TOPIC: Death Stranding

Death Stranding 4 months 2 weeks ago #481

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 214
:hellyeah:

The administrator has disabled public write access.

Death Stranding 4 months 2 weeks ago #482

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Προσωπικά είχα ήδη το 2019 μέσα στις καλύτερες gaming χρονιές, αλλά τώρα που έσκασε από το πουθενά πως το νέο Kojima game θα κυκλοφορήσει τον Νοέμβριο, οκευ, η φετινή χρονιά ξεεεφυγεε χαχα. :hellyeah:Pre-order και απλά περιμένω.

Death Stranding 4 months 2 weeks ago #483

• Gio_S
  • Packer
  • Thank you received: 130

Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με όσα λέει αυτός ο χρήστης και με όλα σχεδόν όσα γράφονται στα comments.

www.reddit.com/r/DeathStranding/comments...app&utm_source=share

Βέβαια είναι λογικές αυτές οι αντιδράσεις από μια βιομηχανία που έχει μάθει στα εύκολα και στα τυποποιημένα προϊόντα :lol:
Kojima μην αλλάξεις ποτέ :3
Last Edit: 4 months 2 weeks ago by Gio_S.

Death Stranding 4 months 2 weeks ago #484

• Gio_S
  • Packer
Πάλι απίστευτα πράγματα έκανε η Kojima Productions στο τεχνικό τομέα.

Ανυπομονώ να δω πόσο ωραία θα είναι η εξερεύνηση στις πανέμορφες πεδιάδες, και όχι μόνο, του Death Stranding. Από όσα διάβασα στην επίσημη περιγραφή του παιχνιδιού και αν είναι όπως την περιμένω θα την λατρέψω. Θα υπάρχει σίγουρα προετοιμασία με τον κατάλληλο εξοπλισμό, οχήματα ή στολές, διαφορετικοί τρόποι να φτάσει ο παίκτης στο κάθε objective, μεγάλη ελευθερία κινήσεων (ίσως είναι στα πρότυπα του BotW λένε πολλοί) με διάφορους ωστόσο κινδύνους να παραμονεύουν, όπως τους εχθρούς με τις κίτρινες στολές, τα ΒΤs (Beached Things) ή διάφορα υπερφυσικά φαινόμενα, όπως ο ανεμοστρόβιλος (?) που σηκώνει τον Sam στον αέρα στο trailer, το timefall κτλ που ο παίκτης πρέπει να προσέχει, και όλα αυτά ενώ πρέπει να προστατεύει τις προμήθειες του. Ακόμα όμως δεν έχουμε δει αρκετά πράγματα, π.χ. πως ακριβώς επιτυγχάνεται μια "επανασύνδεση", και προσωπικά θέλω να μάθω μόνο με το πρώτο μου playthrough. Αυτός φαίνεται πως είναι από τους πιο καινοτόμους μηχανισμούς του παιχνιδιού και εύχομαι να μας τον κρατήσουν κρυφό μέχρι τις 8 Νοεμβρίου. Θέλω ο Kojima να με σοκάρει για ακόμα μια φορά. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει ούτε το 50% του gameplay.

Στο Reddit υπάρχουν πάρα πολλά ενδιαφέροντα posts και θεωρίες, π.χ. η συγκεκριμένη για τον Heartman μου άρεσε πάρα πολύ (το πρώτο comment για την ακρίβεια) και ταιριάζει με αυτό που είδαμε στο τελευταίο trailer :

Μέχρι και στα posters κρύβονται λεπτομέρειες :

www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/De...the_chiral_monsters/

Το τέλος του trailer ήταν σίγουρα σπάσιμο 4ου τοίχου και έχω μεγάλη περιέργεια να δω αν όντως εμείς, οι παίκτες αντιπροσωπεύουμε το μωρό. Δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο, κυρίως για Kojima. Υπάρχουν πολλές εξηγήσεις για το πως "η άλλη πλευρά" που αναφέρεται στο trailer ήμαστε εμείς.

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 4 months 2 weeks ago by Gio_S.

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #485

• SupahMari0
  • SupahMari0's Avatar
  • Courier
  • Thank you received: 214
Κάποιος στο Reddit έκανε αυτά τα covers. Πολύ καλύτερα ε?

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #486

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 175
Δεν ειναι και τόσο άσχημο αυτό που δείξαν αλλά πολύ basic :dry:

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #487

• Gio_S
  • Packer
KTI23 wrote:
Δεν ειναι και τόσο άσχημο αυτό που δείξαν αλλά πολύ basic :dry:

Και εμένα αυτό με ενόχλησε λίγο, είναι κρίμα το παιχνίδι με το πιο πρωτοποριακό concept εκεί έξω να έχει ένα τόσο generic box art. Προτιμούσα κάτι πιο ξεχωριστό, παρότι καταλαβαίνω ότι επειδή είναι ένα παιχνίδι με πολύ δυνατό cast συνολικά, ίσως ήθελαν να εκμεταλλευτούν αυτό το γεγονός προβάλλοντας τον Sam (Reedus).
Από την άλλη, η ποιότητα των box arts χρόνια τώρα έχει πέσει, ειδικά όσον αφορά τα ΑΑΑ games.
Τέλος πάντων, μετά και το τελευταίο trailer έχουμε πιο ευχάριστα πράγματα να συζητήσουμε :lol:

