TOPIC: Zelda Universe Fans Thread

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #13

• Sadshadow
  • Sadshadow's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 31
Εμένα το πρώτο μου Zelda ήταν το ocarina of time στο N64. :3Είχα κάνει τα πάντα εκτός απο το να βρω ενα κομμάτι καρδιάς.... ολα τα αλλα τα ειχα κάνει, ειχα βρει ολες τις χρυσές skulltulες, τα 4 μπουκάλια, το μεγάλο σπαθί που δεν σπάει, την μάσκα της αλήθειας, τα πάντα ολα εκτός απο ενα τελευταίο αναθεματισμένο κομματάκι καρδιάς! :pinch:τρελό κάψιμο όπως καταλαβαίνετε, ειχα κυριολεκτικά χαθεί στο κόσμο του, γνώριζα τα μέρη και τις τοποθεσίες καλύτερα απο οτι την πόλη που ζω στα αλήθεια : :side:

Ενα μεγάλο μυστήριο που δεν καταλάβαινα τι ήταν, είναι αυτό το 0000 που έγραφε στο φάκελο μου. Σε 2 φίλους μου που ειχαν και αυτοί το παιχνίδι είχαν αλλο νούμερο και ειχα σκάσει, τι ήταν αυτό που είχαν αυτοί και εγώ δεν είχα .... :dry:τελικά έλυσα το μυστήριο χρόνια μετά όταν είχα βάλει να παίξει ο μικρός μου αδελφός απο την αρχή... ήταν το πόσες φορές έχεις πεθάνει :silly:
Δεν είχα πεθάνει καμία γιατί πάντα ειχα 3 μπουκάλια με νεραιδούλες μαζί μου... (το τέταρτο το βρήκα μετα τον τερματισμό του παιχνιδιού) όποτε έσωζε το τομάρι μου μια, έτρεχα σε τοποθεσίες που γνώρισα οτι υπήρχαν και μάζευα άλλες.
Last Edit: 4 years 7 months ago by Sadshadow.
The administrator has disabled public write access.

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #14

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 1616
GrayFox46 wrote:
Ποίο ηταν το πρώτο σας Zelda?
Εγώ πάντως είμαι απο τους σχετικά νέους. Είχα δει σε φίλο ένα zelda στο gameboy και ετσι μετά απο χρόνια ψήθηκα και αγόρασα στο advance, το minish cap! Ατελείωτη παιχνιδάρα. Απλά τέλειο και ασχολήθηκα μαζί του ένα ολόκληρο καλοκαίρι. Μετά έπαιξα στο ds το Phantom Hourglass και τώρα με το wii u έπαιξα το Twilight Princess <--Πολύ καλό για πρώτο μου 3D Zelda.
Τώρα έχω ξεκινήσει το Skyward Sword και μετά ακολουθεί το Windwaker!
Next step είναι ο στρατός :Pοπου η αγορά του 3ds είναι δεδομένη πακετάκι με Ocarina και Majora's.

Αυτό που μου αρέσουν στα Zelda είναι οτι σε μεταφέρουν στο μαγικό τους κόσμο.
Πείτε και κανένας άλλος κανα δυο λόγια για τα Zelda να διαβάσουμε.

Το πρώτο μου ήταν το πρώτο που κυκλοφόρησε στο NES.

Το αγαπημένο μου Zelda και γενικά πιο αγαπημένο μου παιχνίδι όλων των εποχών είναι το A Link to the Past.

Έχω όλα τα Zelda σε κονσόλα της Nintendo, επανεκδόσεις, κτλ και έχω παίξει όλα στην εποχή τους πλην τα δύο πιο πρόσφατα δηλαδή Skyward Sword και A Link between Worlds για τα οποία επιφυλάσσομαι.

Μεγάλη λατρεία τα Zelda! :3:3:3:3:3:3:3:3

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #15

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
GrayFox46 wrote:
Ποιό σκοτεινό το Majora's απο το Twilight?

Εγώ πάντως μιας και την είχα παρατήσει τη Nintendo, θα παίξω τώρα με το Wii U όσα έχουν βγεί/θα βγούν και αργότερα με το 3ds θα παίξω και ocarina/majora's/LBW που θεωρούνται ψιλοmust. Πιστεύω κομπλέ είμαι.
Φανταστικό επίσης είναι το Hyrule Historia. Πολύ πράμα μέσα και έναν έναν τίτλο που τελειώνω διαβάζω μετα απο το βιβλίο :side:

Ναι.

Όλα τους είναι πολύ ωραία πλην του 2 που είναι το χειρότερο μου.

Τα 2 Oracles του GBC, το Link's Awakening υπάρχει σε καλύτερη DX έκδοση στο GBC, τα δύο του DS, το Minish το ανέφερες, ακόμη και το 4 Swords είναι ενδιαφέρον, κτλ.

Το καλύτερο να παίξεις πρώτα που είναι το A Link to the Past του SNES που υπάρχει και στο GBA και στο Virtual Console.

EDIT.

Πονεμένη ιστορία. Είχα κάνει preorder την συλλεκτική και τελευταία στιγμή το Αγγλικό amazon ενημέρωσε ότι λόγω προβλήματος δεν θα στοκάρει και είχε ήδη ξεπουλήσει απο το Αμερικάνικο, κτλ και αρκέστηκα στην απλή πράσινη έκδοση μιας και η χρυσή είχε πλέον τα τριπλάσια.

