Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gotham

Gotham 3 years 10 months ago #1

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
  • Thank you received: 140
Παιδιά είδε κανείς το Gotham την Δευτέρα (22/9);;;; Λένε ότι ήταν καλό και είχε μεγάλη τηλεθέαση.
Last Edit: 3 years 3 months ago by squier911.
The administrator has disabled public write access.

Gotham (2014) 3 years 10 months ago #2

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Το είδα, και αν και δεν είμαι φαν του Μπάτμαν, μου άρεσε!! Είναι (απ' ότι κατάλαβα) η ιστορία του αστυνόμου που συνεργαζόταν με τον Μπάτμαν, και αρχίζει με το περιστατικό της δολοφονίας των γονιών του Μπρους Γουέην. Απ' ότι ξέρω θα εξιστορεί επίσης και τις ιστορίες των μεγαλύτερων ¨κακών" της Γκόθαμ Σίτυ, όπως ήδη από το πρώτο επεισόδιο εμφανίστηκε ο νεαρός ακόμα Πιγκουίνος. Στην πορεία θα δούμε και τον Τζόκερ, και πολλούς άλλους. Υποθέτω πως για τους φανς του Νυχτερίδα είναι must see. Προσωπικά τη βρήκα ενδιαφέρουσα και φυσικά θα συνεχίσω να τη βλέπω..
The following user(s) said Thank You: squier911, mihalis13

Re:Gotham (2014) 3 years 10 months ago #3

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 225
Ώπα, δεν ειχα παρει χαμπάρι για τέτοια σειρα θα την τσεκάρω right away.

Gotham (2014) 3 years 10 months ago #4

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
Μόλις είδα το 1ο επεισόδιο και έχω να πώ ότι είναι καλή σειρά. Καλή αλλά απλά καλή τίποτα το σπουδαίο και πιστεύω ότι δεν πρόκειται να γίνει σπουδαία σειρά. Δεν θέλω να σποιλ-άρω αξίζει να τη δείτε. Εντυπωσιάστηκα με τον Πιγκουίνο πάρα πολύ καλός ηθοποιος.

Gotham (2014) 3 years 10 months ago #5

• 21thomas21aek
  • 21thomas21aek's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 197
Είδα το πρώτο επεισόδιο και πιστεύω ότι ήταν πολύ καλό. Πολλοί vilains από το σύμπαν του μπάτμαν και μου αρέσει που βασίζεται στην ιστορία του Comissioner Gordon κάτι που δεν έχουμε συνηθίσει. Επίσης με εξιτάρει που θα δούμε τα γεγονότα πριν την "δημιουργία" του μπάτμαν.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #6

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Έβλεπα τώρα το 15ο επεισόδιο και για ακόμη μία φορά απόλαυσα τον ηθοποιό που παίζει τον Πιγκουίνο. Για μένα δεν θα ήταν καθόλου υπερβολή να πω ότι αυτός σώζει όλη τη σειρά! Αξίζει να ξέρουμε το πραγματικό του όνομα: Robin Lord Taylor.

Έπαιξε μεταξύ άλλων και στον τέταρτο κύκλο του The Walking Dead
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 3 years 6 months ago by MADnJIM.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #7

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
Είχαν πει ότι θα εμφανιστεί (σχεδόν) ο Joker πριν το τέλος της πρώτης Σεζόν. Για να δούμε...πάντως το όλο cast είναι καλό (όχι μόνο ο Πιγκουίνος).

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #8

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
squier911 wrote:
Είχαν πει ότι θα εμφανιστεί (σχεδόν) ο Joker πριν το τέλος της πρώτης Σεζόν. Για να δούμε...πάντως το όλο cast είναι καλό (όχι μόνο ο Πιγκουίνος).

