TOPIC: Προτάσεις Αγορών Smartphones

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 7 months ago #2785

• billy13
  • billy13's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Επιστρέφουν τα τέλη τελωνίου,αν έχεις πληρώσει την ανάλογη υπηρεσία.
The administrator has disabled public write access.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 7 months ago #2786

• christakissgeo
  • christakissgeo's Avatar
  • Wishlister
Καλημέρα. Το smartphone που έχω μέχρι τώρα είναι το Microsoft Lumia 640XL. Αλλά τώρα είμαι στην εύρεση αγοράς καινούριου καθώς αυτό έχει εμφανίση πρόβλημα στις κλήσεις. Μετά από πολύ λίγο ψάξιμο είμαι ανάμεσα στα παρακάτω κινητά. Η χρήση που θέλω είναι για browsing, social media, φωτογραφίες, κλήσεις. Γενικά όχι κάτι το απαιτητικό. Εσείς πιο θα μου προτίνατε;
Huawei P9 Lite Dual

Xiaomi Mi A1 (4GB/64GB)

Xiaomi Mi Max 2 (64GB)

Huawei P10 Lite Dual (4GB/32GB)

Apple iPhone SE (32GB) (Ο λόγος είναι ότι διαθέτω Macbook, οπότε θα έχει το πλεονέκτημα συγχρονισμού εφαρμογών).

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 7 months ago #2787

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
christakissgeo wrote:
Καλημέρα. Το smartphone που έχω μέχρι τώρα είναι το Microsoft Lumia 640XL. Αλλά τώρα είμαι στην εύρεση αγοράς καινούριου καθώς αυτό έχει εμφανίση πρόβλημα στις κλήσεις. Μετά από πολύ λίγο ψάξιμο είμαι ανάμεσα στα παρακάτω κινητά. Η χρήση που θέλω είναι για browsing, social media, φωτογραφίες, κλήσεις. Γενικά όχι κάτι το απαιτητικό. Εσείς πιο θα μου προτίνατε;
Huawei P9 Lite Dual

Xiaomi Mi A1 (4GB/64GB)

Xiaomi Mi Max 2 (64GB)

Huawei P10 Lite Dual (4GB/32GB)

Apple iPhone SE (32GB) (Ο λόγος είναι ότι διαθέτω Macbook, οπότε θα έχει το πλεονέκτημα συγχρονισμού εφαρμογών).

Ήμουν πάνω κάτω στις ίδιες επιλογές με σένα και τελικά προτίμησα το Note 4 της Xiaomi
Τσεκαρε το 5αρι που βγήκε πρόσφατα ενώ και το Α1 είναι αρκετά καλό.
Καταλαβαίνω αυτό που λες όσον αφορά το Iphone SE και παραμένει ακόμα ένα καλό τηλέφωνο αλλά σε σύγκριση τιμής και vfm με αυτά τα χρήματα παίρνεις Android με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 7 months ago #2788

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 986
Εχω προτεινει το Redmi Note 4 σε πολλους και δεν εχουν απογοητευτει το μεγαλυτερο ατου του η μπαταρια η οποια κραταει μεσο ορο 3 μερες. Αν ομως εγω αγοραζα κατι τωρα θα ηταν Mi A1 οχι γιατι ειναι καλυτερο αλλα εμφανιασικα μου αρεσει παραπανω. Για μενα παντως η πιο safe επιλογη ειναι το Note 4.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 6 months ago #2789

• dimitris_mp13
  • dimitris_mp13's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα αλάνια. Θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες απο κάτω. Απο το 2015 έχω στην κατοχή μου το Samsung J5 (8gb) Το οποίο στην αρχή με άφησε πολύ ικανοποιημένο αλλά αργότερα κατάλαβα το αντίθετο. Ο διαθέσιμος χώρος που έχει είναι ξεκάθαρα μικρός εν έτει 2κ18 όπου η εφαρμογές κυρίως πίανουν όλο και περισσότερο χώρο με κάθε update. Δεν είχα ποτέ το περιθώριο να αποθηκεύσω μουσική, εικόνες κλπ στην μνήμη του κινητού για τον προαναφερθήσαντα λόγο οπότε πρόσθεσα και μια sd των 4gb. Το κινητό πλέον έχει αρχίσει να "κλατάρει", με την ένδειξη του αποθηκευτικού χώρου πάντα πρώτη στις ειδοποιήσεις, ενώ έχω αναγκαστεί να σβήνω εφαρμογές που χρειάζομαι (onedrive, excell, κλπ.) προκειμένου να έχω μέσα τα στοιχειώδη οπως FaceBook, Instagram, Youtube και κανα δυο ακόμα. Πλεόν καταλαβαίνω (πείτε μου αν κάνω λάθος) πως τα mid range κινητά δεν είναι για πολλά πέραν της πιο απλής καθημερινής χρήσης. Έχω μπεί στη διαδικασία εύρεσης αγοράς και μόνο 2 κινητά έχω στο νου μου.

