TOPIC: Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla 9 months 2 days ago #37

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2364
Έχω λιώσει τη σειρά Vikings..Σε 1 εβδομάδα έχω φθάσει στα μέσα της 4ης season...Έχω πορωθεί όσο δεν πάει και δυστηχώς η πόρωση αυτή περνά και στο Valhalla..Και λέω δυστηχώς γιατί οι πιθανότητες να με απογοητεύσει είναι μεγαλύτερες τώρα χαχα...Βλέποντας ξανά το trailer btw σκηνοθετικά νομίζω σε όλο το παιχνίδι θα πρέπει να χουν επηρεαστεί κάπως από τη σειρά....Ο συνθέτης του "Vikings" θα νε επίσης μαζί με τον Jesper Kyd..Καλό αυτό , πολύ καλό μιας και η μουσική του τα σπάει...

Είμαι περίεργος πάντως πως θα δέσουν όλο αυτό του είμαι Viking και λεηλατώ, σκοτώνω και άλλα "ωραία" πράγματα με το είμαι και ασσασίνος που πολεμά κατά της αδικίας κτλπ...χαχα
The administrator has disabled public write access.

Assassin's Creed: Valhalla 3 months 2 weeks ago #38

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Τα πάει αρκετά καλύτερα στις βαθμολογίες από ότι περίμενα...Διάβασα κάποια reviews και αυτό που παίρνω μέχρι στιγμής είναι ότι τουλάχιστον είναι καλύτερο από το Odyssey..Θα διαβάσω κι άλλα reviews όμως...

www.metacritic.com/game/xbox-series-x/assassins-creed-valhalla
Last Edit: 3 months 2 weeks ago by ConstantinosRed.

Assassin's Creed: Valhalla 3 months 2 weeks ago #39

• Teo_
  • Pre-orderer
  • Thank you received: 22
ConstantinosRed wrote:
Τα πάει αρκετά καλύτερα στις βαθμολογίες από ότι περίμενα...Διάβασα κάποια reviews και αυτό που παίρνω μέχρι στιγμής είναι ότι τουλάχιστον είναι καλύτερο από το Odyssey..Θα διαβάσω κι άλλα reviews όμως...

www.metacritic.com/game/xbox-series-x/assassins-creed-valhalla

Προσωπικα το Valhalla τελευταια το βλεπω καπως πιο θετικα σε σχεση με τον πρωτο καιρο που το ειχαμε δει. Ουτε με ενδιαφερει, ουτε με καιει ιδιαιτερα, απλα ισως να ειναι καλυτερο απ'οτι πιστευα αρχικα. Φαινεται να εχουν διορθωσει αρκετα πραγματα που δεν μου αρεσαν στο Odyssey. Υπαρχουν ακομα καποια σημεια που δεν με βρισκουν καθολου μα καθολου συμφωνο, αλλα πιστευω και εγω οτι τουλαχιστον θα ειναι καλυτερο απο το Odyssey, το οποιο για μενα ειναι ο πατος της σειρας.
Θα παιχτει σιγουρα καποια στιγμη στο PS5.

Assassin's Creed: Valhalla 5 days 22 hours ago #40

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 523
Έπιασα χθες βράδυ στα χέρια μου το παιχνίδι (η στάνταρ έκδοση για PS4 και PS5) και περιχαρής το έβαλα στο PS4. Install και update, κατέληξα να το ξεκινήσω κάνα τρίωρο μετά. Τι ξενέρωμα ήταν αυτό που έφαγα! Δεν καταλαβαίνω, τόσο άθλια γραφικά από τη μία (μου θύμισε PS2 και δεν υπερβάλω) και τόσο απαράδεκτες φωνές από την άλλη (πιο νια-νια φωνή για τον Έιβορ δύσκολα θα έβρισκαν), τι προσπαθεί να κάνει η Ubisoft; Γιατί αν αυτό το πράμα είναι η είσοδός της στη νέα γενιά τότε ή μας θεωρεί εντελώς χάπατα, ή κάπου έχουν χάσει τη μπάλα. Το έβαλα πάλι σήμερα αλλά δεν άντεξα περισσότερο από καμιά ώρα, είναι αποκρουστικό να βλέπεις χέρια να εξαφανίζονται σε τοίχους, μαλλιά και ρούχα ακίνητα και πλακέ, χόρτα επίσης ακίνητα, τρισάθλιο φωτισμό (δοκίμασα κάθε συνδυασμό στις ρυθμίσεις της τηλεόρασής μου, απενεργοποίησα και το HDR μήπως και στρώσει λίγο, μάταια, η 65άρα 4κ μου μαρτυράει κάθε φάουλ), ακόμα χειρότερα χρώματα, απαθή πρόσωπα ότι κι αν γίνεται, κλπ, κλπ, κλπ, ο ορισμός του ξενερώματος λέμε. Κρίμα ρε Ubi, είμαι φαν σου εδώ και χρόνια και προσπαθώ να κάνω πως δεν καταλαβαίνω ότι με θεωρείς μ@λ@κα που σε εμπιστεύομαι και παίζω τα παιχνίδια σου, αυτή τη φορά όμως το πήγες σ' άλλο επίπεδο απαξίωσης. Οπότε από μένα άπειρες ευχές για πολύ σεξ και άντε γεια...
Υ.Γ.: Φίλη μου που το έχει κάψει πάνω από 250 ώρες μου είπε πως μπορεί να μη βλέπεται αλλά τουλάχιστον -λέει- έχει ωραίο στόρι. Δεν ξέρω αν καταφέρω να το συνεχίσω για να δω αν έχει δίκιο.

Assassin's Creed: Valhalla 1 day 6 hours ago #41

• ConstantinosRed
  • Unboxholic
Στο απλό PS4 το παίζεις? Μου φαίνεται λίγο υπερβολικό τα γραφικά του PS2....Το έπαιξα και το απόλαυσα στο Xbox Series X αλλά να νε τόσο χάλια στις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς?

Μου φάνηκε σε γενικές γραμμές να νε ένα αρκετά όμορφο παιχνίδι με κάποιες ατέλειες σε σημεία στο τεχνικό τομέα αλλά ΄σιγουρα όχι σε βαθμό που να λέω δεν βλέπεται ή ότι έχει γραφικά PS2..

Θα βάλω και κάποιες Photo που τράβηξα εγώ...( είναι in game εννοείται)

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 1 day 6 hours ago by ConstantinosRed.