TOPIC: Προτάσεις Αγορών Smartphones

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2761

• PisTolakos
  • PisTolakos's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 16
makisgr wrote:
Καλησπερα σε ολους.
Σε λιγο καιρο θα αγορασω καινουργιο τηλεφωνο.
Ειμαι αναμεσα σε αυτα
Xiaomi Mi5
Huawei Horor 8X
Huawei P9
Xiaomi Mi 5X
Huawei Horor 6X
Ποιο απο αυτα μου πρωτινετε?
Εχετε να μου πρωτινετε κατι καλυτερο με μαξ τιμη 320 ευρω?

Πολύ καλές οι επιλογές σου. Εγώ προτείνω Huawei P9 που το έχω δουλέψει και πραγματικά είναι άψογο. Επίσης δες και το Xiaomi redmi note 4x. Επίσης φοβερή υλοποίηση και ελάχιστα χρήματα για την ποιότητά του, αλλά και αυτά που προσφέρει...

"Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth".[/
The administrator has disabled public write access.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2762

• Law150
  • Law150's Avatar
  • Add-to-carter
Καλησπέρα παιδια θελει η αδερφή μου να παρει ενα καινούριο κινητό αυτό που θελει ειναι ενα κινητό γρήγορο δλδ να μην κολλάει με καλή κάμερα και να αντεχει στο θεμα μπαταρίας.Εχω δει το p9 δεν ξερω τα λεφτα που δίνει μεχρι 200ευρώ.Τι προτεινετε;

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2763

• panagiotis95
  • panagiotis95's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα,
Σήμερα το bangood έβγαλε έκπτωση το xiaomi mi mix 2 στα 422ευρώ.
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το oneplus. Ποιό προτείνετε;
Ή να περιμένω για το Oneplus 5t και αποφασίζω τότε;

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2764

• isDefeated
  • isDefeated's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 2
Προσφορα στο OUKITEL C8, μονο 59$ στο TechDiscovery
περισσοτερες πληροφοριες για το μοντελο παρακατω
Slim in one hand, 18:9 display design makes smartphone easier to hold in one hand and views more contents in one interface. It looks more elegant and sexy. OUKITEL C8 is such a smartphone that leads the infinity displayed smartphones in entry level. As a star product, OUKITEL C8 is chosen to join the Tech Discovery big flash sale by Aliexpress to offer benefit price to users. Put it simply, you can get this OUKITEL C8 at $59.99 during the promotion period.

Before making decision, you may need to know more details about OUKITEL C8. OUKITEL C8 is basically a 3G smartphone, but has got 8 features that makes it a great choice.

First, popular 18:9 designed display. Slimmer body allows you to hold it in one hand but views more.
Second, main trend 5.5 inch HD display. High definition screen displays bright and vivid colors, as well as saving much power than FHD displays.
Third, 3000mAh high-density battery. It will support a whole day use.

Fourth, 13MP(rear)+5MP(front) dual cameras. Optimized camera takes great photos, better than other entry level smartphones.
Fifth, 2GB RAM+16GB ROM with 64GB expandable memory. Store as you like, it has no pressure to run multi-tasks.
Sixth, Press fingerprint unlock. Protecting smartphone safety is really important.

Seventh, 5 fashionable colors. It has got Rose pink, midnight black, orchid purple, sunny gold, and sky blue, you will find one you like.
Eighth, Surprising wallet-friendly price.

While retail price is $74.99, OUKITEL C8 is only sold at $59.99 during Oct.10th-Oct.16th in OUKITEL Official Store, quite competitive price among same level. If you are looking for a smartphone among 2GB RAM +16GB ROM devices, OUKITEL C8 is the best choice not only by price, but also by performance and design.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2765

• billy13
  • billy13's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
panagiotis95 wrote:
Καλησπέρα,
Σήμερα το bangood έβγαλε έκπτωση το xiaomi mi mix 2 στα 422ευρώ.
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το oneplus. Ποιό προτείνετε;
Ή να περιμένω για το Oneplus 5t και αποφασίζω τότε;

Περίμενε. :dry:

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 11 months ago #2766

• kolao3fyllo
  • kolao3fyllo's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 10
Γνωμες για huawei p9 lite 2017???
Last Edit: 1 year 11 months ago by kolao3fyllo.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2767

• isDefeated
  • isDefeated's Avatar
  • Payment receiver
Οποιος ενδιαφερεται να αγορασει ειτε το OUKITEL K3 ειτε το XIAOMI MIX 2 καλο θα ηταν να διαβασει το παρακατω αρθρο

OUKITEL K3 VS XIAOMI MIX 2, 6 features to make a perfect choice

First, dual curved glossy design. The first view decides whether you want more about a product. K3 gets 5.5 inch FHD display with double curved fashionable glossy design.

