Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Πως τη λενε αυτη την ταινια που...

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 4 years 1 month ago #1

• warscythe
  • warscythe's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 2
Ψαχνω μια ταινια οπου ο πρωταγωνιστης φοραει μια μασκα που φερνει στην μασκα που φοραει ο τυπος απο το dishonored και εχω φαει τον κοσμο...:DΤον τιτλο τον εβαλα λιγο πιο γενικο αν ειναι να χρησημοποιηθει το topic για αντιστοιχα ερωτηματα :D
Καρπουζι με φετα
The administrator has disabled public write access.

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 4 years 1 month ago #2

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Computer Engineer / Tech Enthusiast
  • Thank you received: 670
Δεν έχω ιδέα για ποια ταινία μιλάς, αλλά όντως είναι χρήσιμο topic. Πρέπει να κάνουμε και ένα topic που θα ανεβάζουμε σύντομες ηχογραφίσεις από εμάς που σιγο- τραγουδάμε ένα τραγούδι και δεν μπορούμε να το βρούμε (για αυτό αστειεύομαι φυσικά, αλλά θα είχε πλάκα χαχα) :woohoo:

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 4 years 1 month ago #3

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
  • 30+ years of gaming and counting
  • Thank you received: 71
warscythe wrote:
Ψαχνω μια ταινια οπου ο πρωταγωνιστης φοραει μια μασκα που φερνει στην μασκα που φοραει ο τυπος απο το dishonored και εχω φαει τον κοσμο...:DΤον τιτλο τον εβαλα λιγο πιο γενικο αν ειναι να χρησημοποιηθει το topic για αντιστοιχα ερωτηματα :D

Έλα πρέπει να σε έχω έτοιμο νομίζω.

Και μόνο που είπες ότι ο πρωταγωνιστής φοράει μάσκα δεν ήθελα κάτι παραπάνω.
Αμέσως μου ήρθε μία ταινία στο μυαλό του 2001 με θέμα ένα δολοφόνο στο Παρίσι του 1830 με τον Gérard Depardie, που ίσως να έχει την καλύτερη παραγωγή "φωτογραφίας" που έχω δει γενικά σε ταινία. Απλά φανταστική HDR απεικόνιση λέμε και ήταν και καλή σαν ταινία από ότι θυμάμαι.

Νομίζω λες το: Vidocq
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
Last Edit: 4 years 1 month ago by Throrin.

Re:Απ: Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 8 months ago #4

• Toularas
  • Toularas's Avatar
  • Storekeeper
  • War..War Never Changes.
  • Thank you received: 22
Καλησπερα, δεν θυμαμαι πως λεγεται μια ταινια που ειχα δει παλια και ουτε θυμαμαι και ηθοποιους για να ψαξω.
Ηταν στρατιωτικη που το περισσοτερο χρονο ηταν σε ζουγκλες και ηταν 2 ομαδες που εψαχναν η μια την αλλη και...ΣΠΟΙΛΕΡΣ σιγα σιγα ολο πεθαινε και ενας στρατιωτης και στο τελος νομιζω εμεινε ενας η κατι τετοιο.

Re:Απ: Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 8 months ago #5

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Toularas wrote:
Καλησπερα, δεν θυμαμαι πως λεγεται μια ταινια που ειχα δει παλια και ουτε θυμαμαι και ηθοποιους για να ψαξω.
Ηταν στρατιωτικη που το περισσοτερο χρονο ηταν σε ζουγκλες και ηταν 2 ομαδες που εψαχναν η μια την αλλη και...ΣΠΟΙΛΕΡΣ σιγα σιγα ολο πεθαινε και ενας στρατιωτης και στο τελος νομιζω εμεινε ενας η κατι τετοιο.

Μου ήρθε στο μυαλό το πρώτο Predator του '87 με τον Σβαρτσενέγκερ.

Re:Απ: Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 8 months ago #6

• savo
  • savo's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 392
MADnJIM wrote:

Το έπος!!

Εγλω προσπαθώ να θυμηθώ μια ταινία που είδα πριν 5-6 χρόνια με μια παρέα που συζητάει μπροστά στο τζάκι και τίποτα άλλο. Ένας κληρικός ένας επιστήμονας ένας εκπαιδευτικός και ένας που τους λέει με τα πολλά ότι είναι
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
.Δεν είμαι σίγουρος αν έχει μέσα στον τίτλο το MAN. Man from nowhere. man from the sky δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να την βρω γιατί είναι b-movie με κανέναν γνωστό!!
ZeitGeist

Re:Απ: Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 8 months ago #7

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
Έλα ρε Σάββα κοντά έπεσες.

Προσωπικά την είχα βρει μεγάλη πατάτα την ταινία αυτή. Βαρέθηκα μέχρι αηδίας και είχα πεθάνει στα και στα γέλια με την αποκάλυψη στο τέλος μιας και να πω την αλήθεια το είχα βρει από την αρχή του έργου. Δεν ξέρω γιατί σε πάρα πολλούς τους αρέσει αυτή η ταινία αλλά καταλαβαίνω ότι του εξιτάρει το φιλοσοφικό κομμάτι που διαπραγματεύεται η ταινία. Κι εμένα μου αρέσει η φιλοσοφία αλλά είναι πολύ άκομψο να παρουσιάζεται με τόσο ρηχή και αδιάφορη ταινία. Δεν μπορούσαν να το ντύσουν κάπως καλύτερα?

