TOPIC: Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #25

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 468
Τώρα που είναι open beta, υπάρχει κάποιος που να θέλει να μπούμε σήμερα το βράδυ από τις 12 και μετά;
Σε PC
Γράψτε από κάτω ή στείλτε μου προσωπικό μήνυμα
The administrator has disabled public write access.

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #26

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2296
Μπορεί να μπω και εγώ αργότερα από ps4...Για να δούμε αν πήραν το feedback..

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #27

• KTI23
  • Courier
  • Thank you received: 165
KosD wrote:
Τώρα που είναι open beta, υπάρχει κάποιος που να θέλει να μπούμε σήμερα το βράδυ από τις 12 και μετά;
Σε PC
Γράψτε από κάτω ή στείλτε μου προσωπικό μήνυμα

Την κατεβαζω τωρα και ειμαι στο 10%. Αν προλαβω χωνομαι ;P

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #28

• KTI23
  • Courier
Το κατεβασα τελικως ,ΚΤΙ-23 το username μου για οποιον θελει :hellyeah:

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #29

• KTI23
  • Courier
Πρωτες εντυπωσεις μετα απο καποιες ωρες στην beta.
Αρχικα ο οπτικος τομεας ειναι αρτιοτατος στο PC το παιχνιδι ειναι πολυ καλα optimized(προσωπικα το τρεχω απροβληματιστα στα ultra) και γενικα τρεχει νερο.
το shooting καλο, οι μαχες χαοτικες και highlight για μενα οι μαχες στο διαστημα.
Αλλα
Μετα απο λιγη ωρα ομολογω πως αρχισαν να με κουραζουν οι μαχες επι εδαφους. Το ολο αποτελεσμα αν και οπως ειπα ειναι χαοτικο οπως θα επρεπε να ειναι μια μαχη, κατανταει λιγο μονοτονο μιας και ολα τα οπλα και τα classes μοιαζουν εξισου δυνατα μεταξυ τους οποτε δεν υπαρχει διαφορα. Επισης οι ηρωες ειναι υπερβολικα δυνατοι. Συνεπως, το μονο που προλαβαινει να δει κανεις στα περισσοτερα spawns ειναι εκρηξεις χωρις να προλαβαινεις καμια φορα να κατανοησεις τι συμβαινει μεχρι που ξαφνικα τρως μια σφαιρα(η μαλλον ενα φωτοσπαθο) στο κεφαλι. Μου αφηνει δηλαδη μια πολυ random casual αισθηση, οπου δεν εχει κανενα απολυτως νοημα αν θα σκοτωσεις αντιπαλο η αν θα πεθανεις. π.χ Σταθηκα μια φορα τυχερος και εκανα ενα 14αρι kill streak παρολα αυτα ενιωθα οτι και παλι δεν "επαιζα καλα η σωστα".

Σαν παιχνιδι για αυτο που ειναι μοιαζει ετοιμο και υπαρχουν και τα αντιστοιχα perks aka cards που τυχαινουν απο τα loot boxes. Κυριως ειναι θεμα γουστου μαλλον. Ομολογω παντως οτι ειναι πολυ τιμια προσπαθεια για το SW franchise και αν το δεις ως multi casual πακετο με ενα decent campaign , ειναι παραπανω απο μια χαρα

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #30

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
Έπαιξα σχεδόν 3 ώρες από την beta. Δεν μπορώ να πω γνώμη με τόσο λίγες ώρες σε τέτοιο παιχνίδι και πόσο μάλλον σε beta, αλλά μερικές πρώτες εντυπώσεις.

Από την μια, μου αρέσουν οι αλλαγές που έχουν γίνει στο gameplay, ειδικά το πως παίρνεις heroes, οχήματα κλπ., καθώς και οι άλλες επιλογές όπως τα classes, το reload και άλλα. Προσδίδουν περισσότερο βάθος στο παιχνίδι, κάτι που έλειπε από το 1, οπότε πιστεύω πως δεν θα είναι τόσο βαρετό όσο ήταν το 1.
Αν και εμένα προσωπικά δεν με χάλαγε πολύ αυτό στο 1 και μου άρεσε που ήταν πιο απλοικό και casual και ένιωθα πως ήταν λίγο πιο "κινηματογραφικό", κάτι που ένιωσα λιγότερο στην beta του 2.

Από την άλλη, όλα αυτά τα πράγματα που προσθέθηκαν με κάνουν να νιώθω λίγο πως είναι υπερβολικά "παιχνίδι". Ενώ το 1 ήταν λίγο πιο "αναπαράσταση της ταινίας".
Μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι το map και το mode που είχε στην beta του 2, δεν είναι τόσο iconic setting για το Star Wars.
[ Παίζει να μην είχε και πολύ νόημα από πλευράς lore. ( Droids + Darth Maul vs Clones + Rey?? )Μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό ]
Πάντως αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στην "κινηματογραφικότητα" και το gameplay, θα διάλεγα gameplay.

Για μένα αν έχει διορθώσει τα προβλήματα που είχε το 1 (και δεν δημιουργήσει άλλα) και έχει και αξιοπρεπές campaign, είναι αγορά για εμένα.
Το μόνο πράγμα που πραγματικά με ανησυχεί είναι τα microtransactions

Λένε τα πάντα σχετικά με αυτά, ρίξτε μια ματιά αν ενδιαφέρεστε.
Last Edit: 1 year 8 months ago by KosD.

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #31

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
το κάνανε το θαύμα τους πάλι στην ΕΑ

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #32

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Ειδα λιγο απο την Beta χθες. Ενταξει ωραιο το βρηκα δεν μπορω να πω ελπιζω να μην κανουν τα ιδια λαθη οπως με το πρωτο και αυτο να παει καλυτερα αν και ΕΑ :whistle:.

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #33

• marius_octavus
  • marius_octavus's Avatar
  • Loader
  • Thank you received: 239
StrikeX wrote:
Ειδα λιγο απο την Beta χθες. Ενταξει ωραιο το βρηκα δεν μπορω να πω ελπιζω να μην κανουν τα ιδια λαθη οπως με το πρωτο και αυτο να παει καλυτερα αν και ΕΑ :whistle:.

δες το παραπάνω βίντεο.
The following user(s) said Thank You: StrikeX

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #34

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
Θα τα δω και τα δύο Μαριε.

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #35

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2296
Από τη Beta φαίνεται μια σαφές βελτίωση και περισσότερη ποικιλία σε σχέση με το προηγούμενο αλλά δεν ξέρω και πάλι νιώθω πως κάτι του λείπει..Και πάλι απλά με κάνει να πεθυμάω το παλιό Battlefront 2 χαχα

Star Wars Battlefront 2 1 year 8 months ago #36

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
Last Edit: 1 year 8 months ago by KosD.