Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;..

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #1

• MADnJIM
  • MADnJIM's Avatar
  • Unpacker
  • Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω...
  • Thank you received: 522
Για πείτε λοιπόν!! Τι σας κάνει να ντρέπεστε; Τι δεν μαρτυράτε ούτε στον κολλητό σας; Τι αμαρτίες κουβαλάτε; Πάντα σε σχέση με το αγαπημένο μας πάθος, τo gaming, εννοείται, αν πιτσιρίκια κλέβατε το βάζο με τη μαρμελάδα από το ντουλάπι της κουζίνας δεν μας ενδιαφέρει.. :)

Εγώ δεν έχω καταφέρει ποτέ να τερματίσω το αγαπημένο μου platform ever, το VEXX. Δεν έπαιξα κανένα GTA γιατί δεν με τράβαγε η θεματολογία τους. Δεν μου άρεσαν τα MetalGear, πολύ μπλα μπλα για τα γούστα μου. Βαρυέμαι αφάνταστα τα Dark Souls και όλα τα RPG. Αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι όλα τα japan look παιχνίδια γιατί δεν μου αρέσει καθόλου η τεχνοτροπία τους. Έχω "κάψει" καμιά δεκαριά PS3 χωρίς να μάθω ποτέ τι ακριβώς συνέβαινε και παρέδιδαν πνεύμα. Έχω "πειραγμένο" PSP με ένα "κάρο" παιχνίδια που ποτέ δεν πρόκειται να ξαναπαίξω. Έχω "πειραγμένη" κάρτα μνήμης στο PS2 για να διαβάζει η κονσόλα και ISO, και επίσης κρατάω ένα σωρό παιχνίδια σε dvd που δεν πρόκειται ποτέ να ξαναπαίξω κι απορώ γιατί δεν τα πέταξα ακόμα αφού έτσι κι αλλιώς δεν είναι γνήσια. Μου αρέσει το single player στα Call of Duty!! Κλείνω εύκολα το ματς στο Kino der Toten αν κάποιος δεν παίζει σωστά και ενοχλεί, ή αν κάποιος κάνει cheat. Σιχαίνομαι τους cheaters, τους θεωρώ ανίκανους για το παιχνίδι, και επικίνδυνους στην πραγματική τους ζωή λόγω της νοοτροπίας του "δεν παλεύω, κάνω cheat". Και πολλά ακόμα που δεν μου έρχονται τώρα.. :whistle:
The administrator has disabled public write access.

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #2

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 278
Ωραίο θέμα.. ας ξεμπροστιαστούμαι λοιπόν! :lol:

Είχα 2 χρόνια το PS3 σε οθόνη CRT 14 ιντσες, και για αυτό το λόγο, είχα παίξει λίγους τίτλους και έλιωνα στο LOL :oops:. Απο τότε που πήρα τηλεόραση, όλα καλά.. έκοψα και το LOL

Δεν έπαιξα στην ώρα του το MGS3 :blush:

Δεν κοινηγούσα απο μικρός όλους τους Zelda τίτλους ενώ μου άρεσαν + οτι πλέον δυσκολεύομαι (ψυχολογικά) απο ένα σημείο και έπειτα να τα τερματίσω. Γενικά τα μεγάλα παιχνίδια τα τελευταία χρόνια με ζορίζουν :blush:

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #3

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2014
Ωραιο θεμα Σπυρο!
Λοιπον...Χαλασα 4-5 χρονια απο την ζωη μου καιγοντας Dota 1 και LOL...Επαιζα Dota 2 χρονια πριν βγει το LOL και αρχισα League of Legends σχεδον κατευθειαν μολις βγηκε και σταματησα να παιζω μετα απο 3 χρονια...Πεταμενες ωρες για μενα οπως και οσες ωρες εχω δωσει σε MMO's οπως το WOW...Iron Rule πλεον για μενα δεν ξαναγγιζω MOBA παιζω τωρα πλεον αραια και που με φιλους κανα Σ/Κ το απογευμα λιγο lol αλλα αυτο ειναι ολο.
Δεν επαιξα στην ωρα του το Demon's Souls :oops:
Δεν εχω καταφερει να τερματησω κανενα TES γιατι τα βρησκω ολα βαρετα σε υπερβολικα τιτανοτεραστιο βαθμο.
Εχω λιωσει στο FFX-2 στο ps2 και δεν εχω παιξει το FFX...δηλαδη ημαρτον.
Ακομα να παιξω το Guns of Patriots της τοσο αγαπημενης μου σειρας, Metal Gear Solid.
Στην σειρα Souls δεν εχω παιξει ποτε με καθαρο Caster χαρακτηρα.Ολα τα αλλα τα εχω δοκιμασει :P
Δεν καταφερα ποτε να τελιωσω το Castlevania LoS...Παντα το βαριομουν μετα απο 1-2 μερες παιχνιδιου.
Last Edit: 4 years 2 weeks ago by Captain_Zaraki.

