Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Aγορά Xbox 360 τώρα;

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 2 weeks ago #1

• bati1987
  • bati1987's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Καλησπέρα παιδιά!Καλή Αρχή!

Έδω και 5 χρόνια ήμουν χρήστης ps3 έως και τον Οκτώβρη όπου μου παρουσιάστηκε ylod.Αμέσως σκέφτηκα να αγοράσω xbox360 καθώς έχει πολλά exclusives που δεν έχω παίξει και θέλω πολύ(δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xbox στο παρελθόν)'Oμως διαβάζοντας κάποια topics στο ιντερνετ και ψάχνοντας στα γύρω videoclub της περιοχής μου διαπίστωσα οτι δεν κυκλοφορούν πολύ xbox360 games (πόσο μάλλον τα καινούργια) προς ενοικίαση ενώ αντιθέτως "παίζουν" παρα πολυ παιχνίδια ps3 παλιά-καινούργια.Αυτο λιγάκι με απογοήτευσε γιατι ήθελα να νοικιάζω xbox360 games για να παίζω..Έτσι θεώρησα οτι είναι καλύτερο να κάνω λίγο υπομονή και να πάω κατευθείαν νέα γενιά (ps4) που πάλι σε αντίθεση με xbox one στα videoclub παιζουν πιο πολυ..Όμως με την μια αναβολή πάνω στην άλλη καθώς πολλά games έχουν μετατεθεί για το 2015 το ξανασκέφτομαι και μιας και η τιμή του xbox360 είναι πολύ καλή (στα 140 είναι τώρα) γέρνω πάλι προς xbox360...Θα το χα πάρει αμέσως αν μπορούσα να έχω πρόσβαση-νοικιάσω τα παιχνίδια που θέλω να παίξω..τόσο καινούργια όσο και παλαιότερα..τι μου προτείνετε παίδες;να αγοράσω xbox360 τώρα ή είναι αργά;και αν ναι με τα games τι κάνω(περαν της αγοράς);

Ευχαριστώ πολυ
provehito in altum
Last Edit: 4 years 2 weeks ago by BraVeHeart.
The administrator has disabled public write access.

Aγορά xbox 360 τώρα;;; 4 years 2 weeks ago #2

• BraVeHeart
  • BraVeHeart's Avatar
  • Administrator
  • Videogames Addict
  • Thank you received: 2015
Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Αρχικά πρέπει να σου πω πως μου κάνει εντύπωση για τα ενοικιαζόμενα. Προφανώς και η ποσότητα των ενοικιαζόμενων στο PS3 είναι μεγαλύτερη, αλλά στα όσα videoclubs επισκέπτομαι, τα βασικά Xbox 360 games είναι πάντα διαθέσιμα.

Παρόλα αυτά, η βιβλιοθήκη παιχνιδιών του Xbox 360 είναι τεράστια και έχει πολλά διαμάντια, οπότε το σίγουρο είναι ότι έχεις να παίξεις μπόλικα και καλά παιχνίδια. Επιπροσθέτως, οι τιμές ακόμη και σε καινούργια παιχνίδια του Xbox 360 (εννοώ ως condition και όχι ημερομηνία κυκλοφορίας) είναι εξαιρετικά χαμηλές, πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να βρεις παιχνιδάρες από 7 και 10 ευρώ. Αν πάλι ψαχτείς με τα μεταχειρισμένα, θα βρεις απίστευτα πράγματα.

Aγορά xbox 360 τώρα;;; 4 years 2 weeks ago #3

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1580
bati1987 wrote:
Καλησπέρα παιδιά!Καλή Αρχή!

Έδω και 5 χρόνια ήμουν χρήστης ps3 έως και τον Οκτώβρη όπου μου παρουσιάστηκε ylod.Αμέσως σκέφτηκα να αγοράσω xbox360 καθώς έχει πολλά exclusives που δεν έχω παίξει και θέλω πολύ(δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xbox στο παρελθόν)'Oμως διαβάζοντας κάποια topics στο ιντερνετ και ψάχνοντας στα γύρω videoclub της περιοχής μου διαπίστωσα οτι δεν κυκλοφορούν πολύ xbox360 games (πόσο μάλλον τα καινούργια) προς ενοικίαση ενώ αντιθέτως "παίζουν" παρα πολυ παιχνίδια ps3 παλιά-καινούργια.Αυτο λιγάκι με απογοήτευσε γιατι ήθελα να νοικιάζω xbox360 games για να παίζω..Έτσι θεώρησα οτι είναι καλύτερο να κάνω λίγο υπομονή και να πάω κατευθείαν νέα γενιά (ps4) που πάλι σε αντίθεση με xbox one στα videoclub παιζουν πιο πολυ..Όμως με την μια αναβολή πάνω στην άλλη καθώς πολλά games έχουν μετατεθεί για το 2015 το ξανασκέφτομαι και μιας και η τιμή του xbox360 είναι πολύ καλή (στα 140 είναι τώρα) γέρνω πάλι προς xbox360...Θα το χα πάρει αμέσως αν μπορούσα να έχω πρόσβαση-νοικιάσω τα παιχνίδια που θέλω να παίξω..τόσο καινούργια όσο και παλαιότερα..τι μου προτείνετε παίδες;να αγοράσω xbox360 τώρα;και αν ναι με τα games τι κάνω(περαν της αγοράς);