η ταινία που ψάχνεις είναι το: The Man from Earth

The following user(s) said Thank You: savo

Re:Απ: Re:Απ: Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 8 months ago #8

• Toularas
  • Toularas's Avatar
  • Storekeeper
  • War..War Never Changes.
  • Thank you received: 22
MADnJIM wrote:
Toularas wrote:

Ειδα το τρειλερ και δυστηχως δεν ειναι αυτη νομιζω πως ειναι πιο συγχρονη ταινια, αλλα τα πετυχες ολα χαχα.

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 7 months ago #9

• Tanno
  • Tanno's Avatar
  • User is blocked
  • «Η Φαντασία είναι η Πραγματικότητα του Νου.» - Tanno Buchino
  • Thank you received: 94
Μίας που έχετε ένα τέτοιο ενδιαφέρον θέμα, για πείτε λίγο.

Ψάχνω να βρω μία ταινία που, δυστυχώς, πρόλαβα μόνο το τέλος. Είχε φάση σαν την Αποκάλυψη που όλοι τους εξαφανίστηκαν με μία ισχυρή λάμψη του ήλιου. Μόνο λίγοι άνθρωποι επέζησαν και είδαν τα πάντα σταματημένα, τα ρούχα και τα παπούτσια άθικτα, λες και εξαερώθηκαν όλοι τους. Ήταν σαν μεταποκαλυπτική ταινία. Θυμάμαι ότι ήταν ρετρό. Την ξέρετε; Είναι αυτή με τον φονικό ήλιο που όσοι επέζησαν κρύφτηκαν για ν' αποφύγουν τις ακτίνες του.

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 7 months ago #10

• Throrin
  • Throrin's Avatar
  • Payment receiver
Μήπως εννοείς το Left Behind με τον Nicolas Cage;;;

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 7 months ago #11

• Tanno
  • Tanno's Avatar
  • User is blocked
  • «Η Φαντασία είναι η Πραγματικότητα του Νου.» - Tanno Buchino
  • Thank you received: 94
Throrin wrote:
Μήπως εννοείς το Left Behind με τον Nicolas Cage;;;

Δεν είναι αυτό. Είναι πιο παλιά σε χρονολογία, και όλα έγιναν στο έδαφος, κι όχι στον αέρα.

Πως τη λενε αυτη την ταινια που... 3 years 6 months ago #12

• Twisted
  • Twisted's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 2
Γειά σας. Είχα δει μια ταινία τρόμου παλιά (πάρα πολύ παλιά) και δεν μπορώ να την βρω. Ήταν μια παρέα φοιτητών ταξίδευαν για να πάνε να δούνε έναν αγώνα, ή κάτι τέτοιο. Από την ταινία θυμάμαι μόνο τρεις σκηνές.

1η: Είχαν κατασκηνώσει σε ένα ξέφωτο και κάθονταν το βράδυ και μιλούσαν. Ξαφνικά ένα φορτηγό άναψε τα φώτα και τους τύφλωνε. ¨Όταν πήγαν στο φορτηγό είδαν ότι δεν ήταν κανένας μέσα. Ψηλοφρίκαραν αλλά δεν έδωσαν περισσότερη σημασία.

2η: Είχαν μπει σε ένα σπίτι στο οποίο δεν υπήρχε κανείς. Αφού άρχισαν να κόβουν βόλτες μέσα στο σπίτι ανακάλυψαν πως εκεί μέσα υπήρχαν μόνο κέρινα ομοιώματα. Τέλος πάντων δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες έφυγαν κι' από εκεί.

3η: Τα δύο αυτοκίνητα με την παρέα σταμάτησαν σε ένα βενζινάδικο. Ένας από αυτούς πήγε μέσα να πληρώσει. Όταν μπήκε σε ένα δωμάτιο έβλεπε παντού βάζα με πρόσωπα ή κάτι τέτοιο (sorry, δεν θυμάμαι ακριβως τι ήταν) και φρίκαρε. Όταν πήγε να φύγει η πόρτα ήταν κλειδωμένη. Άρχισε να χτυπά την πόρτα και φωνάζει στην αρχή ειρωνικά αλλά στην συνέχεια τρομοκρατημένος. Τότε, άνοιξε από πίσω του μια καταπακτή και ο "δολοφόνος" με ένα ψαλίδι του έκοψε τον αστράγαλο και τον τράβηξε μέσα. Τότε άρχισε να του κάνει κάποιου είδους εγχείρηση, μάλλον να του αφαιρέσει τα όργανα και να τον κάνει ομοίωμα, δεν ξέρω. Η παρέα που περίμενε από έξω νομίζω τον παράτησε και έφυγε.

Αυτά θυμάμαι, άμα μπορεί κάποιος που έχει δει την ταινία να βοηθήσει λίγο. :D:D:sexy:
When all else fails, Crowbar the fucker.
  • Page:
  • 1
  • 2