TOPIC: Προτάσεις ταινιών !

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #133

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
StrikeX wrote:
Παδια καμια καλη ταινια θριλερ/τρομου δεν εχω θεμα το τι θα ειναι θελω ομως να σε κραταει σε αγωνια και να μην βασιζεται μονο στα jumpscare.
Τωρα το ειδα Νικο, επεσες σε υπερλατρεμενο genre...!!!!!Δεν ειναι ολες αριστουργηματα.Αλλα με τις περισσοτερες πιστευω θα περασεις καλα!
-Alien (1979) Για μενα μιας απο τις καλυτερες ταινιες τρομου ολων των εποχων.Αν δεν εχεις δει το original δες το αμεσα, ειναι απιστευτο! :3
-The Evil Dead.Υπαρχουν 2 εκδοσεις, αυτη του '81 και αυτη του 2013.Αυτη του 2013 την εχω δει 3-4 φορες, ακομα και αν δεν ειναι τιποτα απιστευτα πρωτοτυπο για τα σημερινα δεδομενα, ειναι πολυ καλα γυρισμενη.
-Eden Lake (2008).ΠΟΛΥ δυνατη ταινια με πολυ αγωνια.Δες την οπωσδηποτε!Ειναι ψιλο-φρικη! :P
-Zombieland (2009).Αν θες κατι σε horror-comedy ειναι παρα πολυ καλη!
-Shutter (2004).Ασιατικες ταινιες τρομου, enough said! :silly:Πολυ καλη!
-The Descent (2005).Καποιοι εξερευνητες πηγαινουν σε μια σπηλια στην οποια δεν εχει ξαναπατησει καποιος αλλος αν θυμαμαι καλα.Και απο κει και περα δεν παει καλα το πραμα αφου αρχιζουν να τους κυνηγανε κατι περιεργα πλασματα! :lol:
-1408 (2007).Το εχω δει μπολικες φορες.Αν και δεν ειναι και η πιο τρομαχτικη ταινια ever, την γουσταρω παρα πολυ!
-Mama (2013).Αρκετα καλη και ενδιαφερον.
-Feast (2005).Best horror comedy EVER :lol::lol::lol:
Σιγουρα ειναι ατελειωτες οι ταινιες, αλλα με μια πρωτη σκεψη αυτες μου ηρθανε πρωτες!Υπαρχουν πολλες καλυτερες σιγουρα, αλλα υποθετω οτι δεν σε πειραζει :DBtw, για το αν βασιζονται καποιες στα jump-scares η οχι δεν το θυμαμαι, αλλα νομιζω οτι ολες τους ειναι αρκετα καλες ταινιες!
Υ.Γ[email protected] Παμε ρε Σιμο ALIEN FTW!!!!! :hellyeah:
Last Edit: 3 years 3 weeks ago by Captain_Zaraki.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: StrikeX

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #134

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 988
Εντάξει παιδιά Alien δεν χρειάζεται να πεις κάτι παραπάνω τα είχα δει πολύ παλιά πριν το 2005 ισως.
Πανό μερικές τις έχω δει νομίζω ψηθηκα αρκετά για το eden lake. Γενικά το genre ήταν το αγαπημένο μου έλα πλέον δεν με συγκινεί. Δηλαδή οι πολύ εμπορικές ας το πουμε είναι μόνο jumpscare παλιά δεν ήταν έτσι.

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #135

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
StrikeX wrote:
Εντάξει παιδιά Alien δεν χρειάζεται να πεις κάτι παραπάνω τα είχα δει πολύ παλιά πριν το 2005 ισως.
Πανό μερικές τις έχω δει νομίζω ψηθηκα αρκετά για το eden lake. Γενικά το genre ήταν το αγαπημένο μου έλα πλέον δεν με συγκινεί. Δηλαδή οι πολύ εμπορικές ας το πουμε είναι μόνο jumpscare παλιά δεν ήταν έτσι.
Σύμφωνω απολυτα, διστυχως έτσι είναι!Και εμένα ηταν το αγαπημένο μου genre μαλλον.
Όσον αφορά το Eden Lake είναι πολύ καλό, πιστεύω ότι θα σου αρέσει!!!
Btw, βάλε στην λίστα και το (περσινό αν θυμάμαι καλά) It Follows αν δεν το έχεις τσεκαρει!Νομίζω δεν είχε ούτε ένα jumpscare!

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #136

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 988
Captain_Zaraki wrote:
StrikeX wrote:
Σύμφωνω απολυτα, διστυχως έτσι είναι!Και εμένα ηταν το αγαπημένο μου genre μαλλον.
Όσον αφορά το Eden Lake είναι πολύ καλό, πιστεύω ότι θα σου αρέσει!!!
Btw, βάλε στην λίστα και το (περσινό αν θυμάμαι καλά) It Follows αν δεν το έχεις τσεκαρει!Νομίζω δεν είχε ούτε ένα jumpscare!
Aρκετα καλο το it follows απλα λιγο το τελος δεν με ενθουσιασε.

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #137

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
Παιδιά άμα σας αρέσει το Alien παίξτε το Alien Isolation.
Ξεχάστηκε λίγο γρήγορα είναι η αλήθεια και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί.
Είναι παιχνιδάρα και τέλεια μεταφορά του κόσμου του Alien σε videogame.

