TOPIC: CyberPunk 2077

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #49

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
EminemUH wrote:
namnoc00 wrote:
Έχω την εξής απορία ως εξωτερικός παρατηρητής.

Πως είναι δυνατόν, παρόλο που μπορεί να σου αρέσει οπτικά και να σε συναρπάζει ο κόσμος που έδειξαν, να hypαρεσε με αυτό ως videogame ενώ δεν έχουν δείξει σταγόνα gameplay & combat; Πόσο μάλλον όταν η εταιρεία από πίσω δεν φημίζεται για την ικανότητά της στο gameplay, ενώ επιπλέον θα είναι και η πρώτη απόπειρά της σε shooting thing.

Για να μην προσθέσω και τον παράγοντα όπου το να φτιάξεις καλό, μεστό, καθηλωτικό shooting combat εν έτη 2020 όπου θα κυκλοφορήσει το Cyberpunk, είναι το ίδιο δύσκολο με το δημιουργήσεις συναρπαστικό melee combat, ακόμα και οι καλύτεροι στο χώρο τα καταφέρνουν αφού έχουν αποκτήσει μεγάλη εμπειρία μετά από πολλά χρόνια πειραματισμών.

Τι σας κάνει να αισιοδοξείτε για το Cyberpunk?

Συμφωνώ για το combat των Witcher το οποίο δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο αν και μαζί με τις δυνάμεις ήταν decent, αλλά γενικά σαν gameplay δεν έριχνε σαγόνια. Το γνωρίζουν και οι ίδιοι πως εκεί έχουν ένα μικρό θεματακι γι'αυτό και προσλαμβάνουν άτομο (ή άτομα, δεν θυμάμαι καλά) που θα τους βοηθήσουν εκεί. Νομίζω όμως οτι κανένας που έπαιξε Witcher δεν περιμένει το Cyberpunk για το combat, το περιμένουμε γιατί η CD Project είναι μια ομάδα που ξέρει να δημιουργεί κόσμους, χαρακτήρες, εκπληκτικές ιστορίες από τα main μέχρι τα side quests και δίνει έμφαση στη λεπτομέρεια. Τρέμω στην ιδέα του τι μπορούν να κάνουν αυτοί οι τύποι σε ενα Cyberpunk σκηνικό. Γενικότερα ξέρουν να φτιάχνουν παιχνίδια με φοβερό immersion.

Ακριβώς ότι θα έγραφα :like:
Αν το παιχνίδι δώσει αυτά που έγραψε ο φίλος από πάνω (που πιστεύω ότι θα το κάνει) τότε δεν με νοιάζει αν το shooting του θα είναι μέτριο.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: namnoc00

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #50

• VENOM AWAKENS GR
  • VENOM AWAKENS GR's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 67
KosD wrote:
Έχοντας δει το trailer καμία 15 φορές μπορώ να πω ότι με έχει αρρωστήσει!

Είναι λίγο διαφορετική προσέγγιση στο cyberpunk, είναι πολύ punk, πιστεύω ότι θα συνδυάζει πολλές προσεγγίσεις και cyberpunk settings.
Σίγουρα θα έχει και τις σκοτεινές του πλευρές, με βροχή και κατάθλιψη. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Εγώ θέλω να δω έναν πιστευτό κόσμο και το cyberpunk setting έχει ένα πρόβλημα σε αυτό το θέμα. Έχουμε συνδέσει το cyberpunk με την νύχτα αλλά τι γίνεται όταν ξημερώσει; Το έχετε σκεφτεί ποτέ;
Πάντα βλέπουμε αυτούς τους κόσμους να λειτουργούν το βράδυ και ποτέ την μέρα. Δηλαδή ο κόσμος παύει να υπάρχει την μέρα;
Μια θεωρία/σενάριο που είχα σκεφτεί παλιά ήταν ότι η πόλη είναι χτισμένη κάτω από μια γιγαντιαία επιφάνεια με φωτοβολταϊκά τα οποία τροφοδοτούν όλη την πόλη με ρεύμα και ταυτόχρονα μπλοκάρουν σχεδόν όλο τον ήλιο, με αποτέλεσμα να είναι πάντα "νύχτα" :lol::lol:
Το να είναι πάντα σκοτεινό και νύχτα δεν θα ήταν και η καλύτερη επιλογή για videogame, θα κούραζε πιστεύω. Αν ήταν για μια ταινία που θα μπορούσε να εξελίσσετε σε ένα βράδυ, τότε οκ αλλά δεν είναι το ίδιο για ένα παιχνίδι σαν και αυτό.

