TOPIC: CyberPunk 2077

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #37

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Έδωσαν κλειδιά για το Witcher 3 οι θεοί!

Θα μάθουμε περισσότερα με τον Geoff Keighley
Πότε είναι αυτό σε ώρα Ελλάδος;

Last Edit: 1 year 5 months ago by KosD.
The administrator has disabled public write access.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #38

• Argaliad
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Μπηκα σχετικα γρηγορα στο Link με τον κωδικο σαρωσα το trailer βρηκα το κωδικο στην πινακιδα NC20 CP77 αλλα με προλαβαν αναμενουμε να δουμε τι θα τους στειλουν. Το οτι δωσαν ποσα κλειδια witcher 3 δειχνει ποσο θεουληδες ειναι.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #39

• MiltKal11
  • MiltKal11's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 482
KosD wrote:
Έδωσαν κλειδιά για το Witcher 3 οι θεοί!

Θα μάθουμε περισσότερα με τον Geoff Keighley
Πότε είναι αυτό σε ώρα Ελλάδος;

03:30 την επόμεη μέρα Γιάννη, δηλαδή την Τετάρτη 13/6.
The following user(s) said Thank You: KosD

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #40

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1623
Εμπιστεύομαι CDR.

Περίμενα πιο σκοτεινό και ατμοσφαιρικό trailer αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι εν τέλη το παιχνίδι δεν είναι.

Είδωμεν.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #41

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
Αν και χθες με ξενισε αφου δεν ηταν ακριβως οπως περιμεναμε (λογικο), μετα απο πολλεςςςςς προβολες του trailer eχω φαει ΤΟ hype :DΟσες περισσοτερα πραγματα παρατηρεις μεσα απο το trailer τοσο καλυτερο γινεται :P
Και τι μουσικαρα ειναι αυτη που παιζει στο trailer ρεεεε? :evil:Ελπιζω να συνοδευεται απο παρομοια κομματια το gameplay!
"It's a city of dreams.
And Im a biiiig dreamer"

Last Edit: 1 year 5 months ago by Captain_Zaraki.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #42

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
^^ καλά μουσικάρα Πάνο!
την είχα μεγάλη ανησυχία την μουσική για ένα τέτοιο setting, ειδικά για την CD Projekt που είναι εντελώς ξένη σε αυτό το setting.
Από ό,τι φαίνεται όμως όχι μόνο ξένη δεν είναι, αλλά θα μας δείξει και πως γίνεται. Το trailer πρέπει να το έχω δει πάνω από 30 φορές.

Το παιχνίδι φαίνεται να είναι ο μεγαλύτερος "αλήτης" των ΑΑΑ παιχνιδιών. Είναι η CD Projekt εταιρία με αρχίδια, είναι και το setting...

από την ιστοσελίδα του παιχνιδιού

"χρησιμοποιούμε cookies ρε φίλε, υπάρχει πρόβλημα;" B)

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #43

• Gio_S
  • Loader
  • Thank you received: 142
Είδα και γω το trailer άλλες 3-4 φορές από χτες και κάνοντας pause κάθε σκηνή για να μελετήσω τους χώρους και τα σκηνικά μου άρεσε περισσότερο. Μου θυμίζει λίγο την περίπτωση του Prey όπου εμφανίστηκε μετά από καιρό με ένα πιο action oriented trailer από τι το πρώτο που ήταν πιο "ψυχολογικό θρίλερ", και έφαγε λίγο κράξιμο, άδικα όμως αφού η Arkane έβγαλε άλλη μια παιχνιδάρα. Απλά με μια πρώτη προβολή είχα πορωθει τόσο με τον τρόπο που έσκασε και το ατμοσφαιρικό intro με τη μουσικάρα και το υπόλοιπο trailer ένιωσα αρχικά πως δεν κολλαγε τέλεια με αυτά. Δεν γνωρίζω αν έχουν αλλάξει πράγματα στο development για το Cyberpunk μετά από τόσο καιρό αλλά μετά που το ξαναείδα με την ηρεμία μου δεν έχω καμία αμφιβολία. Επίσης είναι θεούληδες με αυτά που έκρυψαν στο trailer, ξέρουν να κερδίζουν το κοινό τους. Ας κάνουν ότι θέλουν, τους εμπιστευόμαστε πλήρως.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #44

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
@KosD και εγω την ιδια ανησυχια ειχα για το Cyberpunk Γιαννη αφου τα Witcher ειναι τελειως αλλη φαση, ομως το γεγονος οτι εχω το trailer song στο repeat απο χθες μαλλον αποδεικνυει οτι ξερουν τι κανω και με το παραπανω χεχε :whistle:
@EminemUH και εμενα ο ιδιος συσχετισμος με το Prey μου ηρθε στο μυαλο με το Cyberpunk φιλε.Αλλα πραγματικα και εγω δεν εχω καμια αμφιβολια μετα απο τοτες προβολες του trailer οτι θα κανουν κατι "δικο τους".Και γουσταρω.ΠΟΛΥ! :P

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #45

• Hechmanic369
  • Hechmanic369's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 482
Σκωτεινό ξεσκωτεινό εγώ εμπιστεύομαι την CDPR και είμαι σίγουρος ότι στο τέλος όλοι θα μείνουμε ικανοποιημένοι. Και ισχύει, έχει μουσικάρα! B)

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #46

• namnoc00
  • namnoc00's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 206
Έχω την εξής απορία ως εξωτερικός παρατηρητής.

