Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια...

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #1

• Stratoulis
  • Stratoulis's Avatar
  • Administrator
  • "Powered by Unboxholics"
  • Thank you received: 125
Τον τελευταίο καιρό βάζω ένα παιχνίδι και το βγάζω στο τέταρτο,έχω τόσα πολλά να παίξω (πχ στο Steam εχω σχεδον 90 παιχνίδια και έχω παίξει τα 20) δεν ξέρω γιατί το έχω πάθει αυτό...

Για πείτε γνώμες,εσείς πόσο παίζεται; σας κρατάει το gaming όπως παλιά; η έχετε χάσει και εσείς την όρεξη σας;;;
The administrator has disabled public write access.

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #2

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
  • Thank you received: 205
Φίλε η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι όπως παλιά που έψαχνα παντού να βρω νέα παιχνίδια να παίζω συνέχεια κάτι. Πλέον έχω κάποιους αγαπημένους τίτλους που περιμένω και ξέρω ότι θα περάσω καλά παίζοντάς τους και μερικούς καινούριους που ακούω πολύ καλά λόγια. Πλέον τα παιχνίδια απλά μου γεμίζουν το χρόνο όταν δεν έχω δουλειά ή δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω. Επίσης δεν μπορώ να βάλω ένα παιχνίδι και να παίζω με τις ώρες όπως παλιά. Θα το βάλω, θα παίξω 3-4 ώρες και θα το κλείσω. Μπορεί βέβαια μέσα σε μισή ώρα να το ξαναβάλω :P

Έχω σπάσει στο pc μου κωδικό για την τιμή μου
και έχω σβήσει από τα αρχεία την ντροπή μου...

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #3

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2178
Χμμ αυτό που λες το παθαίνω και εγώ κατά διαστήματα...Προσπαθώ όταν πιάνω ένα παιχνίδι να το τελειώσω πριν πάω σε άλλο αλλά έχω αρκετά που περιμένουν να παιχτούν και κάνω το λάθος μερικές φορές να αρχίσω 2 και 3 παιχνίδια ταυτόχρονα και στο τέλος μπορεί να μην τερματίσω και κανένα..Τώρα τελευταία το περιόρισα κάπως αυτό.....

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #4

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
ConstantinosRed wrote:
Χμμ αυτό που λες το παθαίνω και εγώ κατά διαστήματα...Προσπαθώ όταν πιάνω ένα παιχνίδι να το τελειώσω πριν πάω σε άλλο αλλά έχω αρκετά που περιμένουν να παιχτούν και κάνω το λάθος μερικές φορές να αρχίσω 2 και 3 παιχνίδια ταυτόχρονα και στο τέλος μπορεί να μην τερματίσω και κανένα..Τώρα τελευταία το περιόρισα κάπως αυτό.....

Μέγα λάθος αυτό, το έκανα κι εγώ μέχρι πρότινος, ώσπου κατάλαβα ότι δεν παίρνω πολλά πράγματα που μου δίνει απλόχερα ο κάθε τίτλος αν ασχοληθώ 100%.
+1 που το ελάττωσες... :)

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #5

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2004
Εγω νομιζω οτι αν βαλεις το αγαπημενο σου game θα ξαναεχεις ορεξη χαχαχα xD Εγω αυτο κανω οποτε το παθαινω...Βαζω ενα Dark Souls και νταξει :D

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #6

• Stratoulis
  • Stratoulis's Avatar
  • Administrator
@Teq 3-4 ώρες για μένα είναι πολλές...Παλιά όμως πχ WOW εποχές (Έπαιζα 4μιση χρόνια) έκλεινα 10 ώρες συνεχόμενα :DΌπως πχ με το Resident Evil 4 το έβαζα το πρωί και το μεσημέρι το τέλειωνα...

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #7

• TheRatWayID
  • TheRatWayID's Avatar
  • Shipper
  • You’ve met with a terrible fate, haven’t you?
  • Thank you received: 113
ψαξε στο παρελθον εκει θα βρεις την ορεξη σου...
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]

EDIT: Και τα CO-OP βοηθανε αρκετα (με καποιον φιλο σου)
Last Edit: 3 years 10 months ago by TheRatWayID.
The following user(s) said Thank You: Stratoulis

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #8

• Stratoulis
  • Stratoulis's Avatar
  • Administrator
Σωστό φίλε...Θα κατεβάζω κανένα καλό Emulator να παίξω κανένα παλιό και αγαπημένο παιχνίδι.