Ευχαριστώ πολυ

Απο την στιγμή που σου χάλασε το PS3 και σε περίπτωση που δεν το έφτιαξες, το 360 είναι καλή ευκαιρία και ειδικά το S γιατί δεν χαλάει οπότε θα παίξεις τα διάφορα exclusives που θέλεις και μετά θα συνεχίσεις με όλα τα υπόλοιπα Multiplatforms που δεν πρόλαβες να παίξεις στο PS3 και όλο αυτά όσο το PS4 και One ωριμάζουν μέσω των παιχνιδιών τους και πληθαίνουν τα παιχνίδια διαθέσιμα σε αυτά.

Παιχνίδια πλέον μπορείς να βρεις πολύ φθηνά στο 360, μεταχειρισμένα είτε μέσω καταστημάτων ή αγγελιών .

Για αρχή φτιάξε μια λίστα με τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν στο 360 και αυτή να δείξει αν και πόσο η αγορά του 360 θα αποδειχθεί καλή/έξυπνη κίνηση.

Aγορά xbox 360 τώρα;;; 4 years 2 weeks ago #4

• bati1987
  • bati1987's Avatar
  • Add-to-carter
ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις...πέρα από την αγορά μεταχειρισμένων-αγγελίες γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ενοικίασης π.χ ψηφιακά στο xbox360;παίζει κάτι τέτοιο;(νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορώ να ενοικιάσψ ψηφιακά στο xbox360 οτι game θέλω)
provehito in altum

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 2 weeks ago #5

• stark1st
  • stark1st's Avatar
  • Moderator
  • News Editor @Unboxholics
  • Thank you received: 62
Όπως σου είπανε και τα παιδιά το Xbox 360 έχει πάρα πολλά διαμάντια πάνω στα οποία μπορείς να αναλώσεις τις ώρες ψυχαγωγίας σου, Οπότε αν δεις ότι έχεις την άνεση για αγορά στο συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 2 weeks ago #6

• bati1987
  • bati1987's Avatar
  • Add-to-carter
παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις απαντησεις σας...αλλα βλεποντας πχ γραφικα titanfall σε xbox 360 και xbox one αντιστοιχα (ξενερωσα απιστευτα..πιστευω οτι το ΧΒΟΧ360 θα μπορουσε να ειχε καλυτερα γραφικα στο συγκεκριμενο game) γινεται ευκολα αντιληπτο οτι πλεον οι εταιριες θα επικεντρωνται στα ps4 και xbox one...δυστυχως εχει αρχισει αντιστροφα ο χρονος για ps3 kai xbox 360 και θεωρω οτι τελικα ισως ειναι καλυτερο αντι να δωσω 200 ευρω για κατι κορεσμενο που φθινει σιγα σιγα με το χρονο να επενδυσω κ να δωσω 400 για κατι που εχει μελλον...
provehito in altum

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 2 weeks ago #7

• bravestar
  • bravestar's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 7
Δεν μπορει να υπαρξει συγκριση αναμεσα σε 360 και one,λογικο ειναι στη νεα γενια τα γραφικα να ειναι καλυτερα.Πιστευω ομως οτι ακομη και αν εχει καποιος 400ευρω για το gaming χομπυ του θα ειναι λαθος να τα διαθεσει για one ή ps4 αφου δεν υπαρχουν ακομη παιχνιδια κατι που βλεπω να συνεχιζεται και μετα το 2015. Αυτος ειναι ο λογος που μετα απο περιπου 20 χρονια βιντεοπαιχνιδιων σε κονσολα εκανα στροφη και πριν 1.5 μηνα εχτισα ενα αξιοπρεπεστατο gaming pc και ησυχασα.
Καλυτερα να σιωπας αν δεν εχεις να πεις λογια ανωτερα της σιωπης.
Last Edit: 4 years 2 weeks ago by bravestar.

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 1 week ago #8

• Argaliad
  • Argaliad's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Δεν νομιζω πως το να πας σε ps4 ή Xbox one ειναι λαθος κίνηση. Σιγα-σιγα αρχιζουν βγαινουν και α βγαινουν καλα next gen παιχνιδια. Απο το φθηνόπωρο μερικα και απο το 2015 ακόμα ποιο πολλά. Τωρα εγω θα σου ελεγα να κινηθεις προς το τελος του χρονου για ps4ή Xbox one οτι θες εσυ και ψάξε κανενα μεταχειρησενο xbox 360 κατω απο 100 ευρω!!!. Πιστευω ειναι η καλυτερη λύση. Αμα σε ψηνει τοσο πολυ τα exclusives του.

