TOPIC: CyberPunk 2077

CyberPunk 2077 2 years 4 weeks ago #121

• Argaliad
  • Payment receiver
  • Thank you received: 40
Argaliad wrote:
Να επισημανω οτι ειμαι 99% σιγουρος θα δουμε κομματι του demo τον Αυγουστο οπως και με το Witcher 3 to 2013 ειχαν κανει παλι closed demo στην E3 μετα δειξαν λιγο gamplay στην gamescom και βγηκε μετα19 May 2015 ημερα Tριτη, εγω πιστευω θα δουμε 19 May 2020 ημερα Τριτη το CyberPunk παντα Μαιο κανουν launch οι Πολωνοι.

Quote απο το παραπανω Video. " It makes Deus ex look like Amateur Hour "

Το ειχα πει τον Ιουνιο επαληθευτικα. To παιχνιδι αμα εχει αυτην την ποικιλια που λενε οτι θα εχει στις αποστολες και πως να της τελειωσεις θα ειναι ενα ονεριο ο κοσμος ειναι ηδη υπεροχος το combat μου φανηκε καλο θα το ηθελα ποιο στιβαρο αλλα δικαιολογει το ολο γρηγορο με τα cyberware. Προσωπικα θελω να το παιξω το game σαν coroporate agent/stealth/ devious κτλπ να παιζω λιγο με τον κοσμο ρε αδερφε. Το μονο αρνητικο που ειδα ειναι τα driving physics και τα αμαξια γενικα δεν ειχαν το απαιτουμενο ρεαλισμο στην κινηση τους και εσωτερικα πως ενιωθες οτι εστρηβε το αμαξι σαν να μην ειχαν αναρτησεις θελουν δουλεια σε αυτο το κομματι θα προσπαθησω να το γραψω να το δουν και oi devs στα forums τους ή στο reddit. Αυτο ειναι το καλο με την cd prokekt ακουνε πολυ τους fans τους οχι σε θεματα οπως το first person που ειναι design choice αλλα σε τι πρεπει να βελτιοσουν τη δεν σας αρεσει κτλπ.
The administrator has disabled public write access.

CyberPunk 2077 2 years 4 weeks ago #122

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 483
Argaliad wrote:
Argaliad wrote:
Να επισημανω οτι ειμαι 99% σιγουρος θα δουμε κομματι του demo τον Αυγουστο οπως και με το Witcher 3 to 2013 ειχαν κανει παλι closed demo στην E3 μετα δειξαν λιγο gamplay στην gamescom και βγηκε μετα19 May 2015 ημερα Tριτη, εγω πιστευω θα δουμε 19 May 2020 ημερα Τριτη το CyberPunk παντα Μαιο κανουν launch οι Πολωνοι.

Quote απο το παραπανω Video. " It makes Deus ex look like Amateur Hour "

Το ειχα πει τον Ιουνιο επαληθευτικα. To παιχνιδι αμα εχει αυτην την ποικιλια που λενε οτι θα εχει στις αποστολες και πως να της τελειωσεις θα ειναι ενα ονεριο ο κοσμος ειναι ηδη υπεροχος το combat μου φανηκε καλο θα το ηθελα ποιο στιβαρο αλλα δικαιολογει το ολο γρηγορο με τα cyberware. Προσωπικα θελω να το παιξω το game σαν coroporate agent/stealth/ devious κτλπ να παιζω λιγο με τον κοσμο ρε αδερφε. Το μονο αρνητικο που ειδα ειναι τα driving physics και τα αμαξια γενικα δεν ειχαν το απαιτουμενο ρεαλισμο στην κινηση τους και εσωτερικα πως ενιωθες οτι εστρηβε το αμαξι σαν να μην ειχαν αναρτησεις θελουν δουλεια σε αυτο το κομματι θα προσπαθησω να το γραψω να το δουν και oi devs στα forums τους ή στο reddit. Αυτο ειναι το καλο με την cd prokekt ακουνε πολυ τους fans τους οχι σε θεματα οπως το first person που ειναι design choice αλλα σε τι πρεπει να βελτιοσουν τη δεν σας αρεσει κτλπ.

Καλά αν πετύχεις και την ημερομηνία ακριβώς, τότε μετονομάζεται σε Μέγας Προφήτης Argaliad

Θα συμφωνήσω στο κομμάτι με τα αμάξια και την οδήγηση και θα συμπληρώσω ότι η οδήγηση σε 1rst person φαίνεται σχεδόν ακατόρθωτη με το περιορισμένο πεδίο όρασης. Με το ζόρι μπορούσα να καταλάβω τι έβλεπα πίσω από το τζάμι.
Πιστεύω πως θα βελτιωθεί πάντως μέχρι να κυκλοφορήσει, ακούν το feedback και ξέρουν τι κάνουν όπως είπες και εσύ :like:

CyberPunk 2077 2 years 3 weeks ago #123

• Gio_S
  • Loader
  • Thank you received: 158
Σύμφωνα με την CD Project αν ο παίκτης αποτύχει σε ένα quest αυτό δεν θα οδηγεί σε game over, αλλά θα πρέπει να υποστεί τις συνέπειες, ενώ η ιστορία θα διαφοροποιείται.

