Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: True Detective

True Detective 4 years 4 months ago #1

• BraVeHeart
  • BraVeHeart's Avatar
  • Administrator
  • Videogames Addict
  • Thank you received: 2022

Πριν αρκετές ημέρες τελείωσα τον πρώτο κύκλο του True Detective. Οφείλω να ομολογήσω, πως αν και δεν περίμενα πολλά, εν τέλει είδα κάτι συγκλονιστικό. Πρόκειται για ένα αστυνομικό θρίλερ, με σκοτεινό και σοβαρό περιεχόμενο, το οποίο εμβαθύνει απίστευτα στους χαρακτήρες και μετέπειτα στο σενάριο. Ελάχιστη δράση, φοβεροί διάλογοι, ενδιαφέρουσα πλοκή και ερμηνείες με....μπάλες. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Για εμένα είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω σε σειρές.

Την έχετε δει; Αν ναι, ποιες οι εντυπώσεις σας;
Last Edit: 4 years 4 months ago by BraVeHeart.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Argaliad, CosmosKGr, st41k3r

True Detective 4 years 4 months ago #2

• Argaliad
  • Argaliad's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Καταπληκτική σείρα , εγω έβλεπα τα επεισόδια ένα-ένα καθώς βγαίναν. Τι να πώ για αυτήν τη σειρά είναι ότι καλυτερο κυκλοφορεί κατα τη γνώμη μου. Είναι αυτό που ψάχνω απο σειρές και δυσκολά βρίσκω. Συμφωνώ σε όλα απόλυτα με το Σάκη ουτε εγώ ο ίδιος να έγραφα το Post του. Ο Mcconaughey δίνει ρέστα το Σενάριο και η Σκηνοθεσία εκπληκτικό και προσωπικά ποιο πολυ ευχαριστήθηκα τους μονόλογους και της συζητήσεις μεταξύ τον δύο Πρωταγωνιστών.

Αναμένουμε τα ονόματα που θα παίξουν στην Νέα Season και με το τι θα περιπλέκεται η Ιστορία!!

10/10 απο εμένα!!!

True Detective 4 years 4 months ago #3

• Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Packer
  • News Editor @Unboxholics
  • Thank you received: 208
Ναι παιδιά, αν συνεχίσει έτσι στη δεύτερη σεζόν, θα αφήσει ιστορία αυτή η σειρά. Μη σας ξεγελάει ο τίτλος, δεν έχει καμία σχέση με αστυνομική σειρά όπως τις γνωρίζουμε, CSI, Dexter, Elementary... Είναι πολύ πιο dark, καλογυρισμένη σκηνοθετικά με απίστευτες ερμηνείες. Περιμένω με μεγάλη αγωνία να δω τη νέα υπόθεση με τους νέους πρωταγωνιστές και πως θα καταφέρουν να παραμείνουν σε τόσο υψηλά επίπεδα όσο η πρώτη σεζόν. 9/10 από μένα.

True Detective 4 years 4 months ago #4

• theinfamous
  • theinfamous's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
THN EXW DEI KAI TIN EXW LATREPSI
EINAI MIA APISTEYTI SEIRA
KAI NA FANTASTITE TIN EIXA KATEVASEI KAI TIN EIDA META APO ENA MHNA GIATI MOU HTAN LIGO ADIAFORH
H SEIRA TA SPAEI KAI OI ERMINEIS TON HTHOPION...!

True Detective 4 years 4 months ago #5

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 113
Erebus wrote:
Ναι παιδιά, αν συνεχίσει έτσι στη δεύτερη σεζόν, θα αφήσει ιστορία αυτή η σειρά. Μη σας ξεγελάει ο τίτλος, δεν έχει καμία σχέση με αστυνομική σειρά όπως τις γνωρίζουμε, CSI, Dexter, Elementary... Είναι πολύ πιο dark, καλογυρισμένη σκηνοθετικά με απίστευτες ερμηνείες. Περιμένω με μεγάλη αγωνία να δω τη νέα υπόθεση με τους νέους πρωταγωνιστές και πως θα καταφέρουν να παραμείνουν σε τόσο υψηλά επίπεδα όσο η πρώτη σεζόν. 9/10 από μένα.
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Erebus και προσθέτω στις αγωνίες για τη νέα σεζον τη μεταπήδηση απο την αφιλόξενη και μουντή γη της Λουισιάνας, σ αυτή της Καλιφόρνιας.
My mind belongs to Daddy!!
The following user(s) said Thank You: Erebus

