TOPIC: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #193

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1625
namnoc00 wrote:
@NikeFerrari

το ότι μπορεί να είναι αδιάφορο σε σένα και σε μένα προσωπικά δεν αναιρεί την πρακτική που είναι άθλια. νομίζω ότι είναι αυτονόητο και δε χρειάζεται να επιχειματολογήσω γιατί αρμενίζεις στραβά όταν χρεώνεις 20€ για mode του πσιχνιδιού.

και το αν θα κάνω προσωπικά challenges ούτε υποκαθιστά το mode ούτε και βλέπω να έχει οποιαδήποτε σχέση με το θέμα που ανεφερα ως ενοχλητικό.

Δεν στο πουλάει 20Ε μόνο του κατ'αρχήν.

Αν ειναι για όλους αδιάφορο; Ξέρεις κανένα που έδωσε λεφτά για το Season Pass μόνο για το Hard Mode; Εγώ δεν ξέρω.

Το Season pass αν το πάρω, θα το πάρω αφότου κυκλοφορήσει το περιεχόμενο και δω ότι αξίζει τα λεφτά του. Το Hard Mode θα είναι ένα αδιάφορο bonus μέσα στο πακέτο.

Με bold είναι το αδιάφορο.

"DLC Pack 1" arrives this summer. It'll add a new Cave of Trials challenge (an increasingly difficult set of dungeon floors filled with enemies to clear), a hard mode for the game and an "additional map feature".

"DLC Pack 2" will then launch this winter and add a new original story, new dungeon and "additional challenges".
The administrator has disabled public write access.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #194

• namnoc00
  • namnoc00's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 206
@NikeFerrari

με όλο το σεβασμό είναι τόσο αστεία όλα όσα γράφεις που δε θα αντιλογίσω καν. να κλείσει και το off-topic.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #195

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
namnoc00 wrote:
@NikeFerrari

με όλο το σεβασμό είναι τόσο αστεία όλα όσα γράφεις που δε θα αντιλογίσω καν. να κλείσει και το off-topic.

Να μην κλείσει. Δεν μπορείς να αντιλογήσεις, γι'αυτό. Έχεις μια προσωπική άποψη πάνω στο θέμα ενώ παράθεσες ελάχιστα εώς καθόλου επιχειρήματα. Είπες ότι έχεις να πεις για την κίνηση, την χαρακτήρισες άθλια και το θεωρώ αυτό απο υπερβολικό εώς και αστείο. Πάμε πάρακατω, εκτός και αν σου ήρθε όρεξη να επιχειρηματολογήσεις.

Τα 20+ Zelda μέχρι τώρα πλην μιάς εξαίρεσης, δεν είχαν ποτέ επιλογή δυσκολίας. Έρχονται τώρα και σου την προσφέρουν ως bonus κάποιου επι πληρωμής πακέτου και εσύ αυτό το bonus το χαρακτηρίζεις άθλιο. Σου στέρησαν κάτι που είχες σε προηγούμενα; Χάλασε η εμπειρία σου ή ήταν υποτονική με το περιεχόμενο στο δισκάκι λόγω αυτής της κίνησης; Δικαίωμα σου να έχεις αυτήν την υπερβολική κατ'εμένα άποψη αλλά θα ήθελα να δω πως χαρακτηρίζεις πραγματικά άθλιες κινήσεις άλλων εταιριών.

Edit.
όταν χρεώνεις 20€ για Mode του παιχνιδιού

Γίνε και άλλο υπερβολικός και ισοπεδωτικός. Υπερδιόγκωσε το θέμα όπως σου συμφέρει. Θα σε διαβάσει και κανένας που δεν έχει υπόψη του τι περιλαμβάνει το Expansion και θα σε πιστέψει. Αυτό και αν θα είναι αστείο.
Last Edit: 4 years 1 week ago by NikeFerrari.
The following user(s) said Thank You: namnoc00

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #196

• Tredas
  • Tredas's Avatar
  • Wishlister
Εχτες πηρα και το δευτερο divine...πριν κανω αυτο ομως πηρα επιτελους το master sword....Νομιζω πως με ηοηθησε..το χρειαζομουν!!!Στο boss μ εκανε την ζωη πολυ πιο ευκολη!!!!

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #197

• namnoc00
  • namnoc00's Avatar
  • Courier
lol

είδα μια φωτογραφία στο twitter μου και θυμήθηκα τι δεν έχω σχολιάσει τόσο καιρό. στο BotW συνάντησα έναν από τους πιο αγαπητούς χαρακτήρες που έχω συναντήσει σε v.games. από την Eileen the Crow είχα να αγαπήσω και να δεθώ έτσι με NPC.

