TOPIC: Προτείνετε παιχνίδια για PC

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 10 months ago #241

• Vichronic
  • Vichronic's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 4
Gekos wrote:
το WoW μου άρεσε η όλη ατμοσφαίρα δοκίμασα και το TERA αλλά δεν με εντυπωσίασε οπότε θα έλεγα φαντασίας αν δεν κάνω λάθος όπως τα δυο που προανέφερα.

Μπορείς να ψάξεις και κανα καλό WoW private server. Έχουν φουλ κόσμο
The administrator has disabled public write access.

Neo Demo Horror 2 years 10 months ago #242

• ScaDuxX
  • ScaDuxX's Avatar
  • Wishlister

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 9 months ago #243

• Djekovich
  • Djekovich's Avatar
  • Wishlister
Αγαπώ και συμβουλεύω μια σειρά παιχνιδιών Need For Speed ​​τις καλύτερες κούρσες

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 8 months ago #244

• Strafe09
  • Strafe09's Avatar
  • Wishlister
Γεια σε όλους τους gamers.
Αυτή την περιόδο παίζω Rainbow Six Siege και θέλω μερικά games για να μπορώ να παίζω λίγο κάθε μέρα για να χαλαρώνω μετά από τα πολύωρα sessions. Παίζω σχεδόν τα πάντα από genres. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τις κυκλοφορίες έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Platforms: PC + XBOX ONE

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 8 months ago #245

• DarthGamer
  • DarthGamer's Avatar
  • Wishlister
Θα μπορούσα να σου προτείνω πολλά παιχνίδια άλλα αν θέλεις άπλα να χαλαρώσεις φαντάζομαι δεν ψάχνεις για κάτι με πολύ βαθύ σενάριο και ούτε κάτι πολύ hardcore( π.x. Dark Souls).Επειδή βλέπω πως σου αρέσουν τα fps multiplayer θα μπορούσες να τσεκάρεις το Overwatch.Αν θες κάτι σε singleplayer, από fps υπάρχουν πολλά καλά άλλα παίξε πρώτα Doom και Wolfenstein the New Order.Είναι ότι πρέπει για όταν έρχεσαι από δουλειά ή σχολή ή σχολείο και να βγάζεις το άχτι σου και να χαλαρώνεις. Ελπίζω να βοήθησα ;)

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 7 months ago #246

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 479
Εδώ και αρκετό καιρό μου κλείνει το μάτι το Fallout New Vegas και περιμένω να μπει κάποια προσφορά.
Εεε την έβαλε σήμερα το GOG και ζήλεψε και το Steam και την έβαλε και αυτό.
Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να πάρω σκέτο το παιχνίδι (5ε) ή να πάρω και τα DLC μάζι (12ε).
Αξίζουν δηλαδή τα +7ε για τα DLCs;

Προτείνετε παιχνίδια για PC 2 years 6 months ago #247

• verjiel
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 3
Μόλις τερμάτησα το INSIDE .Πολυ ωραίο ατμοσφαιρικό παιχνίδι ,όσοι θέλετε να δείτε το game ειναι στην υπογραφή μου το link απο το κανάλι μου και μπορείτε να το δείτε είναι ανεβασμένα όλα τα parts !!! :cheer:Το προτείνω το game !!!!
✔Subscribe στο Youtube - www.youtube.com/c/verjiel
✔Ακολουθήστε με στο Twitch - www.twitch.tv/verjiel
✔Βρείτε με στο Facebook - www.facebook.com/Verjiel/

Προτείνετε παιχνίδια για PC 1 year 10 months ago #248

• Iliasmosx
  • Wishlister
Ημουν παιχτης κυριως PS4 και φτιαχνω σιγα-σιγα το PC μου, αλλα δεν ξερω με ποια παιχνιδια μπορω να κανω καλη αρχη. Σκεφτομαι R6:Siege και Prey, ομως θα ηθελα καποιες προτασεις για PC exclusives εφοσον εχω παιξει αρκετα multi-platforms στο PS4. Η τιμη για το PC κυμαινεται στα 900 ευρω.

