Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών

Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών 2 years 4 months ago #1

• kjtzemis
  • kjtzemis's Avatar
  • Payment receiver
  • "Say my name.. ..HEISENBERG.. You're god damn right..."
  • Thank you received: 21
Γεια χαρα σε ολους, ειπα να ανοιξω το συγκεκριμενο θεμα για να ποσταρουμε καμια φωτο απο καθε ειδους συλλεκτικες εκδοσεις ειτε αγαπημενων σειρων ειτε ταινιων, κατι δλδ σαν το topic που υπαρχει και στα video games.
Ολο και καποιος απο εδω μεσα θα εχει συλλεκτικες απο διαφορες αγαπημενες ταινιες/σειρες εκτος απτο σιγουρο παθος μας για τα video games.

Εγω δυστηχως δεν εχω καμια αλλα εχω μπει στο τρυπακι να ξεκινησω σιγα σιγα και να περνω οτι μπορω, φυσικα οτι αγαπαω και οτι μαρεσει.

Επισης θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος απο που μπορω να προμηθευτω ειτε κανονικες συλλεκτικες (μεγαλες special edition) ειτε μικροτερες που εχουν χαρτινες κουτες (οπως πχ πολλες limited edition στα video games).Με ενδιαφερει απο την χωρα μας δλδ την Ελλαδα και οχι απο amazon κλπ (δεν ξερω αν μπορουμε κιολας πλεον να κανουμε αγορες απο εκει :P).
Εριξα μια ματια στην σελιδα των seven αλλα τπτ το ιδιαιτερο.

Τεσπα να μην σας τρελαινω αλλο, ελπιζω να σας αρεσει σαν ιδεα και να "φορτσαρει" το τοπικ γτ πιστευω πολυ απο μας εκτος οτι ειμαστε "τρελοι" με τα video games αλλο τοσο ειμαστε και για ταινιες.
Last Edit: 2 years 4 months ago by kjtzemis.
The administrator has disabled public write access.

Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών 2 years 4 months ago #2

• DiamondHeartGRE
  • DiamondHeartGRE's Avatar
  • Package receiver
  • Ever loved someone so much, you would do anything for them? Yeah, well, make that someone yourself and do whatever the hell you want.
  • Thank you received: 545
Πολύ καλό κατάστημα στην Ελλάδα για αυτό ακριβώς που ψάχνεις είναι το Βlu-Ray Shop . Έχει πολλές ταινίες , είτε κανονικές εκδόσεις είτε συλλεκτικές . Μπορείς επίσης να ρίξεις και στο Public καμιά ματιά .

I don’t have dreams, I have goals. Now, it’s on to the next one.

Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών 2 years 4 months ago #3

• KazumaHazuki
  • KazumaHazuki's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 47
Υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ unboxholics.com/forum/kinimatografos/441...ets-limited-editions

Όσον αφορά αγορές, μπορεί να βρείς στο Public συλλεκτικές εκδόσεις ταινιών και σειρών (αν και κάποιες δεν έχουν υπότιτλους).Στο Amazon .com, .uk, .de που έχω δοκιμάσει τους τελευταίους μήνες (στο .fr μερικές φορές είχε απορριφθεί η κάρτα μου), μπορείς να κάνεις αγορές.
Last Edit: 2 years 4 months ago by KazumaHazuki.

Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών 2 years 4 months ago #4

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Που να σε φάειν η Unboxed Μούλαν!
  • Thank you received: 1579
KazumaHazuki wrote:
Υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ unboxholics.com/forum/kinimatografos/441...ets-limited-editions

Όσον αφορά αγορές, μπορεί να βρείς στο Public συλλεκτικές εκδόσεις ταινιών και σειρών (αν και κάποιες δεν έχουν υπότιτλους).Στο Amazon .com, .uk, .de που έχω δοκιμάσει τους τελευταίους μήνες (στο .fr μερικές φορές είχε απορριφθεί η κάρτα μου), μπορείς να κάνεις αγορές.

Μπορούν να υπάρξουν και τα δύο ξεχωριστά.

Το ένα είναι αντίστοιχο του "Έκθεση Φωτογραφιών από Gaming Συλλογές και Δωμάτια" και το άλλο αντίστοιχο του "Συλλεκτικές Εκδόσεις Παιχνιδιών - Συζήτηση".

Ίσως να αλλάξουν οι τίτλοι τους λίγο.
Last Edit: 2 years 4 months ago by NikeFerrari.

Συλλεκτικες εκδοσεις ταινιών και σειρών 2 years 3 months ago #5

• Miss Torrance
  • Miss Torrance's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 22
Καλησπέρα και από εμένα!Είχα ξεκινήσει κι εγώ το άλλο topic με φωτογραφίες από συλλεκτικές και limited ταινιών και σειρών! :)
Εχω κι εγώ κάποια χρόνια που μαζεύω τέτοιες εκδόσεις αν και σε σχέση με τα video games είναι τοοοσο μεγάλη η ποικιλία (αν βάλεις μέσα και DVD και BluRay) που πρέπει να είσαι πολύ συγκρατημένος για να μη σου πάρουν το σπίτι :P
Από μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα,ως συνήθως είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα.
To blu-rayshop όντως είναι μια καλή λύση καθώς τα περισσότερα limited τα βρίσκεις και με ελληνικούς υπότιτλους (αν απότελει κριτήριο για εσένα φυσικά!). Τα Public έχουν αρκετή ποικιλία αλλά βάσει του οτι τα περισσότερα δεν έχουν ελληνικούς υπότιτλους, οι τιμές τους είναι υπερβολικές.
Προσωπικά τις αγορές τις κάνω από amazon/ebay/zavvi.
Τα ευρωπαικά amazon έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον γιατί έχουν και διαφορετικές εκδόσεις πάνω στην ίδια ταινία. Μέσω πιστωτικής επισης (τσεκαρισμένο) γίνονται αγορές κανονικά.
Το ίδιο ισχύει και για το zavvi το οποίο έχει αρκετά καλές τιμές σε boxsets και πολλά από αυτά με ελληνικούς υπότιτλους.
Τέλος για ebay (που ακόμα είναι λίγο τυχαίο αν θα σου δουλέψει το Paypal) προφανώς και υπάρχει ποικιλία αν και προσωπικά ψάχνω πάντα brand new γιατι δε ρισκάρω τη κατάσταση τους!
Οτι άλλη ερώτηση, ελεύθερα..έχω ξοδέψει αρκετή φαιά ουσία στο άθλημα! :hellyeah:
"We all make choices.But in the end,our choices make us."