Παντως η νεα γενια θα ξεκινησει για τα καλα και πλησιαζουμε όλο και ποιο πολυ.

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 1 week ago #9

• bravestar
  • bravestar's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 7
bravestar wrote:
Πιστευω ομως οτι ακομη και αν εχει καποιος 400ευρω για το gaming χομπυ του θα ειναι λαθος να τα διαθεσει για one ή ps4 αφου δεν υπαρχουν ακομη παιχνιδια κατι που βλεπω να συνεχιζεται και μετα το 2015.
Ποιο πανω που αναφερω οτι ειναι λαθος να να διαθεσει κανεις 400 euro για ps4 ή one εννοω την συκεκριμενη χρονικη περιοδο(απο αυτη την στιγμη εως τουλαχιστον τα μεσα του 2015).
Καλυτερα να σιωπας αν δεν εχεις να πεις λογια ανωτερα της σιωπης.
Last Edit: 4 years 1 week ago by bravestar.

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 1 week ago #10

• Big Daddy
  • Big Daddy's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 113
Κάπου σε χασα Batis.Απ τη μία λες να πάρεις 360 για να παίξεις τα αποκλειστικά του που δεν έπαιξες και από την άλλη κάνεις σύγκριση του Titanfall σε 360 και One.Έχεις καταλάβει τι θέλεις να παίξεις?
Με τα λέφτά που θα δωσεις για νέα γενιά,παίρνεις 360 συν τα περισσότερα από τα αποκλειστικά.Έστω να δοκιμάσεις το χειρηστήριο ρε αδερφέ.
My mind belongs to Daddy!!

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 1 week ago #11

• bati1987
  • bati1987's Avatar
  • Add-to-carter
βασικα έχω ξεμείνει απο κονσόλα και μιας και ήμουν παντα console gamer ήδη έχω χάσει αρκετα παιχνιδάκια απο φθινόπωρο που χάλασε το ps3..και γι αυτο σκεφτόμουνα αφου δεν έχω κονσόλα να προβω στην αγορά next gen μια και καλή και να πάιξω next gen τα παιχνιδια που χουν βγει απο φθινοπωρο...το xbox360 με εψηνε πιο πολυ για halo/gears μιας και δεν εχω ασχοληθει καθόλου και θα ήθελα πολυ να μπω στον κοσμο τους...ισως ενα μεταχειρισμενο xbox360 θα ηταν η καλυτερη προσωρινη λυση προς το παρον..αλλα και παλι το κανεισ αυτο για 2 games??εκτος και αν βγουν τπτ anniversary edition στο one αλλα θεωρω οτι το ps4 έχει να δωσει πιο πολλα απο το one σε θεμα τιτλων...
provehito in altum
Last Edit: 4 years 1 week ago by bati1987.

Aγορά Xbox 360 τώρα; 4 years 1 week ago #12

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
bati1987 wrote:
βασικα έχω ξεμείνει απο κονσόλα και μιας και ήμουν παντα console gamer ήδη έχω χάσει αρκετα παιχνιδάκια απο φθινόπωρο που χάλασε το ps3..και γι αυτο σκεφτόμουνα αφου δεν έχω κονσόλα να προβω στην αγορά next gen μια και καλή και να πάιξω next gen τα παιχνιδια που χουν βγει απο φθινοπωρο...το xbox360 με εψηνε πιο πολυ για halo/gears μιας και δεν εχω ασχοληθει καθόλου και θα ήθελα πολυ να μπω στον κοσμο τους...ισως ενα μεταχειρισμενο xbox360 θα ηταν η καλυτερη προσωρινη λυση προς το παρον..αλλα και παλι το κανεισ αυτο για 2 games??εκτος και αν βγουν τπτ anniversary edition στο one αλλα θεωρω οτι το ps4 έχει να δωσει πιο πολλα απο το one σε θεμα τιτλων...

Πρόσφατα πέτυχα μια πολύ δυνατή προσφορά στα 139 ευρό με 2 παιχνίδια 1 μήνα cold και 250giga σκληρό. Έχω κατα-ενθουσιαστεί με τις δυνατοτήτες. Ζούσα στα σκοτάδια B)

Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις για καινούργια με τον μεγάλο σκληρό μιας και έχει αρχήσει να παίζει δυνατά το Gold. Οι τιμές των παιχνιδιών είναι χώμα και γενικά δεν θα σου πάει πάνω από 230 ευρό με 3 παιχνίδια. Και θα κερδίσεις χρόνο από την αγορά next gen.
ZeitGeist