TOPIC: PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 months ago #205

• Makis81
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 21
Καλησπέρα παίδες!! Θα ήθελα αν κάποιος είναι γνώστης επί του θέματος και ξέρει να ρίξει τα φώτα του διότι εγώ δεν ξέρω να βοηθήσω το παλικάρι :whistle:
Λοιπόν! σήμερα το πρωί έρχεται στο σπίτι μου μανουργιασμένως το φιλαράκι μου ο Γιάννης και μου λέει με έντονο ύφος, ρε Μάκη τι σκατά συμβαίνει με το The Walking Dead: Michonne και ενώ το έχω πληρώσει κανονικά δεν μπορώ να το κατεβάσω από το Ps Store? ( έκδοση PS3 ) όσες φορές και αν πάτησα το Download δεν ξεκινάει η διαδικασία το κέρατο μου :evil:
Το παράξενο είναι ότι οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι / demo / themes / dlc και αν επιλέξω δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα και όλα κατεβαίνουν κανονικά! μόνον στο The Walking Dead: Michonne δεν ξεκινάει να το κατεβάσει και ας είναι πληρωμένο 14.99€
Προσωπικά εγώ δεν μπορώ να των βοηθήσω από την στιγμή που δεν έχω σκοπό να το κατεβάσω σε (Digital για να δω αν θα μου συμβεί το ίδιο στο PS4) γιατί περιμένω να το πάρω σε φυσική μορφή όταν ολοκληρώσουν και τα τρία επεισόδια! συν το ότι πρώτη φορά ακούω τέτοια περίπτωση :ohmy:
Υ.Γ Το παλικάρι έχει PS3 και εκεί έχει τι δυνατότητα να το αγοράσει. ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια :like:
RETRO BOY GAMER!!
Last Edit: 4 years 3 months ago by Makis81.
The administrator has disabled public write access.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 months ago #206

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
Μήπως γέμισε? Δεν μου έρχεται κάτι άλλο. Ας προσπαθήσει να σβήσει κατι μεγάλο και μαλλον θα κατέβει αν απελευθερωθεί ο ανάλογος χώρος. Μπορεί τα άλλα παιχνίδια που προσπαθει να τα χωράει και ενοείται τα θέματα που είναι μικρά.
ZeitGeist
Last Edit: 4 years 3 months ago by savo.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 months ago #207

• Makis81
  • Add-to-carter
Savo wrote:
Μήπως γέμισε? Δεν μου έρχεται κάτι άλλο. Ας προσπαθήσει να σβήσει κατι μεγάλο και μαλλον θα κατέβει αν απελευθερωθεί ο ανάλογος χώρος. Μπορεί τα άλλα παιχνίδια που προσπαθει να τα χωράει και ενοείται τα θέματα που είναι μικρά.

Φίλε Savo καταρχάς ευχαριστώ που μου απάντησες στο ερώτημα μου!!
Στα του θέματος τώρα!! Από χώρο έχει αρκετό (Τουλάχιστον 82GB ελεύθερα) και το αρχείο που θέλει να κατεβάσει είναι 700MB οπότε δεν τίθεται θέμα χώρου!! πάντως για να διασφαλίσουμε ΑΝ μπορούμε να κατεβάσουμε δοκιμάσαμε πολλά διαφορετικά αρχεία και σε διάφορα μεγέθη και δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα, και αυτό είναι το παράξενο! δηλαδή ότι το σκάλωμα το έχει μόνον με το The Walking Dead: Michonne. τι να πω δεν ξέρω και γω τα έχω χαμένα :huh::huh:
RETRO BOY GAMER!!

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 months ago #208

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
Πολύ παράξενο Μάκη. Λίγο που έψαξα είδα ότι είχαν κ άλλοι στο παρελθόν πρόβλημα με το season 2. Kάτι σαν μην υπήρχε το αρχείο.
edit το βρήκα

We are aware of an issue where PS3 players in Europe and Australia (SCEE) are not able to download the game when selecting the Download button in the store. We are investigating the root cause of this issue, and we apologize for the inconvenience this causes

περιμένεις .
ZeitGeist
Last Edit: 4 years 3 months ago by savo.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 months ago #209

• Makis81
  • Add-to-carter
Savo wrote:
Πολύ παράξενο Μάκη. Λίγο που έψαξα είδα ότι είχαν κ άλλοι στο παρελθόν πρόβλημα με το season 2. Kάτι σαν μην υπήρχε το αρχείο.
edit το βρήκα

We are aware of an issue where PS3 players in Europe and Australia (SCEE) are not able to download the game when selecting the Download button in the store. We are investigating the root cause of this issue, and we apologize for the inconvenience this causes

περιμένεις .

