TOPIC: CyberPunk 2077

CyberPunk 2077 1 year 7 months ago #97

• Gio_S
  • Loader
  • Thank you received: 143
Ο level designer του παιχνιδιού Max Pears ανέφερε πως "the game will look as good on a PS4 as it did on the £2,000+ PC running the demo build. It's still going to look as good as that". Δεν ξέρω πως και αν μπορούν να το πετύχουν αυτό ακόμα και με πολύ καλό optimization, μένει να το δούμε...

www.usgamer.net/amp/cd-projekt-red-cyber...c-graphic-comparison
The administrator has disabled public write access.

CyberPunk 2077 1 year 7 months ago #98

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
Τα Witcher ειχαν πολυ καλο optimization, ειδικα το 3 για το μεγεθος του κοσμου και την λεπτομερεια που κουβαλαγε στα παντα. Δεν ειναι πιστευω αδυνατο αν και ακουγεται αρκετα φιλοδοξο με ενα μονο loading.
Οσον αφορα τα ιπταμενα αυτοκινητα πολυ θα ηθελα και εγω να αναλαμβανουμε και την οδηγηση αλλα τουλαχιστον θα μπορουμε να βρισκομαστε και μεσα σε αυτα.

CyberPunk 2077 1 year 7 months ago #99

• Gio_S
  • Loader
KTI23 wrote:
Τα Witcher ειχαν πολυ καλο optimization, ειδικα το 3 για το μεγεθος του κοσμου και την λεπτομερεια που κουβαλαγε στα παντα. Δεν ειναι πιστευω αδυνατο αν και ακουγεται αρκετα φιλοδοξο με ενα μονο loading.

Το Witcher 3 είχε πολύ καλό optimization στο PS4 που το έπαιξα απλά μου ακούγεται λίγο παράξενο το "as good as on the £2,000+ PC", ακόμα και αν το demo της Ε3 δεν ήταν optimized γιατί είναι νωρίς σαφώς βάσει του development. Το λέω επειδή όσοι το είδαν έλεγαν πως ήταν πολύ next-gen... Ότι θα είναι πανέμορφο ακόμα και στις κονσόλες το θεωρώ δεδομένο.

CyberPunk 2077 1 year 7 months ago #100

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
Καλα ναι εγω το εκφραζω απο την αποψη οτι στο PC τουλαχιστον ετρεχε ικανοποιητικα και σε χαμηλοτερου budget συστημα δεν γνωριζω για κονσολες. Δεν χρειαζοταν δηλαδη να εχεις καποιο κτηνος αναλογιζομενος το μεγεθος του παιχνιδιου.
Τωρα το να τρεχει οσο και σε high end συστηματα ακουγεται οντως καπως υπερβολικο γιατι δεν θα υπηρχε λογος και για αυτα, οποτε βλεπουμε

CyberPunk 2077 1 year 7 months ago #101

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Θεούλης όποιος το έφτιαξε :like:

πως ταίριαξαν έτσι τον ήχο με την εικόνα :lol:

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #102

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
unboxholics.com/news/gaming/33417-gamesc...ia-to-cyberpunk-2077

μόλις ανέβηκα στο hype train ξανά!
Last Edit: 1 year 5 months ago by KosD.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #103

• Gio_S
  • Loader
Θα ήθελα πολύ να έβλεπα gameplay, π.χ. το demo της Ε3, αλλά από τι διάβασα αυτό διαψεύστηκε (τουλάχιστον για το κοινό). Οτιδήποτε και να δείξουν πάντως περιμένω με ανυπομονησία.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #104

• NikosAssasin
  • NikosAssasin's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Η CD είχε πει ότι θα μοιραστεί πληροφορίες για το παιχνίδι και απλά χθες μας έδειξε κάποιες εικόνες είναι σοβαροί?μας τρολαρουν οι Πολωνοί ή είναι η ιδέα μου?
Πως γίνεται μετά από τόσα χρόνια να είναι pre alpha ένας θεός ξέρει
Ακούγεται ότι είχαν ένα επικό gameplay που έδειξαν πίσω από κλειστές πόρτες...αφού ήταν επικό γιατί δεν το μοιραστικαν με το κοινό?γιατί μας σπάνε τα νεύρα?!

