν τεράστιο υλικό για να την συνεχισουν πολλά χρόνια :cheer:

Wayward Pines 3 years 5 months ago #7

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Μου έχει αφήσει πολλές απορίες όμως.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν έχω πειστεί ακόμα από τις εξηγήσεις που δόθηκαν, έχω την αίσθηση πως κάτι άλλο παίζεται.

Wayward Pines 3 years 5 months ago #8

• Dark-Knight
  • Dark-Knight's Avatar
  • 0110100110er
  • επειδή χωρίς καλή διάθεση , δεν λειτουργώ ;)
  • Thank you received: 7
Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω από αυτά που είπες :Pπάντως αρκετά εύστοχες οι παρατηρήσεις σου . Εγώ δεν μπήκα καν στη διαδικασία να το σκεφτώ , αλλά δεν πιστεύω να υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές για να ακολουθήσουν ... Το μόνο που μας απομένει είναι να δούμε τη συνέχεια στη πράξη B)

Wayward Pines 3 years 5 months ago #9

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Στο 6ο επεισόδιο δίνονται ακόμα περισσότερες εξηγήσεις, και κάποια πισωγυρίσματα στο χρόνο για τα origins βασικών χαρακτήρων. Ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω πλήρως που το πάει γι' αυτό και ξεκίνησα τα βιβλία του Blake Crouch όπου και βασίζεται.

Wayward Pines 3 years 4 months ago #10

• IronMaiden666GR
  • IronMaiden666GR's Avatar
  • Payment receiver
  • A Man chooses, a Slave obeys
  • Thank you received: 10
Μαζευτήκαμε με την παρέα και την είδαμε σερί όλη την σειρά. Μας καθήλωσε καθ'όλη την διάρκεια αλλά το τελευταίο επεισόδιο μας ξενέρωσε όλους. Αξίζει πάντως η σειρά. Το concept της είναι άκρως ενδιαφέρον και το τέλος έδωσε βάσεις για μια καλή δεύτερη σαιζόν, που όπως διαβάζω κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δούμε ποτέ. Καταραμένο FOX. Ο μόνος λόγος που είχα ενδοιασμούς για να ξεκινήσω τη σειρά ήταν επειδή το βγάζει το FOX, γνωστό για τις ακυρώσεις του σε καλές σειρές.

Wayward Pines 3 years 4 months ago #11

• Thornagon
  • Thornagon's Avatar
  • Storekeeper
  • Spam, Spam, Egg, Bacon and Spam
  • Thank you received: 89
Την ξεκίνησα πριν δυο εβδομάδες και μου έμεινε το τελευταίο επεισόδιο να δω για να την ολοκληρώσω. Αν και πιστευω οι αποριες πλεον εχουν ξεκαθαριστει, να πω οτι μπερδευτικα αρκετα στο σκηνικο που μια εδειχνε την οικογενεια του Μπερκ και μια τον ιδιο (οπως μαθαμε μετα σε διαφορετικεσ χρονικες περιοδους) το οποιο οταν δεν δειχνει οτι μιλαμε την πρωτη στιγμη για το 2014 και την αλλη 2κ χρονια μετα, σου κανει ενα περιεργο mindfuck. Νομιζω γενικα καλη σειρα ωστοσο δινει με περιεργο τροπο τα γεγονοτα και μου φανηκε πως "βιαστηκε" να συνοψισει τη σειρα. Προφανως σε μια σειρα 10 επεισοδιων θα πρεπει να βιαστεις αν θελεις να κρατησεις το κοινο σου αλλα αν το στορυ σου εχει μια συγκεκριμενη υποσταση, το να το επισπευσεις θα το χαλασει νομιζω.

Wayward Pines 3 years 4 months ago #12

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Thornagon wrote:
Την ξεκίνησα πριν δυο εβδομάδες και μου έμεινε το τελευταίο επεισόδιο να δω για να την ολοκληρώσω. Αν και πιστευω οι αποριες πλεον εχουν ξεκαθαριστει, να πω οτι μπερδευτικα αρκετα στο σκηνικο που μια εδειχνε την οικογενεια του Μπερκ και μια τον ιδιο (οπως μαθαμε μετα σε διαφορετικεσ χρονικες περιοδους) το οποιο οταν δεν δειχνει οτι μιλαμε την πρωτη στιγμη για το 2014 και την αλλη 2κ χρονια μετα, σου κανει ενα περιεργο mindfuck. Νομιζω γενικα καλη σειρα ωστοσο δινει με περιεργο τροπο τα γεγονοτα και μου φανηκε πως "βιαστηκε" να συνοψισει τη σειρα. Προφανως σε μια σειρα 10 επεισοδιων θα πρεπει να βιαστεις αν θελεις να κρατησεις το κοινο σου αλλα αν το στορυ σου εχει μια συγκεκριμενη υποσταση, το να το επισπευσεις θα το χαλασει νομιζω.

Είναι μεταφορά της νουβέλας "Pines" του Blake Crouch, και η σειρά ακολουθεί πιστά το κείμενο, τουλάχιστον στο πρώτο βιβλίο (είναι τριλογία, The Wayward Pines Trilogy Thriller) που διάβασα. Απ' όσο ξέρω η νουβέλα τελειώνει εκεί που τελείωσε και η σειρά.
Last Edit: 3 years 4 months ago by MADnJIM.
  • Page:
  • 1
  • 2