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #9

• andreasgtech
  • andreasgtech's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 104
Πάντως και γω παιδιά έχω καταλάβει ότι δύσκολα θα με τραβήξει και θα με κρατήσει ένα παιχνίδι, πλέον παίζουν και άλλες δραστηριότητες όπως έξοδοι με φίλους και καλή παρέα ;)

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #10

• TheCh0senOne
  • TheCh0senOne's Avatar
  • 0110100110er
  • Thank you received: 5
Υπάρχουν δύο εκδοχές, νομίζω. Είτε περνάς φάση που απλά θες να ξεχαστείς λίγο για να επανέλθει η όρεξη σου είτε έχεις αρχίσει να χάνεις την όρεξη σου γενικά για games (αυτό είναι αρκετά τραβηγμένο και δύσκολο να συμβαίνει, αλλά πρέπει να το έχεις υπόψη σου σαν περίπτωση). Εγώ θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις. Κάνε ότι σου αρέσει, εγώ συνήθως όταν το παθαίνω αυτό, ασχολούμαι με κάποια σειρά/anime ή με το να αποσυναρμολογήσω κάποια παλιά ηλεκτρική συσκευή - το παλιό μου laptop ή ένα χαλασμένο κινητό (με κάτι πιο πρακτικό, δηλαδή) μέχρι να μου ξαναέρθει όρεξη. Δεν θα έλεγα πως χρειάζεται να "πιεστείς", με την έννοια του να προσπαθήσεις να έχεις όρεξη. Ασχολήσου με κάποιο hobby σου ή βρες ένα καινούριο. Αν θες να σχετίζεται με το gaming, μπορείς να δοκιμάσεις διάφορα indie games, τελείως διαφορετικά με αυτά που έπαιζες ως τώρα. Το έχει πολύ πράμα.

ConstantinosRed wrote:

Και εγώ το κάνω αυτό. Ειδικά αυτό το καλοκαίρι που "ξεσαλώνω" πριν το γολγοθά που λέγεται πανελλήνιες. Δεν μπορώ να παίζω το ίδιο το game επί 3 ώρες, οπότε συνήθως ασχολούμαι 1-2 ώρες και μετά κάνω διάλειμμα surfάρωντας και συνεχίζω με ένα άλλο. Σίγουρα δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά αυτή τη στιγμή έχω σκοπό να περάσω καλά και όχι να τερματίσω ένα game.

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #11

• teq
  • teq's Avatar
  • Unboxer
Γενικά δεν έχει να κάνει τόσο με το πόσο θα παίζεις αλλά με το τι. Χαλάρωσε με οτιδήποτε άλλο και η όρεξή σου θα ξανάρθει. Αν παίξεις από αγγαρεία, μόνο και μόνο για να δεις αν θα σου ξανάρθει η όρεξη, μπορεί να μη σου έρθει και ποτέ :)

The following user(s) said Thank You: Stratoulis

Δεν έχω πλέον όρεξη για παιχνίδια... 3 years 10 months ago #12

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2178
teq wrote:
ConstantinosRed wrote:

Μέγα λάθος αυτό, το έκανα κι εγώ μέχρι πρότινος, ώσπου κατάλαβα ότι δεν παίρνω πολλά πράγματα που μου δίνει απλόχερα ο κάθε τίτλος αν ασχοληθώ 100%.
+1 που το ελάττωσες... :)

Ναι ρε φιλε δυστηχως ειναι ενα λαθος που το κανουμε αρκετοι...Οταν ημουν πιτσιρικας δεν το εκανα ποτε αυτο..Βεβαια τοτε περναμε ενα παιχιδι και ξεραμε οτι μετα απο μηνες θα περναμε αλλο οποτε το ξεσκιζαμε χαχα!!!

Υ.Γ:Πανο ευτυχως το πασχα οταν ημουν κατω ειχα τερματησει 2 παιχνιδια που ηθελα πολυ να παιξω πριν αρχισω το Dark Souls..Οταν το αρχισα δεν βγηκε απο το PS3 χαχαχα :silly:
Last Edit: 3 years 10 months ago by ConstantinosRed.