TOPIC: True Detective

True Detective 4 years 10 months ago #37

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
Με έψησες για το true detectives, ενώ ήμουν στραμμένος προς το άλλο. Βέβαια με ενοχλούσε που ήταν τόσα λίγα επεισόδια. Νομίζω πως με ξέμπλεξες μια και καλή. Θενξ :)

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...
The administrator has disabled public write access.

True Detective 4 years 9 months ago #38

• razor_blade27
  • razor_blade27's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Εντονότατη η φημολογία στις ΗΠΑ ότι ο Βινς Βον θα είναι ο ένας από τους ηθοποιούς οι οποίοι θα ενσαρκώσουν τους τρεις κεντρικούς χαρακτήρες της 2ης σεζόν του True Detective...

True Detective 4 years 9 months ago #39

• stark1st
  • stark1st's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 62
Τελείωσα την πρώτη σεζόν και εγώ λοιπόν. Μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι πάρα πολύ καλή σειρά, με πολύ καλή ερμηνεία από τους ίδιους τους ηθοποιούς, ενώ για κάποιο λόγο με κρατούσε συνέχεια σε ένα μείγμα συναισθημάτων από φόβο, περιέργεια και άγχος. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ;).

True Detective 4 years 9 months ago #40

• KoulisHHH
  • KoulisHHH's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 92
razor_blade27 wrote:
Εντονότατη η φημολογία στις ΗΠΑ ότι ο Βινς Βον θα είναι ο ένας από τους ηθοποιούς οι οποίοι θα ενσαρκώσουν τους τρεις κεντρικούς χαρακτήρες της 2ης σεζόν του True Detective...

Επίσης ακούγεται η Elizabeth Moss μαζί με τον Colin Farrel.

True Detective 4 years 9 months ago #41

• razor_blade27
  • razor_blade27's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
KoulisHHH wrote:
razor_blade27 wrote:

Επίσης ακούγεται η Elizabeth Moss μαζί με τον Colin Farrel.

Για να δούμε λοιπόν - οι επιλογές των ηθοποιών είναι αν μη τι άλλο ενδιαφέρουσες!

True Detective 4 years 8 months ago #42

• kostas108
  • kostas108's Avatar
  • Wishlister
Όταν πρωτοείδα τα πρώτα τρειλερ μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα,όταν άρχισα την σειρά κατάλαβα ότι ήταν κάτι πολύ παραπάνω από ''αρκετά ενδιαφέρουσα''.
Αξίζει και με το παραπάνω,την προτείνω ανεπιφύλαχτα σε όσους δεν έτυχε να την δουν :)

True Detective 4 years 7 months ago #43

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 113
My mind belongs to Daddy!!
Last Edit: 4 years 7 months ago by Big Daddy.

True Detective 4 years 7 months ago #44

• Baltazard
  • Baltazard's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 94
Big Daddy wrote:
Μια χαρά μου φαίνεται επιλογή μου φαίνεται.ελπιζω να κάνει καλή ερμηνεία

True Detective 4 years 7 months ago #45

• Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Packer
  • Thank you received: 208
Την κόβω τη σειρά να γίνεται το καλύτερο crash test για τους ηθοποιούς. Αν μπορείς να αποδώσεις εκεί, μπορείς παντού, κρίνοντας από τις ερμηνείες των δύο προηγούμενων. Έθεσαν υπερβολικά υψηλά στάνταρ.

Re:Re: True Detective 4 years 7 months ago #46

• stark1st
  • stark1st's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 62
Erebus wrote:
Την κόβω τη σειρά να γίνεται το καλύτερο crash test για τους ηθοποιούς. Αν μπορείς να αποδώσεις εκεί, μπορείς παντού, κρίνοντας από τις ερμηνείες των δύο προηγούμενων. Έθεσαν υπερβολικά υψηλά στάνταρ.
Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Από τις καλύτερες σειρές και ερμηνείες. Οι ηθοποιοί έχουν πάει σε άλλο επίπεδο.

Re:Re: True Detective 4 years 5 months ago #47

• Akis_Insane
  • Akis_Insane's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 442
Το cast της δευτερης σεζον ειναι : Rachel McAdams και Taylor Kitsch ( οχι τα πολυ μεγαλα ονοματα της πρωτης σεζον...)

Η υποθεση :
Ο Μπεν Κάσπαρ, δήμαρχος μιας φανταστικής πόλης στην Καλιφόρνια, βρίσκεται άγρια δολοφονημένος, στη διάρκεια μιας ρηξικέλευθης συμφωνίας περί μεταφορικών μέσων που θα μπορούσε ν’ αλλάξει για πάντα το δίκτυο των αυτοκινητόδρομων της Πολιτείας. Τρεις αστυνομικοί από διαφορετικές πόλεις και δημόσιες υπηρεσίες αναλαμβάνουν να διαλευκάνουν την υπόθεση. Σύντομα ανακαλύπτουν ότι η έρευνά τους εκτείνεται σε σημεία πολύ πιο μακρινά και σκοτεινά απ’ ότι είχαν αρχικά φανταστεί. Το πτώμα του 52χρονου Κάσπαρ βρίσκεται σ’ ένα απομονωμένο σημείο του Pacific Coast Highway, κοντά στο Μπιγκ Σερ, ενώ στο στέρνο του είναι χαραγμένα σατανιστικά σύμβολα. Η πληροφορία ότι στον Κάσπαρ άρεσε το άγριο σεξ κι ότι ασχολούνταν με τον αποκρυφισμό δε βοηθά στο ξεκαθάρισμα της ιστορίας, αντίθετα την οδηγεί σ’ έναν επικίνδυνο λαβύρινθο...

True Detective 4 years 3 months ago #48

• Thanosthechemist
  • Thanosthechemist's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 17
Πριν από λίγες μέρες είδα και εγώ αυτό το έπος.Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει,αν όχι η καλύτερη.Για τις ερμηνείες δεν χωράνε πολλά λόγια..εξαιρετικοί και οι δύο τους.Απίστευτο σενάριο και ατμόσφαιρα και δίνει και αρκετή τροφή για σκέψη για το πως αντιμετωπίζουμε τον κόσμο γύρω μας.
Ανυπομονώ για την δεύτερη season,αν και αναρωτιέμαι αν μπορεί να φτάσει σε επίπεδο την πρώτη.Τέλος,είχε τους καλύτερους (για εμένα τουλάχιστον) τίτλους αρχής που έχω δει σε σειρά κάτι στο οποί συνέβαλε σημαντικά και το τραγούδι.
"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
(Clay Kaczmarek-Assassin's Creed:Revelations)