Νομίζω πως ο young Joker θα εμφανιστεί στο 16ο επεισόδιο, στο επόμενο δηλαδή.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #9

• IronMaiden666GR
  • IronMaiden666GR's Avatar
  • Payment receiver
  • A Man chooses, a Slave obeys
  • Thank you received: 10
Παιδιά εμένα η σειρά μ'αρέσει περισσότερο απ'ότι θα έπρεπε :PΓενικά η Gotham μου φαίνεται ότι περιτριγυρίζεται από μία σκοτεινή, μουντή ατμόσφαιρα που της ταιριάζει (σε κάποια φάση ρώτησα τον αδερφό μου αν έχει δείξει λίγο ήλιο σε ολόκληρη την σειρά :P).
Ο Πιγκουίνος φοβερός ηθοποιός. Γενικά μου τραβάει το ενδιαφέρον ενώ αρχικά πίστευα ότι θα είναι ότι να'ναι. Ο μόνος χαρακτήρας που μου χαλάει λίγο τον ενθουσιασμό μου είναι η Fish Mooney.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #10

• squier911
  • squier911's Avatar
  • Shipper
  • UH fanboy
MADnJIM wrote:
squier911 wrote:

Νομίζω πως ο young Joker θα εμφανιστεί στο 16ο επεισόδιο, στο επόμενο δηλαδή.

Αντε να δούμε. Θα ενδιαφέρον γιατί ξέρουμε λίγα για την ιστορία του Joker. Ελπίζω να είναι σχετικά μεγάλος, γύρω στα 20.

Αν ξέρει κανείς την ιστορία του Joker ας την γράψει.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #11

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
Ερώτηση άσχετου (εγώ δηλαδή) από DC Comics: Πως λέγανε τον Joker κανονικά; Τον χαρακτήρα εννοώ, όχι τον ηθοποιό που θα τον παίξει τώρα.

EDIT: Έριξα μια ματιά και είδα πως ποτέ δεν αποκαλύφθηκε στα κόμικ η πραγματική του ταυτότητα, ούτε κάποιο στοιχείο από το παρελθόν του. Απ' ότι είδα πρωτοεμφανίστηκε το 1940 στο πρώτο τεύχος του Batman σαν κομπάρσος "κακός" και ήταν να πεθάνει, αλλά άρεσε στον κόσμο σαν χαρακτήρας και τον κράτησαν, για να εξελιχθεί στην μεγαλύτερη Νέμεση του Νυχτερίδα. Ο Τιμ Μπάρτον στις ταινίες του τού έδωσε αυθαίρετα το όνομα Τζακ Νάπιερ, ενώ έχει ακουστεί και το όνομα Τζο Κερ, αλλά και τα δύο δεν αναφέρονται στα ορίτζιναλ κόμικ να αποδίδονται σ' αυτόν. Με βάση αυτά, αν στο επόμενο επεισόδιο του Gotham εμφανιστεί πράγματι ο νεαρός Joker θα είναι κάτι αυθαίρετο σε σχέση με τα κόμικ, αφού δεν υπάρχουν στοιχεία για το παρελθόν του. Και αφού υποτίθεται πως δεν ξέρουμε το όνομά του, ούτε τι ήταν πριν τη δει Joker, είμαι περίεργος να δω πως θα καταλάβουμε ότι θα είναι αυτός. Στο επόμενο επεισόδιο βέβαια ο Γκόρντον θα πάει στο τσίρκο με τη νέα ιατροδικαστή και σχέση του, και θα γελάσω πολύ αν μας τον εμφανίσουν σαν κλόουν.

Ξαναλέω πως είμαι εντελώς άσχετος από τα κόμικ της DC, έτσι αν κάποιος ξέρει κάτι ας μας το πει.
Last Edit: 3 years 6 months ago by MADnJIM.

Gotham (2014) 3 years 6 months ago #12

• odysseas93
  • odysseas93's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 64
MADnJIM wrote:
Έβλεπα τώρα το 15ο επεισόδιο και για ακόμη μία φορά απόλαυσα τον ηθοποιό που παίζει τον Πιγκουίνο. Για μένα δεν θα ήταν καθόλου υπερβολή να πω ότι αυτός σώζει όλη τη σειρά! Αξίζει να ξέρουμε το πραγματικό του όνομα: Robin Lord Taylor.

Έπαιξε μεταξύ άλλων και στον τέταρτο κύκλο του The Walking Dead
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

:blink::blink::blink::blink:Δεν νομίζω να καταλάβαινα ότι αυτός ο ξανθός είναι ο Πιγκουίνος με τίποτα :P
Επίσης είδα το trailer για το επεισόδιο 16 και ναι θα εμφανιστεί ο Joker! Ας ελπίσουμε ότι θα είναι καλός!
Last Edit: 3 years 6 months ago by odysseas93.
The following user(s) said Thank You: MADnJIM