TOPIC: Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 2 months ago #13

• etze
  • etze's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 2
Uchi wrote:
etze wrote:
mtifosi wrote:
Δυστυχως ειναι ενα απο τα θεματα που μπορει να αντιμετωπισεις στο συγκεκριμενο ποντικι και σε καποια αλλα με οχι και τοσο καλους διακοπτες. Ειχα διαβασει πως μπορεις να επεμβεις στον διακοπτη αν ανοιξεις το καπακι αλλα ειναι μια διαδικασια που δεν την εχω δοκιμασει. Αν ειναι τοσο ενοχλητικο το θεμα μαλλον ηρθε η ωρα για νεο mouse...

ναι κατι καταλαβα δυστυχως
νταξει η αληθεια ειναι οτι τα λεφτα του τα εβγαλε με το παραπανω
θα δω πως θα το κανω λογικα θα μαζεψω λεφτα για καινουριο πρωτα και μετα θα προσπαθησω να το φτιαξω
αν γινει καλως, αν το γαμησω, παιρνω αλλο

Πάντως εμένα μου είχε βγάλει το ίδιο πρόβλημα το abyssus! Στην αρχή εμφανίστηκε σαν διπλό κλικ στο δεξί mouse button, μετά άρχισε να διπλοκλικάρει και το αριστερό mouse button και στο τέλος χάλασαν και τα 2 και έμεινα χωρίς mouse. Ο χρόνος από το διπλό κλικ μέχρι να μην πατιούνται καθόλου ήταν περίπου ένας μήνας να ξέρεις. :P
αχαχαχααχα
ωραιος ρε θα το'χω υποψιν :P
The administrator has disabled public write access.

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 2 months ago #14

• e9509be21caf2b38e391edaf29976295
  • e9509be21caf2b38e391edaf29976295's Avatar
  • User is blocked
Σάκη σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Το πρόβλημα λύθηκε χάρης την βοήθεια σου. Εύχομαι να είσαι πάντα καλά !!!!!

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 month ago #15

• dimourinho
  • dimourinho's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
Καλησπερα σας. Ειμαι κατοχος του Natec H11 headset και αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Προσπαθω να κανω σχολιασμο ενα videogame καταγραφοντας το με το fraps..το θεμα ειναι οτι ακουω την φωνη μου στα ακουστικα και αυτο περναει κ στο παιχνιδι..κατεγραψα κατι δοκιμαστικα κ το παρατηρησα οταν το ακουσα..ακουγεται διπλη η φωνη..εκανα ολες τις ρυθμισεις νομιζω...τι μπορει να φταιει??

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 month ago #16

• jbasylum
  • jbasylum's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 1
Δεν ξέρω κάποτε είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα . Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει αλλά αξίζει να προσπαθήσεις αν δεν το έλυσες ακόμα το πρόβλημα. Πήγαινε κάτω δεξιά στην οθόνη και πάτα δεξί κλικ στο ηχείο και επέλεξε συσκευές εγγραφής , μετά πήγαινε στο μικρόφωνο που χρησιμοποιείς και πάτα δεξί κλικ στις ιδιότητες και πήγαινε εκεί που γράφει ακρόαση και κοίτα μήπως είναι επιλεγμένο το παρακάτω κουτάκι.(δεν πρέπει να είναι κανονικά). Εγώ τουλάχιστον με το τότε πρόβλημα μου λειτούργησε , δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις.
Attachments:

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 month ago #17

• dimourinho
  • dimourinho's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
το βρηκα...ειχα χαλια μικροφωνο :-Pπηρα creative και ησυχασα :-P
The following user(s) said Thank You: jbasylum

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 weeks ago #18

• silve
  • silve's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 11
Γεια χαρά! Αγόρασα πριν κάμποσο καιρό το mouse Gigabyte ECO600. Τώρα θυμήθηκα ότι το έχω (μη ρωτήσετε γιατί) και λόγο των αναγκών χρειάστηκα wireless mouse. Ενώ το βάζω κανονικά και το αναγνωρίζει (σε windows 8.1) το ποντίκι κολλάει πολύ συχνά. Μου κάνει δηλαδή διακοπές στη ροή αλλά και στα clicks. Θα πρέπει να πατήσω μερικές φορές μέχρι και 4-5 φορές για να πιάσει.

Λογικά φαντάζομαι πως σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει το κακό σήμα έτσι; Ε λοιπόν το ποντίκι από το USB πάνω στο desktop βρίσκεται το πολύ 50 εκατοστά απόσταση. Είναι δυνατόν να κολλάει έτσι από τόση κοντινή εμβέλεια;

Έχετε ακούσει παρόμοια προβλήματα με το συγκεκριμένο μοντέλο για τη σύνδεσή του;

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 weeks ago #19

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Το ποντικι το δοκιμασες σε πιο κοντινη αποσταση για να δεις και μονος σου αν οντως φταινε τα 50 εκ, αν γινεται το ιδιο τοτε το ποντικι ισως ηταν προβληματικο απο την μερα που το αγορασες δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 3 weeks ago #20

• silve
  • silve's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 11
Το έβαλα σε ένα laptop, που η απόσταση είναι μηδαμινή σχεδόν και λειτουργεί κανονικά χωρίς κολλήματα. Μα είναι δυνατόν ρε σεις να μην έχει καλό σήμα στα 50 εκατοστά χωρίς μάλιστα να υπάρχουν εμπόδια και παρεμβολές ενδιάμεσα; Τι στο καλό ποντίκι είναι αυτό;

Τέλος πάντων, θα το έχω μόνο για το laptop.
Ευχαριστώ!

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 day ago #21

• Painkiller
  • Painkiller's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 13
Eδω και λιγο καιρο το ποντικι αρχισε να εχει θεματα με τον κερσορα(να φριζαρει,να κολλαει και να μην πηγαινει εκει που θελω)...Αρχισα να κανω reinstall drivers,να καθαρισω αισθητηρες,ν αλλαξω Mousepad,αλλες θυρες υπολογιστες κλπ...Γενικα εχω κανει τα παντα...Ετσι λοιπον σημερα εστειλα στο support της razer Και περιμενω απαντηση τους...Το ποντικι το εχω απο τον Δεκεμβριο του 2013...Μπηκα στο google και ειδα οτι παρα πολυς κοσμος ειχε τα ακριβως ιδια θεματα με μενα.Ισως να ειναι κακη και η επιλογη ενος laser gaming mouse(και οχι optical).Ελπιζω να με βοηθησουν απο την razer...Απο την δικη σας την πλευρα εχετε να προτεινετε/πειτε κατι?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! :hellyeah:
Fly Low, Hit Hard

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 day ago #22

• Squier911
  • Squier911's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 140
<χολή>
Να αλλάξεις ποντίκι και να μείνεις μακριά από Razer. Το ξέρω ότι είναι αγαπητή εταιρία, ότι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο και ότι στο marketing δεν παίζεται αλλά τα περισσοτερα προιοντα της είναι μέτρια και πανάκριβα. Με λιγες εξαιρέσεις όπως αυτή του Deathadder το οποίο όμως έχει και αυτό τα θεματάκια του.
</χολή>

Φιλικά και ερωτικά

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 day ago #23

• Painkiller
  • Painkiller's Avatar
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 13
Ηταν δωρο και δεν ηταν δικη μου επιλογη...Το χω καταλαβει πως αν αξιζει κατι απο την razer ηταν τα πληκτρολογια με τα cherry mx...πλεον εκει κατεβασει πολυ την ποιοτητα...Λογικα αν με πακεταρουν ασχημα και αναγκαστω ν αλλαξω ποντικι...θα παω στην Logitech...εχω ακομα το mx518 και μασαει τα τετοια του...η ρειζερ με απογοητευσε στο θεμα του ποντικιου...πολυ...Και πλεον σε επιλογη περιφερειακων την βαζω τελευταια...ελπιζω να σωσει την κατασταση με το support της και να μην με στειλουν να δωσω ετσι στεγνα ενα 50-60 για καλο gaming Ποντικι...Σ ευχαριστω για την αποψη σου παντως :);):hellyeah::like:
squier911 wrote:
<χολή>
Να αλλάξεις ποντίκι και να μείνεις μακριά από Razer. Το ξέρω ότι είναι αγαπητή εταιρία, ότι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο και ότι στο marketing δεν παίζεται αλλά τα περισσοτερα προιοντα της είναι μέτρια και πανάκριβα. Με λιγες εξαιρέσεις όπως αυτή του Deathadder το οποίο όμως έχει και αυτό τα θεματάκια του.
</χολή>

Φιλικά και ερωτικά
Fly Low, Hit Hard

Περιφερειακά - Κέντρο Βοήθειας 4 years 1 day ago #24

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 670
Είχα και εγώ το ίδιο ποντίκι και δεν ήμουν και πολύ ευχαριστημένος. Checkare όμως μήπως υπάρχει κάποια τρίχα στον sensorα. Επίσης ένα από τα μεγαλύτερα παράπονά μου για αυτό το ποντίκι είναι ότι κουνιέται μόνο του όταν έχω δυνατά τη μουσική.