Που θα πάει όμως; Κάποια μέρα θα την αποκτήσω! :hellyeah:
Last Edit: 4 years 7 months ago by NikeFerrari.

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #16

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • Thank you received: 291
χεχε ήμουν σίγουρος οτι θα γράψουν ολες οι παλιές καραβάνες :P

Των nes-snes δε νομίζω να τα παίξω πάντως. Όχι τίποτα άλλο, θα μου σπάσουν τα νεύρα λογικά.
Επίσης αυτό που φοβάμαι εγω είναι το Spirit Tracks γιατι κατι μου λέει οτι είναι λίγο δίδυμο με το Phantom Hourglass
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #17

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
GrayFox46 wrote:

Των nes-snes δε νομίζω να τα παίξω πάντως. Όχι τίποτα άλλο, θα μου σπάσουν τα νεύρα λογικά.
Επίσης αυτό που φοβάμαι εγω είναι το Spirit Tracks γιατι κατι μου λέει οτι είναι λίγο δίδυμο με το Phantom Hourglass

Κάνεις μεγάλο λάθος για το A Link to the Past στο SNES!

Παραμένει ολόφρεσκο και υπόδειγμα διαχρονικού design και δεν γέρασε καθόλου κανένας μηχανισμός του. Φοβερά τα πάντα. Εικαστικό, gameplay, μουσική, γωνία θέασης δηλαδή top-down, κτλ.

Δεν είναι τυχαίο που ακόμη και σήμερα κυκλοφορούν Zelda στα φορητά, ακριβώς στο στυλ του. Είπες έπαιξες το Minish Cap που παίζει ακριβώς το ίδιο αλλά το ALTTP είναι πολύ ανώτερο. Το πιο πρόσφατο του 3DS παίζει ακριβώς έτσι.

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #18

• NikeFerrari
  • NikeFerrari's Avatar
  • Moderator
Το θέμα μου άνοιξε την όρεξη οπότε πήγα να περιεργαστώ τα παιχνίδια και τελικά είπα να τα βγάλω και φωτογραφία.

Απο την βιασύνη/ενθουσιασμό μου, ξέχασα και κάποια και κάποιες εναλλακτικές εκδόσεις/συλλεκτικές συσκευασίες πίσω. :lol:

Έμπειράζειν! Όταν βγει το MM στο 3DS, επανορθώνω. B)

Last Edit: 4 years 7 months ago by NikeFerrari.
The following user(s) said Thank You: Sadshadow

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #19

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2305
NikeFerrari wrote:
GrayFox46 wrote:

Κάνεις μεγάλο λάθος για το A Link to the Past στο SNES!

Παραμένει ολόφρεσκο και υπόδειγμα διαχρονικού design και δεν γέρασε καθόλου κανένας μηχανισμός του. Φοβερά τα πάντα. Εικαστικό, gameplay, μουσική, γωνία θέασης δηλαδή top-down, κτλ.

Δεν είναι τυχαίο που ακόμη και σήμερα κυκλοφορούν Zelda στα φορητά, ακριβώς στο στυλ του. Είπες έπαιξες το Minish Cap που παίζει ακριβώς το ίδιο αλλά το ALTTP είναι πολύ ανώτερο. Το πιο πρόσφατο του 3DS παίζει ακριβώς έτσι.

Θα συμφωνήσω!!Το έβαλα με emulator το καλοκαίρι και έπαιξα λίγο λόγο νοσταλγίας χαχα και μπορώ να πω ότι παίζεται μια χαρά ακόμη!!! :hellyeah:

Υ.Γ:Τα σπάει η συλλογή με Zelda Γιώργο!! :like:

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #20

• TheRatWayID
  • TheRatWayID's Avatar
  • Shipper
  • Thank you received: 113
NikeFerrari wrote:
Το θέμα μου άνοιξε την όρεξη οπότε πήγα να περιεργαστώ τα παιχνίδια και τελικά είπα να τα βγάλω και φωτογραφία.

Απο την βιασύνη/ενθουσιασμό μου, ξέχασα και κάποια και κάποιες εναλλακτικές εκδόσεις/συλλεκτικές συσκευασίες πίσω. :lol:

:3__ :3

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #21

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
TheRatWayID wrote:
NikeFerrari wrote:

Αν είναι 2D όπως το minish cap τότε οκ απλά πίστευα οτι θα είναι σαν του nes που όπως και να το κάνουμε δεν παίζεται εύκολα. Λίγα λίγα όμως και πάντα με την απαραίτητη όρεξη. Ήδη για φέτος έχω Skyward, Windwaker και Zelda U :3
http://www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM[IMG]www.mariowiki.com/images/9/95/Frog_Mario_SM

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #22

• Sadshadow
  • Sadshadow's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 31

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #23

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
Sadshadow wrote:

Εύκολα το παίζω. Αρκεί να έχω ορέξεις για 2D ειδικα στην ταμπλετα του Wii U.

Μιας και είπα 2D και Wii U, ασχετο αλλά κάποια στιγμή θέλω να πάρω και το Shovel Knight

Zelda Universe Fans Thread 4 years 7 months ago #24

• BraVeHeart
  • Administrator
  • Thank you received: 2030
Sadshadow wrote:

Θα κλάψω, αλήθεια.