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #4

• GrayFox46
  • GrayFox46's Avatar
  • Geia-xara-unboxer
  • La Li Lu Le Lo
  • Thank you received: 278
εεεετσι εεετσι! Για να ξεβρακωνόμαστε σιγα σιγά. Να δουμε με τι έχουμε να κάνουμε!!

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #5

• bravestar
  • bravestar's Avatar
  • Payment receiver
  • Thank you received: 7
Δεν καταφερα να φτασω ποτε ουτε στο μισο το eco the dolphin στo mega drive.
Καλυτερα να σιωπας αν δεν εχεις να πεις λογια ανωτερα της σιωπης.

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #6

• symphonyx13
  • symphonyx13's Avatar
  • Unpacker
  • ...but i have promises to keep and miles to go before i sleep...
  • Thank you received: 451
Ωραίο θέμα Σπύρο...λοιπόν έχουμε και λέμε, καταρχάς είμαι αλλεργικός σε μέγιστο βαθμό με το stealth και ότι παιχνίδια περιλαμβάνει.....ΜGS,( μόνο το πρώτο προσπάθησα να παίξω και ούτε καν το τερμάτισα, Deus ex human revolution....το δανείστηκα από τον ανηψιό μου σε περίοδο gaming ανομβρίας, το πήγα πολύ παραπάνω από την μέση, full stealth παραδόξως, χωρίς να σκοτώσω κανέναν, πλην των bosses......ήρθε κάποιο άλλο παιχνίδι στα χέρια μου το παράτησα και εκτότε περιμένει να το συνεχίσω, κάτι που μάλλον δεν θα γίνει ποτέ.... Dishonored.....oύτε που το ακούμπησα, ούτε πρόκειται.... Ενώ στα χρόνια της gaming νιότης μου, είχα παίξει τα survival horror που μου αναλογούσαν και τα ευχαριστιόμουν από κάποιο σημείο και μετά απλώς δεν ανήκουν στα παιχνίδια που με ικανοποιεί να παίζω...ίσως να παίζει τον ρόλο της και η τραυματική εμπειρία του Project Zero(το πιο τρομακτικό παιχνίδι που έχω παίξει....τις συνέχειες δεν τόλμησα να τις παίξω ποτέ)....ίσως για αυτόν τον λόγο δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με το The Last Of Us( Σπύρο το πιστεύεις πως στην αρχή το έγραψα με "u";; :woohoo:).....Xμμμμ τι άλλο;; α ναι, δανείστηκα πάλι από τον ανηψιό μου το Demon Souls, για να δω τι είναι πια αυτό το παιχνίδι που μιλούσαν όλοι...έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου να το τερματίσω, και το κέρδισα , αφού το τερμάτισα, απλά ο.κ παιχνίδι...Αγόρασα μετά την limited του Dark Souls, εδώ και χρόνια με περιμένει να το συνεχίσω λίγο πριν την Blight Town(μάλλον), δεν πρόκειται να το κάνω, γιατί απλά δεν μου δίνει αυτό που για μένει πρέπει να δίνει το gaming,....διασκέδαση δηλαδή....αυτά αρκούν πιστεύω....

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #7

• tatas
  • tatas's Avatar
  • Storekeeper
  • Thank you received: 44
Κάψιμο περισσότερο L2 παρα Dota 1 μιλάμε να είμαι παρασκευή σάββατο κυριακή άυπνος τριήμερο LOA c3 και να πρέπει να πάω σχολειό την δευτερα ακόμα και σήμερα όταν μου έρχεται κανένα e-mail από καινούργιο server τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι για να καταφέρω στο τέλος να μην πατήσω το link.

