TOPIC: Προτάσεις Αγορών Smartphones

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 months ago #2797

• Manolisnik
  • Manolisnik's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
Παιδια καλησπερα!!!
Ειμαι σε αναζητηση νεου smartphone,
Το budget μου ειναι μεχρι τα 250€ !!! Ειμαι αναμεσα στο xiaomi redmi note 5 και στο xiaomi mi a2
και τα δυο μεσα απο το bangood. Ποιο μου προτεινετε και γιατι???
Last Edit: 1 year 1 month ago by Manolisnik.
The administrator has disabled public write access.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 1 month ago #2798

• billy13
  • billy13's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Το Α2,λόγω Google updates.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 1 month ago #2799

• MitsoSerepas
  • MitsoSerepas's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
.
Last Edit: 1 year 1 month ago by MitsoSerepas.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 1 month ago #2800

• Toyly
  • Toyly's Avatar
  • Wishlister
Μου φαίνεται ότι το καλύτερο site που χρησιμεύει ως βοηθός όταν αγοράζει ένα smartphone σε μια προσιτή τιμή είναι το DevRank. Έχει όλα τα απαραίτητα εργαλεία για τη θανάτωση τηλεφώνων, την επιλογή του πιο κερδοφόρου καταστήματος για αγορά και πολλά άλλα!

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 weeks ago #2801

• tsoutsas7
  • tsoutsas7's Avatar
  • Add-to-carter
Καλησπέρα σας, θέλω να αγοράσω ένα νέο smartphone μέχρι 200 ευρώ. Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί υπάρχουν πολλά καλά στην αγορά και δεν ξέρεις ποιο να πρώτο πάρεις. Εγώ το θέλω για καθημερινή χρήση (κλήσεις,μηνύματα,fb και παιχνίδια) απλά θέλω να είναι γρήγορο και να μην κολλάει. Δεν ζητάω τίποτα άλλο. Να έχει καλό επεξεργαστή δηλαδή, μνήμη ram και μπαταρία φυσιολογική και 1 φορά την ημέρα να το φορτίζω δεν με ενοχλεί. Εννοείται πως αν υπάρχει κάτι καλύτερο να μου το πείτε. Από κάμερα τα φυσιολογικά δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο, αλλά αν υπάρχει στη τιμή αυτή διπλή κάμερα με flash μπροστά ή πίσω δεν θα με πείραζε εννοείται. Δαχτυλικό αποτύπωμα όλα έχουν πλέον. Οθόνη από 5 και πάνω. Δεν νομίζω να ξέχασα κάτι, οπότε αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!
Υ.Γ. : Από μάρκα δεν έχω προτίμηση απλά όλοι μου λένε για Xiaomi redmi note 5 σε αυτά τα λεφτά. Μετά με λίγα παραπάνω mi a2 και lg g6 και lenovo z2 play. Εσείς τι λέτε;
Υ.Γ. 2 : Εννοείται να παίρνει μελλοντικές αναβαθμίσεις με ότι καινούργιο βγαίνει σε android. Το μοντέλο παίζει ρόλο σε αυτό; δηλαδή άμα είναι 2017-2018;

λοιπον παιδες... εκανα και εγω μια ερευνα ενταξει το redmi note 5 ειναι vfm ξεκαθαρα με ολα αυτα που εχει... για το meizu m6 note τι λετε; εχει 20 ευρω παραπανω απλα με λιγη καλυτερη καμερα και επεξεργαστη αλλα μικροτερη οθονη... μια ερωτηση που ηθελα να κανω σχετικα με το redmi note 5 που με απασχολησε ειναι που δεν εχει light sensor απο οτι ειδα ισχυει; και θα ηθελα να μου πειτε με λιγα παραπανω χρηματα αν αξιζει να παρω κατι αλλο η οχι; να εχει κατι παραπανω εννοειται σε χαρακτηριστικα για να αξιζει την διαφορα...

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 weeks ago #2802

• PisTolakos
  • PisTolakos's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
tsoutsas7 wrote:
Καλησπέρα σας, θέλω να αγοράσω ένα νέο smartphone μέχρι 200 ευρώ. Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί υπάρχουν πολλά καλά στην αγορά και δεν ξέρεις ποιο να πρώτο πάρεις. Εγώ το θέλω για καθημερινή χρήση (κλήσεις,μηνύματα,fb και παιχνίδια) απλά θέλω να είναι γρήγορο και να μην κολλάει. Δεν ζητάω τίποτα άλλο. Να έχει καλό επεξεργαστή δηλαδή, μνήμη ram και μπαταρία φυσιολογική και 1 φορά την ημέρα να το φορτίζω δεν με ενοχλεί. Εννοείται πως αν υπάρχει κάτι καλύτερο να μου το πείτε. Από κάμερα τα φυσιολογικά δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο, αλλά αν υπάρχει στη τιμή αυτή διπλή κάμερα με flash μπροστά ή πίσω δεν θα με πείραζε εννοείται. Δαχτυλικό αποτύπωμα όλα έχουν πλέον. Οθόνη από 5 και πάνω. Δεν νομίζω να ξέχασα κάτι, οπότε αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!
Υ.Γ. : Από μάρκα δεν έχω προτίμηση απλά όλοι μου λένε για Xiaomi redmi note 5 σε αυτά τα λεφτά. Μετά με λίγα παραπάνω mi a2 και lg g6 και lenovo z2 play. Εσείς τι λέτε;
Υ.Γ. 2 : Εννοείται να παίρνει μελλοντικές αναβαθμίσεις με ότι καινούργιο βγαίνει σε android. Το μοντέλο παίζει ρόλο σε αυτό; δηλαδή άμα είναι 2017-2018;