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #488

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Πάνω στο θέμα

Ούτε εμένα μου αρέσει το boxart αλλά τι να κάνουμε; ή φάτσα του Reedus πουλάει περισσότερο από κάποιο πιο abstarct εικαστικό.
Όχι σε εμένα και σε εσάς που το περιμένουμε πως και πως, αλλά στον τυχαίο τύπο που θα πάει στο μαγαζί χωρίς να έχει ιδέα τι είναι το death stranding και θα θυμηθεί ότι "είναι αυτός από το walking dead!"
Last Edit: 2 months 3 weeks ago by KosD.

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #489

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 175
Καπώς έτσι και του Cyberpunk που δεν έχει τον Reeves είναι πολύ generic. Γενικότερα το graphic design σε όλες τις βιομηχανίες κινείται σε υπερβολικά "ασφαλή" μονοπάτια, ο ένας αντιγράφει τον άλλο και δεν δίνεται το ελεύθερο από τους επικεφαλείς στους δημιουργούς για να δημιουργήσουν κάτι νέο και κάτι που να πηγάζει από τις εμπνεύσεις και την δημιουργικότητά τους. όλα είναι αρκετά τυποποιημένα.

Death Stranding 2 months 3 weeks ago #490

• Gio_S
  • Packer
KosD wrote:

Το video που μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό βλέποντας το box art του DS, και γενικότερα κάθε βαρετό, κοινότοπο box art στις μέρες μας (και του Cyberpunk, μιας και αναφέρθηκε, το θεωρώ απαράδεκτο. Ευτυχώς θα έχει reverse cover, όπως επιβεβαιώθηκε πρόσφατα. Ελπίζω το ίδιο να ισχύει και για το DS).

Βέβαια τα παράπονα αυτά τα έχουμε μόνο εμείς που προτιμάμε (έστω σε κάποιες περιπτώσεις) το retail και όχι το digital, αλλά προσωπικά ενοχλούμαι όταν ένα παιχνίδι είναι ξεχωριστό/μοναδικό εις βάθος, όσον αφορά το περιεχόμενο του, αλλά δεν διαφοροποιείται από τα υπόλοιπα παιχνίδια στην επιφάνεια. Από την άλλη όμως, αποφάσεις σχετικά με την προώθηση των (ΑΑΑ) παιχνιδιών αυτών δεν παίρνουν συνήθως οι ίδιοι οι δημιουργοί, οπότε μέχρι ενός σημείου το τελικό αποτέλεσμα είναι αναμενόμενα μέτριο, ακολουθώντας τις προτιμήσεις της μάζας (America fucking killed it, που είπε σωστά και ο Jakey).

Πολλοί επίσης λένε ότι το retail ενός παιχνιδιού απλά το πετάς κάπου και δεν ασχολείσαι μαζί του από την στιγμή που το δισκάκι είναι μέσα στην κονσόλα/PC, και πραγματικά απορώ αν είμαι ο μόνος που διαφωνεί κάθετα με αυτήν την γενίκευση (για την ακρίβεια, ένα καλό ή ξεχωριστό box art/artwork κάποιες φορές κάνει και ένα παιχνίδι λίγο πιο αξιομνημόνευτο για εμένα).

Death Stranding 2 months 2 weeks ago #491

• Gio_S
  • Packer
Μάλλον έρχονται νέες πληροφορίες για το παιχνίδι (ίσως ένα νέο trailer?) από την gamescom στις 19 Αυγούστου.
Αν μας tease-αρει πάλι για το τίποτα ο Geoff...

(Κάντε pause στο 0:07)

Από την στιγμή που έμειναν 3 μήνες μέχρι την κυκλοφορία του παιχνιδιού και με τόσες παρουσιάσεις στο άμεσο μέλλον είναι μάλλον λογικό το να μάθουμε κάτι νεο. Άλλωστε όλοι ξέρουμε πως προωθεί τα παιχνίδια της η Sony, και αυτό είναι το μεγαλύτερο αποκλειστικό της παιχνίδι για φέτος (παρότι το marketing του διαφέρει με αυτό άλλων mainstream μεγάλων τίτλων).

Death Stranding 2 months 1 week ago #492

• Gio_S
  • Packer
Για να δούμε τι ετοιμάζει ο Hideo... Ο επίσημος λογαριασμός της gamescom μιλούσε για "exclusive previews" (λογικά για κάποιο λόγο χρησιμοποίησαν πληθυντικό). Μπορεί να πρόκειται για gameplay πλάνα ή κάποιο/α spotlight trailer(s) σαν αυτό του Heartman, ή έστω κάποιο teaser.
Attachments: