Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?!

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #1

• gfk_2010
  • gfk_2010's Avatar
  • Wishlister
Χαιρετε! Εκανα εγκατασταση το daemon tools το οποιο κατεβασα απο το official site και ενω τσεκαρα για τικς περι εγκαταστασης ακυρων bars κλπ μετα ανοιγω firefox και BOOM!! Αρχικη σελιδα, δε φευγει με τπτ και εχουν μπει διαφορες αλλες αηδιες στο pc μου (και δεν εκανα τιποτα!!).Ουτε unistal καταλαβαινει ουτε τιποτα. Υποπτευομαι οτι θα θελει κατι να πειραξω στη registy. Παρακαλω βοηθεια!!
Last Edit: 2 years 10 months ago by gfk_2010.
The administrator has disabled public write access.

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #2

• Gonik
  • Gonik's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 8
Έτσι μαθαίνεις να διαβάζεις τις οθόνες ενός προγράμματος κατά την εγκατάσταση και να μην πατάς μόνο "Next"...

Τεσπά, γνωστός και σπαστικός hijacker, διάβασε αυτό το άρθρο και ακολούθα τα βήματα.

Επίσης.. για μελλοντική χρήση: Unchecky
The following user(s) said Thank You: gfk_2010

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #3

• gfk_2010
  • gfk_2010's Avatar
  • Wishlister
''...και ενω τσεκαρα για τικς περι εγκαταστασης ακυρων bars κλπ...'' Ευχαριστω κυριε αυθεντια! Έτσι μαθαίνεις να διαβάζεις γενικοτερα...
Το προβλημα το ελυσα πριν δυο μερες και ειναι ολα καθαρα. Ευχαριστω για το χρονο σου παντως.

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #4

• Tanno
  • Tanno's Avatar
  • User is blocked
  • «Η Φαντασία είναι η Πραγματικότητα του Νου.» - Tanno Buchino
  • Thank you received: 94
Επίσης, αν κάποιο πρόγραμμα δεν θέλει να φύγει από τον υπολογιστή ούτε από την επίσημη οδό διαγραφής ονόματι «Προσφθαίρεση Προγραμμάτων», τότε υπάρχει αυτό. Revo Unistaller. Είναι το καλύτερο και τα σβήνει όλα όσα έχει αφήσει ή όχι το τάδε επίμονο πρόγραμμα.
The following user(s) said Thank You: gfk_2010

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #5

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
@gfk_2010 ο φίλος ασχολήθηκε μαζί σου και σου έδωσε λύση για το πρόβλημά σου (ασχέτως αν εσύ το είχες λύσει πιο πριν) κι εσύ του την λες; Λογικά κάπου θα σου είχε επιλογή να το βγάλεις και δεν το πρόσεξες, δεν είναι όλα σε μορφή τσέκμποξ. Αν παρ' όλα αυτά υποστηρίζεις ότι δεν σε ειδοποιούσε πουθενά για την εγκατάσταση αυτής της μικροεφαρμογής έχεις κάθε δικαίωμα να το αναφέρεις σε αυτούς και να απαιτήσεις να το αλλάξουν...

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...
Last Edit: 2 years 10 months ago by teq.
The following user(s) said Thank You: MADnJIM

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #6

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
teq wrote:
@gfk_2010 ο φίλος ασχολήθηκε μαζί σου και σου έδωσε λύση για το πρόβλημά σου (ασχέτως αν εσύ το είχες λύσει πιο πριν) κι εσύ του την λες; Λογικά κάπου θα σου είχε επιλογή να το βγάλεις και δεν το πρόσεξες, δεν είναι όλα σε μορφή τσέκμποξ. Αν παρ' όλα αυτά υποστηρίζεις ότι δεν σε ειδοποιούσε πουθενά για την εγκατάσταση αυτής της μικροεφαρμογής έχεις κάθε δικαίωμα να το αναφέρεις σε αυτούς και να απαιτήσεις να το αλλάξουν...

+1.000.000 :huh:

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #7

• gfk_2010
  • gfk_2010's Avatar
  • Wishlister
Εχω μαθει στη ζωη να αντιμετοπιζω καταστασεις οπως εχουν (στην προκειμενη κατασταση προσβολη και ειρωνια απο τον παραπανω χρηστη), και οταν θελω να πω κατι το λεω μπροστα στο προσωπο του δεκτη χωρις να κρυβομαι πισω απο την οθονη του υπολογιστη μου και την ανεση του πληκτροογιου μου! Τετοιες συμπεριφορες με βγαζουν απ τα ρουχα μου! Απο κει και περα ειναι χρεος μου να τον ευχαριστησω (πραγμα που εκανα) και να συνεχισω τη ζωη μου. Δεν μπορω να καταλαβω το λογο που γινεται τοσο μεγαλο θεμα απο τη στιγμη που αφορα μονο εμενα και τον παραπανω χρηστη...
Ευχαριστω για το χρονο και το ενδιαφερον ολων σας και μερικες λυσεις ηταν οντως παρα πολυ χρησιμες.

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #8

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
Εφόσον τα σχόλια αυτά είναι σε κοινή θέα αφορά κι εμένα (και όποιον άλλον θέλει) γιατί επηρεάζει την αισθητική μου. Το σχόλιο του @Gonik δεν έχει καμία δόση ειρωνείας και προσβολής, αυτό που λέει ισχύει στο 100%. Όλοι από αυτά τα πράγματα αρχίσαμε να κοιτάμε πριν πατήσουμε "next" .
Αντίθετα με το δικό σου σχόλιο προσβάλεις τον άνθρωπο που όχι μόνο προσπάθησε να σου λύσει το πρόβλημά σου αλλά και να σε συμβουλέψει τι να προσέχεις για να μην βρεθείς ξανά σε τέτοια κατάσταση. Τον ειρωνεύεσαι για τις γνώσεις του, ενώ εσύ έχεις ζητήσει βοήθεια. Ένα ευχαριστώ δεν σβήνει αυτά που έγραψες πιο πριν. Μεγάλο θέμα το έκανες εσύ με την συμπεριφορά σου. Αν θες να το συνεχίσεις πάντως, δεν έχω κανένα πρόβλημα... ;)

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...
The following user(s) said Thank You: MADnJIM

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #9

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Συμφωνώ με τον Teq, και να προσθέσω πως πέρα από την αισθητική υπάρχει και κάτι ακόμα, πιο σημαντικό πιστεύω, και πιο γενικό. Είναι μία συζήτηση σε ανοιχτό φόρουμ, δημόσια, που ότι γράφουμε το βλέπουν όλοι, κι όταν ζητάμε λύσεις σε κάποιο πρόβλημά μας μπορεί η ερώτησή μας να είναι προσωπική, αλλά η απάντηση αφορά όλους όσους ενδιαφέρονται για το θέμα, είτε επειδή αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, είτε επειδή στο μέλλον μπορεί να αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα και θα ανατρέξουν εδώ για να δουν την λύση, είτε επειδή απλά τους αρέσει να εμπλουτίζουν εγκυκλοπαιδικά τις γνώσεις τους, είτε από καθαρή περιέργεια. Πιστεύω πως καλό είναι να το θυμόμαστε πάντα αυτό...B)
The following user(s) said Thank You: teq

Istartsurf τι ειναι αυτο και πως φευγει?! 2 years 10 months ago #10

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1568
Ήρεμα παιδιά.

Το θέμα λύθηκε, πάμε παρακάτω. :)

Και λίγη προσοχή τι λέξεις χρησιμοποιείτε γενικά και ειδικά στους τίτλους των topics.
The following user(s) said Thank You: Akhs18