True Detective 4 years 4 months ago #6

• em_seven
  • em_seven's Avatar
  • Pre-orderer
  • Madness as you know is like gravity all it takes is a little push...
  • Thank you received: 1
Παιδιά η σειρά πραγματικά ήταν φοβερή μεγάλος Μακόναχι αλλά την έκπληξη για εμένα την έκανε ο Χάρελσον δεν τον περίμενα τόσο καλό ηθοποιό. Περιμένω με ανυπομονησία την 2η σεζόν που ακούγεται ότι μπορεί να παίζει ο Μπράντ Πίτ!

True Detective 4 years 4 months ago #7

• ThodorisTPAL12
  • ThodorisTPAL12's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 11
em_seven wrote:
Παιδιά η σειρά πραγματικά ήταν φοβερή μεγάλος Μακόναχι αλλά την έκπληξη για εμένα την έκανε ο Χάρελσον δεν τον περίμενα τόσο καλό ηθοποιό. Περιμένω με ανυπομονησία την 2η σεζόν που ακούγεται ότι μπορεί να παίζει ο Μπράντ Πίτ!

Οντως φοβερη και ειμαι μονο στο 4 επεισοδιο.Μιλαμε περιμενα δραση αλλα οπως λεει και ο Σακης οι διαλογοι κανουν την διαφορα.Μιλαμε και οι δυο ειναι καταπληκτικοι,.
Οντως φιλε δευτερη σεζον εχουν κανει προταση σε μπραντ πιτ με αλλη θεματολογια νομιζω.Αν συνεχιστει ετσι καλα θα ειναι

True Detective 4 years 4 months ago #8

• Cyriano
  • Cyriano's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 2
Τρομερές ερμηνείες. Όλο το casting είναι τρομερά πετυχημένο και έχει ανεβάσει τον πήχη απίστευτα για σειρές του είδους.
Επίσης δεν έχω δει άλλη σειρά να αποδίδει τόσο πιστά και αυθεντικά κατά τη γνώμη μου, την κουλτούρα και τη νοοτροπία της τότε και της σημερινής Αμερικής. (χωρίς στερεότυπα, γενικεύεσεις και κλισέ)
Απ'ότι έχω διαβάσει οι επόμενες season θα είναι σε διαφορετική περιοχή και με τελείως διαφορετική ιστορία κάτι που κατά τη γνώμη μου δίνει στη σειρά τεράστια προοπτική. (βλέπε και σειρές παιχνιδιών όπως τα Final Fantasy που έχουν διαφορετικές ιστόρίες σε κάθε νούμερο του τίτλου αλλά παρόμοια προσέγγιση και στοιχεία)

True Detective 4 years 4 months ago #9

• ThodorisTPAL12
  • ThodorisTPAL12's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 11
Εννοείται έτσι δεν βαλτωνεις σαν σειρά. Θα καλύπτει και πιο ευρύ κοινό

True Detective 4 years 4 months ago #10

• Error Flynn
  • Error Flynn's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 48
Καταπληκτική σειρά! Ηθοποιοί πρώτης κλάσης, σενάριο εξαιρετικό (λίγο προς το τέλος μου τα χάλασε), φωτογραφία, ατμόσφαιρα και βέβαια οι τίτλοι στην αρχή που είχα φάει τρομερό σκάλωμα. Το μόνο μείον για μένα είναι το πως το καταλήγει αφού ανατρέπει όλη την ιδιαίτερη και καλοστημένη πλοκή βρίσκοντας στο τέλος μια "εξήγηση" που είναι κάπως απλοϊκή και κοινότοπη. Όχι σε βαθμό να με χαλάσει αλλά ειδικά στο τέλος το περίμενα πιο ευρηματικό.

True Detective 4 years 4 months ago #11

• mtifosi
  • mtifosi's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 4
Αυτη η σειρα ηταν μεγαλη θετικη εκπληξη με ωραιους ρολους,σκηνοθεσια και ατμοσφαιρα. Μακαρι ο δευτερος κυκλος να συνεχισει ετσι.

True Detective 4 years 4 months ago #12

• Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Packer
  • News Editor @Unboxholics
  • Thank you received: 208
em_seven wrote:

hmm.. εγώ διάβασα για Κρίστιαν Μπέιλ... ίδωμεν σύντομα