Ίσως ανήκει σε άλλο thread το post μου αλλά είπα να το βάλω τώρα που είπαμε για alien :P

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #138

• simovitch123
  • Unboxholic
  • Thank you received: 981
KosD wrote:

Ίσως ανήκει σε άλλο thread το post μου αλλά είπα να το βάλω τώρα που είπαμε για alien :P
Το καλύτερο παιχνίδι τρόμου που έχω παίξει σε αυτή τη γενιά! (δεν έχω παίξει ακόμα Soma, με περιμένει όμως στο PS4). Οπτικοακουστικά και κυρίως ακουστικά είναι απ'τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν υπάρξει! Το Sound Design του είναι αλλού.... Ακούς τον θόρυβο που κάνει το Alien στον αεραγωγό και παθαίνεις σοκ!
Ισχύει πως είναι η τελειότερη μεταφορά του Alien σε βιντεοπαιχνίδι! :hellyeah:

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #139

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
KosD wrote:

Θελω να το παιξω ρε γαμοτο και το βρισκεις και σε τιμη χωμα.Το πετυχα στα public στα 6-7 ευρω μεταχειρισμενο! :PΜαλακια εκανα που δεν το πηρα!
Απο οτι ξερω κανει μια κοιλιτσα σε καποια σε καποια φαση, αλλα γενικα πρεπει να ειναι τρομερο!

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #140

• simovitch123
  • Unboxholic
Captain_Zaraki wrote:
KosD wrote:

Θελω να το παιξω ρε γαμοτο και το βρισκεις και σε τιμη χωμα.Το πετυχα στα public στα 6-7 ευρω μεταχειρισμενο! :PΜαλακια εκανα που δεν το πηρα!
Απο οτι ξερω κανει μια κοιλιτσα σε καποια σε καποια φαση, αλλα γενικα πρεπει να ειναι τρομερο!
Το μόνο αρνητικό του παιχνιδιού, είναι πως διαρκεί 5 ώρες παραπάνω απ'ότι θα'πρεπε! Κατα τ'άλλα, εξαιρετικό παιχνίδι Πάνο, εαν το ξαναβρείς σε τόσο χαμηλή τιμή, μην σκεφτείς καθόλου, το αρπάζεις και έχεις φύγει ταμείο! :lol::hellyeah:

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #141

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
simovitch123 wrote:
Captain_Zaraki wrote:
KosD wrote:

Το μόνο αρνητικό του παιχνιδιού, είναι πως διαρκεί 5 ώρες παραπάνω απ'ότι θα'πρεπε! Κατα τ'άλλα, εξαιρετικό παιχνίδι Πάνο, εαν το ξαναβρείς σε τόσο χαμηλή τιμή, μην σκεφτείς καθόλου, το αρπάζεις και έχεις φύγει ταμείο! :lol::hellyeah:
Δεν το συζηταμε καν! :evil:Το μετανιωσα που δεν το πηρα τοτε!Την επομενη φορα που πηγα εχει φυγει φυσικα, αφου ειχε τιμη...παλιου μεταχειρισμενου ps3 τιτλου! :silly::lol:

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #142

• KosD
  • KosD's Avatar
  • Package receiver
  • Thank you received: 474
simovitch123 wrote:

Πολλοί το αναφέρουν αυτό σαν αρνητικό και δεν διαφωνώ αλλά προσωπικά δεν με κούρασε καθόλου.
Ναι είναι μεγάλο σε διάρκεια αλλά το γούσταρα τόσο πολύ που δεν μου φάνηκε.
Θυμάμαι επίσης ότι όλο και κάτι καινούριο συνέβαινε και μου κράταγε το ενδιαφέρον.
Ας πούμε πήγαινες σε μια καινούρια διαφορετική περιοχή, προχώραγε λίγο περισσότερο ιστορία κλπ.
Αυτή η σκηνή με το flashback που εκτός του σκάφους με είχε αφήσει με ανοιχτό το στόμα.

Προτάσεις ταινιών ! 3 years 3 weeks ago #143

• simovitch123
  • Unboxholic
KosD wrote:
simovitch123 wrote:

Πολλοί το αναφέρουν αυτό σαν αρνητικό και δεν διαφωνώ αλλά προσωπικά δεν με κούρασε καθόλου.
Ναι είναι μεγάλο σε διάρκεια αλλά το γούσταρα τόσο πολύ που δεν μου φάνηκε.
Θυμάμαι επίσης ότι όλο και κάτι καινούριο συνέβαινε και μου κράταγε το ενδιαφέρον.
Ας πούμε πήγαινες σε μια καινούρια διαφορετική περιοχή, προχώραγε λίγο περισσότερο ιστορία κλπ.
Αυτή η σκηνή με το flashback που εκτός του σκάφους με είχε αφήσει με ανοιχτό το στόμα.
Και εμένα δεν με πείραξε καθόλου Γιάννη,γιατί και εγώ απολάμβανα το κάθε δευτερόλεπτο άγχους και αγωνίας, αλλά καταλαβαίνω πως κάποιοι μπορεί να κουράστηκαν απ'το Backtracking που υπάρχει στο παιχνίδι.

Καλά στη σκηνή που λες είχα ανατριχιάσει ολόκληρος!

Προτάσεις ταινιών ! 2 years 10 months ago #144

• MrPanN
  • MrPanN's Avatar
  • Wishlister
παιδες ψάχνω ταινία,, προτιμώ πιο πολυ ιστορικές βιογραφίες κοινωνικές,, αν εχει κάποιος να προτείνει κάτι