Επίσης αναφέρεται ότι τα quests θα είναι το ίδιο μεγάλα με του Witcher 3 ενώ η φιλοσοφία με την οποία αναπτύσονται είναι κυρίως εκείνη των expansions του.

Αναμενόμενα μιλάμε για παιχνίδι με φοβερό βάθος.

gamerant.com/cyberpunk-2077-quest-fails-change-game/

CyberPunk 2077 2 years 3 weeks ago #124

• namnoc00
  • namnoc00's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 206

“Possibly the first next-gen game.”

CyberPunk 2077 2 years 3 weeks ago #125

• NikosAssasin
  • NikosAssasin's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
Όταν λένε αναπτύσεται με βάση την φιλοσοφία των expansion του witcher τι εννοούν?

CyberPunk 2077 2 years 3 weeks ago #126

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
Nikos2B wrote:
Όταν λένε αναπτύσεται με βάση την φιλοσοφία των expansion του witcher τι εννοούν?

Εννοούν το ίδιο μοντέλο κυκλοφορίας που είχε και το Witcher 3.
Δηλαδή βγάζουν το βασικό παιχνίδι, μετά μερικά δωρεάν dlc και μετά 1-2 μεγάλα expansion.

CyberPunk 2077 2 years 3 weeks ago #127

• NikosAssasin
  • NikosAssasin's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 1
KosD wrote:
Nikos2B wrote:

Εννοούν το ίδιο μοντέλο κυκλοφορίας που είχε και το Witcher 3.
Δηλαδή βγάζουν το βασικό παιχνίδι, μετά μερικά δωρεάν dlc και μετά 1-2 μεγάλα expansion.

Ποπό τέλειο!
Είμαι σίγουρος θα είναι όσο επικά όσο και τα expansions του witcher
Όσα περισσότερα μαθαίνω για το παιχνίδι τόσο περισσότερο το θέλω...το πιο αναμενόμενο μαζί με death stranding για εμενα

CyberPunk 2077 1 year 9 months ago #128

• Gio_S
  • Loader
  • Thank you received: 158
Μερικές πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο που χτίζεται η Night City, τις επιλογές του παίκτη και πως επηρεάζουν την ιστορία κ.α.

twinfinite.net/2018/11/cyberpunk-2077-night-city-building/

gamingbolt.com/cyberpunk-2077s-gameplay-...s-level-designer/amp

www.pcgamer.com/story-comes-first-in-the...g-of-cyberpunk-2077/

Ειδικά την συνέντευξη (του πρώτου link) με τον Environment City Coordinator του παιχνιδιού την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα. Μου έκανε εντύπωση το ότι εισάγει στοιχεία και από την Ιαπωνική κουλτούρα στην Night City, θα ήθελα να το δω στην πράξη, όπως και το γενικότερο σχεδιασμό της πόλης μιας και η CD Project σύμφωνα με αυτά που δηλώνει δεν αντιγράφει πίστα το κλασσικό Cyberpunk στοιχείο όπως το γνωρίζουμε αλλά πειραματίζεται αρκετά (πράγμα που μου αρέσει πολύ και επιθυμώ να βλέπω από τέτοιου είδους studios).
Last Edit: 1 year 9 months ago by Gio_S.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #129

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177

Πολύ τραβηγμένο σενάριο μακάρι να είναι αληθινό :woohoo:
Last Edit: 1 year 5 months ago by KTI23.

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #130

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
KTI23 wrote:
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

Πολύ τραβηγμένο σενάριο μακάρι να είναι αληθινό :woohoo:

Φαντάζομαι εννοείς την ημερομηνία κυκλοφορίας εε;

Δεν μου φαίνεται και πολύ τραβηγμένη εμένα. Έχουν ήδη δείξει 40-50 λεπτά gameplay! και θα είναι και στην Ε3.
Επίσης δεν νομίζω ότι τους παίρνει να "χάσουν" αυτή την γενιά και να βγάλουν το παιχνίδι στις επόμενες κονσόλες, οπότε εμένα μου φαίνεται αρκετά πιθανό σενάριο το 2019.
Μένει να δούμε τι θα μας δείξουν στην Ε3.

Πιστεύω ότι το βιντεάκι της E3 θα ξεκινήσει με μια καλή ματιά στην Night City με βροχή και νύχτα, ίσα ίσα για να βουλώσει στόματα :lol:

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #131

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 177
Μπορεί και να έχεις δίκιο τώρα που το λες.Πάντως συμπίπτει με μια άλλη ημερομηνία κυκλοφορίας που είχε δωθεί για το παιχνίδι από ένα τούρκικο μέσο. Ελπίζω!

CyberPunk 2077 1 year 5 months ago #132

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2357
Ίσως να νε και cross-gen όμως παιδιά..Να βγει το 20 και για τις 2 γενιές...Βασικα και το 19 να βγει πάλι είναι πολύ πιθανόν να βγει και για τις νέες κονσόλες αξοποιόντας τις όποιες τεχνολογίες θα έχουν..(άλλωστε συνηθίζει να βγάζει definitive editions η CD Projekt)
Last Edit: 1 year 5 months ago by ConstantinosRed.