Second, 5.5 inch FHD display with LTPS tech. High definition SHARP brand LCD screen and Asahi Glass processed by LTPS tech, displaying millions of vivid and bright colors.

Third, dual 16MP+2MP cameras. No matter for daily shooting, or meeting environment shooting, K3 acts quite good. It has got 16MP and 2MP dual-lens cameras on both the front and back camera.

Fourth, large 4GB RAM+64GB ROM with 128GB expandable memory. It allows you to run more than 50 APPs fluently at the same time.

Fifth, 6000mAh big battery. No need to bring a power bank or charger and cable every day. K3 will support several days normal use.

Sixth, 9V/2A quick charger. Time is more valuable than money. By 9V/2A quick charger, you can fully charge 6000mAh battery within 1 hour and 50 minutes, but support several days use.

To give an exact image on charging time and using time, OUKITEL Lab compared it to XIAOMI MIX 2:
https://youtu.be/D7DMhp8WpiM

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2768

• R3PO
  • R3PO's Avatar
  • Wishlister
μαγκεσ τι κινητο παιρνω μεχρι μια 300αρα? ειχα το samsung galaxy a3 2016 και μπορω να πω πως εμεινα ευχαριστημενος. α επισης επειδη δεν πολυκαιγομαι για κινητο μιας και εχω μια μπακατελιτσα να κανω την δουλεια μου στις 27 νοεμβρη θα εχουμε black friday και στην ελλαδα ωστε να περιμενω μεχρι τοτε?

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2769

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
Δυστυχως το παλιο μου κινητο(Motorola Moto E 2015) εκλεισε ασχημα τον κυκλο του μετα απο μια πτωση που ειχε και ειμαι σε αμεση αναζητηση νεου τηλεφωνου.
Στο budget(μεχρι 200) εντοπισα οτι οι πιο αξιολογες επιλογες που υπαρχουν ειναι τα Xiaomi Redmi Note 4 και 4X.
Αναφερομαι στην εκδοση με snapdragon και 32gb. Γνωριζει καποιος την διαφορα μεταξυ τους? Ως τωρα κυριως ειδα για διαφορα σε ποιοτητα κατασκευης,fast charge και γενικα λεπτομερειες οποτε μοιαζουν πανομοιοτυπα. Μαλιστα σκεφτομαι να αγορασω απο gearbest που παιζει ενα 50αρικο κατω απο τις τιμες εδω.

Περα απο αυτου του τηλεφωνου, υπαρχει καποια αλλη πιο αξιολογη επιλογη σε αυτα τα χρηματα?
Last Edit: 1 year 10 months ago by KTI23.

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2770

• Savvas88
  • Savvas88's Avatar
  • Wishlister
Τσέκαρε και το xiaomi mi a1 το χρυσό με EU charger από banggood βγαίνει 195,5 + 10,5 (priority direct mail).
Το μαύρο βγαίνει ένα 20αρι πιο ακριβό :blink::S
Δεν ξέρω αν παίζει και κανένα κουπονάκι....

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2771

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 171
Ξεφευγει λιγο το "μαλλι" και το κουπονακι ειναι μεχρι 10% οποτε μαλλον θα παραμεινω στην αρχικη επιλογη :P

Προτάσεις Αγορών Smartphones 1 year 10 months ago #2772

• asdasd
  • asdasd's Avatar
  • Add-to-carter
kalispera paidia pite mou sas parakalo opoios gnorizi tis diaforew se kamera apo ta s7 edge , s8+ kai i phone 7 plus an exoyn para poles diaforew metaksi tous pia einai kaliteri kai ti diafora exei apo tis ales kai an gnorizete kai tin apodosi tis mpatarias tou kathe kinitou