Από τότε που χάλασε το δεύτερο ps3 είπα ότι κονσόλα δεν θα ξαναπάρω και χάρισα 46+ τίτλους πληρωμένοι οι 40 από αυτούς day 1= 60*40 και σκέφτηκα αν είχα (σκοτώσει) 10-20 τίτλους θα μπορούσα να πάρω άλλο 1 ή 2 ps3 αλλα δεν μπορούσα να ζητήσω τους τίτλους γιατί τους χάρισα τώρα βεβαια έχω δουλειά θα μπορούσα να πάρω 1 αλλα από τότε που είδα Emulator του Wii να δουλεύει στο PC μου έφυγε η κάψα, αμέσως παράγγειλα 1-2 παιχνιδάκια και σκέφτηκα ότι θα βγάλουν για PS3-xbox 360, επίσης έπαιξα το MGS 3 πολύ πρόσφατα στο PC πάλι με emulator γιατί δεν πρόλαβα όταν είχα από τα πρώτα πρώτα ps3 που μπορούσες να παίξεις τίτλους του ps2 οποτε δεν θα αγόραζα ps2 για να παίξω ένα και μονο ένα game.

Έμαθα να διαβάζω και να καταλαβαίνω Αγγλικά από το FF-VII και το Metal Gear Solid δεν ήξερα ούτε μια λέξη αγγλικά ότι ήξερα μέχρι 2ρα γυμνασίου ήταν από εκεί. Χρησιμοποιώ Cheat μονο σε singleplayer και αφού έχω τερματίσει το game. Το Eco the Dolphin ήταν τόσο αυτοκτονικό game που ήμουν 7 πάνω κάτω και ήταν η πρώτη και τελευταία φορα που η αυτοκτονία φαινόταν ως μια λογική λύση μετά τον τερματισμό του παιχνιδιού.

Δεν υπάρχει game που να μην έχω τερματίσει εκτος από το FRONT MISSION EVOLVED στο ps3 γιατί τα PS3 χάλασαν πριν προλάβω να το τερματίσω. Έχω χάσει μια τεραστια κούτα στην μετακόμιση με πάνω από 200 τίτλους για PS1 και xbox έχουν απομείνει κάτω από 150 χωρίς τα games που έχω στο PC και ακόμα επιμένο οτι το μπίίίίίίίπ ο οδηγός την πήρε. Έχω τερματίσει γύρω στις 40 φορες το MGS στο PS1 και ποιος ξέρει πόσες στο PC. Έβλεπα τον κερατα στο Resident Evil 1 το πρώτο zombie στο cutscene στον ύπνο μου έχοντας τερματίσει όλα τα RE αυτή η σκηνή με έκανε να χάνω τον ύπνο μου μέχρι τα 12.

Έσπασα το τηλεχειριστήριο πρόσφατα όταν στα 3/4 του Dark Souls 2 το είχα πάει χωρίς death και έπεσα στο κενό χωρίς καν να ήμουν σε fight. Αυτά για τώρα όταν μου έρθουν και αλλα στο μυαλό θα τα γράψω.

