Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #1

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205

Με ποια σκηνή από video game σας έφυγε λίγο σκατούλι;;;

Θα αρχίσω με δύο:
Η πρώτη και πιο πρόσφατη ήταν το τέρας στο νερό του Amnesia, όσοι το έχουν παίξει νομίζω ότι με καταλαβαίνουν ;)
Η δεύτερη είναι τα γαμώσκυλα και τα κωλόχερα στο Resident Evil 1. Τα μαλακισμένα μου στιγμάτισαν την παιδική μου ηλικία :(

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...
Last Edit: 3 years 6 months ago by teq.
The administrator has disabled public write access.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #2

• simovitch123
  • simovitch123's Avatar
  • Unboxholic
  • This is, excuse me, a damn fine cup of coffee.
  • Thank you received: 902
Η πιο τρομακτική στιγμή μου σε gaming ήταν στο Amnesia που εκεί που περπατάς ακούς θόρυβο απο το τέρας και μπαίνεις να κρυφτείς στο δωμάτιο, όμως αφού κλείσεις την πόρτα γυρνάς και είναι ακριβώς πίσω σου. Άλλες φρικιαστικές στιγμές είναι αυτές που είπε ο teq καθώς επίσης και στο silent hill 2 που καθώς περπατάς στον διάδρομο πετάγετε απο πίσω σου το pyramid head και σε κυνηγάει.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #3

• stark1st
  • stark1st's Avatar
  • Moderator
  • News Editor @Unboxholics
  • Thank you received: 62
Resident evil 2. Ήμουν 8-9 χρονών και θυμάμαι την σκηνή στην οποία ο αστυνομικός του τμήματος που συναντάς στην αρχή σχεδόν του παιχνιδιού, γίνεται και αυτός zombie. Ένα θα σας πω... Έκλεισα την κονσόλα εκείνη την στιγμή και έβαλα να παίξω Crash χαχα :P.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #4

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
simovitch123 wrote:
Η πιο τρομακτική στιγμή μου σε gaming ήταν στο Amnesia που εκεί που περπατάς ακούς θόρυβο απο το τέρας και μπαίνεις να κρυφτείς στο δωμάτιο, όμως αφού κλείσεις την πόρτα γυρνάς και είναι ακριβώς πίσω σου.
Και επίσης όταν είδα για πρώτη φορά ότι το τέρας που σε κυνηγάει μπορεί να σπάσει τις πόρτες!
Resident evil 2. Ήμουν 8-9 χρονών και θυμάμαι την σκηνή στην οποία ο αστυνομικός του τμήματος που συναντάς στην αρχή σχεδόν του παιχνιδιού, γίνεται και αυτός zombie. Ένα θα σας πω... Έκλεισα την κονσόλα εκείνη την στιγμή και έβαλα να παίξω Crash χαχα :P
Ναι ρε φίλεεεεεεεεεεεεε... τον ξέχασα τελείως αυτόν... Θυμάμαι επίσης όταν είχα αρχίσει να παίζω για πρώτη φορά το παιχνίδι ότι δυσκολευόμουν να φτάσω στο αστυνομικό τμήμα. Μετά από κάποιον καιρό όμως πέρναγε με πιρουέτες ανάμεσά τους :PΝομίζω είχε και ένα easter egg αν έφτανες στο αστυνομικό τμήμα χωρίς να χαλάσεις ούτε μία σφαίρα και χωρίς να χάσεις ούτε λίγη ζωή. Έβρισκες στην αυλή του αστυνομικού τμήματος ένα κλειδί που άνοιγε μια ντουλάπα, και μέσα είχε ένα όπλο (καραμπίνα αν δεν κάνω λάθος) και άλλα ρούχα για την γκόμενα :)

Last Edit: 3 years 6 months ago by teq.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #5

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2089
Στο Fahrenheit οταν ειχες διαπραξει ενα φονο και πηγες σπιτι,στο μπανιο που πας για να πλυθεις ανοιγεις το ντουλαπακι για να παρεις κατι φαρμακα και οταν το κλεινεις βλεπεις απο το καθρεφτακι πανω στο ντουλαπι οτι πισω σου ειναι αυτος που σκωτωσες!!!Το δειχνει πολυ αποτομα,ημουν και ποιο μικρος τοτε μονος μεσα στο σκοταδι! :lol:
Last Edit: 3 years 6 months ago by ConstantinosRed.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #6

• BraVeHeart
  • BraVeHeart's Avatar
  • Administrator
  • Videogames Addict
  • Thank you received: 2006
Πέθανα με τον υπότιτλο του θέματος! Πέθανα!

