Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: SNES κονσολα-"κλώνος" Βοηθηστε με παρακαλω!

SNES κονσολα-"κλώνος" Βοηθηστε με παρακαλω! 2 years 2 months ago #1

• Obiwan88
  • Obiwan88's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Ευχομαι να διαβασετε ολο το ποστ μου, κ μεσω της εμπειριας σας να βρεθει λυση γ ακομη μια φορα. Συγνωμη αν θα σας κουρασω, μα νιωθω οτι πρεπει να τα πω ολα αυτα. Ξαναλεω: διαβαστε τα, κ παρακαλω βοηθηστε με.

Ειμαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ φαν των retro κονσολων. Για 2 λογους: Μου θυμιζουν την παιδικη μου ηλικια (κ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ μου θυμιζει τα παιδικα μου χρονια απο games μεχρι οτι μπορειτε να φανταστειτε, το λατρευω), κ 2ον, εκεινες τις μερες τα πραματα ηταν ΠΑΡΑ πολυ απλα. Τι εννοω; Εβαζες μεσα την κασετουλα σου, πατουσες το ΟΝ κ επαιζες! ΟΥΤΕ να κανω Update k Να περιμενω σαν τον μ...κα ενα τεταρτο για να παιξω, ουτε συνδρομες να πληρωνω γ να παιξω online, ουτε να χρυσοπληρωνω ενα game, κ να το παιρνω μισο κ να χρειαζεται σχεδον αλλα τοσα χρηματα γ να παρω το αλλο μεσω DLCs, ΟΥΤΕ ΤΠΤ απο αυτα. Μαζευες με "κοπο κ ιδρωτα" τα λεφτα σου, κ αγοραζες την κασετουλα με το λατρεμενο game, screenshots του οποιου ειχες δει σε καποιο περιοδικο, ή ειχες παιξει στ κονσολα του κολλητου σου. Αααααααχ, αυτες ηταν μερες ε? Τις τελευταιες βδομαδες λοιπον, με χει πιασει μια ανυπερβλητη μανια να συνδεσω στην παλια CRT μου, ενα SNES κ να αφεθω για ωωωωωρες στην νοσταλγια εκεινων των μαγικω χρονων. To SNES π χω δεν παιζει ομως, κ επισης λιγο π εψαξα στο ebay, βρηκα μερικα κοματια, αλλα πολυ ακριβα, και μεταχειρισμενα. αντε να δωσω τα λεφτα, αλλα αν μ βγει μαπα το καρπουζι? τα μεταχειρισμενα τα φοβαμαι. εχω αναμεικτες εμπειριες απ το παρελθον. Ψιλο-τυχαια, επεσα πανω σε κατι συγχρονους κλονους οι οποιοι παιζουν SNES/NES games. Δεν μιλω φυσικα για εκεινα τα μηχανηματα π παιζουν τις κιτρινες κασετες, αλλα κονσολες π δεχονται κανονικα SNES/NES κασετακια. ΕΠΔ ΟΜΩΣ, ειμαι απο επαρχια κ εδω περα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βρεθει κατι, σκεφτηκα πως αν μοιραστω μαζι σας την επιυθμια μου, θα βρεθουν καποιοι φιλοι retroμανιακοι κ αυτοι οπως εγω, απο την πρωτευουσα! Οπου εκει, φανταζομαι οτι θα μπορει να γινει η δουλεια μου. Θα υπαρχουν μαγαζια τα οποια θα πουλανε τετοια πραματα, ή κ αν οχι, σιγουρα θα υπαρχει κατι online. εψαξα λιγο στο ebay, αλλα προτιμω αν υπαρχει κατι απο ελλαδα, να το παρω απο εδω. Σιγουρα οι Αθηναιοι, θα χουν περισσοτερη πειρα σε κατι τετοιο. Ωστοσο, αν καποιος """επαρχιωτης""" σαν κ μενα γνωριζει την ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορια, παρακαλω ΒΟΗΘΗΣΤΕ!

Ο σκοπος επισης, αυτου του ποστ, ειναι να δω αν οντως υπαρχουν retroμανιακοι εδω μεσα σαν κ μενα, κ να μοιραστουν μαζι μου εμπειριες τους σχετικα με το ΑΝ ποτε μπηκαν στον κοπο να ψαξουν/αγορασουν τετοιες κονσολες, κ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ δουλευαν. Μιλω φυσικα, παντα για PAL κασετες!
Ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ εκ των προταιρων, κ ευχομαι να βρεθει λυση κ να ξαναζησω τις μαγικες αυτες στιγμες των παιδικων μου χρονων.
Last Edit: 2 years 2 months ago by Obiwan88.
The administrator has disabled public write access.

SNES κονσολα-"κλώνος" Βοηθηστε με παρακαλω! 2 years 2 months ago #2

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1580
Τα πράγματα είναι πολύ απλά πλέον σήμερα.

Το Facebook είναι γεμάτο απο Ελληνικά groups. Γεμάτο όμως!

Groups όπου πωλούνται τέτοιες κονσόλες ή και groups που απλά γνώστες συζητάνε το αντικείμενο και εκθέτουν τις συλλογές τους. Οι πλήστοι απο αυτούς γνωρίζουν και που μπορεί κανείς να βρει τέτοια κονσόλα στην Ελλάδα.

SNES κονσολα-"κλώνος" Βοηθηστε με παρακαλω! 2 years 2 months ago #3

• Obiwan88
  • Obiwan88's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
θα το ψαξω, Nike! ΤΗΑΝΚS! :Dοποιοσδηποτε αλλος γνωριζει το παραμικρο, ας μιλησει! :D