Επίσης αν δείτε αυτό

η εισαγωγή έχει ακριβώς την ίδια αισθητική με το 1ο trailer, δεν έχει χαθεί, δεν νομίζω ότι το παιχνίδι έχει αλλάξει όραμα

Υ.Γ. άντε να δούμε τώρα πότε θα μάθουμε περισσότερα, δεν μπορώ να περιμένω!
Το teaser του 2013 είχε μια 80s αισθητική, όπου στο νέο δεν υπάρχει για κανένα λόγο! βλέποντας το trailer καμιά εικοσαριά φορές είδα όντως πράγματα που δεν εκτίμησα με τη πρώτη ματιά. Με έχασε από άποψη αισθητικής , αυτό τίποτα άλλο, ίσως να έφταιγε ο τρόπος που παρουσιάστηκε το trailer, περιμένουμε...
Last Edit: 1 year 5 months ago by VENOM AWAKENS GR.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #51

• Argaliad
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Για οσους λετε για το οτι το trailer δεν ηταν σκοτεινο, απαντηση απο τον Mike Pondsmith δημιουργο του pen n paper rpg cyberpunk 2020 και συμβουλο στο game

The following user(s) said Thank You: Hechmanic369, KosD

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #52

• mihalis13
  • mihalis13's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 228
Και εγώ δεν περιμένω να δω κορυφαίο shooting στο Cyberpunk. Αυτό που περιμένουμε όλοι και είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα είναι το story telling της CDPR και οι εκπληκτικοί κόσμοι που ξέρει να φτιάχνει.
Αν δω μια ιστορία αντίστοιχη του Witcher και με τα main και side quests που είχε τότε θα είμαι πολύ ευχαριστημένος!

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #53

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
Αύριο τα ξημερώματα θα μάθουμε περισσότερα για το παιχνίδι.

"lots of new info" λέτε να δούμε και κανένα gameplay; :woohoo:
στην εισαγωγή του καινούριου trailer φαίνονται δυο ακόμα αρχεία τα οποία δεν έπαιξαν

Το αρχείο gk_WIP θα μπορούσε να σημαίνει Geoff Keighley; _ Work In Progress;
και το final_newfinal_l_v3 θα μπορούσε να είναι ένα μοντάζ με όλα όσα έδειξαν συνολικά στην Ε3;

Επίσης ανατριχιαστικό επίπεδο λεπτομέρειας από το καινούριο trailer
www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/...ng_at_a_port_in_the/
Last Edit: 1 year 5 months ago by KosD.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #54

• Argaliad
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Καλα ψαχουλευω Reddit ειναι απιστευτο ποσα κρυφα μηνυματα εχουν περασει. Αμα κανετε pause εκει που δειχνει το χάρτη του μετρό απο κατω εχει εναν serial number N6MAA10816 που ειναι αναφορα στο serial Number του Roy Batty prnt.sc/jtzbq5

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #55

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
οι ανατριχιαστικές λεπτομέρειες συνεχίζονται

σφυροδρέπανο πάνω στο augmentation, σε πλάνο που δεν κρατάει ούτε 1 δευτερόλεπτο

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #56

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
KosD wrote:
οι ανατριχιαστικές λεπτομέρειες συνεχίζονται

σφυροδρέπανο πάνω στο augmentation, σε πλάνο που δεν κρατάει ούτε 1 δευτερόλεπτο
Θεοι.Δεν εχω ξερω τι να πω.Τετοιες λεπτομερειες εγω εχω συνηθισει μονο απο παιχνιδια της From!!!! :woohoo:
Μετα πως να μην σε πιανει hype!?!? :woohoo:

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #57

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
Οι τρεις συνεντεύξεις για το Cyberpunk

22:00, 00:00 και 3:30 ώρα Ελλάδος

Υ.Γ. όπως βλέπετε δεν μου άρεσε καθόλου το trailer του Cyberpunk :lol:

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #58

• integra hellsing
  • integra hellsing's Avatar
  • Wishlister

αυτο ειναι το cyberpunk???? αν ναι το χω παιξει.....-.-

ενταξει μ αρεσει το laser πιστολιδι αλλα ρε cyberpunk αυτο περιμενουμε 2077 χρονια????

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #59

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2321
integra hellsing wrote:
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Καμία σχέση..Μα καμία όμως....
Last Edit: 1 year 5 months ago by ConstantinosRed.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #60

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
το παιχνίδι θα είναι πρώτου προσώπου :dry: