TOPIC: Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ )

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 5 years 3 weeks ago #25

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
Το martyrs είναι από τα μικρά διαμαντάκια που παραμένουν για κάποιο λόγο άγνωστα, ενώ έχουμε κατακλυστεί από κόπιες του saw...

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...
The administrator has disabled public write access.

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 5 years 3 weeks ago #26

• Akis_Insane
  • Akis_Insane's Avatar
  • Unpacker
  • Thank you received: 442
Ειμαι και εγω φανατικος του James Wan ( Saw 1 , Dead Silence , Insidious , The Conjuring ) Μεγαλο κολλημα ο τυπος με τις λουτρινες κουκλες...! Το Saw 1 (μονο το 1) ειναι απο τις αγαπημενες μου , μεγαλο σοκ οταν την ειδα...

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 5 years 3 weeks ago #27

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2305
Akis_Insane wrote:
Ειμαι και εγω φανατικος του James Wan ( Saw 1 , Dead Silence , Insidious , The Conjuring ) Μεγαλο κολλημα ο τυπος με τις λουτρινες κουκλες...! Το Saw 1 (μονο το 1) ειναι απο τις αγαπημενες μου , μεγαλο σοκ οταν την ειδα...

Όντως φίλε το 1ο Saw ήταν φοβερό!!Ακόμη θυμάμαι τη αντίδραση μου στο τέλος τη πρώτη φορά που το είδα.... :lol:

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #28

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2025
Η ταινιες τρομου ειναι το αγαπημενο μου genre στον κινηματογραφο, και αν το καλοσκεφτω κιολας 8/10 ταινιες που βλεπω ειναι horror-thriller!!!
Παραθετω τα αγαπημενα μου
The Grudge (2004).Ταινιαρα, δεν χρειαζεται τιποτα αλλο!Τα 2-3 ηταν το ενα χειροτερο απο το αλλο...
Saw (2004).Επισης καταπληκτικο και με ενα απιστευτο τελος!Λιγα λεπτα τα θες για να συνελθεις μετα απο αυτη την ταινια!Ειναι απο τις λιγες ταινιες που εχω δει μονος μου, με ξαδερφια, φιλους κλπ πανω απο 7 φορες!
Se7en (1995).Η επιρροες της σειρας Saw, απο εκει ειναι τουλαχιστον προφανεις.Απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει, και απο τα ακομα λιγοτερα που αξιζουν καθαρο 10αρι για μενα.
Alien (1979).Δηλωνω φανατικος, και ειναι και ο λογος εννοειται που περιμενω το Isolation σαν τρελος!Ενα ακομα 10/10!!!!!
The Cabin in the Woods (2012).Πολυ δεν πιασανε πιο ηταν το νοημα στην ταινια.Το horror-comedy στα καλυτερα του.
Feast (2005).Ξεκαρδιστικη!Αλλο ενα επικο horror-comedy!Πρεπει να γινει rewatch, ΑΜΕΣΑ!
Hellraiser (Bitch please, περιμενατε να βαλω καποιο συγκεκριμενο? :silly:ΟΛΑΑΑΑΑ).
Πιο παλιες ταινιες που μπορει να καθορισαν ενα ειδος, οπως η Νυχτα των Ζωντανων Νεκρων του Ρομερο, δεν βρισκονται στην λιστα, καθως αναγνωριζω την σημαντικοτητα τους, αλλα εχουν πλεον ξεπεραστει.(Οχι μονο η συγκεκριμενη του Ρομερο αλλα και ο Εξορκιστης κλπ).
Υ.Γ.Οποιες προτασεις για horror movies που θα προτεινατε να δω ευπροσδεκτες ;)Γιατι τωρα τελευταια ολο ψαχνω κατι καλο και πετυχενω 8/10 φορες σε μ**κια :lol:
Last Edit: 4 years 11 months ago by Captain_Zaraki.

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #29

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 670
Captain_Zaraki wrote:
Η ταινιες τρομου ειναι το αγαπημενο μου genre στον κινηματογραφο, και αν το καλοσκεφτω κιολας 8/10 ταινιες που βλεπω ειναι horror-thriller!!!
The Grudge (2004).Ταινιαρα, δεν χρειαζεται τιποτα αλλο!Τα 2-3 ηταν το ενα χειροτερο απο το αλλο...
Saw (2004).Επισης καταπληκτικο και με ενα απιστευτο τελος!Λιγα λεπτα τα θες για να συνελθεις μετα απο αυτη την ταινια!Ειναι απο τις λιγες ταινιες που εχω δει μονος μου, με ξαδερφια, φιλους κλπ πανω απο 7 φορες!
Se7en (1995).Η επιρροες της σειρας Saw, απο εκει ειναι τουλαχιστον προφανεις.Απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει, και απο τα ακομα λιγοτερα που αξιζουν καθαρο 10αρι για μενα.
Alien (1979).Δηλωνω φανατικος, και ειναι και ο λογος εννοειται που περιμενω το Isolation σαν τρελος!Ενα ακομα 10/10!!!!!
The Cabin in the Woods (2012).Πολυ δεν πιασανε πιο ηταν το νοημα στην ταινια.Το horror-comedy στα καλυτερα του.
Feast (2005).Ξεκαρδιστικη!Αλλο ενα επικο horror-comedy!Πρεπει να γινει rewatch, ΑΜΕΣΑ!
Hellraiser (Bitch please, περιμενατε να βαλω καποιο συγκεκριμενο? :silly:ΟΛΑΑΑΑΑ).
Πιο παλιες ταινιες που μπορει να καθορισαν ενα ειδος, οπως η Νυχτα των Ζωντανων Νεκρων του Ρομερο, δεν βρισκονται στην λιστα, καθως αναγνωριζω την σημαντικοτητα τους, αλλα εχουν πλεον ξεπεραστει.(Οχι μονο η συγκεκριμενη του Ρομερο αλλα και ο Εξορκιστης κλπ).
Υ.Γ.Οποιες προτασεις για horror movies που θα προτεινατε να δω ευπροσδεκτες ;)Γιατι τωρα τελευταια ολο ψαχνω κατι καλο και πετυχενω 8/10 φορες σε μ**κια :lol:
Nice! Όντως πολλές από τις ταινίες τρόμου που μου προτείνουν είναι πατάτες, αλλά αφού συμφωνώ σε γούστο με τις 4 πρώτες σου επιλογές, φαντάζομαι θα μου αρέσουν και οι The Cabin in the Woods & Feast. Μπήκαν στο watchlist :D

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #30

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Χαχα, ωραίος theo!ειναι λίγο ιδιαίτερες (ειδικά το feast) αλλά αν τις δεις χωρίς να τις περνεις στα σοβαρά και ξέροντας ότι σατυριζουν άλλες ταινίες τρόμου θα τις κατευχαριστηθεις!!!
Last Edit: 4 years 11 months ago by Captain_Zaraki.

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #31

• theonirvana
  • theonirvana's Avatar
  • Add-to-carter
  • Thank you received: 5
πραγματικα οι ταινιες τρομου και τα θριλερ γενικα ειναι το αγαπημενο μου ειδος.βλεπω σχεδον αποκλειστικα ταινιες τετοιοιυ ειδους.γενικα κατι δρασης κα ιπεριπετειες τις βαριεμαι οσο δεν παει.μερικες απο τις αγαπημενες μου ειναι:

Law Abiding Citizen(ΕΠΟΣ απλα )
I know what you did last summer
American Phycho
Scream(το πρωτο κυριως αλλα και τα υπολοιπα καλα ηταν)
The life before her eyes(δεν ξερω γιατι αλλα μου αρεσε παρα πολυ)

Αυτα μου ερχονται τωρα.

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #32

• Theo
  • Theo's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 670
Captain_Zaraki wrote:
Χαχα, ωραίος theo!ειναι λίγο ιδιαίτερες (ειδικά το feast) αλλά αν τις δεις χωρίς να τις περνεις στα σοβαρά και ξέροντας ότι σατυριζουν άλλες ταινίες τρόμου θα τις κατευχαριστηθεις!!!
Ναι, ταιρίαζουν στο γούστο μου οπότε πιστεύω ότι θα μου αρέσουν. Η ερώτησή μου όμως είναι: να τις δω με παρέα ή μόνος?

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #33

• stark1st
  • stark1st's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 62
Captain_Zaraki wrote:
Ωραίος. Οι ταινίες που έβαλες είναι πολύ δυνατές και τις περισσότερες από αυτές τις έχω παρακολουθήσει τουλάχιστον 3-4 φορές.
Last Edit: 4 years 11 months ago by stark1st.

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 11 months ago #34

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Theo wrote:
Captain_Zaraki wrote:
Ναι, ταιρίαζουν στο γούστο μου οπότε πιστεύω ότι θα μου αρέσουν. Η ερώτησή μου όμως είναι: να τις δω με παρέα ή μόνος?
Αυτες τις δυο με παρεα Θοδωρη, οπωσδηποτε γιατι ταιριαζουν οι μ**κιουλες που λεμε με την παρεα εκει!Ειδικα στο Feast γινεται χαμος χαχαχα!
Θενκς Stark1st!

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 9 months ago #35

• night0queen
  • night0queen's Avatar
  • Wishlister
ολα τα saw
o εξορκιστης
ο αγεννητος (πολλοι το βρηκαν βλακια,εμενα μου εμεινε)
το φαινομενο της πεταλουδας (δεν ξερω αν θεωρειτε θριλερ)

Αγαπημενες ταινιες ( θρίλερ ) 4 years 6 months ago #36

• Captain_Zaraki
  • Unboxholic
Για να μην ξαναρωτάω στις προτάσεις ταινιών, αξίζει να δω σε σινεμά την Γυναίκα με τα Μαύρα 2?Το 1ο μαρεσε παρα πολύ το έχω δει τουλάχιστον 4 φορές!
Το 2ο πήγε η αδερφη μου και το είδε και μου είπε ότι ήταν τόσο καλό όσο και το 1ο.Ποιος την εμπιστεύεται φυσικά, για πείτε ρε σεις, την είδε κανένας?Αξίζει καθόλου?