Samsung Galaxy A8 Plus (32gb) 2018
Apple Iphone 7 Plus (32gb)
Θα ήθελα να ακούσω καποιες γνώμες ρε παλικάρια. Τονίζω πως αυτο που κάνω γενικά είναι μεγάλη χρήση των social media και πολλες φωτογραφίες.
Οποιος με βοηθούσε θα το εκτιμούσα πολυ. Ευχαριστω

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 5 months ago #2790

• petrosta
  • petrosta's Avatar
  • Wishlister
Γεια σας παιδιά.Είμαι στη φάση αγοράς νέου κινητού και ειμαι ανάμεσα σε xiaomi mi a1 και το huawei honor 8.Το honor το ξερω οτι ειανι αρκετά παλιό και δεν θα πάρει άλλες αναβαθμίσεις αλλά μου φαίνεται καλη επιλογή με πολύ καλυτερο επεξεργαστή.Τι μου προτείνετε απο τα δύο?Αξιίζει κάποιο άλλο σε αυτά τα χρήματα?Ευχαριστω εκ των προτέρων...

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 5 months ago #2791

• HDimitris3712
  • HDimitris3712's Avatar
  • User
Google pixel 2xl γνώμη. Αξίζει την τιμή του;

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 5 months ago #2792

• Sir_JIM
  • Sir_JIM's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 15
σταθερή αξία.. και θα ενημερώνεται (android updates) για πολύ καιρό ακόμα όπως κάνει συνήθως η google σε σχέση με τα άλλα.. στα 800+ όταν τα άλλα (S9 και iphone) ακουμπάνε η και ξεπερνάνε το 1000ρικό ναι αξίζει!
"Ότι κλειδώνει.. ξεκλειδώνει"

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 5 months ago #2793

• billy13
  • billy13's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
HDimitris3712 wrote:
Google pixel 2xl γνώμη. Αξίζει την τιμή του;

Αν έχεις το χρήμα,προχώρα. B)

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 4 months ago #2794

• Chole10
  • Chole10's Avatar
  • Add-to-carter
Εχω το Samsung Galaxy S4 mini,το οποιο ηταν και ειναι το πρωτο smartphone το οποιο αγορασα,αλλα πλεον εχει ερθει ο καιρος για να παω σε κατι καλυτερο.
Με μπατζετ τα 150 ευρω τι εχετε να μου προτεινετε; Ψηνομαι πολυ να παρω κινητο της xiaomi,επειδη ειναι "δυνατα" και σε καλη τιμη.
Κυριως καλες καμερες θελω μπρος πισω και μια αξιοπρεπης οθονη στην οποια θα βλεπονται ανετα και ευχαριστα ταινιες και βιντεο.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 months ago #2795

• tomzark
  • tomzark's Avatar
  • Wishlister
Καλησπερα, ειμαι κατοχος του Lg V10 και και σκεφτομαι να παω σε iPhone. Να παρω το iPhone 7 η το iPhone 8?

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 3 months ago #2796

• Madwalker
  • Madwalker's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 139
Chole10 wrote:
Εχω το Samsung Galaxy S4 mini,το οποιο ηταν και ειναι το πρωτο smartphone το οποιο αγορασα,αλλα πλεον εχει ερθει ο καιρος για να παω σε κατι καλυτερο.
Με μπατζετ τα 150 ευρω τι εχετε να μου προτεινετε; Ψηνομαι πολυ να παρω κινητο της xiaomi,επειδη ειναι "δυνατα" και σε καλη τιμη.
Κυριως καλες καμερες θελω μπρος πισω και μια αξιοπρεπης οθονη στην οποια θα βλεπονται ανετα και ευχαριστα ταινιες και βιντεο.

Αν το πρώτο που σε ενδιαφέρει είναι η κάμερα σίγουρα δε θα κοίταγα Xiaomi , με τα χρήματα που διαθέτεις όμως δεν έχεις πολλές επιλογές.