Μάλιστα!!
Άρα έχει υπάρξει ξανά θέμα με το The Walking Dead στο PS3? προφανώς λοιπόν εφόσον το αντελήφθησαν το διόρθωσαν κάποια στιγμή οι Developers του παιχνιδιού σωστά?
Όχι και τίποτα άλλο ρε συ, κρίμα είναι το παλικάρι να έχει πληρώσει το παιχνίδι και στο τέλος να μείνει με το dualshock 3 στο χέρι, και να σκοτώνετε και στην δουλειά κάθε μέρα στην οικοδομή.... :angry:
Υ.Γ Φίλε Savo! έχεις τα θερμά ευχαριστώ εκ μέρος του φίλου μου Γιάννη, αλλά σε ευχαριστώ πολύ και γω που ασχολήθηκες με το θέμα μας και μας διαφώτισες πάνω σε αυτό!! Να περνάς καλά και να παίζεις πάντα καλά παιγνίδια. :like::hellyeah:

Ενημέρωση!! 01-03-2016
Όλα ο.κ τελικά σήμερα το μεσημέρι με το παιχνίδι να κατεβαίνει κανονικά στο PS3 και επιτέλους το παιδί να μπορεί να ασχοληθεί μαζί του. :)
Α! και καλό μήνα ρε man.
RETRO BOY GAMER!!
Last Edit: 4 years 3 months ago by Makis81.
The following user(s) said Thank You: savo

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 month ago #210

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 990
Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. Ανοιξα το PS3 μου σημερα και στο Whats New ελεγε AnimeLab και ειχε το Οne Punch Man. Πατησα πανω του εγραφε playstation store και μετα απο λιγη ωρα εβγαζε. "Τhis content cannot be selected at this time". Tι υποτιθεται ειναι το AnimeLab και γιατι δεν μπορω να μπω ακομα ξερει κανεις τιποτα;
Απο οτι ειδα ειναι εφαρμογη του Site ΑnimeLab αλλα ξερει κανεις κατι παραπανω να μου πει. Ευχαριστω.
Last Edit: 4 years 1 month ago by StrikeX.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 4 years 2 weeks ago #211

• Chrissaliv
  • Chrissaliv's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 6
Παιδιά είμαι κάτοχος ενός ps3 fat 80 GB τον τελευταίο καιρό μου κάνει νούμερα με τον ήχο οταν διαβάζει εναν δίσκο παιχνιδιού,τώρα τελευταία όμως η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο και δεν διαβάζει ούτε καν τα games που βάζω στον δίσκο,αναγνωρίζει το game αλλά φορτώνει για 10 λεπτά και με βγάζει στο menu τι να κάνω υπάρχει τρόπος να το φτιάξω??? εσάς σας έχει τύχει με παλιό ps3 εσείς τι κάνατε??? να σημειωθεί πως έχει πάει για service ήδη μια φορά και ευτυχώς το φτιάξανε αυτήν την φορά τι ναα κάνω????pls help!!!!! :dry:

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 3 years 11 months ago #212

• GiorgosOlympios
  • GiorgosOlympios's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 11
Kαλησπερα παιδια θελω μια βοηθεια και συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα η ερωτηση μου δεν ειχα ωρα να ψαξω ολα τα μηνηματα λογω εξεταστικης!! Λοιπον ξερει καποιος καποια λυση για να επεκτείνω τη μνημη του ps3 ? (ειναι για ενα φιλαρακι μου που με ρώτησε αλλα δεν ειχα ποτε ps3 για να μπορω να του απαντησω και ειπα θα ρωτησω εσας) Δηλαδη υπαρχει προσβαση στη κονσολα για να αλλαξω σκληρο δισκο ( υπαρχουν για ps3 ? ) οπος και στο ps4 ? Yπαρχει καποια extra memory card που μπορω να χρησιμοποιησω ? H καποιος αλλος τροπος ? Aν μπορειτε να βοηθησετε με μια οικονομικη τιμη σε λογικα πλαισια που να υπαρχει στην αγορα να μου προτείνετε θα το εκτιμουσα πολυ ευχαριστο !!!! ;);):hellyeah:
Last Edit: 3 years 11 months ago by GiorgosOlympios.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 3 years 11 months ago #213

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 990
Nαι φιλε μου γινεται κανονικα να αλλαξεις σκληρο οπως στο PS4.

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 3 years 11 months ago #214

• GiorgosOlympios
  • GiorgosOlympios's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 11
StrikeX ευχαριστω πολυ φιλε μου !! :):hellyeah:

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 3 years 9 months ago #215

• chrisvolos1
  • chrisvolos1's Avatar
  • Wishlister
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτησω το 12gb ps3 χωράει όλα τα physical copy των παιχνιδιών ακόμα και αν χρειαστεί να σβήσω τα προηγούμενα saves μου

PlayStation 3 - Κέντρο Βοήθειας 3 years 9 months ago #216

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1624
chrisvolos1 wrote:
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτησω το 12gb ps3 χωράει όλα τα physical copy των παιχνιδιών ακόμα και αν χρειαστεί να σβήσω τα προηγούμενα saves μου

Με το GTAV ίσως υπάρξει πρόβλημα.