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #105

• Gio_S
  • Loader
Ίσως γιατί δεν θέλουν να επαναλάβουν ότι έγινε με το Witcher 3 που είχε φάει downgrade σε σχέση με τα πρώτα gameplay videos (που και πάλι πανέμορφη ήταν η τελική έκδοση), αφού το demo που έδειξαν στην Ε3 δεν ήταν optimized. Επίσης το demo εκείνο μπορεί να χρησιμοποιήθηκε απλά για να δείξουν προς το που το πάνε και να μην αποτελεί μέρος του παιχνιδιού που θα πάρουμε στα χέρια μας. Γενικά νομίζω πως από εδώ και πέρα θα είναι πολύ προσεκτικοί στο τι δείχνουν, για gameplay στην Gamescom το είχαν διαψεύσει εξάλλου. Παίρνουν τον χρόνο τους και το δουλεύουν με προσοχή. Coming : When It's Ready όπως λένε και οι ίδιοι.
Εκτός από τα screenshots είχαν και μια συνέντευξη στην οποία μίλησαν για το παιχνίδι :

Last Edit: 1 year 5 months ago by Gio_S.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #106

• NikosAssasin
  • NikosAssasin's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Man 6 years πέρασαν από την ανακοίνωσει
Και στο γουιτσερ 3 έδειξαν gameplay πίσω από τα φώτα αλλά μετά στην gamescom το δειξαν αυτό που δεν έδειξαν ε3 σε αντίθεση με τώρα που ξανά δειξαν mind blow gameplay behind closed doors
Επίσης αυτά που έδειξαν θα είναι μέσα στο παιχνίδι έχει επιβεβαιωθεί αυτό...και εφόσον ολλοι έχουν μείνει με αυτό που είδαν ωφειλαν να δείξουν κάτι γιατί είμαστε 6 χρόνια στο περίμενε γ αυτό το παιχνίδι

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #107

• Gio_S
  • Loader
Nikos2B wrote:
Man 6 years πέρασαν από την ανακοίνωσει
Και στο γουιτσερ 3 έδειξαν gameplay πίσω από τα φώτα αλλά μετά στην gamescom το δειξαν αυτό που δεν έδειξαν ε3 σε αντίθεση με τώρα που ξανά δειξαν mind blow gameplay behind closed doors
Επίσης αυτά που έδειξαν θα είναι μέσα στο παιχνίδι έχει επιβεβαιωθεί αυτό...και εφόσον ολλοι έχουν μείνει με αυτό που είδαν ωφειλαν να δείξουν κάτι γιατί είμαστε 6 χρόνια στο περίμενε γ αυτό το παιχνίδι

Όντως πέρασαν 6 χρόνια από την ανακοίνωση (η οποία ήρθε υπερβολικά νωρίς και νομίζω το ξέρουν και οι ίδιοι), αλλά δεν είναι όλα αυτά χρόνια full development, έχουν πει πως στην πορεία άλλαξαν κάποια πράγματα και ιδέες που είχαν. Για να είμαι ειλικρινής και γω ήθελα πολύ να δω κάτι παραπάνω γιατί και η ίδια η CD Project hypαρε τις τελευταίες μέρες σχετικά με την Gamescom αλλά είχα ρίξει τις απαιτήσεις μου αφού είχαν διαψεύσει τις φήμες για gameplay, ίσως γι'αυτό δεν χαλάστηκα τόσο. Ίσως αν είχαν ανακοινώσει πως θα έδιναν απλά νέες πληροφορίες και μόνο αυτό να μην ξενερωνε τόσος κόσμος. Από τι λέγεται το παιχνίδι είναι του 2020 και μετά οπότε υπομονή...

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #108

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2327
Βλέπω το gameplay reveal stream και απλά κλαίω που θα αργήσουμε τόσο πολύ να το παίξουμε...Το θέλω ΤΩΡΑ!!
The following user(s) said Thank You: KosD