Μία σκηνή που μου έρχεται τώρα στο μυαλό, είναι όταν ο James συναντάει για πρώτη φορά τον Pyramid Head στο Hotel, πίσω από τα κάγκελα, με τον δεύτερο να βαριανασαίνει και να τον κοιτάει...

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #7

• StrikeX
  • StrikeX's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 945
Χμμ Halo 1 δευτερη πιστα νομιζω, εκει που πρεπει να ενεργοποιησεις την γεφυρα για να περασεις απεναντι ειναι ενας sangheili η οπως λεγονται αυτα και με το που στριβεις τον βλεπεις στην μουρη σου εκει εκανα κακακια :P

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #8

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 1915
Τωρα που το σκεφτομαι δεν μπορω να πω οτι εχω τρομαξει ιδιαιτερα με καποια συγκεκριμενη στιγμη (ισως να σφιχτηκα λιγο αλλα δεν πεταχτηκα και στον αερα :P).
Πιο πολυ με τρομαζει στο game η ατμοσφαιρα του, για αυτο δεν μπορω και να παιξω horror games για πολυ ωρα συνεχομενα :D
......
Αλλα μαλλον θα πω και εγω την σκηνη στο Resi 2 με τον μπατσο :silly:

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #9

• TheRatWayID
  • TheRatWayID's Avatar
  • Shipper
  • You’ve met with a terrible fate, haven’t you?
  • Thank you received: 113
δεν θυμαμε ποιο παιχνιδι ητανε αλλα το ειχα παιξει οταν ημουν πιο μικρος, που ησουν σε ενα καστρο και οταν εκανες κατι με το φως στους πινακες ,που ειχε, αλλαζαν μορφη...σε κατι βρικολακες με αιματα κτλ...εβλεπα εφιαλτες για 2 μερες...

EDIT:με μια πρασινη πετρα νομιζω..
Last Edit: 3 years 6 months ago by TheRatWayID.

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #10

• SymphonyX13
  • SymphonyX13's Avatar
  • Unpacker
  • ...but i have promises to keep and miles to go before i sleep...
  • Thank you received: 451
Η στιγμή στο πρώτο Resident όταν τα ζόμπι-ντόπερμαν σπάνε τα παράθυρα! Εδώ έχουμε μια έκφραση για όταν τρομάζει κάποιος ότι "έκλασε μαλλί", ε εγώ τότε, έκλασα ολόκληρα κουβάρια!!! :woohoo:Επίσης όχι μόνο μια σκηνή αλλά ολόκληρο το "Project Zero" που είναι το πιο τρομακτικό παιχνίδι που έχω παίξει!! Καθόλου τυχαίο το ότι δεν έπαιξα ποτέ τις συνέχειες του!!!

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #11

• Akis_Insane
  • Akis_Insane's Avatar
  • Unpacker
  • ...suddenly... life has new meaning...
  • Thank you received: 442
Τι να λεμε τωρα....Ανατριχιλα...

Δημητρη, εκτος απο το ''εκλασε μαλλι'' λεμε και το αλλο ''εφτασε το σκατο στην καλτσα'' :ohmy::woohoo:

Η σκηνή που σας τρόμαξε περισσότερο σε video game 3 years 6 months ago #12

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
TheRatWayID wrote:
δεν θυμαμε ποιο παιχνιδι ητανε αλλα το ειχα παιξει οταν ημουν πιο μικρος, που ησουν σε ενα καστρο και οταν εκανες κατι με το φως στους πινακες ,που ειχε, αλλαζαν μορφη...σε κατι βρικολακες με αιματα κτλ...εβλεπα εφιαλτες για 2 μερες...
EDIT:με μια πρασινη πετρα νομιζω..
Νομίζω ότι λες το undying. Είχες μια άλλη όραση και μπορούσες να δεις τους πίνακες και κάποια άλλα αντικείμενα με άλλη μορφή (μέσα στα αίματα, οι απεικονιζόμενοι γινόταν τέρατα). Αν λες αυτό τότε έχεις απόλυτο δίκιο. Έπεφτε ένα κουράδι σε κάθε βήμα. Πραγματικά τρομακτική και επιβλητική ατμόσφαιρα. Η μόνη στιγμή που μπορούσες να πάρεις ανάσα ήταν στα loading. Και είχε ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΑ loading, σχεδόν σε κάθε πόρτα που άνοιγες :)
Πλέον έχει γεράσει πολύ όμως :/

• Page:
  • 1
  • 2