Πως είναι δυνατόν, παρόλο που μπορεί να σου αρέσει οπτικά και να σε συναρπάζει ο κόσμος που έδειξαν, να hypαρεσε με αυτό ως videogame ενώ δεν έχουν δείξει σταγόνα gameplay & combat; Πόσο μάλλον όταν η εταιρεία από πίσω δεν φημίζεται για την ικανότητά της στο gameplay, ενώ επιπλέον θα είναι και η πρώτη απόπειρά της σε shooting thing.

Για να μην προσθέσω και τον παράγοντα όπου το να φτιάξεις καλό, μεστό, καθηλωτικό shooting combat εν έτη 2020 όπου θα κυκλοφορήσει το Cyberpunk, είναι το ίδιο δύσκολο με το δημιουργήσεις συναρπαστικό melee combat, ακόμα και οι καλύτεροι στο χώρο τα καταφέρνουν αφού έχουν αποκτήσει μεγάλη εμπειρία μετά από πολλά χρόνια πειραματισμών.

Τι σας κάνει να αισιοδοξείτε για το Cyberpunk?
Last Edit: 1 year 5 months ago by namnoc00.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #47

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2322
namnoc00 wrote:

Πως είναι δυνατόν, παρόλο που μπορεί να σου αρέσει οπτικά και να σε συναρπάζει ο κόσμος που έδειξαν, να hypαρεσε με αυτό ως videogame ενώ δεν έχουν δείξει σταγόνα gameplay & combat; Πόσο μάλλον όταν η εταιρεία από πίσω δεν φημίζεται για την ικανότητά της στο gameplay, ενώ επιπλέον θα είναι και η πρώτη απόπειρά της σε shooting thing.

Για να μην προσθέσω και τον παράγοντα όπου το να φτιάξεις καλό, μεστό, καθηλωτικό shooting combat εν έτη 2020 όπου θα κυκλοφορήσει το Cyberpunk, είναι το ίδιο δύσκολο με το δημιουργήσεις συναρπαστικό melee combat, ακόμα και οι καλύτεροι στο χώρο τα καταφέρνουν αφού έχουν αποκτήσει μεγάλη εμπειρία μετά από πολλά χρόνια πειραματισμών.

Μου φαίνεται αρκετά ειλικρινής ερώτηση Μάνθο και έχεις ένα point ...Προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα Witcher....Τα ευχαριστήθηκα όλα( ναι το combat σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλά ταυτόχρονα δεν είναι και ότι χειρότερο για μένα τουλάχιστον χαχα)..Στο 3 ειδικά είχε και ίσως τα καλύτερα side quests που είδα σε παιχνίδι .Η CD Projekt είναι επίσης ένα studio που δεν μου έδωσε εμένα μέχρι στιγμής αφορμή για κάτι αρνητικό...Εγώ σαν Κωνσταντίνος είμαι ενθουσιασμένος σε αυτή τη φάση που η συγκεκριμένη εταιρία ασχολείται με ένα παιχνίδι που έχει το συγκεκριμένο setting που θα διηγηθεί μια ιστορία ( και side stories) με αυτό το setting ( το οποίο λατρεύω).. Σίγουρα το ότι είναι το 1ο της shooting κρύβει κάποιες ανησυχίες αλλά προς το παρών της έχω εμπιστοσύνη ..
Last Edit: 1 year 5 months ago by ConstantinosRed.
The following user(s) said Thank You: namnoc00

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #48

• Gio_S
  • Loader
  • Thank you received: 142
namnoc00 wrote:

Συμφωνώ για το combat των Witcher το οποίο δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο αν και μαζί με τις δυνάμεις ήταν decent, αλλά γενικά σαν gameplay δεν έριχνε σαγόνια. Το γνωρίζουν και οι ίδιοι πως εκεί έχουν ένα μικρό θεματακι γι'αυτό και προσλαμβάνουν άτομο (ή άτομα, δεν θυμάμαι καλά) που θα τους βοηθήσουν εκεί. Νομίζω όμως οτι κανένας που έπαιξε Witcher δεν περιμένει το Cyberpunk για το combat, το περιμένουμε γιατί η CD Project είναι μια ομάδα που ξέρει να δημιουργεί κόσμους, χαρακτήρες, εκπληκτικές ιστορίες από τα main μέχρι τα side quests και δίνει έμφαση στη λεπτομέρεια. Τρέμω στην ιδέα του τι μπορούν να κάνουν αυτοί οι τύποι σε ενα Cyberpunk σκηνικό. Γενικότερα ξέρουν να φτιάχνουν παιχνίδια με φοβερό immersion.
The following user(s) said Thank You: namnoc00