Προτείνετε παιχνίδια για PC 1 year 10 months ago #249

• Nalfein
  • Nalfein's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 28
βοήθησε μας λίγο πες μας τι games σου αρέσουν.Tα πρωτα που μου έρχονται στο μυαλο τυχαία

Rpg : Divinity Original Sin 2
Diablolike : Path of exile
Strategy : Starcraft 2/ Total warhammer
Destinylike: Warframe
MMO : World of Warcraft
Ιndies : Into the breach ,Enter the gungeon, Frostpunk, Stardew Valley, Darkest Dungeon
The following user(s) said Thank You: Iliasmosx

Προτείνετε παιχνίδια για PC 1 year 10 months ago #250

• Iliasmosx
  • Wishlister
Τα πάντα εκτός από MMOs. Κυρίως Shooters αλλά και το Warframe έχω κατά νου. Το Warhammer είναι παιχνιδαρα απ´ ό,τι έχω δει και από indies μπορώ να ψάξω στο steam, όποτε μην παιδεύεστε να φτιάξετε λίστα με αυτά. Ευχαριστώ και πάλι!

Προτείνετε παιχνίδια για PC 1 year 5 months ago #251

• manos2864
  • manos2864's Avatar
  • Wishlister
  • Thank you received: 2
Αν σας αρέσουν τα mmorpg παιχνίδια έχω να σας προτείνω το Albion Online. Αν δεν το ξέρετε φανταστείτε pvp σύστημα στυλάκι lineage 2 με guild versus guild, sieges και open world dungeons όπου μέσα πέφτει τρελό ξύλο αν flagarei κάποιος. Η κάμερα είναι top-down όπως το diablo 3. Το skill system είναι ότι φοράς δηλαδή αν φοράς fire staff τότε θα κάνει τα skills αυτού του όπλου.. αν βάλεις mage armor τότε θα πάρεις τα skills της στολής αυτής. Γενικά έχει πάρα πολλά όπλα και στολές τα οποία μου θυμίζουν world of warcraft ως προς το art style τους. Δεν υπάρχουν quests στο παιχνίδι αλλά farming για xp.
Οι πρώτες ώρες στο παιχνίδι σε κάνουν να νομίζεις πως είναι crafting μόνο αλλά είναι λάθος. Στο παιχνίδι επιλέγεις path τα οποία μπορεί να έχουν blacksmith path / alchemy path / axe path / sword path / shield path / cooking path και άλλα πολλά... με λίγα λόγια όσο χρησιμοποιείτε κάτι συγκεκριμένο, γίνεστε καλός σε αυτό και ξεκλειδώνετε νέα combat skills ή passive skills ή recipes ανάλογα με το τι έχετε επιλέξει... Μπορεί κάποιος να αγοράζει το gear του μόνο γιατί έχει επικεντρωθεί στο combat αλλά κάποιος άλλος να το craftarei σε masterpiece quality γιατί του αρέσει να βγάζει λεφτά ή κάποιος άλλος να κάνει μόνο gathering..

Από κόσμο γίνετε χαμός.. ειδικά η κεντρική πόλη έχει άνετα 300 άτομα απλά οι περισσότεροι χάνονται στα zones με τα guild τους επειδή farmaroun μέσα σε open world dungeons που έχουν πατώματα. Από hackers δεν υπάρχουν γιατί είναι B2P παιχνίδι και γενικά στο chat μιλάνε συνέχεια moderators. Έχει 3 μεγάλους χάρτες (Anglia, Mercia, The Royal Continent) και βασίζετε στον κόσμο του βασιλιά Αρθούρου. Το παιχνίδι μπορεί κάποιος να το παίξει από κάθε λειτουργικό σύστημα όπως Windows, Linux και MacOS μέχρι και από Android, iOS κινητά.

Κάποια tags για το παιχνίδι:
Sandbox, mmorpg, Classless system, Open World Dungeons, Instanced Dungeons, Open World Raid Bosses, Guild versus Guild, Sieges, Top-down camera view, Base Building, Crafting, Grinding, Gathering, Open World Events, Drop Everything on death, Faction War, Politic game, Guild Halls (islands), Mounts, Alliance
The Unholy Box

nextsteam.com
Last Edit: 1 year 5 months ago by manos2864.