η χάρη προσωποποιημένη:

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #198

• Manos112
  • Manos112's Avatar
  • Wishlister
Ενα απο τα ελαχιστα αρνητικα του παιχνιδιου ειναι οτι τα main bosses ειναι ευκολοτερα απο τα lynel ξερω γω, (θα ελεγα και απο τους guardians μεχρι που ανακαλυψα το κολπακι με την ασπιδα), η πολυπλοκοτητα των γριφων ειναι μεγαλυτερη και δυσκολοτερη απο το καθε divine beast που με κανει να αναρωτιεμαι αν το game ειναι unbalanced ορισμενες φορες.
Γενικοτερα δεν εχω παραπονο υπαρχει μια πραγματικα "χρυση" ροη στο παιχνιδι, και το πιο βασικο ειναι οτι δεν σε αναγκαζει να ακολουθησεις με συγκεκριμενο ρυθμο την ιστορια η γενικοτερα δεν σε αναγκαζει να κανεις την ιστορια για να απολαυσεις το παιχνιδι.
Οσον αφορα το η τα (μελλοντικα) dlc για μενα, ειναι απο αυτες τις λιγες περιπτωσεις που πραγματικα θεωρω σημαντικο plus. Θα του δωσει χρονο ζωης ουσιαστικα, και τετοια games δεν πρεπει να μενουν στην ακρη, γιατι τετοιο διαμαντακι θα αργησει να ξαναβγει.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #199

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
namnoc00 wrote:
lol

είδα μια φωτογραφία στο twitter μου και θυμήθηκα τι δεν έχω σχολιάσει τόσο καιρό. στο BotW συνάντησα έναν από τους πιο αγαπητούς χαρακτήρες που έχω συναντήσει σε v.games. από την Eileen the Crow είχα να αγαπήσω και να δεθώ έτσι με NPC.

η χάρη προσωποποιημένη:

Είναι πολύ συμπαθητικός, όντως και μας χαρίζει αρκετούς ευφάνταστους γρίφους με τα τραγούδια του. Βρήκα και που μένει. :)

Κάτι που με στεναχώρησε σε αυτόν είναι ότι όταν
:(

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #200

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
Manos112 wrote:
Ενα απο τα ελαχιστα αρνητικα του παιχνιδιου ειναι οτι τα main bosses ειναι ευκολοτερα απο τα lynel ξερω γω, (θα ελεγα και απο τους guardians μεχρι που ανακαλυψα το κολπακι με την ασπιδα), η πολυπλοκοτητα των γριφων ειναι μεγαλυτερη και δυσκολοτερη απο το καθε divine beast που με κανει να αναρωτιεμαι αν το game ειναι unbalanced ορισμενες φορες.
Γενικοτερα δεν εχω παραπονο υπαρχει μια πραγματικα "χρυση" ροη στο παιχνιδι, και το πιο βασικο ειναι οτι δεν σε αναγκαζει να ακολουθησεις με συγκεκριμενο ρυθμο την ιστορια η γενικοτερα δεν σε αναγκαζει να κανεις την ιστορια για να απολαυσεις το παιχνιδι.
Οσον αφορα το η τα (μελλοντικα) dlc για μενα, ειναι απο αυτες τις λιγες περιπτωσεις που πραγματικα θεωρω σημαντικο plus. Θα του δωσει χρονο ζωης ουσιαστικα, και τετοια games δεν πρεπει να μενουν στην ακρη, γιατι τετοιο διαμαντακι θα αργησει να ξαναβγει.

Γενικά το παιχνίδι είναι εύκολο. Τα Lynels είναι endgame activity βασικά για διάφορους λόγους. Οι Guardians είναι πολύ εύκολοι με τον τρόπο που λες αλλά ακόμη ευκολότεροι
και χωρίς να εξαρτάσαι απο παραμέτρους του τρόπου με την ασπίδα.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #201

• namnoc00
  • namnoc00's Avatar
  • Courier
Zelda BOTW Patch 1.11 released

Version 1.1.1
Adjustments have been made to make for a more pleasant gaming experience.

οι χρήστες λένε ότι υπάρχει μεγάλη βελτίωση στο framerate (ειδικά στα δάση που χώλαινε είναι μεγάλη η διαφορά).

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 1 week ago #202

• fotislab
  • fotislab's Avatar
  • Wishlister
Πρόλαβα μια μέρα χωρίς το update και έπαιξα και σήμερα κατάλαβα αρκετά την διαφορά!

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 6 days ago #203

• ShadowGP
  • ShadowGP's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 13
50 ωρες - 48 shrines - 1 divine. Eχω καθαρίσει τον χάρτη απο την δεξια πλευρα μέχρι πάνω
και λέω να πάω προς κάτω δεξια τώρα...

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 4 years 6 days ago #204

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
Έχω φτάσει στο 52% μετά απο 150 ώρες. Μαζεύω Koroks για να

ShadowGP wrote:
50 ωρες - 48 shrines - 1 divine. Eχω καθαρίσει τον χάρτη απο την δεξια πλευρα μέχρι πάνω
και λέω να πάω προς κάτω δεξια τώρα...

Δηλαδή το maximum που έχεις τώρα είναι
καρδίες, οπότε θα πήρες και το
έτσι;