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #8

• Captain_Zaraki
  • Captain_Zaraki's Avatar
  • Unboxholic
  • "Aah, you were at my side, all along..."
  • Thank you received: 2014
SymphonyX13 wrote:
Ωραίο θέμα Σπύρο...λοιπόν έχουμε και λέμε, καταρχάς είμαι αλλεργικός σε μέγιστο βαθμό με το stealth και ότι παιχνίδια περιλαμβάνει.....ΜGS,( μόνο το πρώτο προσπάθησα να παίξω και ούτε καν το τερμάτισα, Deus ex human revolution....το δανείστηκα από τον ανηψιό μου σε περίοδο gaming ανομβρίας, το πήγα πολύ παραπάνω από την μέση, full stealth παραδόξως, χωρίς να σκοτώσω κανέναν, πλην των bosses......ήρθε κάποιο άλλο παιχνίδι στα χέρια μου το παράτησα και εκτότε περιμένει να το συνεχίσω, κάτι που μάλλον δεν θα γίνει ποτέ.... Dishonored.....oύτε που το ακούμπησα, ούτε πρόκειται.... Ενώ στα χρόνια της gaming νιότης μου, είχα παίξει τα survival horror που μου αναλογούσαν και τα ευχαριστιόμουν από κάποιο σημείο και μετά απλώς δεν ανήκουν στα παιχνίδια που με ικανοποιεί να παίζω...ίσως να παίζει τον ρόλο της και η τραυματική εμπειρία του Project Zero(το πιο τρομακτικό παιχνίδι που έχω παίξει....τις συνέχειες δεν τόλμησα να τις παίξω ποτέ)....ίσως για αυτόν τον λόγο δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με το The Last Of Us( Σπύρο το πιστεύεις πως στην αρχή το έγραψα με "u";; :woohoo:).....Xμμμμ τι άλλο;; α ναι, δανείστηκα πάλι από τον ανηψιό μου το Demon Souls, για να δω τι είναι πια αυτό το παιχνίδι που μιλούσαν όλοι...έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου να το τερματίσω, και το κέρδισα , αφού το τερμάτισα, απλά ο.κ παιχνίδι...Αγόρασα μετά την limited του Dark Souls, εδώ και χρόνια με περιμένει να το συνεχίσω λίγο πριν την Blight Town(μάλλον), δεν πρόκειται να το κάνω, γιατί απλά δεν μου δίνει αυτό που για μένει πρέπει να δίνει το gaming,....διασκέδαση δηλαδή....αυτά αρκούν πιστεύω....
Αναλογα τι εννοει ο καθενας διασκεδαση στα videogames φυσικα Δημητρη χαχαχα :P

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #9

• Asansol21
  • Asansol21's Avatar
  • Add-to-carter
  • Καλη καρδια να χεις
Eχω την συλλεκτικη του witcher 2 και δεν την παιζω τοσο καιρο αν και θελω

Εχω το blue dragon 2 χρονια στο ραφι και δεν το εχω βαλει ουτε μεσα στο tray

Εχω 2 splinter cell.Το ενα και το double agent και δεν τα εχω ακουμπισει.

Σιχενομαι τα CoD μετα το mw1 αν και δεν ξερω αν μετραει

A και δε μπορω να παιξω mario για κανενα λογο.Τα βρισκω επαναλαμβανομενα
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives." Eddard Stark

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #10

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2190
Χμμ 2 πραγματα που μου ερχονται τωρα στο μυαλο...Δεν ειχα ασχοληθει με τη σειρα Final Fantasy μεχρι πριν 1 μηνα οταν αρχισα και τελειωσα το Final Fantasy X HD...Εχω παιξει μονο το Metal gear Solid και ενω πηρα τη HD Collection ακομη να τη βαλω μπρος :dry:...

Υ.Γ¨: Α ναι ενω εχω ολα τα Assassin's Creed εκτος απο το Black Flag μονο το 1ο και το 2ο εχω τερματισει τα αλλα ολο λεω να τα αρχισω και μενω στα λογια παντα
Last Edit: 4 years 2 weeks ago by ConstantinosRed.

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #11

• ConstantinosRed
  • ConstantinosRed's Avatar
  • Unboxholic
  • Thank you received: 2190
Asansol21 wrote:
Eχω την συλλεκτικη του witcher 2 και δεν την παιζω τοσο καιρο αν και θελω

Εχω το blue dragon 2 χρονια στο ραφι και δεν το εχω βαλει ουτε μεσα στο tray

Εχω 2 splinter cell.Το ενα και το double agent και δεν τα εχω ακουμπισει.

Σιχενομαι τα CoD μετα το mw1 αν και δεν ξερω αν μετραει

A και δε μπορω να παιξω mario για κανενα λογο.Τα βρισκω επαναλαμβανομενα

Ωωω ναι και εγω το ιδιο το τελευταιο Call of duty που ειχα παιξει χαχα :)

Για τι θα.. κοκκινίζατε σε σχέση με το gaming;.. 4 years 2 weeks ago #12

• symphonyx13
  • symphonyx13's Avatar
  • Unpacker
  • ...but i have promises to keep and miles to go before i sleep...
  • Thank you received: 451
Captain_Zaraki wrote:
SymphonyX13 wrote:
Αναλογα τι εννοει ο καθενας διασκεδαση στα videogames φυσικα Δημητρη χαχαχα :P

Φυσικά Πάνο, προσωπικά μιλώντας πάντα, για αυτό και έγραψα "δεν ΜΟΥ δίνει..."