λοιπον παιδες... εκανα και εγω μια ερευνα ενταξει το redmi note 5 ειναι vfm ξεκαθαρα με ολα αυτα που εχει... για το meizu m6 note τι λετε; εχει 20 ευρω παραπανω απλα με λιγη καλυτερη καμερα και επεξεργαστη αλλα μικροτερη οθονη... μια ερωτηση που ηθελα να κανω σχετικα με το redmi note 5 που με απασχολησε ειναι που δεν εχει light sensor απο οτι ειδα ισχυει; και θα ηθελα να μου πειτε με λιγα παραπανω χρηματα αν αξιζει να παρω κατι αλλο η οχι; να εχει κατι παραπανω εννοειται σε χαρακτηριστικα για να αξιζει την διαφορα...

Προσωπικά, σε αυτά τα χρήματα, θα πήγαινα σε Xiaomi. Το έχω και δουλεύει άψογα και έχει δεχθεί πολλά updates. Για το meizu δε γνωρίζω από προσωπική εμπειρία.

"Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth".[/

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 weeks ago #2803

• tsoutsas7
  • tsoutsas7's Avatar
  • Add-to-carter
www.kimovil.com/el/sygkrish/meizu-pro-7-...note-3,xiaomi-mi8-se

www.kimovil.com/el/sygkrish/htc-u-ultra,...u-15,sony-xperia-xa2

www.kimovil.com/el/sygkrish/htc-one-m9,s...ony-xperia-xa1-ultra

www.kimovil.com/el/sygkrish/huawei-honor...ola-moto-x4-4gb-64gb

www.kimovil.com/el/sygkrish/huawei-honor...0-6gb-64gb,lenovo-s5

παιδια σας στελνω οτι κινητα βρηκα και μου κινησαν την περιεργεια αν μπορειτε να ριξετε μια ματια και να μου πειτε αν σας ειναι ευκολο γιατι σε αυτο το site εχει πολλα οικονομικα και εχει προσφορες καλες... αμα αξιζει καποια απο αυτα δηλαδη για να δωσω λιγα παραπανω χρηματα....

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 weeks ago #2804

• tsoutsas7
  • tsoutsas7's Avatar
  • Add-to-carter
απλα θελω να το εχω για τα επομενα 2-3 χρονια και να παιρνει αναβαθμισεις και ολα τα αλλα που ειπα στην αρχη για την χρηση που το θελω.
οποτε για να καταληξουμε μεχρι 250 η redmi note 5 η mi a2 ετσι; δεν προκειται να αλλαξω γνωμη. τελικη απαντηση.
επισης συμφερει να αγορασω κατι απο εξωτερικο (ισως καλυτερο μοντελο στα 250 που δεν το εχει η ελλαδα σε αυτη την τιμη) η απευθειας απο ελλαδα σε αυτα που ειπαμε; τελευταια ερωτηση και δεν σε ξανα ενοχλω. ρωταω γιατι δεν ξερω απο εξωτερικο για αυτο
www.kimovil.com/el/sygkrish/huawei-honor...-max-3,xiaomi-mi8-se
www.kimovil.com/el/sygkrish/htc-one-m9,h...32gb,sony-xperia-xa2
και αυτα τα 8 ειναι που μαρεσουν μεχρι 250

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 weeks ago #2805

• tsoutsas7
  • tsoutsas7's Avatar
  • Add-to-carter
κατεληξα σε redmi note 5 η mi a2 με λιγα παραπανω χρηματα....

Προτάσεις Αγορών Smartphones 11 months 4 days ago #2806

• PierRina
  • PierRina's Avatar
  • Wishlister
ψαχνω κινητο και θελω γνωμες . Να παρω το samsung galaxy S8 ή καποιο mid range πχ Honor 10 γυρω στα 350 -400 ευρω πανω κατω ?το βασικοτερο που με ενδιαφερει ειναι να εχω πολυ καλη καμερα!

Προτάσεις Αγορών Smartphones 10 months 4 weeks ago #2807

• Panag
  • Panag's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα ψάχνω smartphone σε τιμή 100-150$ κατι σε xiaomi huawei τι μου προτείνετε? ευχαριστώ.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 10 months 4 weeks ago #2808

• PisTolakos
  • PisTolakos's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
Panag wrote:
Καλησπέρα ψάχνω smartphone σε τιμή 100-150$ κατι σε xiaomi huawei τι μου προτείνετε? ευχαριστώ.

Δες τη σειρά Redmi της xiaomi. Έχει πάρα πολύ καλές επιλογές και αν πας και σε πιο "παλιά" μοντέλα σίγουρα θα βρεις αυτό που ψάχνεις

"Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth".[/